NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Nadbereżnego brednie o MOSiRrze,
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 18:53  
Cytuj
CYTAT
Co widzę z tej strony? Widzę jak jest w innych miastach - tam gdzie jest coś na kształt aquaparku, to jest zawsze komplet i kasa do budżetu obiektu leci. Wiadomo, tak jak jest to prościej, mało ludzi, mały problem, nie trzeba się z klientami użerać, prawda? Ciul, że wpływy symboliczne, przecież kasa z podatków jest, po co się starać...
Gospodarz myśli nad tym, by to działało poprawnie i się w miarę możliwości samo finansowało, oraz przynosiło frajdę/pożytek użytkownikom, a nie tylko dba o swoją posadę i oto by jakoś to było.
Teraz to korzysta z obiektu garstka ludzi, a po rozbudowie były by setki (nawet z okolic) - ale po co się starać i iść do przodu, jak można nic nie robić, bo nikt tego nie rozlicza.
Wcześniej tego też nie widziałem, bo jako kawalerowi, starczał mi stary basen, gdzie mogłem sobie popływać - teraz jako rodzic, widzę to inaczej, więcej tego typu miejsc widziałem i mogłem obserwować jak to funkcjonuje - u nas niestety, trwa PRL i tyle.
Boli ten gigantycznie zmarnowany potencjał, to jest problem.


Masz racje,u nas trochę PRLem zalatuje,ale po termomodernizacji to się zmieni umiech Pewne wspomniane aquaparki mają już to za sobą.


Budynki MOSiR-u mają przestarzałą konstrukcję. Zostały oddane do użytku w latach 60- tych (baseny odkryte- w 1975 r.). Mimo różnego rodzaju remontów z biegiem czasu niszczały, a rozwiązania technologiczne stały się przestarzałe.

- Po sporządzeniu audytu energetycznego, który służył wykazaniu tego, gdzie mamy największe straty w energii, dostaliśmy szczegółowe wytyczne z rozwiązaniami technicznymi, co należy zrobić by poprawić efektywność obiektu. W założeniach mamy następujące prace, są to: ocieplenie ścian zewnętrznych połączone z nową kolorystyką elewacji zewnętrznej tak, żeby ten budynek był rzeczywiście wizytówką Stalowej Woli, mamy też ocieplenie stropodachu, który przynosi znaczne straty ciepła- mówi Robert Nowak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wśród wytycznych znalazły się także takie prace jak: wymiana stolarki okiennej, modernizacja systemu wentylacji, montaż pomp ciepła, dodatkowo montaż ok. 240 kolektorów słonecznych, modernizacja oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego.


Dla mnie sprawa jest w pełni zrozumiała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 18:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 28 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2016r. 22:19  
Cytuj
A c..j z boiskiem. Pan dyrektor uświadamiał nas jaki to on nie jest gospodarny bo wykorzysta piasek, którego transport przewyższa wartość. Ale jaśnie pan konpetenty dyrektor Nowak wtedy o tym nie wiedział.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2016r. 22:22  
Cytuj
- Piasek po lodowisku nie tylko nie będzie wywieziony, ale zostanie wykorzystany jako podwaliny pod budowę boiska do siatkówki plażowej. Wykorzystamy ten piasek- zapewnia Robert Nowak i dodaje:- Nie pozbywam się materiałów, za które płacę. Teraz wykorzystałem ziemię, która została po sztucznym, żużlowym boisku. Wykorzystałem ją do zrobienia piątego boiska piłkarskiego na tzw. kortach łuczniczych, które mieliśmy niezagospodarowane. Tam było niżej, było nierówno. Wszystkie materiały sposobem gospodarczym, bez żadnych kosztów zostaną wykorzystane powtórnie. Nie będą stracone- mówi dyrektor MOSiR.

vielitz piałeś nad pomysłem. Jak teraz to widzisz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 28 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2016r. 22:34  
Cytuj
Takich geniuszy jak pan dyrektor Nowak mamy więcej. Z prezesem MZB na czele. No i jeszcze jaśnie Pan Przewodnoczący Sobieraj, którego doskonale pamiętam z Poniatowskiego 25

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 07:57  
Cytuj
CYTAT
- Piasek po lodowisku nie tylko nie będzie wywieziony, ale zostanie wykorzystany jako podwaliny pod budowę boiska do siatkówki plażowej. Wykorzystamy ten piasek- zapewnia Robert Nowak i dodaje:- Nie pozbywam się materiałów, za które płacę. Teraz wykorzystałem ziemię, która została po sztucznym, żużlowym boisku. Wykorzystałem ją do zrobienia piątego boiska piłkarskiego na tzw. kortach łuczniczych, które mieliśmy niezagospodarowane. Tam było niżej, było nierówno. Wszystkie materiały sposobem gospodarczym, bez żadnych kosztów zostaną wykorzystane powtórnie. Nie będą stracone- mówi dyrektor MOSiR.

vielitz piałeś nad pomysłem. Jak teraz to widzisz?


A ja pamiętam myślisz co pisałem;) Ale wg. mnie pomysł z lodowiskiem był całkiem ok, pomysł z boiskiem do siatki też jest ok - tylko jak zwykle średnio wychodzi realizacja, albo raczej mają słabe planowanie i potem się temat "pieprzy" lekko.
Na razie jeszcze nie wiemy co tam powstanie, poczekajmy do tego lata i się okaże - piach może gdzieś tam zmagazynowaliumiech

Niestety, ale Pan Nowak jak widać, szału nie robi, jest takim samym "menago" jak był Chmielu, robi to co mu karze prezio i tyle, pomysłu na coś więcej brak niestety, szkoda, bo miałem nadzieję, że w końcu koleś z pomysłem na ten biznes.

Teraz weźmie się za ocieplenie budynków (zimy coraz słabsze!) i odmalowanie, to pewnie ta garstka co jeszcze z tego korzysta będzie bardzo zadowolona. Niestety, ale mamy tam PRL, zero atrakcji dla rodzin, które mogą nabijać kasę mosirowi, tak się biznesu nie prowadzi - do odmalowanego budynku na pewno więcej ludzi nie przyjdzie, nie tak to działa...
Oby ten basen w Nisku to była bajka, bo jak nie, to mimo, że jestem lokalnym patriotą, będę zmuszony porzucić ten nasz basenik (pewnie nie ja jedyny).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »