NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Wymagania względem pracodawcy, wymagania względem pracodawcy
Posty: 79
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 14:20  
Cytuj
znalazłam takie ogłoszenie jeśli ten człowiek ma takie wymagania to nigdy pracy nie znajdzie!
Kierowca CE z 3- miesięczną praktyką na międzynarodówce szuka pracy.Potencjalni pracodawcy- przesyłać CV na maila. Moje oczekiwania to zarobki od 10 000 zeta miesięcznie w górę i wekeendziki w domu. Moje wymagania dla pracodawcy to: wiek- do 30 lat,wykształcenie wyższe bo nie toleruję prostactwa i chamstwa , zaświadczenie o niekaralności- z ostatniego miesiąca i numery telefonów do trzech ostatnich kierowców, którzy się zwolnili. Pseudo szefom nie spełniających moich wymagań dziękuję i proszę o niezaśmiecanie mojej skrzynki pocztowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 14:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 14:34  
Cytuj
To raczej przejaw frustracji po przejrzeniu ogłoszeń z ofertami pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 14:38  
Cytuj
Dobreumiech
@anulka02000 nie załapałaś ironii

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 17:32  
Cytuj
gdybyś był potencjalnym pracodawcą wziął byś pod uwagę to ogłoszenie? ja tu ironii się nie dopatrzyłam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 17:57  
Cytuj
I czym się tu oburzać ? Mnie to bardziej śmieszy umiech umiech życzę powodzenia w znalezieniu pracy panu oglaszajacemu się w cytowanym poście smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 17:58  
Cytuj
To ogłoszenie ktoś dodał dla zabawy, ale niestety to fakt, że w Polsce pracodawcy nie są jeszcze przyzwyczajeni do tego, że pracownik stawia jakieś żądania. Sam ostatnio usłyszałem na rozmowie w Krakowie, że w wieku 26 lat i 2 letnim doświadczeniem wymaganie 7000 zł brutto + benefity jest absurdalne. W Polsce szuka się jeleni nie pracowników.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 18:15  
Cytuj
anulka02000 wysil się i sprawdź ile zarabia niemiecki kierowca wykonujący tę samą pracę, takim samym lub lepszym autem i spalającym takie same kalorie no i jeżdżącym po lepszych drogach. Dlaczego zatem nasz rodak nie ma stawiać takich warunków?

Oczywiście ogłoszenie to żart i próba zakpienia z naszych biznesmenów, nadzorców.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 19:17  
Cytuj
stawiać warunki sobie może to jest polska a nie niemcy powodzenia w polowaniu i wcale mnie to nie oburza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 19:25  
Cytuj
anulka02000, nie dość że brak ci poczucia humoru to jeszcze masz mentalność służącej, która zgodzi się na wszystko, a to że ktoś może mieć większe ambicje niż ty wkurza cię okropnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 21:12  
Cytuj
Wielki szacun dla tego gościa . Facet z jajami, który potrafi dyktować swoje warunki a nie jakaś ciota, która siedzi latami cicho jak mysz pod miotłą a jakby szef na niego tupnął to by się o drzwi zabił. Dlaczego takich gości jest tak mało ?????

gregory
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 21:14  
Cytuj
ty anulka w przeciwieństwie do niego będziesz tyrać za tysiąca- przykre to ale prawdziwe.

gregory
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 21:33  
Cytuj
Spokojnie, to ogłoszenie to raczej szydera. Jak kolesiowi zabraknie na rachunki to rura zmięknie. Można się tylko wkurzać, że na zachód od odry te same czynności są wyceniane 4-5 razy wyżej.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mdm
mdm
mdm
Posty: 35
Dołączył: 14 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 21:44  
Cytuj
no i bardzo dobrze napisał, niech pracodawcy wiedza ze ludzie tez maja jakies wymagania wzgledem pracy i płacy. pracodawcy okolicy w małych prywatnych firmach i nie tylko małych, nastawieni są na wyzysk względem pracownika, nie płaca na czas,(jak już zapłacą 1350 to myślą ze dali ci fortunę i są panami twego świata) nie płaca za odzież, za obuwie , środki czystości nierzadko trzeba mieć swoje jeżeli chcesz wyjść z pracy czysty, niestety tak dzieje sie od poziomu zwykłych cegielni (w których każą pracować zwykłemu fizycznemu za 55 zł za 8 godzin , a sami zmieniają auta co rok na salonowe)po zakłady w których wydaje się ze ludzie maja dobrze i ze są cenieni jako pracownicy ale to niestety tylko pozory,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 22:43  
Cytuj
Nie wiem czy w całej Polsce, ale w stalowej panuje (niestety) moda na pracownika za grosze. Zapłaci Ci najniższą a żądania kosmiczne. Ostatnio miałem okazje być na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, to niektóre... aż strach pomyśleć. Zwykle takim pseudopracodawcom dziękowałem za rozmowę. Trzeba stawiać na swoim nie bać się a gadanie typu: a co do gara włożę, świadczy jedynie o lenistwie i nie ruszenie się poza to miasto (lub kraj) i poszukania godnej pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 23:57  
Cytuj
Trochę się pośmiałem z tego ogłoszenia, ale też wiem, że wszystko można sprzedać (szukanie pracy to też takie sprzedawanie się) - kwestią jest tylko cena lub czas.
Z reguły:
Jeśli chcemy sprzedać szybko - cena musi być niska.
Jeśli chcemy sprzedać drogo - potrzebny jest czas, bywa, ze całkiem spory!
Piszę z własnego doświadczenia - ostatnio sprzedałem motocykl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 05:35  
Cytuj
Dla was- ludzi z tych stron dziwne jest, że to pracownik stawia swoje warunki. Wielu z was dyma za najniższą krajową i siedzi cicho, żeby nie urazić bosa. Kierowców ciężarówek brakuje w całej Europie, więc myślę że gość prędzej czy póżniej znajdzie dobrą pracę. A wy dalej się bójcie i naśmiewajcie, reszta bez komentarza.

gregory
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 06:40  
Cytuj
CYTAT
Dla was- ludzi z tych stron dziwne jest, że to pracownik stawia swoje warunki. Wielu z was dyma za najniższą krajową i siedzi cicho, żeby nie urazić bosa. Kierowców ciężarówek brakuje w całej Europie, więc myślę że gość prędzej czy póżniej znajdzie dobrą pracę. A wy dalej się bójcie i naśmiewajcie, reszta bez komentarza.


Mam trochę inne wrażenie - wydaje mi się że ludzie z łatwością zmieniają pracę. Jeśli nie mają innego wyjścia, na początku biorą cokolwiek, by móc choć odrobine zaspokoić podstawowe potrzeby, a potem szukają lepszej propozycji, nastepnie jeszcze lepszej...

Oczywiście łatwo się przyzwyczajamy, jestesmy troche leniwi, brak nam przebojowości i niektórzy złapanie jakiejkolwiek pracy uważają za sukces, więc nie szukają dalej i trwaja w pracy, której nie lubią i narzekają...
Cóż... czasami tak jest.

Co do samego procesu zdobywania pracy - nie jest tak, że jest ona karą.
Znajdujemy informację, że ktoś prace oferuje, idziemy i negocjujemy warunki.
Nie jest tak, że szef zmusza nas do podjęcia pracy.
Negocjacje nie polegają tylko na słuchaniu co mówi przyszły pracodawca. To również czas na określenie swoich oczekiwań.
Wiem, że nie zawsze, ale idzie się "dogadać". Negocjacje to szukanie konsensusu obu stron.

Nie, nie wydaje mi się, że jest tak źle jak piszesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »