NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Zakaz handlu w niedzielę,
Posty: 77
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 04:06  
Cytuj
1.Ile straci na tym gospodarka,
2.Ile mniej zarobią na tym pracownicy,
Przybudówka PiSu, czyli ZALEŻNY od PiS i na odwrót Związek Zawodowy PiS SOLIDARNOŚĆ powraca do swojego pomysłu zakazu handlu w niedzielę.
Czy jesteście za czy przeciw ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 04:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 07:27  
Cytuj
Jestem za. Gospodarka nic nie straci. Ludzie nie stracą pracy ani nikt im nie zmniejszy pensji. Na pewno nie z powodu wolnej niedzieli.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:24  
Cytuj
Jestem za. Sam pracuje 6 dni w tygodniu i chce wolnej niedzieli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:31  
Cytuj
Ja wrecz przeciwnie. Tez pracuje 6dni w tyg (z wlasnej nieprzymuszonej woli) i chcialbym spokojnie spedzic niedziele na zakupach jesli zajdzie taka potrzeba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:36  
Cytuj
CYTAT
Czy jesteście za czy przeciw ?

Czekam na wypowiedzi pracowników elektrowni, PKP, PKS, MZK, stacji benzynowych, restauracji, pizzerii itd.
Czy tam pracują ludzie gorszego sortu, że nie przysługuje im wolne w niedzielę?good
W końcu tak jak bez zakupów można się obejść jeden dzień w tygodniu bez prądu, przejazdów, tankowania, pizzy itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:40  
Cytuj
Jestem za wolną niedzielą dla pracowników.
Właściciele sklepów powinni mieć wybór,jak otwiera w niedziele to obsługuje osobiście,bez kombinacji z pracownikami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:42  
Cytuj
Nie zapominaj o aptekach, szpitalach, policji i strazy pozarnej. Jak wszyscy to wszyscy. Zawsze mozna spedzic niedziele w lozku przed telewizorem- wtedy ryzyko wypadku, choroby, pozaru czy zostania ofiara rozboju spadnie do minimum i pracownicy ww zawodow nie beda tego dnia potrzebni. No i pytanie dlaczego niedziela? Moze sroda lepsza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:49  
Cytuj
CYTAT
Nie zapominaj o aptekach, szpitalach, policji i strazy pozarnej. Jak wszyscy to wszyscy. Zawsze mozna spedzic niedziele w lozku przed telewizorem- wtedy ryzyko wypadku, choroby, pozaru czy zostania ofiara rozboju spadnie do minimum i pracownicy ww zawodow nie beda tego dnia potrzebni. No i pytanie dlaczego niedziela? Moze sroda lepsza?



Zakupy można zaplanować a wypadków nie przewidzisz ( telewizor może stać się przyczyną pożaru), to taka różnica między strażakiem i sprzedawcą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 08:59  
Cytuj
jaciek porównanie ratowania życia ludzkiego do robienia zakupów lub tylko zwiedzania sklepów w niedziele bo się nudzi w domu to troszkę bez sensu. prawda?sciana zakupy można zrobić w sobotę nawet o 20 i niedziela wolna z rodziną.ok

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:00  
Cytuj
Zakrec glowny zawor wody i wylacz zasilanie w skrznce, poloz sie krzyzem na dywanie i na bank dasz rade przetrwac ten dzien w ktorym czycha na ciebie setki niebezpieczenstw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:04  
Cytuj
Ja jestem za wolnymi niedzielami dla wszystkich, szczególnie dla księży!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:06  
Cytuj
CYTAT
Zakrec glowny zawor wody i wylacz zasilanie w skrznce, poloz sie krzyzem na dywanie i na bank dasz rade przetrwac ten dzien w ktorym czycha na ciebie setki niebezpieczenstw.


Jestem za tym aby pracownicy(nie właściciele) sklepów mieli wolną niedziele ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:07  
Cytuj
PRZECIW

dokładnie też pracuje 6 dni w tygodniu i dla mnie jest tylko niedziela by coś zakupić.

W momencie kiedy zakażą handel w niedziele zarobią bogaci. Wtedy tylko będą otwarte stacje benzynowe, żabki itp. gdzie ceny chemi/warzyw/owoców są o wiele droższe niż w marketach.

Moja matka pracuje na kasie i też chodzi w niedziele ale też ma wolne w tygodniu wtedy ma możliwość załatwienia spraw w urzędach itp. Jest katoliczką i siedząc na kasie 8 czy nawet 10 godzin zdąży pójść do kościoła i Bóg Jej nie zabije bo nie ma większego wyboru a zarabia na chleb.

Myślę że właśnie prezes tesco który siedzi za granicą nie ma "przyjaciół" w rządzie i nie ma nic do gadania. Za to przywaciarze dużej ilości żabek czy też stacji benzynowych już tak więc pociagają za linki. Dla nich to ogromny przychód - widać to np. w święta jak wszysto znika z półek stacji benzynowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:23  
Cytuj
Jestem za tym aby pracownicy(nie właściciele) sklepów mieli wolną niedziele ok[/cytat]
W takim razie będzie tylko jedna msza ,odprawiona przez papieża! good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:25  
Cytuj
@Dalibor
CYTAT
Zakupy można zaplanować
Tankowanie też można zaplanować, albo wlać w kanister, więc stacje benzynowe w niedzielę można zamknąć.
@PIKET
CYTAT
zakupy można zrobić w sobotę nawet o 20 i niedziela wolna z rodziną

Restauracje, bary, pizzerie czy np. McDonaldsa też można zamknąć i spędzić w niedzielę czas z rodziną w kuchni, gotując ulubione potrawy.uśmiech
Komunikację miejską należy zamknąć, bo będzie okazja z rodziną przespacerować się w niedzielę.uśmiech
Zamknięcie elektrowni spowoduje, że chcąc-niechcąc całą niedzielę spędzisz na rozmowach z rodziną zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputeremuśmiech
Zresztą pracownicy telewizji też powinni mieć wolną niedzielę, więc zamknijmy w niedzielę TVsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:30  
Cytuj
CYTAT (hans)

Czekam na wypowiedzi pracowników elektrowni, PKP, PKS, MZK, stacji benzynowych, restauracji, pizzerii itd.
Czy tam pracują ludzie gorszego sortu, że nie przysługuje im wolne w niedzielę?good
W końcu tak jak bez zakupów można się obejść jeden dzień w tygodniu bez prądu, przejazdów, tankowania, pizzy itd.


Ja bym tu nie dzielił na lepszych czy gorszych. Nie da się kupić prądu na zapas, pojechać pociągiem czy autobusem na zapas. Stacje benzynowe to akurat temat dyskusyjny i pewnie wiele z nich zostało by zamknięte. Restauracje to akurat przeżywały by rozkwit bo towarzystwo zamiast spacerować po sklepach chodziło by do barów i restauracji.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:34  
Cytuj
CYTAT (jaciek )
Zakrec glowny zawor wody i wylacz zasilanie w skrznce, poloz sie krzyzem na dywanie i na bank dasz rade przetrwac ten dzien w ktorym czycha na ciebie setki niebezpieczenstw.


Uspokój się. Nic ci się nie stanie jak sklepy będą nieczynne w niedziele. Nie porównuj handlu z bezpieczeństwem i ratowaniem zdrowia lub życia.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
Ja bym tu nie dzielił na lepszych czy gorszych.

Ależ właśnie to robisz - uznałeś pracowników handlu za ludzi lepszego sortu niż pracowników stacji benzynowych, elektrowni, restauracji itp.

CYTAT
Nie da się kupić prądu na zapas
Ale da się przeżyć jeden dzień w tygodniu bez prądu?
Da się przeżyć niedzielę bez samochodu?
Da się przeżyć bez pójścia np. na pizzę albo na piwo?
Na pewno się da.
Ale po co?mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:37  
Cytuj
CYTAT (toxic86)
PRZECIW

dokładnie też pracuje 6 dni w tygodniu i dla mnie jest tylko niedziela by coś zakupić.

W momencie kiedy zakażą handel w niedziele zarobią bogaci. Wtedy tylko będą otwarte stacje benzynowe, żabki itp. gdzie ceny chemi/warzyw/owoców są o wiele droższe niż w marketach.

Moja matka pracuje na kasie i też chodzi w niedziele ale też ma wolne w tygodniu wtedy ma możliwość załatwienia spraw w urzędach itp. Jest katoliczką i siedząc na kasie 8 czy nawet 10 godzin zdąży pójść do kościoła i Bóg Jej nie zabije bo nie ma większego wyboru a zarabia na chleb.

Myślę że właśnie prezes tesco który siedzi za granicą nie ma "przyjaciół" w rządzie i nie ma nic do gadania. Za to przywaciarze dużej ilości żabek czy też stacji benzynowych już tak więc pociagają za linki. Dla nich to ogromny przychód - widać to np. w święta jak wszysto znika z półek stacji benzynowych.


Ja pracuję 5 dni w tygodniu. Zakupy robię po pracy. To nie tak, że lecę w sobotę bo na tygodniu sam pracuję.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:40  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (hans)

Czekam na wypowiedzi pracowników elektrowni, PKP, PKS, MZK, stacji benzynowych, restauracji, pizzerii itd.
Czy tam pracują ludzie gorszego sortu, że nie przysługuje im wolne w niedzielę?good
W końcu tak jak bez zakupów można się obejść jeden dzień w tygodniu bez prądu, przejazdów, tankowania, pizzy itd.


Ja bym tu nie dzielił na lepszych czy gorszych. Nie da się kupić prądu na zapas, pojechać pociągiem czy autobusem na zapas. Stacje benzynowe to akurat temat dyskusyjny i pewnie wiele z nich zostało by zamknięte. Restauracje to akurat przeżywały by rozkwit bo towarzystwo zamiast spacerować po sklepach chodziło by do barów i restauracji.

Andrzejek z całym szacunkiem pytanie brzmi;Zakaz handlu w niedzielę,
Restauracje tęż handlują ,sprzedają jedzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:40  
Cytuj
CYTAT (hans )


CYTAT
Nie da się kupić prądu na zapas
Ale da się przeżyć jeden dzień w tygodniu bez prądu?
Da się przeżyć niedzielę bez samochodu?
Da się przeżyć bez pójścia np. na pizzę albo na piwo?
Na pewno się da.
Ale po co?mlotek


Nie da się przeżyć jednego dnia bez prądu i doskonale o tym wiesz. Szkoda, że wysuwasz tak marne argumenty bo liczyłem na normalną rozmowę. Szkoda. Jestem za niedzielą wolną od handlu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:42  
Cytuj
KRZYSIU a może świadczą usługi gastronomiczne?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:46  
Cytuj
CYTAT
KRZYSIU a może świadczą usługi gastronomiczne?

Handel – proces gospodarczy polegający na sprzedaży, czyli na wymianie dóbr i usług na pieniądze, bądź na inne towary lub usługi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:48  
Cytuj
KRZYSIU dobrze, że jest Wikipedia ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
KRZYSIU dobrze, że jest Wikipedia ;-)

Cieszę się niezmiernie że jesteśmy tego samego zdania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »