NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Wypadek koło Lidla?,
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Przecież tam się nie da przejść jak nic nie jedzie. Rano i popołudniu jest cały czas ciąg samochodów. Większość się nie zatrzymuje trzeba stać bez końca.


No to się nie przechodzi jak się przejść nie da. Chyba nie wymaga to dalszego komentarza ?

Jeśli będzie jechał "ciąg pociagów" to będziesz stać, prawda ?

Wybacz a co mam zrobić? Teleportować się na drugą stronę? Niestety czasem nie ma wyjścia a przejść trzeba. Poniatowskiego to problem, ruch zaostrzyło jeszcze otwarcie Vivo. Najkrótsza droga że wsi. Jest traktowana jak obwodnica a nią nie jest. Szkoda że jeszcze tirów tędy nie puszczą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 13:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 14:42  
Cytuj
Proszę, proszę. Kolejna sarenka: http://stalo(...)id=37579

Może to Kasi_82 - której znudziło się czekanie na chodniku? zaklopotany Ale przecież miała pierwszeństwo potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 14:56  
Cytuj
czortunio dobry kierowca to ten, który jeździ z wyobraźnią. Ta wyobraźnia to nie koleżanka z osiedla tylko umiejętność przewidywania pewnych zdarzeń. Nie trzeba być jasnowidzem by zobaczyć pieszego, który zbliża sie do przejścia. Często wystarczy zwolnić by go przepuścić a czasem nawet trzeba się zatrzymać. Debil posiadający prawo jazdy jedzie bezmyślnie i pieszych nie dostrzega.
Domyślam sie na granicy z pewnością, że 58 letnia kobieta nie biegła prędkością sprintera i wbiegła na pasy niespodziewanie. Po za tym koleżka, który dla ciebie to pisał ale sie nie podpisał napisał wyraźnie "Do kolejnego potrącenia osoby przechodzącej przez pasy doszło na ulicy Poniatowskiego. 58- letnia kobieta trafiła do szpitala.".

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 15:51  
Cytuj
Andrzejku. Samochód to nie żarty. To śmiertelny, rozpędzony pocisk. To rozpędzona kupa złomu, która na zatrzymanie potrzebuje kilkudzesięciu metrów.
Czy tak trudno sobie uzmysłowić, że to może zabić, jeśli znajdziemy się na jego torze? Czym się kierują "debile" wychodzący wprost pod koła, nie dostrzegający zagrożenia?

CYTAT
Domyślam sie na granicy z pewnością, że 58 letnia kobieta nie biegła prędkością sprintera i wbiegła na pasy niespodziewanie


Może gdyby biegła to by uciekła.

Sądząc po obrażeniach samochód jechał dość wolno - musiała wleźć prosto pod koła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 16:06  
Cytuj
CYTAT (czortunio)
Andrzejku. Samochód to nie żarty. To śmiertelny, rozpędzony pocisk. To rozpędzona kupa złomu, która na zatrzymanie potrzebuje kilkudzesięciu metrów.
Czy tak trudno sobie uzmysłowić, że to może zabić, jeśli znajdziemy się na jego torze? Czym się kierują "debile" wychodzący wprost pod koła, nie dostrzegający zagrożenia?

CYTAT
Domyślam sie na granicy z pewnością, że 58 letnia kobieta nie biegła prędkością sprintera i wbiegła na pasy niespodziewanie


Może gdyby biegła to by uciekła.

Sądząc po obrażeniach samochód jechał dość wolno - musiała wleźć prosto pod koła.


Właśnie dlatego, że to kupa żelaza i potrzebuje kilkadziesiąt metrów na zatrzymanie, to do prowadzenia potrzebna jest wyobraźnia. Powiem ci więcej. Nic na świecie co wymyślił człowiek nie jest równie zabójcze co samochód. Ktoś kto nigdy nie prowadził samochodu może sobie z tego nie zdawać sprawy. Dzieci czy ludzie starsi mogą nie wiedzieć, że to zabija. Może być taka sytuacja, że nigdy nie prowadzili samochodu.

Jeśli chodzi o hamowanie to na Poniatowskiego jest ograniczenie do 40 km/h więc wyhamowanie pojazdu to max 5 metrów. Widać na zdjęciach twojego redaktorka, że auto zatrzymało się około 3 metry za daleko. Nie widzę tam śladów hamowania. Może po prostu pojazd miał niesprawne hamulce.

Może i wlazła a może i nie. Kierowcy z wyobraźnią by sie to nie przytrafiło. Małpie posiadającej prawo jazdy się przytrafiło.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
Dzieci czy ludzie starsi mogą nie wiedzieć, że to zabija. Może być taka sytuacja, że nigdy nie prowadzili samochodu.


Dlatego nie powinno być czegoś takiego jak przejście dla pieszych. Bo to zwalnia z myślenia. Daje iluzję bezpieczeństwa. Od najmłodszych lat trzeba edukować, że z samochodem się nie wygra.

Może miał niesprawne hamulce, może nie jechał 40 km/h - ale 90. Można mnożyć przypuszczenia. Dlatego NIGDY nie wychodzi się przed samochód licząc, że się zatrzyma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 16:40  
Cytuj
czortunio właśnie po to są przejścia dla pieszych by kierowca wiedział gdzie może spodziewać sie pieszego a pieszy wiedział, że tu może bezpiecznie przejść na drugą stronę. To bezpieczeństwo to nie iluzja. Trzeba tylko edukować kierowców by jeździli z wyobraźnią.
Pisząc to co piszesz pokazujesz brak swojej wyobraźni i egoizm. Dziecko np. 11 letnie idąc do szkoły nie poradzi sobie na takiej ulicy jak Poniatowskiego. Dla takiego egoisty jak ty to bez znaczenia.

PS. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej czekasz aż nic nie będzie jechało? Aż nic nie będzie po horyzont?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 17:19  
Cytuj
Ja proponuję żeby Czortunio zajął się edukacja pieszych i rowerzystów.
Żyjemy w czasach, których zarówno kierowcy jak i piesi nie współpracują ze sobą co świadczy o ich niskiej kulturze.
Kierowcy "władcy dróg" bez wahania ochlapują pieszych czy nie przepuszczają ich na przejściach. Oczywiście piesi nie są bez winy, gdyż często wyskakują na drogę mając swój cel. Zazwyczaj jest tak, że nikt z uczestników ruchu nie przejawia wzajemnie uprzejmości co prowadzi do wielu przykrych wydarzeń np. wypadków samochodowych. Występują także przypadki grzeczności względem innych, ale to dzieje się bardzo rzadko i nic nie wskazuje na poprawę tej sytuacji.
Kultura ruchu drogowego stoi na niskim poziomie, a ma to potwierdzenie każdego dnia podczas dużego czy małego ruchu. Każdy myśli o sobie nie zważając, że mógłby zrobić dla kogoś wyjątek i przepuścić go na przejściu, czy wpuścić przed siebie.

Moderowano przez: panna_pina
Przestan dublować posty. +20


W cywilizowanych krajach gdy pieszy tylko zbliża się do krawędzi jezdni to już kierowca zatrzymuje się i życzliwie przepuszcza (i nikt tam nie uważa , że pieszy to święta krowa). Po prostu poza tym, że posiadają oni kulturę to mają też świadomość , że to oni przede wszystkim powinni myśleć bo posiadają uprawniania i samochód którym poprzez swoją nieuwagę czy głupotę mogą kogoś zabić. Co ciekawe u nas panuje coś zupełnie odwrotnego czyli to, że skoro mam samochód to pieszy powinien s******* z drogi bo przecież widzi, że jadę i może zginąć.



Moderowano przez: panna_pina
Błagam, UŻYWAJ FUNKCJI EDYTUJ! +20

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 17:40  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Używaj FUNKCJI ZMIEŃ

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2015r. 18:52  
Cytuj
CYTAT
Proszę, proszę. Kolejna sarenka: http://stalo(...)id=37579

Może to Kasi_82 - której znudziło się czekanie na chodniku? zaklopotany Ale przecież miała pierwszeństwo :p otluczony:

Niestety to nie ja. Czy ja gdzieś napisałam że się sama pcham pod samochód? Stwierdziłam tylko że jest problem z przechodzeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 09:59  
Cytuj
czortunio zabrakło ci argumentów to przysłałeś Pannę_Pinię? Rozdała kilka nagan i temat umarł.

Moderowano przez: panna_pina
Przejrzyj wątki, gdzie udziela się cyklista. Może zrozumiesz. Nagminnie nie używa funkcji zmień. 3-4 posty pod sobą to chyba przesada ?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 12:40  
Cytuj
Jak wy możecie bronić pieszych, jak oni nie potrafią przejść przez przejście, gdy nie ma świateł. Jak widzę zachowanie ludzi, to mnie to rozwala. Przechodzi przez przejście i głowa w dół, nawet jakby wydarzyłoby się coś niespodziewanego, np. kierowca wpadł w poślizg, to patrząc się w ziemię nawet nie ma czasu na reakcję, albo auto się zatrzymuje, a oni robią niepewne ruchy. Mój kolega tak potrącił babkę wchodziła mu na pasy, to się zatrzymał, jak on się zatrzymał to ona się zatrzymała, a on ruszył, ona ruszyła i ją dupnął. Ja w życiu dwa razy mogłem być jako pieszy potrącony. Raz ja miałem zielone, a gościu przejebał z prędkością 90 km/h na godzinę na czerwonym i tylko dlatego, że patrzyłem w lewo to się dosłownie rzuciłem do tyłu i uniknąłem śmierci, a drugi raz przechodziłem za skrzyżowaniem, a gościu przed skrzyżowaniem włączył kierunek w prawo, a pojechał prosto, a najlepsze zdarzenie widziałem jak na osiedlówce koło krzyża przy wieżowcach na ul. KEN jest takie przejście na łuku, widoczność ograniczają zaparkowane samochody, a tu babka nam dosłownie wyjechała na rowerze pod maskę pomimo, że jechał samochód i z lewej i z prawej. Tylko dlatego, że to osiedlówka to obydwa auta zdołały wyhamować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 15:53  
Cytuj
CYTAT
Moderowano przez: panna_pina
Używaj FUNKCJI ZMIEŃ
cenzura, Andrzej prawdę pisze, usuwane sa posty,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Moderowano przez: panna_pina
Używaj FUNKCJI ZMIEŃ
cenzura, Andrzej prawdę pisze, usuwane sa posty,



Przesadzasz deczko cyklista jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 17:21  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
Moderowano przez: panna_pina
Używaj FUNKCJI ZMIEŃ
CYTAT
cenzura, Andrzej prawdę pisze, usuwane sa posty,


Cyklista, zauważ, że ja Twoje posty (które notorycznie dublujesz) zawsze ŁĄCZĘ w jeden. Nie usunęłam ani jednej Twojej wypowiedzi. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 17:30  
Cytuj
Odbiegaszod tematu a to naruszenie regulaminu ktorego niby pilnujesz, a tak naprawdę to Życzę Ci Zdrowych i Pogodnych Świat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
Odbiegaszod tematu a to naruszenie regulaminu ktorego niby pilnujesz, a tak naprawdę to Życzę Ci Zdrowych i Pogodnych Świat


potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »