NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Staż w Textil Market, Staż Textil Market
Posty: 23
Dołączył: 25 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Paź 2015r. 14:16  
Cytuj
Witam. Mam pytanie jak załatwić staż Unijny?? Pytam bo chce odbyć staż w sklepie textil market w Stalowej Woli ale niestety Urząd Pracy w Stalowej Woli nie może tam mnie skierować na staż. Więc proszę o pomoc.




Moderowano przez: anulka
Nie pisz caps lockiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Paź 2015r. 14:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Paź 2015r. 19:58  
Cytuj
A z jakich powodów nie chcą zgodzić się na ten staż? Pup również z unijnych środków realizuje staże.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 25 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 10:36  
Cytuj
devon:*
Ponieważ jak Urząd Pracy kieruje na staż to pózniej pracodawca musi Cię zatrudnić np. na 2-3 miesiące w pracy, a sklep textil market nie zatrudnia po odbyciu stażu. Więc stąd moje pytanie czy ktoś wie albo może jest jakaś osoba która miała tam staż to mi powie co muszę zrobić żeby załatwić sobie tam staż dodam że byłam tam w sklepie i mi powiedzieli że z miłą chęcią przyjmą mnie na staż tylko bez możliwości przyjęcia pozniej do pracy. Będę wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 11:01  
Cytuj
To po co taki staż? To wyłudzanie pieniędzy podatnika. Dobrze, że UP nie godzi się na taki staż.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 2 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 11:31  
Cytuj
szukaj pracy w galerii VIVO, codziennie pojawiają sie ogloszenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 25 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 13:14  
Cytuj
anka1
Wysłałam swoje CV do pracy galerii VIVO i na inne ogłoszenia o pracę ale narazie nie ma żadnej odpowiedzi:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 2 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 14:01  
Cytuj
Próbuj cały czas, nie wolno się poddawaćumiech Ogłoszenia do VIVO mają się pojawiać do wiosny 2016, więc bądz na bierząco z portalami z pracą a na pewno się uda umiech Z tego co się orientuję to bardzo duzo osób dostało prace w VIVO z okolic Stalowej Woli (Sandomierz,Tarnobrzeg,Janów Lubelski, Annopol itp)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 483
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 14:01  
Cytuj
Czemu upierasz się przy Texil Markecie ?
Staż to staż czyli przyuczenie do zawodu - więc dziwi mnie fakt wybierania sobie placówki gdzie się chce.

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
devon:*
Ponieważ jak Urząd Pracy kieruje na staż to pózniej pracodawca musi Cię zatrudnić np. na 2-3 miesiące w pracy, a sklep textil market nie zatrudnia po odbyciu stażu. Więc stąd moje pytanie czy ktoś wie albo może jest jakaś osoba która miała tam staż to mi powie co muszę zrobić żeby załatwić sobie tam staż dodam że byłam tam w sklepie i mi powiedzieli że z miłą chęcią przyjmą mnie na staż tylko bez możliwości przyjęcia pozniej do pracy. Będę wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam.


Ale nie rozumiem, dlaczego więc Textil? Jeśli w UP są wymogi, że musisz zostać zatrudniona na 2-3 miesiące to nie dostaniesz tam stażu bo pradocawca nie spełania podstawowego wymogu, czyli wyrażenia chęci zatrudnienia. Z tego co się orientuję to jest to aktualnie 3 miesiące na umowę o pracę (pół etatu).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 15:38  
Cytuj
To wkońcu skończyli się darmowi pracownicy.


Autorko na szczęście stażu tam nie dostaniesz. I to jeszcze chciałaś unijny?
Już 2 lata temu był warunek zatrudnienia na min 1 mc.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 16:30  
Cytuj
Oj nie bądź taka ostra dla autorki. Ona jest akurat tutaj najmniej winną osobą. Jako bezrobotna szuka stażu i ma do tego prawo. To jest "ukłon" w stronę pracodawców, którzy zmieniali stażystów jak rękawiczki zapewniając sobie darmowego pracownika i tyle. Ja się dziwię autorce tylko, że skoro w textil nikt jej nie zatrudni to dlaczego nie szuka stażu w innych sklepach tylko uparła się na textil. Wyraźnie napisała w 1. poście, że UP jej tam nie chce skierować więc innej drogi do odbycia stażu jak poprzez UP nie widzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 2 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 18:02  
Cytuj
To nie jest tak ze uparlam sie na staz w textil market. Bylam na zajupach tam i zapytalam due czy szukają kogos na staz i potrzebują. Wiec myslalam ze sie udalo ale poszlam do PUP i okazalo się ze nie moga mnie tam skierowac bo pracodawca z tego sklepu mnie pozniej nie zostawi po skaczanym stażu mnie nie zatrudnia na 3 miesiące. Tez sie pytam po innych sklepach czy potrzebuja na staz ale narazie nie i tez juz w PUP środków na staz nie maja bo jest koniec roku i sie skaczyly sie fundusze. Wiec muszę pytac sie po nowym roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2015r. 18:38  
Cytuj
No tak teraz jest, pracodawca musi zadeklarować 3 miesieczne zatrudnienie. Bez tego ani rusz. Więc jeśli UP nie ma środków i nie masz pradocawcy z deklaracją zatrudnienia nie ma mowy o stażu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »