NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Chętni do założ. Stowarzysz. na rzecz psów,
Posty: 34
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 16:19  
Cytuj
Witam!
W związku z tym,że coraz więcej osób wyraża chęć pomocy psom w naszym mieście, widać to na forum czy po wpisach pod artykułami na temat problemu bezpańskich zwierząt w naszym mieście, postanowiłam założyć watek jeden a konkretny, gdzie możemy podyskutować na temat, który już się pojawił, czyli założenie stowarzyszenia na rzecz bezdomnych psów w Stalowej Woli.
Mam pomysł, żeby osoby chętne napisały o tym właśnie tutaj, wtedy gdy już zbierze się nas jakaś ilość, umówimy się na jakieś konkretne spotkanie. Nie wiem w kawiarni gdziekolwiek umiech Jeżeli sami mieszkańcy nie wezmą sprawy w swoje ręce, to niestety ale w tym mieście nie widzę zielonego światła dla jakiegoś konkretnego miejsca, gdzie będzie można pomóc, zawieźć bezdomne zwierzę. A jak sam nasz prezydent powiedział, on jest w stanie i jest chętny pomóc, chociażby dać miejsce dla takiej organizacji ( jest to przy oczyszczalni ścieków MZK), tyle tylko że nie ma komu tego przekazać,gdyż nie ma żadnego stowarzyszenia czy fundacji zajmującej się psami.Więc najwyża pora założyć! umiech
Kto jest chętny pisać tutaj! umiech smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 16:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 16:25  
Cytuj
CYTAT
A jak sam nasz prezydent powiedział, on jest w stanie i jest chętny pomóc, chociażby dać miejsce dla takiej organizacji ( jest to przy oczyszczalni ścieków MZK), tyle tylko że nie ma komu tego przekazać,gdyż nie ma żadnego stowarzyszenia czy fundacji zajmującej się psami.Więc najwyża pora założyć! umiech
Kto jest chętny pisać tutaj! umiech smiech2



Teoretycznie jest.


Zarząd stowarzyszenia
ZARZĄD STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT
FUTRZAK

prezes GRETA SKRZYPEK
wiceprezes ANNA DĄBROWSKA
skarbnik MAGDALENA ANTONOWICZ - ZIĘBA
członek JERZY AUGUSTYN
członek ANDRZEJ PUSZKA
członek GRAŻYNA JANIK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 28 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 16:34  
Cytuj
Dalibor to stowarzyszenie to jednak wielka ściema. Na pewno nie pomagają zwierzakom. Pisałam do nich jakiś czas temu i nawet nie odpowiedzieli. Jełi nadal działają, to może jedynie zbierając pieniądze - tylko na jaki cel, skoro na potrzeby zwierząt są głusi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 28 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 16:37  
Cytuj
A wracając do tematu zwierząt, to ja chętnie zaangażuję się w taką działalność. Najwyższy czas stworzyć jakieś stowarzyszenie, które naprawdę pomoże tym biednym zwierzakom.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą poświęcić trochę czasu na pomoc zwierzętom. Wystarczy trochę chęci, czasu i miłości, którą można dać wszystkim tym zwierzakom, których ludzie już zawiedli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
Dalibor to stowarzyszenie to jednak wielka ściema. Na pewno nie pomagają zwierzakom. Pisałam do nich jakiś czas temu i nawet nie odpowiedzieli. Jełi nadal działają, to może jedynie zbierając pieniądze - tylko na jaki cel, skoro na potrzeby zwierząt są głusi?



Schronisko czy przytulisko? - polityka gminy wobec zwierząt

Uczestnicy spotkania i władze miasta mają dylemat: przytulisko czy schronisko? Jeżeli tak to gdzie i za co? Problem bezpańskich psów, kotów jest na tyle złożony, że jeżeli wydawało mu się to do tej pory proste, po tym spotkaniu na pewno zmienił zdanie.
Uczestnicy spotkania i władze miasta mają dylemat: przytulisko czy schronisko? Jeżeli tak to gdzie i za co? Problem bezpańskich psów, kotów jest na tyle złożony, że jeżeli wydawało mu się to do tej pory proste, po tym spotkaniu na pewno zmienił zdanie.
Fot. Jacek Rodecki
Przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji oraz prywatni miłośnicy zwierząt spotkali się w stalowowolskim Urzędzie Miasta aby wziąć w dyskusji na temat wypracowania skutecznego programu opieki nad zwierzętami.

Uczestnicy spotkania i władze miasta mają dylemat: przytulisko czy schronisko? Jeżeli tak to gdzie i za co? Problem bezpańskich psów, kotów jest na tyle złożony, że jeżeli wydawało się komuś to do tej pory proste, po tym spotkaniu na pewno zmienił zdanie.

Mariusz Piasecki, doradca prezydenta do spraw gospodarki komunalnej i nadzoru właścicielskiego na wstępie wyjaśnił, że plany schroniska, czy miejsca tymczasowego pobytu dla zwierząt były i miały one leżeć w gestii Miejskiego Zakładu Komunalnego. Placówka miała być prowadzone przy wsparciu stowarzyszeń, wolontariuszy, i miała się znajdować nieopodal oczyszczalni ścieków. Zastanawiano się jedynie skąd pozyskać fundusze?

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Sylwester Piechota stwierdził, że miasto przeznaczyło w tym roku rekordowe środki na realizację programu opieki nad zwierzętami oraz zapobiegania ich bezdomności - 65 tysięcy złotych, który ma zastosowanie do zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów oraz kotów wolno żyjących, jak również zwierząt gospodarskich. Jego celem przypomnijmy jest zmniejszenie populacji oraz ograniczyć liczbę zwierząt trafiających do schroniska. Dodatkowo Wydział Gospodarki Komunalnej działający przy stalowowolskim Urzędzie Miasta, w miesiącach zimowych koordynował opiekę i dokarmianie wolno żyjących na terenach działkowych kotów.

Katarzyna Starzomczyk ze stalowowolskiego magistratu dodała, że miasto ma podpisaną umowę z jednym lekarzem weterynarii, gdyż tylko on odpowiada na wysyłane zapytania ofertowe. Z podatku od zwierząt, który wynosi 40 zł na rok, do Urzędu Miasta trafia zaledwie 30 tysięcy złotych rocznie.

POTRZEBA WIĘCEJ PAKIETÓW I KOSZY NA PSIE ODCHODY

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że na terenie Stalowej Woli znajduje się za mało psich pakietów, czy koszy na psie odchody, bo większość z nas i tak chodzi z własnymi woreczkami. Problem jest, gdzie ewentualnie odchody wyrzucać bo jest za mało koszy na śmieci, zwłaszcza w rejonie parków i trasy podskarpowej. Zaapelowano także do policji aby karać za nie sprzątanie po swoich pupilach wzorem Londynu, który w ten sposób poradził sobie z niespodziankami na chodnikach czy trawnikach. Kwestia tylko "złapania na gorącym uczynku".

ZNAJDUJĘ ZWIERZĘ I CO DALEJ?

- "Nie ma miejsca, gdzie można szybko ulokować tymczasowo zwierzę. Przytulisko jest niezbędne bo ludzie wyrzucają psy i koty, a osoby prywatne nie są w stanie wszystkich przygarnąć do siebie" - tłumaczyła Grażyna Janik, dodając, że na stronie internetowej Urzędu Miasta powinna powstać zakładka, za pośrednictwem której ludzie będą mogli przygarnąć zwierzaka. Potrzebę stworzenia przytuliska poparła Greta Skrzypek, ze stowarzyszenia "Futrzak". Na początek mogłoby wystarczyć kilka kojcy, tak jak to jest w Pysznicy, a karmę mogłyby dostarczać tak jak to robią teraz osoby prywatne i organizacje pozarządowe. Skrzypek nie jest zwolenniczką budowania schroniska ze względu na ich duże koszty utrzymania, co więcej istnieje groźba, że zwierzęta z innych miast czy powiatów byłyby podrzucane.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli Tadeusz Curyło stwierdził, że program opieki nad zwierzętami jest dobrze realizowany. Do tej pory nie było zgłaszanych uwag. Po kontroli NIK-u i innych programów nasza gmina realizuje go poprawnie. On sam poleca powstanie schroniska, które w porównaniu z przytuliskiem - tymczasowym miejscem pobytu zwierzęcia regulowany jest odpowiednimi przepisami oraz posiada stały nadzór weterynaryjny. Bo okazuje się, że wszystko jest dobrze, dopóki nie dojdzie do pogryzienia czy choroby zakaźnej.

BIERZMY PRZYKŁAD Z INNYCH

Na spotkaniu obecny był przedstawiciel Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Ogród św. Franciszka". Organizacja powstała w 2006 roku i zajmuje się polegające na poszukiwaniu domów dla porzuconych zwierząt. Zaproponował on utworzenie wspólnego schroniska dla pięciu gmin: Stalowej Woli, Tarnobrzega, Sandomierza, Baranowa Sandomierskiego i Janowa Lubelskiego. - "Gdybyśmy połączyli środki przyznawane na programy poszczególnych gmin, istnieje szansa realizacji tego przedsięwzięcia" - usłyszeliśmy. Wstępnie lokalizacja mogłaby znajdować się w Jeziórku lub w Stalowej Woli. Koszt utrzymania schroniska wraz z pracownikami, obsługą weterynaryjną przy 200 psach i 100 kotach - 300 tysięcy złotych rocznie. Ponadto schronisko mogłoby na siebie zarabiać - funkcjonowałby hotel dla zwierząt a na jego utrzymanie łożyłyby również poszczególne gminy.

NIE WSZYSTKO W PROGRAMIE JEST JAK NALEŻY

Przedstawicielki z ramienia Fundacji "Kocia Wyspa", którym przez półtora roku swojej działalności udało się znaleźć dom dla 200 kociaków, pytały dlaczego wygrywa konkurs na sterylizację tylko jeden lekarz weterynarii i czy ktoś ma kontrolę nad tym, czyje koty poddawane są sterylizacji. Czy aby na pewno "nie prywatne?" Zwróciły także uwagę na liczby. Skoro rocznie dokonuje się 300 sterylizacji kotek, to teoretycznie nie powinno być w mieście takiego problemu jaki jest obecnie.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że to dopiero początek debaty nad tym problemem. Jego celem będzie wypracowanie jasnych i przejrzystych zasad finansowania opieki nad zwierzętami w mieście.


Artykuł od konkurencji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 28 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 17:00  
Cytuj
Nie odbiegajmy od tematu.
Jak jest w naszym mieście wszyscy wiedzą i nie ma sensu cytować artykułów,po których nadal nic się nie zmienia.

A tu skupmy się na szukaniu osób, które chcą coś zrobić, a nie jak niektórzy tylko rzucać słowa na wiatr.
Raz jeszcze zachęcamy wszystkich miłośników czworonogów do wpisywania się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 6 Maja 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 17:10  
Cytuj
Ja jestem chętna! !!

agata kołodziej
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 17:25  
Cytuj
Moi Drodzy,

Proponuję spotkanie. Opowiem wszystkim jak wygląda taka praca z mojego dotychczasowego doświadczenia w Przytulisku Na Wiśniowej. Nie ma sensu dyskutować na forum tylko trzeba się zebrać porozmawiać, a następnie umówić się na wizytę w Urzędzie Miasta.
Proponuję Sobotę godzina 12:00 Pizzeria Rustica (Białe Domy). Czy są osoby chętne na spotkanie. Psiara

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 19 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 17:59  
Cytuj
Witam.
Też jestem chętna, już od dawna myślałam nad założeniem stowarzyszenia dla Zwierzaków.Mam parę pomysłów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 19 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 18:09  
Cytuj
witam. chętnie się przyłączę do ludzi którzy widzą taką potrzebę działania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 19 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 18:45  
Cytuj
Hej ja również jestem chętna w zaangażowanie się w taką działalność.
Podchodzę do tematu poważnie ale fakt nie wiem jak takie schroniska/przytuliska działają w praktyce i z jakimi problemami się borykają. Chętnie się spotkam.
SZELUNIA zaproponowała spotkanie w sobotę..proponuje w piątek na Forum potwierdzić kto może przyjść, żeby nie było że nikt nie przyjdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 19:06  
Cytuj
No i o to chodziło smiech2 Żeby skrzyknąć się w jednym miejscu i w koncu zacząć działać! Ja będę punkt 12 w sobotę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 19:09  
Cytuj
tylko co do miejsca to wydaje mi się że np. Konesso będzie wygodniejsze bo jest więcej miejsca i jakos taka lepsza atmosfera.A w rustice jest dosyć ciasnawo..zresztą to tylko moja propozycja jak bedzie trzeba to się dostosuję i przyjdę gdzie trzeba umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 19 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 19:59  
Cytuj
ja potwierdzam swoją obecność. To niech Państwo przegłosują swoje propozycje co do miejsca spotkania. Fakt,w Rustice może być mało miejsca i mogą być "piwosze" .... Chyba że na początek spotkamy się w holu głównym Biblioteki Międzyuczelnianej a stamtąd przejdziemy "gdzieś" - w zależności ile osób się zbierze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 22:57  
Cytuj
Ja się chętnie spotkam. Sobota mi pasuje. Tylko gdzie Rustica czy Biblioteka? Wydaje mi się że o tej godzinie może jeszcze nie być piwoszyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 1 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 23:17  
Cytuj
Super z wielką przyjemnością się przyłącze, w końcu konkretna propozycja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 4 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 08:59  
Cytuj
Ja tez chetnie przyjdę umiech jeszcze kogos przyprowadzę ze soba, proszę więc o czas i miejsce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 10:40  
Cytuj
Bardzo chętnie przyłączę się do tej akcji jednak ze względu na prace i ograniczoną ilość czasu nie pojawię się na spotkaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 13 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 13:48  
Cytuj
Chętnie przyjdę na spotkanie. Rustica do południa jak najbardziej w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 27 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 13:59  
Cytuj
Prawdopodobnie i ja się pojawie.
Proponuje Konesso. Spokojne miejsce a i można sie dobrej kawy napić podczas rozmowy.

Z tego co wiem, do założenia stowarzyszenia potrzebne jest minimum 15 osób. Widze duzo chętnych to nie będzie to chyba problemem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 1 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 14:05  
Cytuj
Dokładnie do założenia stowarzyszenia potrzeba minimum 15 osób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 6 Maja 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 18:53  
Cytuj
Tez będę ,tylko ostatecznie gdzie??

agata kołodziej
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 19 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 19:12  
Cytuj
Ponoć najlepszy jest zawsze "pierwszy pomysł"good!!! Skoro koleżanka Szelunia go podrzuciła i jak widać ma jakieś "doświadczenie" to proponuję uszanować jej honorowe przewodnictwo - Dowódca ZAWSZE musi być,mlotek! Zatem ..... sobota, godzina 12.00; Rustica!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 19:44  
Cytuj
Mi jest wszystko jedno. Może być Rustica. Tylko tak mi przyszło do głowy. Prawdopodobnie będzie nas trochę. W Rustice jest taki duży stolik? W Konesso nigdy nie byłam, na zdjęciach w internecie wygląda ciekawie. Niech wypowie się ktoś kto był, gdzie jest więcej miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 19 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 20:08  
Cytuj
To rozumiem, że spotykamy się w Rustica 2 w sobotę o 12:00.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »