NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 326 327 328 329 330 331 332 ... » »»
Polityka bez cenzury, Wszystko co jest związane z polityką i politykami.
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lip 2021r. 21:50  
Cytuj
Nie wiem czy to pomaga ale nie zaszkodzi jusek,,,


https://www.youtube.com/watch?v=SsFI40bXROs

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2021r. 21:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Lip 2021r. 06:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jusek znowu walcujesz nigga? umiech

A jak ci kiedyś przeszczep wątroby zrobią od Ukraińca jakiegoś , to się nie zgodzisz stary chlorze?umiech



Bolek1313
Bońć jak Anżej i Metełusz.good
Oni tez nie wstydzom siem walić wódę.zarumieniony

Ja spożywam alkohol i mimo to,nie zidiociałem i nie wstąpiłem do PiSuaru.potluczony
Zamiast zajmować się moją wątrobą,zajmij się się swoimi jajnikami.3m sie

https://demot(...)-Imprezy




Obawiam się jusek ,że względu na swój niepokorny charakter, nie zrobiłbym kariery ani w pis , ani żadnej innej formacji. Mówienie ludziom prawdy w oczy to najgorsze co można im zrobić...umiech


Wódki też nie lubię , i w ogóle mało piję. Taki harpagan jak ja po wódce zmienia się w prawdziwego potwora , i dlatego muszę uważać, nigga...umiech


Moje jajniki , moja sprawa! Jak to mawiają emerytowane feministki. Chociaż wolę tekst u siedemdziesięcioletniej babci: "Moja pusia nie należy do Jarusia"...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2021r. 18:19  
Cytuj
CYTAT
To tak jak z tym koniem którego właściciel oduczał jeść,,,


Opowiedz mi więcej o tym koniu madam bo mnie zaintrygowało umiech

Że niby my koń a partia właściciel?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lip 2021r. 19:06  
Cytuj
To taki żart Regresie. Już prawie się udało oduczyć konia jeść, ale koń niespodziewanie zdechł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2021r. 21:31  
Cytuj
To przykre. Nawet na wolności by przeżył... neutralny

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lip 2021r. 20:16  
Cytuj
Obrazek


Tak było , widziałem...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2021r. 21:02  
Cytuj
Nie chodzę do biedronki więc nie widziałem.
Czy polityka jednej jedynej słusznej partii i opozycji która chyba jest musi się opierać na wklejaniu durnych memów które to ktoś sobie wymyśla i dostaje za to pieniądze lub inne korzyści?
Bardziej mi żal tych co kopiują, powielają i wklejają niż tych co wymyślają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 04:31  
Cytuj
Mi najbardziej żal bezbeków i ludzi kompletnie pozbawionych dystansu , do siebie jak i świata otaczającego...umiech


Taki ponury człowiek w dzisiejszych ( zwariowanych) czasach musi mieć naprawdę ciężko...umiech






Obrazek



Taki żarcik z przeróbką tekstu Stalina o papieżu. Jakby bezbecja nie zrozumiała...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 08:35  
Cytuj
Któryś z bezpartyjnych wolnościowiców rodem z miasta Stalowej Woli, pytał o wenezuelską inflację w Polsce. A przynajmniej co na ten temat piszą ekonomiści mBank-u?





Obrazek



https://mobile.twitter.com/mbank_research/status/1415584232542507015

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 13:37  
Cytuj
W USA jest na podobnym poziomie. Określili to jako "kubeł zimnej wody".

Polacy biednieją ale rząd na tym wyjdzie dobrze. Znów będą mogli ogłaszać sukcesy ekonomiczne.
smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 14:36  
Cytuj
Nieruchomości drożeją od niepewności, czynsze zdrożeją, marże zdrożeją.
Bilans posiadających,,, musi wyjść na zero.
To stary "sukces niewidzialnej ręki rynku" Regresie cool girl Ludzie wolno myślą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 15:46  
Cytuj
Od niepewności mówisz? Skąd ta niepewność? smiech2

Już dawno z mojej strony była mowa o tym że Pisłodziejstwo nic nie daje a doprowadzi do inflacji. Inflacji czyli ubożenia Polaków (a nie bogacenia jak to do niedawna tłumaczyłaś uśmiech )

Rząd socjalistyczny mówi że będą dopłaty do kredytów na mieszkania dla wybranych. Przy tym wiadomo że pieniądz będzie gówno warty. Co robią w takiej sytuacji ludzie najbogatsi?
Połącz kropki. - kto realnie skorzysta na dopłatach?

Ręka rynku jest defakto bardzo widzialna. Niestety nie widać mózgu u lewej gospodarczo części społeczeństwa. Jak wiadomo za głupotę się płaci i tu masz tego przykład.

Ziobro (0) zaskoczenia. Piszesz że "bilans posiadających musi wyjść na Ziobro". Sama chyba to widzisz ale szarpiesz się z rzeczywistością.

CYTAT
Kurs średni EUR 4,5798

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 17:30  
Cytuj
cool girl Ja wszystko widzę tak bardzo się starasz umiech Jak inflacja w Wenezueli, tak jak w Polsce? Na Kubie pacjenci przychodzą z własnymi strzykawkami tak jak u nas z własnymi kopertami do Rezydenta Grodzkiego. Dostrzegam spore możliwości oszczędności na składkach. Niewidzialna ręka rynku,,,
Zamknęli salony kosmetyczne, restauracje i gym a wszyscy obrotni skorzystali na skoku na kasę umiech

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-mieszkan-we-wroclawiu-w-lodzi-warszawie-w-trojmiescie-poznaniu-i-krakowie/kt6s84y

,,,,,,,40 proc. wszystkich transakcji kupna na rynku mieszkaniowym realizowanych jest za gotówkę.

Naprawdę lubię tego Regresa, wystarczy tylko pozwolić mu samodzielnie myśleć i wkleić Jarka air kiss



Obrazek
Już dawno z mojej strony była mowa o tym że Pisłodziejstwo nic nie daje a doprowadzi do inflacji.
To już nie globalny wirus, tarcza i lockdown Regresie? Głowa boli,,,


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 18:31  
Cytuj
"Wenezuela" umiech Porównasz nas do Mozambiku to wyjdziemy na +. Porównaj może do Grecji i jej upadku za rządów socjalistów.


Porównasz nas do krajów rozwiniętych to wyjdzie na to że za P.O. rozwijaliśmy się szybciej niż za dojnej zmiany.
smiech2
CYTAT
W gospodarce centralnie planowanej wolny rynek nie istniał, a ceny ustalane były przez rząd. Natomiast masowo drukowany pieniądz był bez wartości, bo nie miał pokrycia w towarach i usługach. Dlatego hiperinflacja eksplodowała właśnie na początku 1990 r., gdy ceny zostały urealnione.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 20:38  
Cytuj
Regresie inflacja na poziomie 4 czy 5 procent ma się do hiperinflacji tak jak ty do inteligentnego człowieka...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 21:19  
Cytuj
@Bolek1313 bystrzak z ciebie że widzisz rożnice w poziomie inflacji trzeba przyznać. Sprytnie też zakładasz że adwersarz nie dostrzega ok

Stanu wyjątkowego nie było. Długi zaciągnięte kolosalne. Po wielu latach polskiej wersji dobrobytu.

Dwa kilometry za zachodnią granicą za tą samą pracę 7000.00zł minimalną płacą i 18,000.00zł średnio. Ceny w sklepach są na tym samym poziomie co u nas.

Bronisz mniejszego zła powiadasz.... umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lip 2021r. 21:50  
Cytuj
Ostatnio czytałam artykuł na tym portalu o nowej strefie ekonomicznej. Czy oni tam nie pisali o obozach jako ślepej uliczce z wodospadem na końcu, dla pomyślności mieszkańców i miasta? Plantacje i latyfundia Afryki nie rozwinęły a raczej wydrenowały. Nie wiem ilu tam było socjalistów ze Starej Europy. Wszyscy radni wypowiadali się zgodnie w temacie nie wiem Ja jeszcze dzisiaj pamiętam jak Anżej rozpisywał się o stawianiu na nowe Galerie,,, jako fundamentu rozwoju ekonomicznego miasta. To może wskazywać ze facet z minivanem i napływowym pracownikiem za najniższą krajową nie jest jedyną drogą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lip 2021r. 10:50  
Cytuj
CYTAT
@Bolek1313 bystrzak z ciebie że widzisz rożnice w poziomie inflacji trzeba przyznać. Sprytnie też zakładasz że adwersarz nie dostrzega ok

Stanu wyjątkowego nie było. Długi zaciągnięte kolosalne. Po wielu latach polskiej wersji dobrobytu.

Dwa kilometry za zachodnią granicą za tą samą pracę 7000.00zł minimalną płacą i 18,000.00zł średnio. Ceny w sklepach są na tym samym poziomie co u nas.

Bronisz mniejszego zła powiadasz.... umiech



Nic dramatycznego się nie wydarzyło, regresie. I już raczej się nie wydarzy. Gdyby drastycznie wzrosło bezrobocie ,skutkiem srakawirusa, to można by prorokować coś na kształt kryzysu. A póki co ja bym czarnych scenariuszy nie kreślił...umiech


Sądzę że ideologiczne zacietrzewienie oraz partyjne instrukcje, zaburzają twój osąd sytuacji...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2021r. 13:17  
Cytuj
Nic się nie stao,
pisowcy nic się nie stao,
nic się nie staooo,
pisowcy nic się nie stałooo
smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lip 2021r. 15:47  
Cytuj
Jasne regresie...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2021r. 19:28  
Cytuj
Pisłodziejstwo planuje wydzielać aktywa węglowe aby zatrudniać w nowych spółkach swoich pociotków. Złoża i aktywa pod zastaw dla banków w zamian za zaciąganie długów.

Polskę pisłodzoeje sprzedają taki dobrobyt.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lip 2021r. 05:45  
Cytuj
To co Pisłodziejstwo planuje ,regresie, to jedna sprawa. To czy to zrealizują, to już zupełnie inna...umiech


Ich czas dobiega końca. Gdybyś był świadomym człowiekiem , wolnym od uprzedzeń i ideologicznego zacietrzewienia, mógłbym zadać ci pytania: Co dalej? Co po pisowskiej marności?

Ale obawiam się że sztab bezpartyjnych wolnościowiców rodem z miasta Stalowej Woli ma już gotowy scenariusz do realizacji. Wprost z centrali POKO , regresie...umiech





Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lip 2021r. 18:46  
Cytuj
Semeniuk, to taka nowa Pawłowicz?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lip 2021r. 10:29  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lip 2021r. 18:22  
Cytuj
Kartka z historii:

Konfederacja targowicka (język polski: Konfederacja targowicka , IPA: [kɔnfɛdɛˈrat͡sja tarɡɔˈvit͡ska], język litewski: Targovicos konfederacija ) była konfederacją założoną przez magnatów polskich i litewskich 27 kwietnia 1792 r. w Petersburgu za poparciem rosyjskiej carycy Katarzyny II .[1] Konfederacja sprzeciwiła się przyjętej przez Sejm Wielki Konstytucji RP z 3 maja 1791 r., zwłaszcza postanowieniom ograniczającym przywileje szlachty. Tekst aktu założycielskiego konfederacji napisał rosyjski generał Wasilij Stiepanowicz Popow, szef sztabu księcia Grigorija Aleksandrowicza Potiomkina. Jego przeznaczenie zostało ogłoszone w małym miasteczku Targowica (obecnie w obwodzie kirowohradzkim na Ukrainie) 14 maja 1792 r.[1] Cztery dni później dwie armie rosyjskie najechały Rzeczpospolitą Obojga Narodów bez formalnego wypowiedzenia wojny.[1]

Siły konfederacji targowickiej pokonały w wojnie polsko-rosyjskiej 1792 wojska lojalne wobec Rzeczypospolitej, Sejmu i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W rezultacie król Poniatowski formalnie przystąpił do konfederacji. Ich zwycięstwo przyspieszyło II rozbiór Polski i przygotował grunt pod III rozbiór i ostateczną likwidację Rzeczypospolitej w 1795 r.
[2]
Ten wynik był zaskoczeniem dla większości konfederatów, którzy pragnęli jedynie przywrócić status quo ante i nadrzędność praw swojej własności i oczekiwali, że obalenie Konstytucji 3 Maja doprowadzi do tego celu[1].

Pseudonim „targowiczanin”, opisujący zwolenników tej Konfederacji, stał się w Polsce negatywnym epitetem politycznym, podobnym do „głupiego zdrajcy”, używanym do dziś zamiennie z pustymi kosmopolitycznymi frazesami wolnościowymi liberalnej lewicy.

Będzie następne zaskoczenie nie wiem sciana zarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 326 327 328 329 330 331 332 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »