NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 405 406 407 408 409 410 411 ... » »»
Polityka bez cenzury, Wszystko co jest związane z polityką i politykami.
Posty: 10546
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Cze 2022r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


,,,szczególnie moi pacjenci nie będą mieli żadnych wątpliwości co należy robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2022r. 17:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2022r. 18:48  
Cytuj
CYTAT
Ty mi tu nie cukruj Robercie :-)
Tyle pytań, obserwacji i komentarzy i ZERO odpowiedzi w pełni mnie przekonało co do was cool

Co ma nawet najbiedniejszy w garnku,,, Zrozumiałeś czy mam kopać dalej?
Można być suwerennym jak państwo Ukraina?



Madziu odwracasz kota ogonem. Temat dotyczył złej polityki Balcerowicza, więc chcę aby teraz szacowni eksperci od krytyki sypnęli dobrymi pomysłami dla Polski umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10546
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Cze 2022r. 23:25  
Cytuj
O Balcerku napisałam już dosyć Robercie. Wybrałam bardzo specyficzne fragmenty i powinieneś zastanowić się dlaczego wybrałam te a nie inne i jak są skorelowane.

CYTAT
CYTAT
CYTAT
Balcerowicz wprowadził w życie eksperyment na żywym organizmie. Zakończony , jak łatwo się domyślić, porażką. Dla mnie sprawa jest oczywista...umiech


Nawis inflacyjny wprowadził Balcerowicz, już jako minister w rządzie Mazowieckiego. To że pod koniec PRL polska gospodarka była w stanie fatalnym to jasna sprawa. Rzecz w tym, że eksperyment Balcerowicza ( autorstwa Jeffreya Sachsa), był planem nieprzemyślanym. Ze skutkiem jak pisałem powyżej...umiech



A w stosunku do Balcerowicza ma tylko ten problem bo odpadają mu duże molochy nastawione na produkcję do ZSRR i demoludów, energochłonne, zacofane, zatrudniające niepotrzebnych ludzi, całkowicie odmienna sytuacja Polski umiech


Jaki plan Jeffrey zaproponował na walkę z tak przygotowanym masowym bezrobociem dla Ciemnego Ludu Roszczeniowego? Zachód jak " doskonale wiemy " bronił się rękami i nogami przed robotnymi imigrantami z Polski. Zachodnia Europa to nawet niepiśmiennych z Afryki bierze wagonami wolnomyślicielu, daje mieszkanie, żarcie i opiekę zdrowotną i jeszcze szkoli zawodowo za free umiech Co Balcerek uzgodnił dla Ciemnych i Wierzących Polaków Robercie, takich bez legitymacji partyjnej w rodzinie? Może powinnam zapytać Nowo-Starą Lewice, Jak im poszła transformacja, czy była kolorowa jak oni teraz jezyk Czy to jedyny problem jakim się będą znowu zajmować, bo nie ma innych ?

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2022,4,1.html

Nie mogłam się powstrzymać żeby tego nie wkleić. Widzicie ten cud nad urna z 2016. Niewydajne molochy z niepotrzebnym Ciemnym Ludem w końcu wyginęły a z ruskimi cała Zachodnia Europa chce handlować na trupie Ukrainy ( a kiedyś Polski ). Zrozumiałeś czy mam kopać dalej?

Z której zamrażarki wyciągnąłeś ten pep talk Robercie, ogarnij się, 2022,,,,
Zobacz w jak mylnym błędzie byliśmy: kowidowa Tarcza Ochronna dla utrzymania biznesów przy życiu to była naiwna strata pieniędzy bo 60% mieszkań ostatnio poszło za gotówkę z góry, co nakręci inflacje na lata ( słyszałeś o cenach i czynszach w najbiedniejszych i zarazem największych miastach Polski jezyk zaklopotany

Ktoś musiał zrobić matematykę czy nie taniej byłoby płacić zasiłki dla bezrobotnych i mieć mniejszą inflacje przez dwa lata. Czy ktoś zrobił taką tabliczkę mnożenia? Pieniądze poszłyby na zainwestowanie/pożyczkę w kupno upadłych interesów zamiast w mieszkaniówkę pod wynajem. Ja wiem ze zrobił i dlatego jest cisza.
Z deszczu pod rynnę czy cos innego,,,

Obrazek








Do analizy Roberta,,,
CYTAT
Zawsze się podzielę dobrym dla podniesienia standardu dyskusji, znacie mnie,,,

TEP uzasadniając swoje powołanie w deklaracji programowej zaznacza, że: „Bliski naszym poglądom jest klasyczny liberalizm oraz wolnorynkowe podejście do gospodarki i polityki gospodarczej”. Tymczasem realizowany kierunek transformacji to już neoliberalizm, a nie „klasyczny liberalizm”.
Model gospodarki liberalnej był i jest bardzo dobrą przykrywką do realizacji tej neoliberalnej destrukcyjnej polityki transformacji. Pozwolił on bowiem na całkowite otwarcie (nieprzygotowanej po socjalizmie polskiej gospodarki) przed obcym kapitałem (to również traktat przedakcesyjny do UE) ze wszystkimi tego konsekwencjami i patologiami, które dopiero teraz ujawniają się szerzej w przestrzeni publicznej. Propaganda pod przykrywką gospodarki liberalnej wykazywała Polakom, że polska gospodarka nie podołała konkurencji i musi być zastąpiona kapitałem zagranicznym, wpajano, że to co polskie to złe. W wyniku takiej polityki (plus ulgi dla kapitału zagranicznego) polskie przedsiębiorstwa traciły rynki i zadłużały się, co m.in. umożliwiało kupowanie ich za bezcen (przy korupcjogennych ich wycenach).


https://trybuna.info/gospodarka/dziwna-droga-l-balcerowicza-pracownika-instytutu-marksizmu-leninizmu/

Parę słów o " wolności od wszystkiego " - korwinizmu:

Z wyjątkiem dzisiejszego Chile, żaden rząd na świecie nie daje prywatnym przedsiębiorstwom absolutnie wolnej ręki. Dzieje się tak, ponieważ każdy ekonomista (poza Friedmanem i jego zwolennikami) od dziesięcioleci wiedział, że w prawdziwym życiu kapitalizmu nie ma czegoś takiego jak doskonała konkurencja opisana przez klasycznych liberalnych ekonomistów. W marcu 1975 roku w Santiago dziennikarz ośmielił się zasugerować Friedmanowi, że nawet w bardziej rozwiniętych krajach kapitalistycznych, jak na przykład Stany Zjednoczone, rząd stosuje różne rodzaje kontroli gospodarki. Pan Friedman odpowiedział: Zawsze byłem temu przeciwny, nie pochwalam ich. Uważam, że nie powinniśmy ich stosować. Jestem przeciwny ekonomicznej interwencji rządu, zarówno w moim kraju, jak iw Chile czy gdziekolwiek indziej (Que Pasa, chilijski tygodnik, 3 kwietnia 1975).

Nie miejsce tu na ocenę ogólnej słuszności postulatów Friedmana i Szkoły Chicagowskiej. Chcę się skoncentrować tylko na tym, co się dzieje, gdy ich model zostanie zastosowany do kraju takiego jak Chile. W tym przypadku teorie Friedmana są szczególnie niedopuszczalne – zarówno z ekonomicznego, jak i moralnego punktu widzenia – ponieważ proponują politykę całkowicie wolnorynkową w ramach skrajnych nierówności między zaangażowanymi podmiotami gospodarczymi: nierówność między monopolistycznymi a małymi i średnimi przedsiębiorcami; nierówność między właścicielami kapitału a tymi, którzy posiadają tylko swoją zdolność do pracy itp. Podobne sytuacje miałyby miejsce, gdyby model zastosować do jakiejkolwiek innej słabo rozwiniętej, zależnej gospodarki.

Mówienie o wolnej konkurencji w Chile jest niedorzeczne. Gospodarka jest tam wysoce zmonopolizowana. Badania naukowe przeprowadzone podczas reżimu prezydenta Freia wykazały, że w 1966 r. 284 przedsiębiorstwa kontrolowały każdy z pododdziałów chilijskiej działalności gospodarczej. W sektorze przemysłowym 144 przedsiębiorstwa kontrolowały każdy z podsektorów. Z kolei w każdym z tych 144 przedsiębiorstw produkcyjnych, które stanowiły trzon sektora przemysłowego, kilku udziałowców kontrolowało zarządzanie: w ponad 50% przedsiębiorstw dziesięciu największych udziałowców posiadało od 90 do 100% kapitału (Politica y Espiritu, nr 356, 1975).

Z drugiej strony, badania przeprowadzone również w okresie przed Allende pokazały, w jakim stopniu chilijska gospodarka została zdominowana przez międzynarodowe korporacje z siedzibą za granicą. Jak Barnet i Müller określili to w Global Reach, w Chile przed Allende 51% z największych 160 firm było skutecznie kontrolowanych przez globalne korporacje. W każdej z siedmiu kluczowych branż gospodarki od jednej do trzech firm kontrolowało co najmniej 51% produkcji. Spośród dwudziestu dwóch największych globalnych korporacji działających w kraju, dziewiętnaście albo działało bez wszelkiej konkurencji, albo dzieliło rynek z innymi oligopolami.


https://www.tni.org/my/node/12111

Plan jednak był przemyślany ale został zastosowany tylko w paru krajach po konstatacji skutków. Nie do sprzedania nigdzie więcej. Linia obrony Balcerka zawsze przebiega w okopie tej samej grupy społecznej.


Balcerek to zamknięta przeszłość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2022r. 12:29  
Cytuj
Obrazek


Niektórzy z nich nie dociągną do przyszłorocznych wyborów, ale mimo wszystko czuć wiatr zmian...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2022r. 13:02  
Cytuj
Obrazek


Z cyklu sojusznicy Putina w UE...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2022r. 16:08  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


Niektórzy z nich nie dociągną do przyszłorocznych wyborów, ale mimo wszystko czuć wiatr zmian...umiech

Jesteś pewien że ty dociągniesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3164
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2022r. 16:37  
Cytuj
CYTAT
Jak widać, inteligent z Żoliborza potrafi się zniżyć do poziomu lumpenproletariatu.


Obrazek

umiech

Co na to lumpenproletariat?

"Nie dajcie sobie wmówić że sytuacja w Polsce to nasza wina."

- To kto jest przy władzy ekonomiczny imbecylu?

...

Idiota wymienia ile "dali". Dlaczego nie mówi o efektach? Wychodzi na to że nie dużo "dali" ale po prostu dużo przeje#@i.


Niestety nie tak łatwo się pozbyć karaluchów nawet kiedy jest jasne że szkodzą.

umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2022r. 19:13  
Cytuj
CYTAT

Jesteś pewien że ty dociągniesz?


Głowy bym na to nie postawił, aczkolwiek z rachunku prawdopodobieństwa jasno wynika, że prędzej ja niż oni...umiech



U naszych podkarpackich dewiantów średnia wieku też mocno wyśrubowana. Przeczucie mi mówi, że wielu z nich nie dociągnie do przyszłych wyborów...umiech


W sekcji bezpartyjnych wolnościowiców wygląda to odrobinę lepiej, ale też nie wróży niczego dobrego. Opas tak przywalił na masę, że różnie może być...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Lip 2022r. 08:54  
Cytuj
Obrazek


Ale że der Onet?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 17:08  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10546
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 17:12  
Cytuj
Przy takiej proporcji naganiaczy do wyborców po przejściach PRL, Najjaśniejsza jest bezpieczna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3164
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 17:24  
Cytuj
Serio? To prawda że mają takie poparcie? Czy to tylko propaganda?


Jestem pewien że pisząc "Najjaśniejsza" masz na myśli swoją partię co za tym idzie po prostu wypłatę.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10546
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 17:35  
Cytuj
Serio. Najjaśniejsza Rzeczpospolita to moja partia cool girl Regresie. Jest nas tysiące.

PS.
POKOmany obiecały ze przetłumaczą program federalizacji EU z Sowietami z niemieckiego na polski ale gdy wygrają wybory. Znowu go nie poznamy nawet gdyby Donek nie skłamał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3164
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 18:59  
Cytuj
To samo można powiedzieć o twojej partii. Niestety.

Podobno jedynie stronnictwo Toruńskie jest prorosyjskie. Jednak dotacje z UE przytulają chętnie.

"Nie chcę Polaków na zasiłkach" mówił niedawno teoretyk państwa Jarosław Kaczyński. Skłamał.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 19:31  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10546
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 19:54  
Cytuj
Obecne komisarze EU nie lubią Boga Jednego w Trójcy Świętej, chyba ze Allaha. Ojciec Dyrektor jakoś musi sobie radzić.

Tak zawsze nie było, Zapytaj Schumana. http://imschuman.com/
Ale wąż wolniutko podpełzał i ludziom rozumy mącił obietnicą bycia,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 08:33  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 09:18  
Cytuj
jak tam bojówko jarosława wyroki przy kotlecie były czy to zaś wina putina?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 09:24  
Cytuj
A co tam znowu pisiory narobili? W przypadku polskiego wymiaru sprawiedliwości można się po nich spodziewać wszystkiego najgorszego...umiech

Dopóki sędzia Żurek i Janek Bury nie wrócą do KRS, kraj nasz nie zazna praworządności...umiech






Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1234
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 10:00  
Cytuj
CYTAT


Podobno jedynie stronnictwo Toruńskie jest prorosyjskie. Jednak dotacje z UE przytulają chętnie.



To zupełnie tak, jak tacy jak ty.
Pińdźset + i całą reszte przytulacie chętnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3164
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 15:40  
Cytuj
To nasze pieniądze. Złodziej z PiSu zabierający jedna ręką i a drugą wydający reszki tego nie zmienia. Udawanie filantropów przez Jarosława i spółkę bez odpowiedzialności jest kpiną z inteligencji ludzi prostych.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 15:50  
Cytuj
Nas ludzi inteligentnych nikt nie oszuka regresie. To my musimy tym tłukom tłumaczyć, że nie ma darmowych obiadków. Poza tymi od wujka Hansa rzecz jasna...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10546
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 16:13  
Cytuj
To "darmowa rekompensata" za otwarcie naszych bram przed zachodnimi francami.
Właśnie oglądasz Regresie co się dzieje z wujkiem Hansem gdy trzeba sięgać do własnego kuferka.
Krzyk... TO MOJE !!!!


PS. Dla bardziej ociężałych ze Sztabu Bezpartyjnych Wolnościowców albo z wRealu24:

Dyżurni, pożyteczni Zieloni zostali oddelegowani przez Kanclerza Niemiec do publicznego lobbingu na rzecz wzrostu przesyła zielonego gaziorka od Fjutina przez Nord Stream I który obecnie wykorzystuje się w 50 procentach.

Fjutin nie może zaciskać pasa umiech gdy Rakiety Himars robią spustoszenie jak nasza Husaria na stepach.


Obrazek
Wielkohektarowi Socjaliści Kołodziejczaka chcom dopłat oddolnych, niezależnych i wolnościowych.
Regres patrzy gdzie indziej umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1234
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
To nasze pieniądze. Złodziej z PiSu zabierający jedna ręką i a drugą wydający reszki tego nie zmienia. Udawanie filantropów przez Jarosława i spółkę bez odpowiedzialności jest kpiną z inteligencji ludzi prostych.



A tamte inne? " nie nasze" ?

Pozatym głupi ten kto daje, glupszy ten kto nie bierze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2022r. 17:40  
Cytuj
Jak już jesteście w komplecie to zakrzyknę z zachwytu z wami ja-ro-sław ja-ro-sław ja-ro-sław

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 405 406 407 408 409 410 411 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »