NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 19:24  
Cytuj
CYTAT (Zumba)
beda sie wypierac przekretu WOSP do konca awiata.

a nawet jeden dzień dłużej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 19:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 19:33  
Cytuj
cinnamon_girl nie chcesz nie dawaj. To nie jest obowiązkowa akcja. Przeciw czemu tak tu protestujesz? Idź na spacer albo na wyprzedaże do VIVO. Nie przeszkadzaj.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 19:40  
Cytuj
CYTAT

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą” 160 mln 447 tys. zł
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 64 mln 425 tys. zł
Stowarzyszenie Wiosna 41 mln 236 tys. zł
Polska Akcja Humanitarna 33 mln 399 tys. zł
Wioski Dziecięce SOS 32 mln 426 tys. zł
Polski Czerwony Krzyż 29 mln 096 tys. zł
Caritas Polska 22 mln 400 tys. zł
Fundacja Polsat 12 mln 307 tys. zł
Fundacja TVN "Nie jesteś sam" 10 mln 361 tys. zł
Fundacja "Mimo wszystko" Anny Dymnej 1 mln 348 tys. zł
Porozumienie Bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej 1 mln 8 tys. zł


Fundacja „Lux Veritatis” gdzie jest ?

"hejterzy" tak mało ślecie rydzykowi ? uuu przykro bida na maksa ...ale co zrobisz moherjugend się wykrusza a młody narybek jak widać skąpy nie wiem ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 20:39  
Cytuj
Przeciw czemu protestuję ? Ja nie protestuję, wystarczy cofnąć się kilka stron wstecz i przeczytać. Odpowiadałam na zaczepki El Barana.
Przepraszam, Banana. No i w czym mam nie przeszkadzać ? Nie bardzo rozumiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 21:38  
Cytuj
cinnamon_girl po co obrażasz Banana? Powiem w twoim stylu. Pomagasz to ok, a jak nie to wypierdalaj. O przepraszam, idź sobie ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 22:04  
Cytuj
Wypraszam sobie ! W którym miejscu chociaż raz użyłam wulgaryzmu ? Ja za to dowiedziałam się, że jestem debilem, bezmózgiem, zacietrzewionym moherem, PISdą i jeszcze parę innych inwektyw. Przy tym El Baran to delikatnie powiedziane, wręcz pieszczotliwie.
Ale zapomnialam - wam wolno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 22:04  
Cytuj
Pozwolę sobie na małe wtrącenie w temacie WOŚP.
Jeśli będzie chaotycznie to z góry przepraszam. WOŚP to jedna z wielu organizacji/fundacji, które zajmują się działalnością charytatywną, ale chyba jedyna, która wzbudza aż takie emocje. Ja osobiście co roku daję na WOŚP, co tydzień daję na tacę, oraz cyklicznie na inne fundacje (zazwyczaj pod wpływem chwili gdy zobaczę apel o pomoc). Nie piszę tego, żeby się pochwalić tylko, żeby zwrócić uwagę na pewną prawidłowość. Ilekroć wspomagam kogokolwiek finansowo NIGDY nie weryfikuję go tak wnikliwie jak lustrowana jest WOŚP.
Czy Owsiak jest czysty? Nie wiem. Ani ja ani nikt z Was nie ma ani jednego dowodu że oszukuje.
Tak samo nikt z nas, nie jest w stanie stwierdzić, że na pewno jest krystalicznie czysty. Tak samo możemy napisać o każdej innej fundacji. Przyznajcie, że nie wnikacie w strukturę i finanse każdej innej organizacji charytatywnej. Dając pieniądze nigdy nie macie 100% pewności, że pewnej kwoty z Waszego datku nikt dla siebie nie przywłaszczy.
Dając na tacę nie wiem dokładnie co się stanie z tymi pieniędzmi. A przyznacie, że i nasz kościół (rzym-kat) ma stawiane równie ciężkie zarzuty w kwestii finansów i poziomu życia duchownych.
Dajemy kasę z chęci niesienia pomocy tak, a nie z chęci stawania po którejkolwiek ze stron. Jedno w tym wszystkim jest pewne, ze np. WOŚP/Caritas pomaga ludziom. Ile osób sprzęt z WOSP uratował życie? Wielu i choćby dlatego warto wspomóc. Tak samo Caritas. . Wasze argumenty przeciwko WOSP można postawić przy każdej fundacji. Nie wspomagająctych organizacji najbardziej zaszkodzicie ludziom, którzy faktycznie oczekują pomocy, a nie tym którzy tym kierują. Wy chyba macie potrzebę tworzenia obozów, stawania po którejś ze stron, udowadniania swoich racji. A nie to jest sensem pomagania.
I na koniec taka refleksja, którą pewnie podpadnę. Nie ma obowiązku pomagania. Nie oceniam ludzi, którzy nie odczuwają potrzeby pomagania innym. Ale jeśli ktos pisze, że lubi pomagać, ale daje tylko na Caritas bo WOŚP to złodzieje ( i na odwrót czyli daje na WOŚP, Caritas to złodzieje - celowo podałem 2 najbardziej rozpoznawalne organizacje) to jest zwykłem debilem.
Dziękuję i pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 22:12  
Cytuj
CYTAT
Wypraszam sobie ! W którym miejscu chociaż raz użyłam wulgaryzmu ? Ja za to dowiedziałam się, że jestem debilem, bezmózgiem, zacietrzewionym moherem, PISdą i jeszcze parę innych inwektyw. Przy tym El Baran to delikatnie powiedziane, wręcz pieszczotliwie.
Ale zapomnialam - wam wolno.


Nie wiem gdzie ty tego wszystkiego się dowiedziałaś ...może umiesz czytać miedzy wierszami nie wiem ale czasami dobrze wiedzieć coś o sobie :cwaniak:

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 22:21  
Cytuj
A ja tam wrzucałam do puszki i wrzucać będę nie interesuje mnie jakie korzyści ma J.Owsiak,robi coś co nie zapewnia nam w pełni NFZ i Ministerstwo Zdrowia.
Moja córka jest wcześniakiem, wprawdzie nie urodziła się w Stalowej Woli wiec nie wiem ile sprzętu tu trafiło ale wiem ile pomógł zakupiony sprzęt mojej córce Inkubator,monitory,pompy infuzyjne,przesiewowe badanie słuchu wszystkie sprzęty z serduszkiem.A to ,że może mają z tego korzyści to kto w dzisiejszych czasach robi coś za darmo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
A to ,że może mają z tego korzyści to kto w dzisiejszych czasach robi coś za darmo?


Ja tylko odniosę się do Twoich słów.
Takie osoby są,działają czysto społecznie i trzeba mieć tego świadomość.Oczywiście ich pomoc nie będzie porównywalna z tym co robią wielkie fundacje ale będzie to pomoc w najczyściejszej postaci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 22:46  
Cytuj
Dalibor domyślam się, że wspierasz tych co działają jak to napisałeś czysto społecznie. No i wymienisz nam ich byśmy również ich wspomogli.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2016r. 23:21  
Cytuj
Ale my sie cieszymy ze dajecie! Andrzejek daje 3x w tym roku. Zachecam do dawania 5x tyle.

Dlaczego tak sie z tym afiszujecie i jeszcze krytykujecie tych co nie daja.

Dajcie za wszystkich!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 08:51  
Cytuj
Ja poprostu nie mogę jednego, skoro ja Janina kowalska nie daje pieniędzy na caritas to nie oskarżam ich o złodziejstwo mimo iż tak jest bo nie z moich pieniędzy mnie okradają.
Jeśli nawet cześć pieniędzy z WOŚP idzie gdzieś bokiem a nie dajesz jak to wszyscy mówią na Owsiaka to nie masz prawa mówić o złodziejstwo bo nie z twoich pieniędzy to idzie.

Zresztą dlaczego wszyscy robią nagonka na wosp dlaczego nikt tak skrupulatnie nie sprawdzi innych dużych fundacji które codziennie się anonsuja w mediach czemu nikt im nie spr ich wydatków? myślicie że u nich wszystko jest ok? wątpię. Była jakiś czas temu afera gdzie taki pan działacz, prezes fundacji okradać fundacje i 5-7dni mówili w tv i przestali.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 08:51  
Cytuj
Gdzie ja krytykuje tych co nie dają. Prosiłem by nie przeszkadzać. Chcesz to dajesz nie to nie.

A dlaczego się tak afiszuję. By takim idiotom jak Pięta zagrać na nosie ;-)

PS.

Dalibor jest jakiś problem z wymienieniem tych osób lub instytucji?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 09:36  
Cytuj
Sprawa Jakuba Śpiewaka, który zdefraudował pieniądze fundacji kidprotect przeleciała przez media lotem błyskawicy i szybko zniknęła z pierwszych stron.
Tygodnik "Wprost" dotarł do wyciągów z kont bankowych fundacji za 2011 rok. Konto zasilały wpłaty od prywatnych sponsorów oraz instytucji państwowych. A jedyną kartę do niego miał Jakub Śpiewak. Prezes fundacji pieniądze przeznaczone na pomoc dzieciom wydał m.in. na ciuchy (30 tys. zł), jubilera (685 zł), w perfumerii oraz w sklepie z zegarkami (6 tys. zł), księgarni i aptekach (4 tys. zł) oraz na nowe okulary (ponad 3 tys. zł). Śpiewak z pieniędzy fundacji zapłacił także za wyjazd do Turcji, na który zabrał swoją narzeczoną (6 tys. zł). Mało tego, w ciągu kilkunastu miesięcy (od stycznia 2011 do marca 2012) kilkadziesiąt razy podejmowano gotówkę z bankomatów - od 300 do 5000 tysięcy złotych. W sumie z bankomatów wypłacono aż 170 tysięcy złotych."

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 11:01  
Cytuj
CYTAT
Dalibor domyślam się, że wspierasz tych co działają jak to napisałeś czysto społecznie. No i wymienisz nam ich byśmy również ich wspomogli.


Skoro zadajesz takie pytanie,to może na początek zaproponuje Ci książkę "Oskar i Pani Róża".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 11:10  
Cytuj
Obrazek

Jeśli mowa o caritasie

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 11:12  
Cytuj
Dalibor. Ja Cię pytam o życie a Ty mi podajesz fikcję literacką. Przeczytam. A czy Ty potrafisz wymienić mi te osoby? Czasem robię zakupy ludziom, których na to nie stać. Nie mam z tego żadnych zysków. No ale do pomocy z WOŚP nigdy bym się nie porównał. Gdybym chciał to robić na tak dużą skalę to przestałbym zarabiać na utrzymanie własnej rodziny. Musiałbym zrezygnować z pomagania albo część pomocy przeznaczać na swoje utrzymanie. Dalibor, ja piszę o twardej rzeczywistości a nie o fikcji literackiej.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
Dalibor. Ja Cię pytam o życie a Ty mi podajesz fikcję literacką. Przeczytam. A czy Ty potrafisz wymienić mi te osoby? Czasem robię zakupy ludziom, których na to nie stać. Nie mam z tego żadnych zysków. No ale do pomocy z WOŚP nigdy bym się nie porównał. Gdybym chciał to robić na tak dużą skalę to przestałbym zarabiać na utrzymanie własnej rodziny. Musiałbym zrezygnować z pomagania albo część pomocy przeznaczać na swoje utrzymanie. Dalibor, ja piszę o twardej rzeczywistości a nie o fikcji literackiej.


Fikcja? czy wolontariusze nie istnieją?
Napisałem na początku skala pomocy jest nieporównywalna ale jest to pomoc w najczystszej postaci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 22:55  
Cytuj
Nie wrzuciłem do puszki. Zapłaciłem przez Internet:

Obrazek

good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 23:10  
Cytuj
I co mówicie, że jak ktoś nie dal to na tym owsiakowym sprzęcie nie będą leczyćneutralny
A dla tych "ateistów" co nie wierzą w Owsiaka mieliby jakiś alternatywny sprzęt?:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 23:21  
Cytuj
Nie Marku, to tak nie działa. Lekarze w większości to normalni ludzie. Owsiak też nie wymaga potwierdzenia wpłaty. Nie każdy Polak to zawzięty pisowiec. smiech2

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 23:35  
Cytuj
el.Banan - idź do psychiatry ty chory z nienawiści człowieczku. Ilość jadu w twoich postach i w tobie przekracza wszelkie granice. Cieszę się że twojej partii nie ma już rządzie bo jesteś odzwierciedleniem tej chorej z nienawiści partii. PIS nie jest moim wyborem ale to dużo mniejsze zło. a twoje wypowiedzi powinny być banowane na tym forum.

co do WOŚP to każdy daje komu chce i co chce. Ja osobiście nie daję i mam do tego prawo, szanuję też tych co dają.. Widzę w tym parę plusów i niestety i minusy jak to że WOŚP wspiera państwową służbę zdrowia. Jak tylko WOŚP zagra nie dla służby zdrowia a np. na konkretny cel (fundacje, koszty leczenia chorych dzieci itp.) to napewno wrzucę. A teraz wolę wspomóc fundację np. "siepomaga" https://www.siepomaga.pl/

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2016r. 07:29  
Cytuj
Co to ma do rzeczy na kogo się głosowało? Ja głosowałam na Pis, a na WOŚP wrzucam. Mam swoje zdanie i nikt mnie nie przekona, żeby robić inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Sty 2016r. 08:06  
Cytuj
Ludzie pierwsza impreza na ktorej nie było wielebnego prezydenta miasta i Webera,po prostu niemozliwe ! ale dlaczego? czyżby prikaz od Jarosława ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »