NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Dwunastu radnych chce budować kościół na Młodyniu,
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
Tester a czemu w tym art. nie napisali że Fundusz przez ponad 40 lat nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań np płacenia emerytury księżą którzy osiągali wiek emerytalny ? Ubezpieczenia ? Wzieli przecież za to kasę.



thorongil i dobrze bo za co?

A co do zagarnięcia terenów to Państwo już rozliczyło wszystko z "czarnuchami" więc przestań lać tu wodę bo skończyły się czasy ze "ciemny naród" finansował korporacje kleru Już na szczęście nie szeleści na tacach, a dzwoni ... Ale mam nadzieje że i to się skończy.

Moje zdanie się nie zmieni ...darmozjady, przekrętasy, wyzyskiwacze, centusie i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 14:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 14:53  
Cytuj
ja zaś proponuję ignorowac belfegora. wierzy w marne proroctwa i nic nie wnosi do dyskusji.

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 15:43  
Cytuj
Co do Kopernika
Mikołaj Kopernik zwlekał aż do śmierci z wydaniem swego epokowego dzieła "O obrotach sfer niebieskich". Choć napisane po łacinie dzieło zawierało dedykację dla papieża Piusa III, Mikołaj Kopernik obawiał się reakcji hierarchii kościelnej, jego teoria podważała istotny wówczas element kultury katolickiej, jaką było przekonanie o specjalnym statusie ziemi we wszechświecie. Dopiero dziewiętnastowieczne teorie egzegezy i hermeneutyki w studiach biblijnych sprawiły, że możliwe było godzenie teorii naukowych i spraw wiary.
W 1616 roku praca \"O obrotach ciał niebieskich\" została wpisana na kościelny indeks ksiąg zakazanych. Stało się tak na skutek procesu Galileusza, uznanego za heretyka w związku z rozwijaniem przez niego teorii kopernikańskiej, uznanej za \"bezsensowną\", \"absurdalną\", \"heretycką\" i \"błąd w wierze\". Konflikt Galileusza z Kościołem katolickim zakończył się skazaniem astronoma w 1633 roku. Praca Mikołaja Kopernika znajdowała się w indeksie ksiąg zakazanych do XIX wieku. W 1751 roku papież Benedykt XIV zezwoli na wydanie prac Galileusza i uzna teorię heliocentryczną za dopuszczalną. \"O obrotach ciał niebieskich\" usunięto z indeksu ksiąg zakazanych dopiero decyzją papieża Piusa VII w 1828 roku.
Może parę słów o Galileuszu
Pomimo że trybunał inkwizycyjny zabronił głoszenia teorii heliocentrycznej w 1615, Galileusz w 1623 wydał Dialog o dwu najważniejszych układach świata: ptolemeuszowym i kopernikowym (wydanie polskie 1953). Dzieło to trybunał inkwizycyjny w 1633 uznał za zakazane i zmusił Galileusza do odwołania swoich poglądów. Nauka Galileusza została potępiona przez Kościół i Galileusz do końca życia żył pod nadzorem inkwizycji. Dopiero w październiku 1992 papież Jan Paweł II uznał, że Kościół popełnił błąd potępiając Galileusza.

Widzę thorongilże wg Ciebie są dwie prawdy Twoja prawda i gówno prawda ,strasznie manipulujesz faktami nie ma się czemu dziwić tak zostałeś wyszkolony w seminarium.

\"co to jest te parę metrów kwadratowych na al JP II nr 2 i 4\"

Jak to co to jest ? Przeciez o tyle walczycie jeśli chodzi o ten lasek, znowu coś nie tak z pamięcią ?


Oj tak będziemy walczyli bo Wam jest zawsze mało i mało a metoda była taka sama jak tu http://zycie(...)Itemid=1 ktoś komuś coś obiecał a my teraz się domagamy i my wyłudzimycool girl

Zapewniam Cię klecho jak by rządzili ludzie myślący tak samo jak ja a jest ich naprawdę bardzo dużo, o czym Wy dobrze wiecie i dlatego tak zajadle ujadacie.To po

1.Kościół oddzielimy całkowicie od państwa płacicie wtedy podatki jak każda firma, oczywiście Wasi wierni płacą podatek na swój kościół z własnych dochodów np. przy rocznym rozliczeniu PIT.

2.Wybory jednomandatowe. Oj dobrze wiesz, co to dla Was znaczy,

3.Podatek liniowy, zero ulg zero odpisów.


Tak mało trzeba żeby było normalnie.good

Żegnam thorongil orle gwiazdy wybrałeś tym razem złego Pana

Popieram Belfegoraignorować trolla o nicku thorongil i nie odpowiadać na jego zaczepki.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 17:23  
Cytuj
starykomuch czyżby brakło autorytetów naukowych iż powołujesz się na teksty działaczy homoseksualnych nie będących historykami ? umiech To tak jak pani Seneszyn która w programie tak gorąco mowiła o papieskiej klątwie rzuconej na Polskę i która rzekomo ma sie skończyc dopiero za rok. Jest tylko mały szczegół, nie ma czegoś takiego w dokumentach historycznych, ba klątwa rzucana była na osoby a nie Państwo. Ot i wiedza komuchów wychodzi na jaw. Ale ja wiem, tacy jak Ty, którzy nie sięgają do literatury naukowej zawsze zadowalaja się tekstami pseudonaukowymi.
Widac ze jesteś myślący, masz taki sam język jak Gomułka i Bierut po szkole podstawowej, ale jak wysoko zaszli, prawda ?
I zapamiętaj że JOW Kościół popiera, jakbyś choc raz był na zjeździe JOW to byś wiedział. Jak zawsze do tyłu jesteś z wiedzą.

Tester widzę że jednak brakło argumentów skoro nie podejmujesz obrony swojej teorii. A przepraszam wyzwiska to argumenty, fakt masz mocne argumenty, rozumię że tak w domu odnosicie się do siebie bo kulturę wypowiedzi wynosi się z domu.

Belfegor nie twierdziłem, a zadałem pytanie, ale dla nie umiejącego czytac ze zrozumieniem to przecież to samo. Dlatego w pełni Cię rozumię dlaczego nie podejmujesz dyskusji z pozostałymi, bo z faktami się nie dyskutuje ale je przyjmuje, za to Wam pozostają mity.

Rozumię że nikt nie umie odpowiedziec co dzieje sie z mln Owsiaka, no i dobrze, sami wydaliście świadectwo o nim i o WOŚP. Nie zapomnijcie jutro wziąźc kiji bejsbolowych i noży alby tak jak na Woodsctock pociąc i zdemolowac jakąś wystawę.
Acha, i skoro Kościoł tak kole w oczy i katolicy to nie żebrajcie jutro pod Kościołem od idących z Mszy św lub na Mszę św. Zobaczymy ile uzbieracie bez tych katolików.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 17:54  
Cytuj
thorongil PRL nie jest "mój" ale nasz. Żądasz od 4 RP włości które zagarnął PRL? Oddajcie dziesięcinę którą płacili nasi ojcowie umiech Prawda że niedorzeczne?

Masz jakikolwiek dowód na nieuczciwość wośp to go przedstaw. Słyszałeś chyba o domniemaniu niewinności?
Równiedobrze mogę powiedzieć że thorongil podbiera pieniądze z tacy.mlotek
Wośp skutecznie pomaga potrzbujacym, ale kościół ciągle próbuje nam wmówić że sam jest potrzebujący.

Jesteście klasą skrajnie nieprodukcyjną, instytucją żebraczą, organizmem pasorzytniczym na społeczności ludzkiej.
Wasz żywot to marzycielstwo o niebieskich migdałach.

Uważasz kościół za skarbnicę kultury? To przedstaw swoją kulturę i wejdź na słup jak Szymon Słupnik i siedź tam aż wyciągniesz kopyta uśmiech

Mówisz że młodzież woodstockowa demoluje wystawy? Ja mówię że księża ruchają nasze dzieci.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 21:10  
Cytuj
Czytam to forum i muszę to powiedzieć , thorongil dałeś się podpuścić jak szczeniakjezyk i dobrze bo wreszcie obnażyłeś wasze .postępowanie ,pokazałeś co mysli jak postepuje i jaki jest kości€ł.
Bez odbioru .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2010r. 17:28  
Cytuj
panie thorongil, miałem nie zabierać głosu w dyskusji ale pańskie zaślepienie może i świętego ruszyć. Po pierwsze na jakiej podstawie Pan twierdzi że grunty na JPII należały do kościoła? Przecież do 1938 roku była tu puszcza a potem budowa więc skąd nagle kościół stał się nagle posiadaczem ziemi? Po drugie jeśli porównuje Pan podatki płacone przez ciężko pracujących ludzi do podatków ryczałtowych płaconych przez kler to już jest śmieszne. Po trzecie istnieje nadal Fundusz Kościelny który wypłacał odszkodowania klerowi i nie słyszałem żeby komuś odmówił, ale jak zwykle księżom jest mało i trzeba było powołać Komisję Majątkową która rozdaje nie swoje grunty a w której stronę kościelną reprezentuje były wysoko postawiony pracownik SB pan P. ale wam to nie przeszkadza bo teraz dba o wasze interesy. Po czwarte Caritas korzysta z potężnych dofinansowań ze skarbu państwa i może zauważyłeś że przy wszelkich zbiórkach pieniężnych organizowanych z powodu różnych klęsk zawsze jest podawany nr konta Caritasu, który nigdy się nie rozlicza z kasy nie mówiąc już o odsetkach które tak cię bolą. Żeby nie być gołosłownym to przykład z naszego podwórka. Parę miesięcy temu uruchomiono konto Caritasu na które ludzie wpłacali datki dla potrzebujących pracowników z huty. Podziałem tych środków miła się zająć komisja złożona z pracowników Caritasu i związkowców z huty. Pytałem na tym forum parę miesięcy temu czy ktoś zna osobiście osoby które dostały jakieś pieniądze. I do dzisiaj jest cisza! Więc nie rób bohaterów z Caritasu bo nie robią tego za darmo. Po piąte dlaczego nie wystarczy wam to że dostaliście od miasta połowę Ogródka Jordanowskiego gdzie już buduje się kolejny kościół tylko wyciągacie ręce po więcej? Jeśli tak to mam dla was propozycję, w większości bloków w Stalowej Woli są boksy służące teraz jako graciarnie lub suszarnie i pralnie. A może tam urządzicie w każdym bloku jakąś kaplicę? Pamiętam również dary w latach 80 w dużym kościele i jak były rozdawane. Motłoch stał w kolejce w podziemiach kościoła od strony plebani i dostawał resztki a wybrane towary wynosili lekarze , milicjanci i inni wychodzący z plebani. W latach 80 chodziłem na lekcje religii na plebanię przy nowym kościele i w tym czasie rozpoczęła się budowa budynku do plebani. A wiesz co tam miało się mieścić? Tam miała być przeniesiona ochronka i dzieci miały przebywać w nowym budynku. A co jest? Działalność komercyjna i kasowanie grubych pieniędzy za czynsz. A dzieci dalej mieszkają w budynku który remontuje głównie miasto. I to tyle bo nie chce mi się więcej pisać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2010r. 19:39  
Cytuj
\"Po pierwsze na jakiej podstawie Pan twierdzi że grunty na JPII należały do kościoła? Przecież do 1938 roku była tu puszcza a potem budowa więc skąd nagle kościół stał się nagle posiadaczem ziemi?\"

Z aktu własności, teren ten został zakupiony od właściciela po wojnie i nigdy nie było to tajemnicą iż teren ten został przywłaszczony przez ówczesną władzę. Szczególnie to wychodziło podczas procesów w późniejszych latach odnośnie budowy ochronki dla dzieci. Przypominam iż pierwotny budynek ochronki został równiez przywłaszczony w latach \'60.

\"Po drugie jeśli porównuje Pan podatki płacone przez ciężko pracujących ludzi do podatków ryczałtowych płaconych przez kler to już jest śmieszne\".

Śmieszne to jest Twoje zdanie, każdy ma taki zawód jaki sobie wybrał. Każfy jest potrzebny. Pracuję umysłowo i moja praca nie jest ciężka, czyżby mój podatek był gorszy ?

\"Po trzecie istnieje nadal Fundusz Kościelny który wypłacał odszkodowania klerowi i nie słyszałem żeby komuś odmówił, ale jak zwykle księżom jest mało i trzeba było powołać Komisję Majątkową która rozdaje nie swoje grunty a w której stronę kościelną reprezentuje były wysoko postawiony pracownik SB pan P. ale wam to nie przeszkadza bo teraz dba o wasze interesy.\"

Oczywiście że istnieje, nigdzie tego nie zaprzeczałem. Nie odmowił odszkodowania, to co robił przez ponad 40 lat nie płacąc np emerytury czy nie świadcząc ubezpieczenia do którego się zobowiązał ? Rozdaje nie swoje grunty w przypadku nie możliwości oddania pierwotnego terenu powod moze byc np postawienie budynków. To samo dotyczy prywatnych właścicieli, też napiszesz że im mało ?

\"Po czwarte Caritas korzysta z potężnych dofinansowań ze skarbu państwa i może zauważyłeś że przy wszelkich zbiórkach pieniężnych organizowanych z powodu różnych klęsk zawsze jest podawany nr konta Caritasu, który nigdy się nie rozlicza z kasy nie mówiąc już o odsetkach które tak cię bolą\"

Juz o tym pisałem, nie rozlicza się jako całośc a jako oddziały diecezjalne. Wystarczy wejsc na stronę i nie pisz ze korzysta z potężnych dofinasowań jeśli tak to prosze o źródło w postaci linku.

\"Parę miesięcy temu uruchomiono konto Caritasu na które ludzie wpłacali datki dla potrzebujących pracowników z huty. Podziałem tych środków miła się zająć komisja złożona z pracowników Caritasu i związkowców z huty.\"

I MOPS-u, w mojej parafi pomoc taka została okazana, zostala podana kwota jaka została zebrana jak co zostało kupione, odbior przygotowanych paczek (termin) był podawany, wiec chyba coś nie tak z twoimi informacjami. Zamiast na forum trzeba było pytac u źródła, takie to trudne ? Jak nie lubisz caritasu to trzeba było zapytac związków lub MOPS.

\"Po piąte dlaczego nie wystarczy wam to że dostaliście od miasta połowę Ogródka Jordanowskiego gdzie już buduje się kolejny kościół tylko wyciągacie ręce po więcej?\"

Kochany, nie Kościół a aula pod wydział inżynierii, czy to naprawdę takie trudne zapytac ?

\"na plebanię przy nowym kościele i w tym czasie rozpoczęła się budowa budynku do plebani. A wiesz co tam miało się mieścić? Tam miała być przeniesiona ochronka i dzieci miały przebywać w nowym budynku.\"

Tak tam miała byc ochronka poniewaz jak juz wspomniałem miasto (władza ludowa) zabrała budynke siostrom ktore prowadziły ochronkę. Budynek został zwrocony w latach \'80, wiec nie było potrzeby umieszczac tam dzieci. Przeznaczono na filię uniwerku co wychodzi na korzysc dla ludności bo mniej zamożni mogą tu kształcic się. W budynku były rowniez katechezy, działała tu tez apteka, jadlodajnia dla bezdomnych i ubogich, biblioteka, pół kolonie itd. Budynek ochronki został wyremontowany za pieniądze m in Fundacji TVN ktora przeznaczyła prawie 500 tys. To chyba nie miasto co ? Jak i rowniez prywatnych sponsorów. Miasto z pewnością też się dołożyło. Ponoc katolicy tez płacą podatki, wiec czemu miałoby się nie dołożyc ?

Masz racje, nie pisz bo jak masz pisac bajki to tylko o 19:00.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2010r. 19:43  
Cytuj
CYTAT
leoniasty Czytam to forum i muszę to powiedzieć , thorongil dałeś się podpuścić jak szczeniak i dobrze bo wreszcie obnażyłeś wasze .postępowanie ,pokazałeś co mysli jak postepuje i jaki jest kości€ł.
Bez odbioru .

A to jest twoja odpowiedz
CYTAT
Owszem, ale skąd mogłem wiedziec ze dla Was ustawa podatkowa czy podanie źródła rozliczeń Caritas będzie za trudne ? Sorry, nie chciałem Wam zadac takiego trudu intelekualnego w postaci wysiłku umysłowego.


thorongil co Ty z choinki się urwałeś, znowu wyskakujesz jak Filip z konopi z tym caritasem, przestań się tłumaczyć my wiemy że
Szatańska Orkiestra Owsiaka jest przeźroczysta jak woda święcona, zaś anielski CARITAS mętny jak woda w sadzawce. Jakie to dziwne.My to wiemy i Ty też to wiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 07:23  
Cytuj
panie thorongil po pierwsze, może istnieje akt własności ale wg mnie sprawa jest już załatwiona bo inaczej klechy darłyby się na cały kraj że nie chce im się oddać gruntu i byłaby kolejna sprawa w Komisji Majątkowej. Poza tym czy pozostałe kościoły postawiliście również na swoim gruncie czy dostaliście go od państwa? A wyremontowane hotele robotnicze z całym zapleczem socjalnym były na waszym gruncie czy również dostaliście je za darmo? I teraz jeszcze wymachujesz jakimś aktem własności na kawałek terenu?? To jest już czysta hipokryzja!. Po drugie czy napisałem że twój podatek jest gorszy? Nie, tylko że jest o wiele mniejszy. Po trzecie czy Fundusz Kościelny był stworzony do wypłaty emerytur? Fundusz opłaca składki do ZUS i nie słychać było żeby jakiemuś księdzu odmówiono np. porady lekarskiej. Co do zwrotu majątku prywatnym właścicielom to nie rozśmieszaj mnie jeszcze się nie zdarzyło żeby w zamian za swoje tereny których nie można zwrócić dostali to w zamian co sobie wybrali i pokazali palcem. A klechy piszą do Komisji Majatkowej i dostają to co chcą Np. słynna sprawa Krakowa. Caritas korzysta z potężnego wsparcia państwa chociażby przez to właśnie że państwo w przypadku klęsk żywiołowych podaje nr konta Caritasu. A jak wygląda rozliczenie takiej zbiórki to mieliśmy przykład gdy zawaliła się hala w której odbywała się wystawa gołębi. Co do akcji w Stalowej Woli, idea była taka że z zebranych funduszy będą udzielane zapomogi finansowe na opłaty, leki i tym podobne. A wy jak zwykle przygotowaliście paczki z makaronem i myślicie że jest to w porządku? To ja poproszę o link do strony gdzie jest pełne rozliczenie tej akcji! Ciekawe w takim razie gdzie postawicie kościół akademicki jeżeli twierdzisz że w ogródku będzie aula, czyżby znowu wyciągniecie łapki po kolejne grunty? Co do kształcenia się mniej zamożnych to tak się składa że ok 10 lat temu studiowała tam moja siostra i za semestr płaciła 700 zł. I to jest ta nauka dla mniej zamożnych?
I na koniec co do opowiadania bajek to ja się do was nawet nie umywam, wy macie ponad 2000 lat doświadczenia w opowiadaniu bajek i przeinaczaniu historii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 08:16  
Cytuj
Panie thorongil coś dla Pana

Umiera papież. U wrót raju sw Piotr go pyta: - Ktoś ty? - Ja? biskup Rzymu. - Biskup Rzymu? Nie kojarzę. - No, namiestnik Pański na Ziemi. - To Bóg ma namiestnika? Nic mi o tym nie wiadomo. - Jestem głową kościoła katolickiego! - A co to takiego? Papież zrobił głupią minę i aż mowę mu odebrało. - Dobra - mówi sw Piotr - Czekaj tu, idę spytać szefa. (tup, tup, tup) - Panie Boże, masz chwilkę? Jest tu taki jeden, mówi, że jest papieżem, Twoim namiestnikiem na Ziemi, głową czegoś tam.. - Nie kojarzę. Ale moment... Jezusie, może ty coś o tym wiesz? - Nie, tato, nie kojarzę. Ale pójdę z nim pogadać. Po chwili wraca Jezus zwijając się ze śmiechu i mówi: - Pamiętacie to kółko rybackie, które zakładałem 2000 lat temu? - No, i? - Oni do tej pory działają......cool girl3m siecool girl3m sie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 08:26  
Cytuj
1. Dziwne że nikt z piszących tu nie poczuwa się do odpowiedzenia na pytania, a jedynie do ciągłego atakowania. Widać ze nienawiść do tego co związane z Kościołem czy z wiarą zaślepiła niektórym rozum. Co raz to wynajduje się nowe rzeczy odnośnie Kościoła, ba nawet cofa się do średniowiecza. Jak już wspomniałem jest to oznaką braku argumentów, wiec ranne zwierzę kąsa gdzie popadnie.
2. Nie słyszałem aby w przypadku WOŚP ktoś kwestionował cel tej imprezy czyli pomoc dzieciom. Krytyka dotyczy sfery finansowej a mianowicie co dzieje się z forsą jak i w jaki sposób to się odbywa. Niedawno P. Owsiak z bólem oznajmił w mediach iż jeden ze szpitali nie chce od niego sprzętu. Nie dotarł do niego fakt iż ów szpital posiada już 6 czy 7 takich aparatur i nie jest potrzebny kolejny który będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami. Niestety sposób w jaki przedstawił to Owsiak jest taki ze dzieci w tym szpitalu nie mogą liczyć na pomoc. Co jest bzdurą a dla szpitala jak pocałunek śmierci.
Czyżby w Polsce nie było innego szpitala który mógłby dostać ten sprzęt i który mógłby go utrzymać ? Jakoś nigdy nie mówi się o kosztach serwisowania, przeszkolenia i zatrudnienia personelu, tak jakby problem nie istniał, a NFZ zawsze pokrywał te koszty.
Inny przykład nieuczciwości to podpisanie umowy z artystami którzy wzięli wynagrodzenie za koncerty podczas WOŚP a 2-3 dni później nazwanie ich „ch…” za to że wzieli kasę. Sorry, ale to sam Owsiak zgodził się na to podpisując umowę, a skoro tak to pretensję niech ma do siebie chyba że chce się w ten sposób winę zwalić na innych. Prawdę powiedział tu Kukiz iż artyści nie są jedynymi którzy robią coś za kasę, bo Policja, Straż, Dziennikarze też biorą za to kasę a cała impreza nie jest za darmo.
3. Woodsctok, jakoś przy okazji WOŚP nie wspomina o tym że procenty z zebranej kasy na dzieci idą na imprezę zakrapianą alkoholem. Rozumiem że za kilka lat będzie zbierał na odwyki dla nich.
4. Za tydzień w Jarosławiu będzie impreza podobna do WOŚP, czemu w mediach o tym się nie słyszy? Od kilkunastu lat młodzież ze szkół, nauczyciele, harcerze, wolontariusze zbierają pieniądze na ten sam cel – na dzieci. I bynajmniej nie jest to impreza Kościelna. Co roku suma waha się od 30-40 tys zł. Jak widać można bez medialnego szumu, a cel który również jest szlachetny przechodzi bez zauważenia bo nie ma wielkiego show.

mosiek a to coś dla Ciebie: Józef Stalin z uśmiechem pyta Mołotowa odnośnie polityki na wschodzie po II wojnie światowej. "Ile dywizji ma Papież" ? Teraz sobie odpowiedz gdzie Stalin i ZSRR a gdzie Papież. Jeden przeminął, a drugi (Kościół) wciąż jest od 2 tys lat. Niestety to nie kawał mosiek, ale prawdziwa historia która naprawdę miała miejsce.

sanitariusz102 a jednaka opowiadasz bajki, jakoś nie widac odpowiedzi. Napewno wg Ciebie jest wiele spraw załatwionych, wiadac to po odpowiedziach, a przepraszam po kolejnych pytaniach. Jak jesteś w stanie napisac że coś jest nie tak, to proszę o konkrety a nie wg mnie. Bo według takich jak Ty to już słyszeliśmy iż stonke zrzucili amerykanie. Konkrety, konkrety a nie bajki.
Jakoś ubogi jesteś w fakty, zapomniałeś dodac że w tym samym czasie kiedy opłata za semestr na KUL-u była 700 zł np w Sandomierzu była 1400 zł to chyba 2 razy tyle co ? Na UJ taniej była tylko fizyka z racji mniejszej ilości studentów. Zapomniałeś też policzyc koszty podróży które się oszczędzało. Ot taka wybiórczośc, bo "wg mnie" pewnie nie da się tego sprawdzic co ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 09:08  
Cytuj
CYTAT
mosiek a to coś dla Ciebie: Józef Stalin z uśmiechem pyta Mołotowa odnośnie polityki na wschodzie po II wojnie światowej. "Ile dywizji ma Papież" ? Teraz sobie odpowiedz gdzie Stalin i ZSRR a gdzie Papież. Jeden przeminął, a drugi (Kościół) wciąż jest od 2 tys lat. Niestety to nie kawał mosiek, ale prawdziwa historia która naprawdę miała miejsce.


thorongil to też nie był kawał, to szczera prawda tylko niewygodna dla Ciebie wybacz thorongil ale tak was widzi coraz więcej ludzi i nikt i nic tego nie zmieni ludzie przestali się Was bać ludzie Wami gardzą ,zapracowaliście sobie na to przez 2000 lat good. Cieniutki jesteś z tym porównaniem , popatrz czym jest kościół na zachodzie europy w zasadzie pełni marginalną rolę w życiu społecznym i Ty najlepiej wiesz dlaczego.
Powiedz nam ty moje słońce Watykanu na co przeznaczył tak zawrotną sumę 400 milionów dolarów Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych .Pamiętaj kij ma dwa końce.
A to tak do poczytania i uświadomienia sobie jacy to Wy jesteście święci http://wiado(...)id=19716 Ty Stalinem straszysz a ja prawdą odpowiadam.

thorongil co jest z Tobą zacznij trzeźwo i obiektywni patrzeć na otaczający Cię świat .Świat się zmienia a Wy stoicie i tupiecie z wsciekłości w miejscu.

Też popieram Belfegora ignorować trolla o nicku thorongil i nie odpowiadać na jego zaczepki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5004
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 09:19  
Cytuj
oni nie przyjeli bo NFZ czyli nasze podatki nie mają kasy na płacenie za badania darmowe więc nie przyjęli.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 12:46  
Cytuj
,, thorongil ''

tak tak ,tylko ataki i zaślepienie....

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 13:27  
Cytuj
thorongil: dziesięcina jest formą podatku
Jesteś niereformowany? Nie można przyjmować że każda ustawa jest dobra a ta była szczególnie uciążliwa dla społeczeństwa, hamowała rozwój i dyskryminowała ludzi innej wiary. Polska socjalna a nie klerykalna!
ciekawostka/przykład: dziesięcina snopowa -bardzo dokuczliwa gdyż chłop nie mógł zwieźć zboża z pola póki przedstawiciel kościoła nie policzył swojej części snopów.
Potrzeba było rewolucji społecznej by przełamać wasze lobby, znieść ją i wprowadzić rozdział kościoła od państwa.
Ty piszesz: "dziesięcina jest formą podatku, niedorzeczne jest to, że o tym nie wiesz i traktujesz ją jak własność np mieszkania czy samochodu".

Sprawa WOŚP
Przyganiał kocioł garnkowi. Owsiaka rozliczają z każdego zeta,płaci podatki ZUS i wszystkie wymagane składki . Może oj.dyr.doktor rektor rozliczy się z pieniążków zebranych na stocznię? Tyle się słyszy jak to właśnie kościół unika podatków. Może Caritas weźmie przykład z Owsiaka ?
Logika podpowiada że impreza woodstockowa zwiększa wpływy do budżetu organizacji choć nie bezpośrednio.
Czemu oskarżasz ich o rozpijanie i propagowanie narkotyków? Nie robią tego , nawet mieli akcje przeciwko narkomani. Wiesz o tym że to nie ma związku z wośp, a ćpun zaćpa tak czy inaczej jak nie na woodstocku to w arkadii czy planecie?

sprawa nowych kościołów
Jezus umywał nogi swoim uczniom. Jako miejsce narodzin wybrał stajenkę lichą. W tym miejscu widać przepaść jaka zionie pomiędzy waszą organizacją a naukami Jezusa.

Fajnie czytać co piszesz bo widać jak myślisz przez pryzmat, brak ci dystansu i samokrytyki. Przyznaj się byłeś w seminarium?

Mam pytanie:
Czemu dyskryminujecie kobiety? Przeszkadzają wam w wierze? Nie podobają wam się nasze piękne siostry? Traktujesz z góry homoseksualistę -to odchył biologiczny a celibat -umysłowy. Nauczacie ludzi jak żyć w rodzinie, jak wychowywać dzieci mając zerowe doświadczenie w tej materii?

ciekawostka:
1897 — Papież Leon XIII włączył Biblię do indeksu ksiąg zakazanych
Kościół w zamian proponował wiernym swoją wersję Biblii — w postaci okrojonej, pociętej na kawałki i rozłożonej na cały rok liturgiczny. Z roku na rok czytano te same fragmenty pomijając inne, mniej wygodne. Dopiero jednak po soborze watykańskim drugim wierni mogą słuchać i rozumieć, wcześniej wszystko było po łacinie i prości ludzie nigdy nie mieli wątpliwości co do zgodności Kościoła z Biblią, gdyż tej ostatniej po prostu nie znali.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 20:52  
Cytuj
Cinocenty widzę że nie za bardzo wiesz z czym się je ustawy, co mają ustawy do dziesięciny to tylko ty wiesz. Napisać człowiekowi czym jest dziesięcina to będzie dalej kluczył i udawał pojętnego.

Oczywiście że Owsiak się rozlicza, tylko jakoś brakuje zawsze %, dane ze strony WOŚP ktore łatwo policzyć. Umie liczyć ? to niech powie jaki to cud ? Np. aparaty usg, czy pompy insulinowe w kwocie 41 mln zł., zbieranych pod tym hasłem, na pompy insulinowe wydano..nie wiadomo ile. Bo podliczono razem zakup pomp i wyposażenia dla grup ratowniczych. Kwota,jaką wpisano dla obu, to 24 mln, czyli 58 % kwoty zbiórki. Dodać jeszcze programy WOŚP to 12%, razem mamy 70%, a gdzie 30% ? No tak, róbta co chceta i dlatego zatrudnili my audytora do rozliczeń a nie urzędniak, tak ?

"Czemu dyskryminujecie kobiety?" - Stara śpiewka co ? Czyż zbawienie nie przyszło przez Kobietę ? Myślę że powinnieneś zapoznać się z podstawami naszej wiary a później formułować oskarżenia, chyba że wolisz wychodzić na nieuka.
Sugerujesz dyskryminację homoseksualistów, a to ciekawe bo według światowych danych w ciągu roku ginie kilkadziesiąt osób z powodu swojej orientacji, tymczasem wyznawców Chrystusa ginie 150 tys, ale czy ty czytasz takie rzeczy ? eee, za trudne, cyferki i jakieś raporty, forum lepsze co Cinocenty ? tu jest dopeiro kopalnia wiedzy, szczególnie jak ktoś cytuje racjonalistę albo fakty i mity.

Co do ciekawostki to nie ma to jak cytowac racjonalistę, to tak jakbym cytował mein kampf chcąc udownodnić wyższośc jednej rasy nad drugą. Gratuluję źródła. Już napisałem na kogo wyszła P Senyszyn podczas programu, tez cytowala racjonalistę, tak trzymaj.

mosiek pisząc o pedofilii zrób nam wykład o rozbitej grupie 57 osobowej pedofilii w Polsce pod koniec roku i dorzuć jeszcze 40 osobową z połowy roku. Skoro jesteś taki biegły w tym temacie to dasz sobie radę. Podpowiem że niestety nie było w tej grupie żadnego księdza, reszta nalezy do ciebie.

Widzę że macie problemy z odpowiedziami, to tak jak Jurek, zresztą macie podobne słownictwo. Nie zapomnijcie następnym razem napisać o inkwizycji i krucjatach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 21:35  
Cytuj
ja standardowo polecam arta z ostatniego NIE :]
Stalowa Wola biskupa
Miasto góra, krzyża nie będzie !
kilka cytatów :]
CYTAT
... Stalowa Wola wygrała z Kościołem kat. Czarni muszą zabrać krzyż postawiony na samorządowym gruncie...
Wyrok jest bezprecedensowy. Do tej pory czarni krzyżowali Polskę według własnego uznania i całkowicie bezkarnie...
... 13 z 23 miejscowych rajców, którzy na nadzwyczajnej sesji zażądali od prezydenta Szlęzaka wycofania pozwu, czuje się, jak gdyby gówno zjedli. Na ulicach przeważa pogląd, że gdyby Jezus widział, w jakim konflikcie pogrążyła się Stalowa Wola, to nigdy by nie uwierzył, że to na jego cześć.


nie mam teraz czym fotki strzelic przy okazji jak cos mi w rece wpadnie to wrzuce calosc ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 22:01  
Cytuj
ifeel śpiesz się bom ciekaw umiech

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 22:18  
Cytuj
gdy sie czlowiek spieszy to sie ksiadz cieszy :p
jutro wrzuce bo gdzies kabel posialem i nie mam jak na kompa zrzucic
edit: znalazle kabel a niech sie ksiadz ucieszy ^^
http://img69(...)03ys.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 21 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 22:56  
Cytuj
Do Ifeelgood. Część tekstu kłamliwa, sporządzona pod typowo lewicowy elektorat! Szlęzak powiedział cyt. "Wali nie to jaki będzie krzyk na sesji..." odnosząc się do akcji przeciw prywatyzacji przedszkoli, a nie przeciw krzyżowi. NIE tym artykułem pokazało, że jest szmatławcem typowo antyklerykalnym, nic niewnoszącym do rzeczowej dyskusji. Takiej obłudy i cwaniactwa dawno nie widziałem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 23:21  
Cytuj
dla mnie to tylko przyblizenie sylwetki pana prezydenta :] nie kazdy go zna, a ludzie sa ciekawi co to za osobnik ktory porywa sie na wiatraki :] to ze sa anty czarni jest mi akurat po drodze ale kazdy wie jakim jezykiem posluguje sie nie jakie pisza arty itd i nie ma sie co obruszac :] z 2 tygodnie temu wklejalem fragmet gdzie nasz prezydent dostal od urbana po dupie gdzie razem z prezydent warszawy zostal wybrany na "samorzadowca roku" :] w zadnym razie ich nie bronie ale o lewicy czesto gesto pisza ze jej nie ma :] ja lewicowym elektoratem w kazdym razie nie jestem ;-) kup, obadaj fajna grafike czy bardziej neutralne teksty :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 08:29  
Cytuj
CYTAT
Powiedz nam ty moje słońce Watykanu na co przeznaczył tak zawrotną sumę 400 milionów dolarów Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych .Pamiętaj kij ma dwa końce.
A to tak do poczytania i uświadomienia sobie jacy to Wy jesteście święci http://wiado(...)id=19716 Ty Stalinem straszysz a ja prawdą odpowiadam.


A to Twoja riposta typu a u was murzynów biją.

CYTAT
mosiek pisząc o pedofilii zrób nam wykład o rozbitej grupie 57 osobowej pedofilii w Polsce pod koniec roku i dorzuć jeszcze 40 osobową z połowy roku. Skoro jesteś taki biegły w tym temacie to dasz sobie radę. Podpowiem że niestety nie było w tej grupie żadnego księdza, reszta nalezy do ciebie.

Widzę że macie problemy z odpowiedziami, to tak jak Jurek, zresztą macie podobne słownictwo. Nie zapomnijcie następnym razem napisać o inkwizycji i krucjatach.


Toś mnie rozbawił ,thorongil idz do arcybiskupa Juliusza Paetza On Ci zrobi wykład o pedofili a i może załapiesz się na zajęcia praktyczne.

Jak na razie to Ty masz problemy z odpowiedziami ,pływasz ciągle pływasz.

Nie zapomnę, chcesz i masz , to zródło Ci zapewne odpowiada.

inkwizycjia http://pl.wi(...)kwizycja
http://pl.wi(...)iszpanii

krucjata http://pl.wikipedia.org/wiki/Krucjata
http://porta(...)slo.html

Do widzenia Panie thorongil i życzę dobrego samopoczucia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 18:53  
Cytuj
ifeel dzięki fajny art, do tego kto tam pisał że wypowiedź prezydenta dotyczyła przedszkoli nie krzyża, więc ja pytam gdzie jest w artykule podkreślone że sprawa dotyczy krzyża?
jest natomiast przytoczona wypowiedź dla tvp

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2010r. 07:53  
Cytuj
mosiek i znowu nic nie wydukałeś. Znowu nie wiesz co odpisać. Ja mam świadomość tego co było, nie wypieram się tego za co sam Papież przeprosił, ale Ty najwidoczniej masz problem skoro nie umiesz odpowiedzieć na żadne pytanie. Podpowiedziałem że nie było księdza w tej grupie, a ty piszesz idź do x Peatza. Uwierz mi mosiek, są lepsze sposoby na leczenie kompelksów, zapytaj specjalistę napewno ci pomoże umiech
A dzięki za linki do wikipedii, ale jak już wspomniałem nie interesuje mnie źródło niepewnego pochodzenia, wiesz co to są książki, biblioteka ? Rozumię że może nie stać cię na nie, ale przecież są biblioteki.
Wikipedia, wikipedia, ile to było fałszywyh haseł zamieszczonych przez osobę podającą się za prof. kilkadziesiąt tysięcy ? Gratuluje źródła wiedzy grunt żeby się nie przemęczać prawda.

A o niejakim Jurku O. znowu cisza, zero opdowiedzi, oki już nie pytam, bo za trudne. Na innym portalu pisze jak wolontariusze wyciągali kasę z puszek na WOŚP, no cóż "robta co chceta" i wykombinujcie dzieci kasę na Woodstock.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »