NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 »
Dwunastu radnych chce budować kościół na Młodyniu,
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2010r. 02:02  
Cytuj
ja też się boję takich marszów z pochodniami, przypominają mi one pewne czasy w historii Europy.

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2010r. 02:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2010r. 08:46  
Cytuj
CYTAT
ja też się boję takich marszów z pochodniami, przypominają mi one pewne czasy w historii Europy.

Obrazek


Tylko wideł brakuje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2010r. 23:30  
Cytuj
no to Szlęzak ma darmową reklame dzięki Jareczkowi Kaczyńskiemu. To lokalnemu PiSowi nogi uginają się. Tak to jest jak kościół wchodzi w politykę zamiast być neutralny i głosić słowo Boże, a nie słowo polityków PiS.


Obrazek



Czy kościelni już liczą dni do przekazania działki dla księży ?

wszystko okarze się po 21 listopada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2010r. 23:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Pytanie: Czy radny służy dla kurii, czy dla mieszkańców ?

Akurat tych 12 radnych jest na pasku kurii.

Nazwiska proszę.
Rozliczymy dziadów przy urnie wyborczej.

O ile wcześniej ktoś nie wpadnie na pomysł doniesienia do prokuratury o defraudacji mienia komunalnego.

Oto ONI : Janina Sagatowska, Andrzej Gargaś, Jerzy Majgier, Zbigniew Paszkiewicz, Nuncjusz Nadbereżny, Maria Rehorowska, Jan Sibiga, Stanisław Cisek, Jureczek Kozielewicz, Maria Chojnacka, Marian Kolasa i Januszek Kotulski.
Im nie chodzi o budowę kościoła IM chodzi o dokopanie prezydentowi Andrzejowi Szlęzakowi.mlotek




Ciekawe, co obiecali księżą za poparcie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2010r. 23:42  
Cytuj
Radni głosują za uchwałą, której efektem ma być możliwość budowy kościoła na osiedlu Młodynie.

Obrazek



http://www.echod(...)88953755

Większość radnych chce kościoła na osiedlu Młodynie, prezydent mówi "nie”

Radni Stalowej Woli przyjęli w piątek uchwałę, której efektem ma być możliwość budowy kościoła na osiedlu Młodynie, w miejscu, gdzie nielegalnie postawiony został krzyż. Jednak maja świadomość, że wojewoda uchwałę unieważni.

Obecny na sesji wysłannik kurii sandomierskiej ks. Jerzy Warchoł pokazał dziennikarzom pisma, jakie od dwudziestu lat wysyłają biskupi do władz miasta z prośbami o przeznaczenie działki przy ulicy Okulickiego pod budowę kościoła. Na sesji nie odezwał się. Bo i nie było takiej potrzeby. Radni powiedzieli wszystko.

Przewodniczący rady Stanisław Cisek stwierdził, że procedura uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest bardzo długa i demokratyczna, bo biorą w niej udział wszyscy zainteresowani. - To działalność konsultacyjna, a nie konfrontacyjna - zapewnił.

Marian Kolasa długo mówił o roli Kościoła w życiu narodu i zakończył stwierdzeniem: - Nowy kościół należy się miastu jak chłopu ziemia. To będzie znak naszej kultury chrześcijańskiej.

Natomiast Joanna Grobel-Proszowska poinformowała, że u prezydenta jest lista z podpisami 260 przeciwników budowy kościoła na Młodyniu. Z przekąsem dodała, że obecność księdza sprawia wrażenie, jakby radni mieli być przez niego pilnowani jak zagłosują.

- Ja otrzymałam sto pięćdziesiąt telefonów poparcia dla budowy kościoła. A papież powiedział, że Stalowa Wola jest Bogiem silna - odpowiedziała Maria Rehorowska. Przeciw budowie kościoła w miejscu, gdzie dziś jest lasek wystąpił jeden z mieszkańców osiedla.

- Sprzeciw prezydenta wobec budowy kościoła to tylko taktyka. W przyszłym roku są wybory prezydenckie i jestem pewny, że za rok prezent zmięknie - powiedział Zbigniew Paszkiewicz.

Za przyjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego było 17 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Wrz 2010r. 00:02  
Cytuj
no to ruszyła "Święta Inkwizycja"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2010r. 09:16  
Cytuj
arte, a gdzie zgubiłeś nazwiska pozostałych pięciu? "Za przyjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego było 17 radnych"

rozumiem, koledzy muszą zostać przy korycie, nie wolno ich oczerniać

Ciekawe, co obiecali księżą za poparcie?


nie wiem co obiecali, ale Tobie tych pięciu powinno obiecać słownik ortograficzny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2010r. 18:09  
Cytuj
Pamiętajcie to nie ostatni kościół. Następny będzie przy KUL. Na razie jest kapliczka na uczelni, ale czy to wystarczy? Może zaraz w parku wyrośnie nam kolejny krzyż?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 08:52  
Cytuj
przy KUL jest Kościół (nawet jeśli w formie kaplicy) to ma swoją parafię. Chyba wolę kolejny Kościół niż tzw "Siedlankę" :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 09:22  
Cytuj
A może w tej całej okoliczności przyrody zapytać wiernych do których ta parafia będzie należała i ją będą utrzymywali ... a nie 12 wspaniałych będzie się wstawiało za tysiące...


a tak w ogóle to od kiedy radni mogą decydować czy ma powstać kościół czy nie...


Nie przeliczając kosztów oczywiście na budowę kościoła to ciekawe skąd pieniądze wezmą, przecież kościół nie posiada funduszu na "rozwój" tylko jest utrzymywany przez wiernych, a przecież Stalowa mlekiem i miodem płynącą stolicą jagodową jest ... na bieżąco będzie " puk puk " do drzwi i co łaska byle nie mniej niż 100 zl.. bo wtedy jesteś zły katolik i na ambonie wyczytają tylko tych co dali...

teraz tylko pytanie czy wierni czują ogromną potrzebę posiadania świątyni bliżej swego bloku czy na odwrót ????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 12:05  
Cytuj
....a mogli jechac do Wawy i bronic krzyża...szkoda ze nie pojechali, zrobilibysmy zrzutę na busa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 15:26  
Cytuj
A kto będzie tam chodził ??? Wierni z Iglo i Klasztoru ?? Wystarczy iść w niedzielę na mszę - miejsce można znaleźć - ciasnoty nie ma .

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 15:40  
Cytuj
Przecież to nie o jakiś nowy kościół idzie, tylko o wymuszenie własności gruntu za frajer

Marek P. były oficer śląskiej Służby Bezpieczeństwa, który po 1989 roku współpracował z Kościołem. Reprezentował parafie i klasztory z całej Polski przed rządowo-kościelną Komisją Majątkową – organem, który zajmuje się przyznawaniem Kościołowi majątku (gruntów i nieruchomości) utraconego w czasach PRL, a nawet wcześniej. Od decyzji Komisji nie ma odwołania [źródło: http://www.tvn24(...)osc.html ]

Zwyczajnie w Stalowej myśleli że i bez Marka P. to przejdzie;)

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 17:10  
Cytuj
a miały tam bloki powstać :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 20:31  
Cytuj
CYTAT
przy KUL jest Kościół (nawet jeśli w formie kaplicy) to ma swoją parafię. Chyba wolę kolejny Kościół niż tzw \"Siedlankę\" :]


A skąd czerpiesz wiedzę nt. tzw. Siedlanki? Osiedle niczym się nie różni od innych osiedli. Pewnie to twoje jest takie same lub gorsze.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 20 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 21:53  
Cytuj
Obrazek
Wieczne potępienie koscielnym przydupasom!!!
Na szubienice tych co są na zdjeciu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 520
Dołączył: 30 Cze 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 23:04  
Cytuj

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2010r. 08:08  
Cytuj
A skąd czerpiesz wiedzę nt. tzw. Siedlanki? Osiedle niczym się nie różni od innych osiedli. Pewnie to twoje jest takie same lub gorsze.

...ale jeszcze o nim nie piszą :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 11:31  
Cytuj
CYTAT
Przecież to nie o jakiś nowy kościół idzie, tylko o wymuszenie własności gruntu za frajer

Marek P. były oficer śląskiej Służby Bezpieczeństwa, który po 1989 roku współpracował z Kościołem. Reprezentował parafie i klasztory z całej Polski przed rządowo-kościelną Komisją Majątkową – organem, który zajmuje się przyznawaniem Kościołowi majątku (gruntów i nieruchomości) utraconego w czasach PRL, a nawet wcześniej. Od decyzji Komisji nie ma odwołania [źródło: http://www.tvn24(...)osc.html ]

Zwyczajnie w Stalowej myśleli że i bez Marka P. to przejdzie;)


Dokładnie, w Stalowej od 10 lat ubywa ludzi, w tempie średnio tysiąc na rok, to dla kogo te nowe kościoły? Ludzie z okolicznych wiosek będą dojeżdżać? Nie sądze.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 11:37  
Cytuj
pisalem PRZEDSZKOLE , ZLOBEK wybudowac nie kosciol
mochery pie..e aby o wlasnej dupie mysla !!!
bo co bo bedzie blizej?
lichtarz se wystawiajcie na stol i 104.4 FM , nawet z chaty sie nie trzeba ruszac !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 8 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 12:11  
Cytuj
Może chcą "podkraść" trochę owieczek braciszkom z klasztoru umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 12:14  
Cytuj
1. kościoł
1. żłobek
1. przedszkole

o tak to budujcie ile chcecie !!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 12:40  
Cytuj
[cytat]ja też się boję takich marszów z pochodniami, przypominają mi one pewne czasy w historii Europy.

Obrazek

[/cytat




to chyba ci radni nie maja wazniejszych spraw do zalatwienia, niech popatrza na ulice miasta, chodniki pozarastane trawa,śmietniki nic ujac nic dodac - szczegolnie w niedziele,a kościołow w stalowej woli jest pod dostatkiem - oby do tych mial kto chodzic!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 14 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 12:57  
Cytuj
a którzy to byli radni ? ja słyszałem jednego w tv jak krzyczał: Kościł na osiedlu młodynie należy się jak psu buda, czy cuś takiego ... to był chyba radny Kolasa

Lepsza przyszłość naszego miasta bez PiS !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2010r. 13:33  
Cytuj
no jak ktos ma takie info to bardzo bym prosił !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »