NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Nowe mieszkania, jestem zainteresowany zakupem
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 09:22  
Cytuj
Witam czy ktoś z was lub waszych znajomych miał do czynienia z kupnem mieszkania na nowym osiedlu magnolia? Zastanawiam się nad kupnem, jednak chciałabym poradzić się kogoś kto już kupił tam mieszkanie bądź jest w trakcie kupna. Jak myślicie czy cena jest do negocjacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 09:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 28 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 20:58  
Cytuj
Slyszalam że standard jest super, a cena chyba 3700 raczej chyba bez negocjacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 21:44  
Cytuj
Lepiej się pospiesz, bo słyszałem, że w ostatnim bloku "c" jest już dużo sprzedanych. Jeżeli chodzi o standard, warto kupić, na materiałach nie oszczędzają i wszystko idzie z górnej półki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 21:50  
Cytuj
Zerknij na poniższy link

http://www.osied(...)u/search

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 08:10  
Cytuj
CYTAT
Lepiej się pospiesz, bo słyszałem, że w ostatnim bloku "c" jest już dużo sprzedanych. Jeżeli chodzi o standard, warto kupić, na materiałach nie oszczędzają i wszystko idzie z górnej półki.


Jakiś czas z ciekawości sprawdzałem, było dużo rezerwacji, których obecnie nie ma, więc sporo ludzi chyba zrezygnowało. Cena jest na wyrost, 4500 za m2 w STW to porażka jakaś, w takim RZE kupisz taniej (nawet i KRK moja rodzinka brała po 4200!, wiadomo nie w centrum, ale jednak).
O jakości się nie wypowiadam, ale wizualizacje fakt, robią wrażenie, tyle, że to nie jest obecnie jakiś szał, ale prawie standard, tak się teraz buduje.
Szczerze, to ja podejrzewam iż wkrótce będą zmuszeni lekko zejść z ceną, ale mogę się oczywiście mylić umiech Osobiście mimo wszystko im kibicuję, bo jak wszystko się sprzeda, to może będą powstawać kolejne bloki i miasto będzie rosło!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 09:38  
Cytuj
3700 to chyba netto - bo 4500 brutto
Co w tym jest super? - dostajesz za 4500 gołe tynki i wylewki na podłodze - w tej cenie masz tylko drzwi wejściowe i grzejniki.
Do ceny zakupu 4500/m2 musisz sobie doliczyć całe wykończenie podłóg, ścian i łazienki itd itp i z mieszkania 60m - 270 000 wychodzi 350 000...
Problem ten sam co ogrody - duże korytarze, małe pokoje i garaż na maluchy - kombi czy suv ledwo się mieści :/
Więc po co przepłacać...
To tylko moje zdanie - każdy musi sam obejrzeć i policzyć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 10:07  
Cytuj
4.480 zł/m2, 100 zł/m2 tarasu
trochę to kosztuje, więc się zastanawiam..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
4.480 zł/m2, 100 zł/m2 tarasu
trochę to kosztuje, więc się zastanawiam..


Jak zależy ci na nowym mieszkaniu, w STW i jeszcze z tym fajnym ogródkiem - to wyboru wielkiego nie masz ;)

Tak czy siak, wg. mnie to jest za drogo, ale jak widać ludzie kupują.

A nad czym się zastanawiasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 12:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Lepiej się pospiesz, bo słyszałem, że w ostatnim bloku "c" jest już dużo sprzedanych. Jeżeli chodzi o standard, warto kupić, na materiałach nie oszczędzają i wszystko idzie z górnej półki.


Jakiś czas z ciekawości sprawdzałem, było dużo rezerwacji, których obecnie nie ma, więc sporo ludzi chyba zrezygnowało. Cena jest na wyrost, 4500 za m2 w STW to porażka jakaś, w takim RZE kupisz taniej (nawet i KRK moja rodzinka brała po 4200!, wiadomo nie w centrum, ale jednak).
O jakości się nie wypowiadam, ale wizualizacje fakt, robią wrażenie, tyle, że to nie jest obecnie jakiś szał, ale prawie standard, tak się teraz buduje.
Szczerze, to ja podejrzewam iż wkrótce będą zmuszeni lekko zejść z ceną, ale mogę się oczywiście mylić umiech Osobiście mimo wszystko im kibicuję, bo jak wszystko się sprzeda, to może będą powstawać kolejne bloki i miasto będzie rosło!


Nie porównuj deweloperki Kraków, Rzeszów po 4000 m2, do tego co tutaj stawiają. Tam budują za najniższa cenę (oszczędzaja na czym się da, zaczynając od projektu, po materiały i wykonawców, także na parkingach ( przyjmują po 1/2 samochodu na mieszkanie). Kiepskie materiały plus najtańszy projekt = droga eksploatacja mieszkania (nawet 2-krotnie wyższe rachunki).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 15:12  
Cytuj
A gdzie można sprawdzić z jakich materiałów budują? I czym dokładnie jest wg nich stan developerski? Bo widzę, że podane są materiały podłóg, czyżby to też już było w cenie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 17:03  
Cytuj
w karcie mieszkania w zestawieniu podana jest inf że płytki podłogowe,panele. A w realu okazuje się że surówka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 26 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 21:12  
Cytuj
jaki tam wysokistandard jak blok budowany jest z pustaka pyłowego badziew

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 21:28  
Cytuj
M.M. a z jakich to luksusowych materiałów są budowane te bloki? Obserwuję tę budowę od początku i widziałem jak przeciekały tarasy poprawiane kilkanaście razy. Wiesz co się będzie działo gdy przyjdzie mróz? Jesteś w jakiś sposób powiązany z inwestorem czy kopiłeś tam mieszkanie i chcesz wierzyć, że warto było wydać 5000 zł/m2

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2016r. 10:17  
Cytuj
Rozumiem, ze jednak nigdzie nie ma informacji jakie to materiały?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 08:35  
Cytuj
CYTAT
Rozumiem, ze jednak nigdzie nie ma informacji jakie to materiały?


Zapytaj M.M. - widać fachowiec, co zna technologie używane w RZE i KRK nie mówiąc o STW umiech
W KRK szwagierka płaciła 4800 za m2 (sprawdziłem) - po 1,5 roku nic się nie sypie, wygląd bloku rewelacja (oby ten w STW przypominał to, wtedy będzie ok). Ale tam jest KRK, a tu STW - więc dalej twierdzę, że te ceny to porażka jakaś i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2016r. 12:16  
Cytuj
Jedyne co Ci mogę podpowiedzieć to to, że znajomi skarżą się na małe garaże i że ledwo się auta mieszczą. Mogę podpytać.

Jestem orientalną tancerką o pseudonimie „Hadija”  (Karolina Kurnal), prowadzę pokazy tańca brzucha oraz uczę dziewczyny tańca na wieczorach panieńskich.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2016r. 22:29  
Cytuj
Moim zdaniem prawie 4500 tys. za gołe ściany i to podobno bez piwnicy to nieporozumienie. Do tego wciśnięta między blokami i ta lokalizacja nie najszczęśliwsza. Jednak mnie to nie dziwi ponieważ budowane przez stalprzem (tak słyszałem) Za taką kasę można kupić nowe mieszkanie w Rzeszowie lub Lublinie. Za ponad rok będę sprzedawał mieszkanie w punktowcach, fajne 3 pokoje, 63,5m. Gdybym dostał 4 tys./m to kto pierwszy ten lepszy. Lokalizacja bardzo fajna nie to co magnolia. cisza spokój, daleko od drogi itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2016r. 23:03  
Cytuj
CYTAT
Witam czy ktoś z was lub waszych znajomych miał do czynienia z kupnem mieszkania na nowym osiedlu magnolia? Zastanawiam się nad kupnem, jednak chciałabym poradzić się kogoś kto już kupił tam mieszkanie bądź jest w trakcie kupna. Jak myślicie czy cena jest do negocjacji?



Zastanów się nad kupnem działki i wybudowaniem się. Będziesz miał kawałek ziemi i swój dom, a nie lokal w bloku, obok szkoły, obok hałaśliwego orlika, a cenę zapłacisz porównywalną. Ktoś kto wymyślił 4500zł/m w stanie deweloperskim chyba upadł na głowę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 09:34  
Cytuj
to w takim razie gdzie kupię działkę i wybuduje dom za 310000 w stanie developerskim?
działki na Pysznicy to ok 10tys za ar..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 10:08  
Cytuj
Podłączam się do tematu. Chętnie taki dom postawię.

Może inaczej. Jak Ty janek82 masz takie możliwości to mam propozycję. Zapłacę Ci za zorganizowanie takiej budowy. Budżet to 350 tysięcy dom 80 m2 + garaż. Działka minimum 6 arów do centrum max 5 km. Normalny dojazd do działki. O hałaśliwym sąsiedzie nie będę wspominał. Do roboty, prowizja czeka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 12:20  
Cytuj
80 m2 * 4500 zł = 360 000 zł
Projekt domu na szybko od wójka google:
https://www.archi(...)chForm=1

Stan deweloperski: 254 487 zł

Nawet licząc 10 000 zł za ar działki zostaje na 10 arową działkę.
Nie ma garażu, nie wiem ile płaci się dodatkowo za garaż, miejsce parkingowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 10 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 13:06  
Cytuj
Również zaniemówiłem na informację, że podana cena jest za stan deweloperski. Generalnie nie ma różnicy w cenie 4100, czy 4900. Mieszkania kupią i tak osoby majętne, których nie obchodzi czy w Rzeszowie, czy Krakowie są tańsze, bo po prostu chcą mieszkać w Stalowej Woli :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 13:38  
Cytuj
10tys za ar dzialki w pysznicy? ktoś tu chyba upadł na głowę

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 14:01  
Cytuj
hanko stan deweloperski z instalacjami na podstawie szacunku to 280 tysięcy i na tym zakończmy te rozważania. Chyba, że podejmujesz się tematu budowy i chcesz zaprosić mnie by pokazać mi działkę na której stanie mój nowy dom.

ilumi, działka + uzbrojenie + przyłącza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 15:41  
Cytuj
Niech będzie nawet 280 000 - w dalszym ciągu zostaje Ci 80 000 na działkę.
Chciałeś 6 ar. Chyba uda się coś znaleźć za 80k.
Ja oczywiście nie będę Cię do niczego namawiać, prosiłeś o projekt za taką kasę - jest.
Za Ciebie oczywiście budował nie będę umiech
Zresztą odnoszę wrażenie, że jesteś zdecydowany na blok i nic Cię nie przekona. Twoja kasa - Twój wybór. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »