NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Dwunastu radnych chce budować kościół na Młodyniu,
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 19:18  
Cytuj
a kto mowi o nowym Kościele, przecież od początku była mowa o przeniesieniu starego (drewnianego) z innej miejscowości ?

Co do mieszkań to mam pytanie czy mają wyglądać jak na nowych osiedlach typu Młodynie czy Poręby tj wymalowane, w kaltkach syf, kiła i mogiła, samo przecież to się nie zrobiło prawda ?
Komu służą takie mieszkania albo ten lasek o ktorym mowa gdzie również kupa na kupie, puszki, butelki chyba nikt tam nie przyprowadza np dziecko aby pochodziło sobie po czymś takim

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 19:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 20:39  
Cytuj
CYTAT
na pokaz to są ci, co raz do roku w wielkim szumie wrzucają coś do puszki. a na co dzień jest Caritas, ochronka św. Brata Alberta, kuchnie i łaźnie dla ubogich, schroniska dla bezdomnych itd, itd, itd.


dkny Wiesz w 100% przekonałeś mnie swoją wypowiedzią ze jesteś księdzem. Tą aluzja do puszek raz w roku... pamiętam jak przy okazji drugiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ksiądz mnie spod kościoła wygoniłmlotek Krzycząc za mna że Owsiak to narkoman ,wariat itp...

Ale mam pytanie z czego się utrzymuje ten Twój Caritas czy Ochronka? Z naszych podatków.
Powiedz mi dlaczego Księża ich nie płacą?
Owszem są księża prawdziwi z powołania... ale to tak jak z 18-to letnimi dziewicami..0,5% na 100. Ale sama instytucja kościoła to jedna wielka korporacja która prężnie działa za czyjeś.
Niestety czasy Św. Franciszka już przeminęły (niestety) .Pokaż mi teraz biednego księdza.. księdza który nie jada ciepłego obiadu...który zastanawia się co będzie jutro? Czy jeszcze jego zakład funkcjonuje?
Niema takich.

thorongil Przybywasz z odsieczą w sprawie parafii ale niestety nie bardzo wiesz w której dzwoni. Komu służą mieszkania... No tak jak się mieszka w domu parafialnym, to i można się nad tym zastanawiać. A te paskudne klatki schodowe to oglądałeś przy okazji kolędy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 20:54  
Cytuj
Tester nie umieszcz czytać ze zrozumieniem czy poprostu odpowiadasz co bądź bo nie masz argumentów ? Zadałem proste pytania. Wiem doskonale w którym Kościele dzwoni, a fakt że nie odpowiadasz na pytania mnie w tym utwierdził.

Napewno mieszkasz w Polsce skoro piszesz o podatkach niepłaconych przez księzy, a przepraszam kazdy proboszcz to co płaci ? Weź sobie człowieku ustawę podatkową i poczytaj a nie powtarzasz to co wyczytałeś z innych for intenretowych. Idź do urzędu skarbowego jak nie rozumiesz ustawy podatkowej i tam ci wyjaśnią co jest napisane. Widać jak bardzo jesteś zorientowany w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 20:58  
Cytuj
CYTAT

Napewno mieszkasz w Polsce skoro piszesz o podatkach niepłaconych przez księzy, a przepraszam kazdy proboszcz to co płaci ? Weź sobie człowieku ustawę podatkową i poczytaj

Chcesz misiu powiedzieć, że księża płacą takie same podatki jak przeciętny obywatel?
Chcesz powiedzieć, że kościoły są tak samo opodatkowane jak inne organizacje lub stowarzyszenia?
smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 21:18  
Cytuj
CYTAT
Tester nie umieszcz czytać ze zrozumieniem czy poprostu odpowiadasz co bądź bo nie masz argumentów ? Zadałem proste pytania. Wiem doskonale w którym Kościele dzwoni, a fakt że nie odpowiadasz na pytania mnie w tym utwierdził.


No w sumie nie potrafię czytać...

CYTAT
Komu służą takie mieszkania albo ten lasek o ktorym mowa gdzie również kupa na kupie, puszki, butelki chyba nikt tam nie przyprowadza np dziecko aby pochodziło sobie po czymś takim


Ale powiedz to twoje czy moje słowa?
Wiesz nie bardzo chce mi się z Wami polemizować. Czarni zawsze będą przędli na swoje .. i tak w koło Macieju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 23:00  
Cytuj
[quote]
Dodany: 7 Sty 2010r. 18:54
dkny na pokaz to są ci, co raz do roku w wielkim szumie wrzucają coś do puszki. a na co dzień jest Caritas, ochronka św. Brata Alberta, kuchnie i łaźnie dla ubogich, schroniska dla bezdomnych itd, itd, itd.

Osiągniecia Caritas zarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumienionyzarumieniony

http://www.mafia(...)ski.html

http://fakty(...)023,2943

http://plock(...)242.html

http://www.polic(...)432.html


Dyskutujemy Panowie dalej?. Jest tego o wiele więcej.:szok:placze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 23:34  
Cytuj
dkny - moim zdaniem zyjesz 'w lekkim' niedoinformowaniu... taka konkluzja w ramach podsumowania tematu

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 11:00  
Cytuj
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona wcześniej zdobytym tam doświadczeniem...
scianascianascianascianascianascianascianasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 13:48  
Cytuj
"Chcesz misiu powiedzieć, że księża płacą takie same podatki jak przeciętny obywatel?
Chcesz powiedzieć, że kościoły są tak samo opodatkowane jak inne organizacje lub stowarzyszenia?"

Widzę że zmieniamy już temat, nagle okazało się że jednak płacą ? Nie, nie napisałem że są tak samo opodatkowania albo że organizacje Kościelne płacą taki sam podatek jak inne organizacje. Również dobrze mogę zapytać czy każda organizacja niekościela jest tak samo opodatkowana i co okaże się że nie, prawda.

Każdy proboszcz płaci podatek choćby za swoich parafian od łebka, niezależnie od tego czy ten ktoś chodzi do Kościoła czy nie. Nie płacą podatku np od tacy, nie płacą od tzw co łaska, ale WOŚP też nie płaci i ?

Co robi Caritas ? np finasuje ok 130 tys posiłków wydawanych dla ubogich, jak juz wspomniano schroniska dla bezdomnych co powinno być zadaniem miasta lub miejscowości w ktorej się znajduje, hospicja, przykościelne apteki gdzie na podstawie recepty od lekarza można dostać leki z zagranicy bo w zwykłych aptekach są np za drogie, pomoc medyczna, pomoc w razie klęsk np powodzi itd itd. Czy ktoś będzie się licytował czy to potrzebne czy nie ? Suma pomocy a Polsce i za granicą przekracza kilkakrotnie sumę WOŚP, a rozliczenia są na stronach poszczegolnych diecezji bowiem Caritas nie rozlicza się jako całość a jako oddziały diecezjalne. Dla chcącego żaden problem znaleźć, to tak jak z podatkami, jak ktoś weźmie ustawę podatkową do ręki to też nie będzie wypisywał że Kościół nie płaci podatku.

VICIA w tych twoich art zapomniano napisać że państwo zagrabiło np ok 120-150 tys hektarów nalezących do Kościoła i przez ponad 40 lat obracało tym majątkiem nie dając ani złotówki rekompensaty. Ale co się dziwić przecież to Fakty i Mity, które nie mają poważania w żadnym kręgu intelektualnym czy to z lewej opcji czy z prawej.

Tester dlaczego policja tak często interweniuje w tym rejonie i czemu na tych osiedlach ludzie coraz częsciej montują monitoring?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 14:56  
Cytuj
thorongil za chwilę udowodnisz że Kopernik była kobietą a ziemia jest płaska.Chłopie więcej szacunku dla samego siebie bo jak na razie to tylko z Twoich postów słychać kasa kasa kasa ,nasza kaso ,oddać kasę,kasa kasa po trupach do kasy.Obywatela masie daleko w dupie.

Tester bardzo delikatnie to powiedziałes w ostatnim swoim poście ,ja twierdzę że z zarazą sie nie dyskutuje zarazę sie zwalcza.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 15:21  
Cytuj
starykomuch ale uzyłeś mocnych argumentów, ale tacy właśnie byli ci od których wziąłeś sobie nick, nie podejmowali dyskusji tylko jak Urban mieli z góry przygotowaną linie obrony. Wtedy to byli reakcjoniści z AK (początki) i na pasku zachodu, a dziś czarni i na pasku watykanu.

Jak ktoś jest ze Stalowej to pamięta dokładnie kolejki w latach '80 u Edzia za indykami, serkiem, ubraniami, lekami z zagranicy itd, niewierzysz to zapytaj Mamusi lub Tatusia, może już mieszkali w Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 18:32  
Cytuj
Od Was się uczę bezwzględności chamstwa i wszystkiego, co najgorsze, bo lepszego nauczyciela jak kler nie ma, nie było i nie będzie/przykładem może być chęć budowy kościoła na nie swoim gruńcie i bez pozwplenia na budowę /. Urban przy Was to mały Pikus.Jesteście jak szarańcza,wszędzie Was pełno osaczcie i osaczacie .

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 19:31  
Cytuj
TESTER nie daj się, cała Stalowa jest z Tobągood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 19:41  
Cytuj
magnum: z całym szacunkiem, ale ty sie za Stalową nie wypowiadaj, bo nie masz do tego żadnego prawa.
thorongil ma rację, a zaprzeczanie prawdzie jest zwyczajnym zakłamywaniem rzeczywistości!

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 19:51  
Cytuj
ksieza sami sobie strzelaja bramke , sami zniechecaja swoimi wyczynami do kosciola, bo jak mozna nawolywac o wiernosci malzenskiej jak ksiadz z Kotowej Woli zakopuje sie w lesie z mezatka , drugi w okolicach Grebowa sie nie moze oderwac od maloletniej bo zaledwie dziewcze mialo 16 lat i kilka lat temu ksiadz dyrektor pielgrzymkowy majac dziecko z kobieta narobil dlugow przychodzil pijany na msze ziostaje ukrywany przez wladze koscielne.... pytam sie jak mozna mowic kazania o moralnosci pokazujac co innego, chcialbym zeby mieli zony moze by wiedzieli w koncu co to znaczy utrzymac rodzine co znacza problemy z dziecmi a szkoda gadac najlepiej powiedziec ktos obiecal dac teren pod kosciol mnie tez zona obiecala i pozniej powiedziala obiecanki cacanki a glupiemu stoi hehemlotekzaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 20:03  
Cytuj
starykomuch, moj drogi, widzę że pamięć już nie za dobra, więc przypomnę iż chamstwa to nauczyłeś się od towarzyszy komunistów od których wziąłeś swój nick. Przykład ? a proszę bardzo zagarnięte majątki prawowitych właścicieli po II wojnie światowej (nie tylko Kościoła), ba mogę nawet podać Ci przykład ze Stalowej Woli. Tak się składa że połowa bloków na al JP II nr 2 i 4 stoi na gruncie który należy do parafii MBKP, a który ukradli komuchy. Ot i Twoi nauczyciele.

Wcześniej odniosłeś się do Kopernika, nie zapomnij pisać Ksiądz Mikołaj Kopernik. Tak więc podziękuj Księdzu za owe odkrycie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 20:20  
Cytuj
A teraz pogadajmy o WOŚP.

Orkiestra zbiera dajmy na to 20 mln zł. 10% zgodnie z prawem Fundacja (Owsiak) może zrobić z tym co chce, bo prawo mowi że może tyle przeznaczyć na cele fundacji. OK, jak sam kiedyś stwierdził idzie to na Woodsctock w podzięce (dziwna podzięka, w TV pokazują dzieci które zbierają a na Woodsctok same stare konie ktore piją i leżą w błocie).

Więc pod koniec roku pokazuje, oto sprzęt za 18 mln (minus te 10%). Niby się zgadza, czysto i pieknie, ale zaraz pieniążki leżą przecież na koncie bo chyba nie w skarpecie, to gdzie mogę uzyskać informację gdzie te odsetki za te miliony. Przez 10 miesięcy coś urosło ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 20:58  
Cytuj
thorongil to że WOŚP jest złodziejem, spróbuj wytłumaczyć chorym dzieciom,
których bez wośp i naszej pomocy nie było by dzisiaj wśród nas zarumieniony
Nieprzeczę mogą i tam być przewały (szukajmy i naprawiajmy)
Nie podajesz faktów, więc nie bredź.
Co do odsetek to WOŚP ma koszty własne(a jakże)

CYTAT
[..]połowa bloków na al JP II nr 2 i 4 stoi na gruncie który należy do parafii MBKP, a który ukradli komuchy.

Gdyby nie ci zagubieni ludzie, tam stały by teraz kościoły, krzyże lub cmentarze! good
Polska socialna, nie klerykalna, dziw*o!

Z obliczeń prasowych (na podstawie informacji MSWiA) wynika, że zaangażowanie środków publicznych w sponsorowanie kościołów i związków wyznaniowych przewyższa 5 miliardów zł rocznie. Przyczyną jest m. in. obowiązujący Konkordat.

90% społeczeństwa (czy ile tam) to katole a tutaj niema z kim dyskutować co

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2010r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
thorongil starykomuch, moj drogi, widzę że pamięć już nie za dobra, więc przypomnę iż chamstwa to nauczyłeś się od towarzyszy komunistów od których wziąłeś swój nick. Przykład ? a proszę bardzo zagarnięte majątki prawowitych właścicieli po II wojnie światowej (nie tylko Kościoła), ba mogę nawet podać Ci przykład ze Stalowej Woli. Tak się składa że połowa bloków na al JP II nr 2 i 4 stoi na gruncie który należy do parafii MBKP, a który ukradli komuchy. Ot i Twoi nauczyciele.

Wcześniej odniosłeś się do Kopernika, nie zapomnij pisać Ksiądz Mikołaj Kopernik. Tak więc podziękuj Księdzu za owe odkrycie.


Mimo mojego wieku pamięć mam znakomitą , nie wybiurczą jak Ty klecho a i doświadczenie duże dlatego wiem że jesteście jak wampiry doić do ostatniego grosza i nie wmawiaj mi gdzie czego się nauczyłem bo ja wiem lepiej od Ciebie ja jestem pewien tego co mówię i piszę.

thorongilco to jest te parę metrów kwadratowych na al JP II nr 2 i 4 na przeciw tego http://zycie(...)Itemid=1

I po co Wam to, weźmiecie te dobra ze sobą do piekła /mówicie że jest/.
Wy macie służyć Bogu i świecić przykładem postępować w.g jego nauk a co robicie.

Wystarczy tylko thorongil przestrzegać Dziesięć przykazań Bożych.
Jak zapomniałeś je to Ci przypominam
Jam jest Pan Bóg twój:
1) Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną,
2) Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremnie,
3) Pamiętaj, abyś dzień święty święcił,
4) Czcij ojca twego i matkę twoją,
5) Nie zabijaj,
6) Nie cudzołóz,
7) Nie kradnij,
8) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu,
9) Nie pożądaj żony bliźniego twego,
10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

a na ziemi będzie wtedy niebo /mówicie że jest/.


thorongil tu masz rozpiskę bo już zapomniałeś co powinno być dla Ciebie najważniejsze http://www.pmk-aachen.de/warunki.html

Masz racje klecho Kopernik też w sukience chodził, dużo nie brakowało a było by mu bardzo ciepłp w stopy bo ziemia jednak miała być płaska.

Pozdrawiam good

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 08:15  
Cytuj
Myślę że to jest ciekawe...Księża...anioły...zbuntowane..mlotekmlotek

http://polsk(...),1099338


http://www.racjo(...)p/s,4322


Ile kosztuje Kościół?


Wszędzie słyszymy o kryzysie i o koniecznych oszczędnościach. Cięcia nie omijają niemal nikogo. Niemal. Jakoś dziwnie poza kręgiem poszukiwań pozostaje Kościół, który kosztuje nas więcej niżby mogło się wydawać.
Po pierwsze od 1950 roku istnieje w Polsce Fundusz Kościelny. Zgodnie z ustawą utworzony został jako rekompensata za skonfiskowane przez Państwo mienie Kościoła. Pieniądze uzyskane z niego miały służyć utrzymaniu kościołów, a także jako pomoc materialna dla księży. Dodatkowo finansowano z niego ubezpieczenia społeczne duchownych. Oczywiście ówcześnie zamysłem władz było podporządkowanie sobie Kościoła i walka z nim. Jednak pomimo, że Kościół nie musi się już obawiać władzy oraz dawno odzyskał swój majątek i czerpie z niego korzyści materialne, fundusz dalej pochłania ogromne środki z budżetu państwa. W 2008 roku było to prawie 100 mln zł! Wydaje mi się że najwyższy czas, aby fundusz ten zlikwidować, zwłaszcza że stracił on swoją pierwotną funkcję.
Kościół otrzymuje także wiele dotacji, głównie na cele oświatowe i społeczne. Obejmują one pomoc finansową w prowadzeniu przedszkoli czy placówek opiekuńczych. Pomoc państwa w tych kwestiach nie budzi kontrowersji, jednak dotacje na remonty już mogą. Konkordat stanowi, że oprócz dotacji na remonty zabytkowych kościołów, pieniądze otrzymać można również na remonty budynków towarzyszących. Oznacza to, że z budżetu państwa ksiądz może odnowić sobie plebanię.
Inną kosztowną działalnością, której koszty powinien ponosić Kościół są lekcje religii. Pomimo, że początkowo miały być one udzielane bezpłatnie, państwo zdecydowało się na zatrudnienie księży na etat. Oprócz kosztów związanych z wynagrodzeniem katechetów, dochodzą koszty związane z ich ubezpieczeniem społecznym. Ogółem w ubiegłym roku lekcje religii kosztowały podatników ponad 1,5 miliarda złotych! Gdyby księża pracowali na przykład na podstawie umowy zlecenia koszty te można byłoby znacznie obniżyć. Kwestia ubezpieczania powinna pozostać w gestii parafii, która jest przecież głównym miejscem pracy księdza.
Państwo Polskie zatrudnia także całą rzeszę kapelanów. Można ich spotkać w wojsku, policji, straży pożarnej, więzieniach i szpitalach. Nawet BOR ma własnego kapelana. Łączny koszt ich utrzymania to około 10 mln zł rocznie. Pieniądze te na pewno bardziej przydałyby się gdyby były przekazane na remonty posterunków czy szpitali, albo na wzrost wynagrodzeń. Warto bowiem zauważyć, że pensja kapelana jest dużo wyższa niż np. pielęgniarki. To Kościół powinien zatroszczyć się o wynagrodzenie osób, które służą jego wiernym.
Takie wydatki można byłoby zrozumieć, gdyby Kościół był instytucją biedną. Jednak każdy widzi, że tak nie jest. Po części zadbał o to sam Kościół, który w 1992 roku zmienił przykazania kościelne. Przykazanie 5, które stanowiło „Zabaw hucznych nie urządzać” zamieniono na „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”, a w niektórych katechizmach można było spotkać nawet „Potrzebom materialnym Kościoła zaradzać”
Na dochody kościoła składa się przede wszystkim ofiara na tacę. Nie jest ona wbrew powszechnemu przeświadczeniu dochodem księdza. Może być przeznaczona wyłącznie na potrzeby parafii, rachunki, remonty itp. Oprócz tego proboszcz może zorganizować zbiórkę nadzwyczajną na dowolny cel (np. odnowienie ołtarza itp.)
Parafia może też czerpać zyski z nieruchomości do niej należących. Zyski z nich mogą być ogromne, jeśli wspomnieć tylko o przypadku Krakowa, gdzie wiele kamienic w centrum starego miasta jest własnością Kościoła. Księża mogą także prowadzić działalność gospodarczą, którą jest najczęściej wydawanie gazety czy sprzedaż dewocjonaliów. Warto jednak zauważyć, że dochód z takiej działalności może nie zostać opodatkowany jeśli zostanie przeznaczony na cele kultu religijnego, remonty kościołów, cele oświatowo-wychowawcze itp.
Kolejny przywilej to darowizny. Na Kościół można przekazać każda sumę pieniędzy, a co więcej cała tą kwotę można odliczyć sobie potem od dochodu, a tym samym zapłacić mniejszy podatek. W normalnej sytuacji, można odliczyć sobie maksymalnie 6 % dochodu.
Kościół korzysta także z ulg celnych. Zwolnione z opłat celnych są produkty związane z kultem religijnym. Przed znowelizowaniem rozporządzenia w tej sprawie zdarzały się ogromne nadużycia. Oprócz alkoholi księża sprowadzali w celach kultu luksusowe samochody.
Na koniec warto przyjrzeć się także zarobkom samego księdza. Jego prywatny dochód stanowią opłaty przyjmowane za odprawienie ślubu, chrztu czy pogrzebu. Za każdy taką mszę dostaje średnio 500 zł. Oprócz tego są zwykłe intencje mszalne, wypominki i kolędą. Oczywiście jeśli ksiądz jest katechetą dostaje oprócz tego zwykłą pensje. Ogólne dochody księdza mogą być bardzo różne i zależą oczywiście od liczebności parafii. Według szacunków ksiądz może zarabiać od 600 zł to nawet 10 tys miesięcznie. Podatek jaki płaci jest zryczałtowany i zależy od wielkości parafii. Dla proboszcza wynosi od 330 do ok. 1200 zł na kwartał, a od wikariusza od 100 do 400 zł na kwartał.
Powstaje pytanie czy Państwo Polskie stać na finansowanie takich przywilejów dla Kościoła. I nie chodzi tu tylko o czasy kryzysu. W tym obszarze można poczynić ogromne oszczędności. Głównie chodzi tu o odebranie Kościołowi kosztownych przywilejów. Ulgi w podatkach, jeśli w ogóle powinny istnieć, to tylko dla najbiedniejszych. Problemem pozostaje tylko kwestia inicjatywy zmian. Kościół jednak wydaje się instytucją zbyt silną by jakaś partia polityczna zaryzykowała takie starcie. Zwłaszcza, że dla niektórych sojusz z Kościołem jest priorytetem i szansą na zdobycie elektoratu.
mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 12:46  
Cytuj
Apel:
Nie kopiujcie długich tekstów bo:
*większość i tak tego nie przeczyta
*to zamula dyskusję
*chyba nielegalne

najwyżej linki

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 13:54  
Cytuj
CYTAT
thorongil to że WOŚP jest złodziejem, spróbuj wytłumaczyć chorym dzieciom,
których bez wośp i naszej pomocy nie było by dzisiaj wśród nas zarumieniony
Nieprzeczę mogą i tam być przewały (szukajmy i naprawiajmy)
Nie podajesz faktów, więc nie bredź.
Co do odsetek to WOŚP ma koszty własne(a jakże)


Co za argument, więc posłużę sie tym samym, a Ty potrawisz wytłumaczyc chorym, bezdomnycm, dzieciom z ochronki że nie potrzebny jest Caritas ?
Dalej, sam sobie przeczysz skoro piszesz że mogą byc przekręty to znaczy że zgadzasz się z tym, a więc chyba nie bredzę.

CYTAT
CYTAT
[..]połowa bloków na al JP II nr 2 i 4 stoi na gruncie który należy do parafii MBKP, a który ukradli komuchy.

Gdyby nie ci zagubieni ludzie, tam stały by teraz kościoły, krzyże lub cmentarze! good
Polska socialna, nie klerykalna, dziw*o![i]


Acha, czyli w tym przypadku kraśc można, a gdzie Polska prawa ? Zresztą nie tylko chodzi o Kościoły napisałem wyraźnie że również o mienie zagrabione właścicielom jak np XVIII czy XIX wieczne dwory które przerobiono na kurniki lub stajnie a teraz to tylko ruina. Pokaż mi kraj który niszcze swoje dobra kultury jak Twój PRL to robił.

CYTAT
[i]Z obliczeń prasowych (na podstawie informacji MSWiA) wynika, że zaangażowanie środków publicznych w sponsorowanie kościołów i związków wyznaniowych przewyższa 5 miliardów zł rocznie. Przyczyną jest m. in. obowiązujący Konkordat.


Jak byś miał choc raz w ręku książkę to historii to wiedziałbyś iż ów Fundusz z którego idą pieniądze jest niczym innym jak spłatą zagrabionego mienia w wyniku reformy przeprowadzonej w PRL. Jak się obracało majątkiem wartym milardy, to po 40 latach trzeba spłacac i odsetki. Jakoś nie piszesz o tym że kilka pokoleń Polaków będzie musiało spłacac pozyczke zaciągniętą przez Gierka a to iwększy koszt niż 5 mld. Znowu pamięc wybiórcza ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 14:12  
Cytuj
starykomuch widac gdzie uczyłeś się histori, skoro piszesz że Kopernikowi miało byc ciepło w nogi. Po pierwsze jego dzieło zostało wpisane na listę jakieś 80 lat po jego śmierci, po drugie dzieło to było dedykowane ówczesnemu papieżowi, który był jego przyjacielem, po trzecie papież powołał komisje która zbadała jego odrycia i przyznała rację Kopernikowi, po czwarte jak już wspominałem dzieło to zostało wciągnięte na listę zakazanych 80 lat po jego śmierci, a powód był błachy, ot protestanci którzy potępili od razu działo Kopernika zarzucili Kościołowi że szerzy herezje. Tak wiec moj drogi to ówczesna nauka potępiła to dzieło. Chyba jednak nie masz znakomitej pamięci lub książek nie czytało się.

"co to jest te parę metrów kwadratowych na al JP II nr 2 i 4"

Jak to co to jest ? Przeciez o tyle walczycie jeśli chodzi o ten lasek, znowu coś nie tak z pamięcią ?

Reasumując widząc Twoj stosunek do Kościoła można śmieło stwierdzic iz gdyby rządzili tacy ludzie jak Ty to Kopernik nie miałby prawa dokonac swojego odrycia, bo przeciez to Klecha którym gardzisz. Mało tego, tacy ludzie głęboko wierzący jak Amper, Volta, Pascal czy Pasteur tez nie mieliby prawa dokonac tego dla nauki bo też zamknąłbyś im usta.

Polska też nie miałaby prawa istniec komuch, czyż takim ludziom (też głęboko religijnym) jak Witold Pilecki nie strzeliście w łeb ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 14:15  
Cytuj
Jaki kryzys, przecież Rząd powiedział że nie ma w Polsce kryzysu a dane Unii pokazują że jesteśmy na plusie ? Nie zgadasz się z Unią ? umiech

Kryzys to jest odkąd komuchy zaczeły krasc od 1944, starykomuch ma dobrą pamięc wiec opowie jak zadlużyli państwo i czemu był ocet i denaturat na półce skoro państwo brało pozyczki.

Tester a czemu w tym art. nie napisali że Fundusz przez ponad 40 lat nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań np płacenia emerytury księżą którzy osiągali wiek emerytalny ? Ubezpieczenia ? Wzieli przecież za to kasę.

Znadź sobie inne źródło wiedzy, bo za chwilę wkleisz tekst że rubel to najtwardsza waluta świat, a stonkę zrzucili amerykanie

PS to ile jest tych odsetek z WOŚP ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2010r. 14:47  
Cytuj
Ludzie!
Z kim wy dyskutujecie?
Nie widzicie, że spełniają się słowa Testera:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona wcześniej zdobytym tam doświadczeniem...
thorongil właśnie was sprowadza do swojego poziomu np. twierdząc, że jego oponenci uważają Caritas za niepotrzebny...
Tak właśnie za chwilę będzie wyglądać ta dyskusja.
Proponuję ignorować trolla o nicku thorongil i nie odpowiadać na jego zaczepki.
Chyba, ze chcecie aby spełniły się słowa Testeragood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »