NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
VIVO- Praca,
Posty: 16
Dołączył: 1 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 16:43  
Cytuj
orientuję się ktoś może, gdzie znajdują się oferty pracy do nowej galerii vivo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 16:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 17:31  
Cytuj
Stalowka ogloszenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 19:29  
Cytuj
CYTAT
orientuję się ktoś może, gdzie znajdują się oferty pracy do nowej galerii vivo?


Powiedz mi jedno, czy odróżniasz słowo orientuję od orientuje? Jeśli nie to Ci wyjaśnię, że "orientuję" jest w 1. osobie liczbie pojedynczej czyli sam możesz o sobie powiedzieć, że się orientuję na temat..... Z kolei "orientuje" to 3. osoba liczby pojedynczej czyli ona orientuje, on orientuje, ono orientuje. Serio to jest takie trudne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 2 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 19:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
orientuję się ktoś może, gdzie znajdują się oferty pracy do nowej galerii vivo?


Powiedz mi jedno, czy odróżniasz słowo orientuję od orientuje? Jeśli nie to Ci wyjaśnię, że "orientuję" jest w 1. osobie liczbie pojedynczej czyli sam możesz o sobie powiedzieć, że się orientuję na temat..... Z kolei "orientuje" to 3. osoba liczby pojedynczej czyli ona orientuje, on orientuje, ono orientuje. Serio to jest takie trudne?


hahahaha polonistkaok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 19:47  
Cytuj
Dla mnie to nie jest śmieszne, tylko żałosne, że osoba dorosła (pewnie niestety ze średnim lub wyższym wykształceniem) nie zna podstawowych zasad. Jaka tam różnica...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 20:05  
Cytuj
Nie spinaj się tak sofia, słowniki w tel tak zamieniają słowa. Czasem się przeoczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Paź 2015r. 20:12  
Cytuj
Sofia jest spieta jak stringi w dupie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
Nie spinaj się tak sofia, słowniki w tel tak zamieniają słowa. Czasem się przeoczy.


Na szczęście słowniki w telefonach zaczynają zdania od wielkiej litery także dla autora orientuję jest zwrotem w 3. osobie. Ale faktycznie macie rację, czepiam się, jestem stara i zrzędliwa, niedługo w ogóle jakiekolwiek zasady zostaną pogrzebane, a społeczeństwo na to przyklaśnie byle się mniej uczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 11:50  
Cytuj
Sofia i tak za niedlugo bedziesz pisala na papirusie, krzakami od prawej do lewej takze polskie slowniki mozesz smialo przeznaczyc na opal w zimie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 8 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 13:09  
Cytuj
Na szczęście słowniki w telefonach zaczynają zdania od wielkiej litery także dla autora orientuję jest zwrotem w 3. osobie. Ale faktycznie macie rację, czepiam się, jestem stara i zrzędliwa, niedługo w ogóle jakiekolwiek zasady zostaną pogrzebane, a społeczeństwo na to przyklaśnie byle się mniej uczyć.[/cytat]


Czepiasz się a sama nie znasz zasad języka polskiego. Nie odróżniasz "tak, że" od "także"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
orientuję się ktoś może, gdzie znajdują się oferty pracy do nowej galerii vivo?


Powiedz mi jedno, czy odróżniasz słowo orientuję od orientuje? Jeśli nie to Ci wyjaśnię, że "orientuję" jest w 1. osobie liczbie pojedynczej czyli sam możesz o sobie powiedzieć, że się orientuję na temat..... Z kolei "orientuje" to 3. osoba liczby pojedynczej czyli ona orientuje, on orientuje, ono orientuje. Serio to jest takie trudne?


Nie jestem polonistą ale tych błędów chyba jest nawet więcej:
1) Jest: Jeśli nie to Ci wyjaśnię, że "orientuję" jest w 1. osobie liczbie pojedynczej......
2) Ma być: Jeśli nie, to Ci wyjaśnię, że "orientuję" jest w 1. osobie liczby pojedynczej......
albo
Jeśli nie, to Ci wyjaśnię, że "orientuję" jest w 1. osobie, w liczbie pojedynczej......

Sofia chyba sobie strzeliłaś w stopę heheheumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 17:19  
Cytuj
Nie, nie strzeliłam. Proponuję aby każdy z nas wybrał się podczas majówki na stalowowolskie dyktando i zobaczymy kto komu może wytykać błędy. Nawet podczas tego konkursu najlepsi mają potyczki bo opanować wszystko w języku polskim od a do z to niemałe wyzwanie. Jednak jeśli Wy uważacie, że karygodny błąd typu orientuję do 3. osoby lub pujdę jest na równi z brakiem przecinka to nie mam więcej pytań. Nie ma to jak samemu usprawiedliwiać swoją niewiedzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 17:28  
Cytuj
Błąd typu "orientuję" w odniesieniu do trzeciej osoby liczby pojedynczej nie jest błędem karygodnym. W tym wypadku, jak myślę, jest to zwykła literówka, która może zdarzyć się najlepszym.

Nawiasem mówiąc, Droga sofio, jeśli tak bardzo rażą Cię błędy (co akurat uważam za słuszne), powinnaś też zwrócić uwagę na interpunkcję w swoich wpisach. Bo "łatwo dojrzeć źdźbło w cudzym oku, nie widząc belki w swoim".

Pozdrawiam umiech

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Bo "łatwo dojrzeć źdźbło w cudzym oku, nie widząc belki w swoim".


Ziuta, dokładnie mi o to chodziło ale jak widać Sofia nie "zaczaiła" ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2015r. 08:38  
Cytuj
Oczywiście, że zczaiła, przecież nigdzie nie piszę, że nie robię błędów interpunkcyjnych i innych, o których wspomnieliście. Jednak odmiany uczą się dzieci w podstawówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Paź 2015r. 08:46  
Cytuj
To jak już wszyscy wszystko wiedzą umiech To proponuję trzymać się tematu ok

A tak swoją drogą ... Gdy chcemy pisać o płci pięknej z naszego grodu umiech to piszemy ... Stalowiaczka ? Stalowowolanka ?Stalowianka? hmm a może jeszcze inaczej ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2015r. 09:21  
Cytuj
stalowowolanka (tak, małą literą) umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2015r. 10:54  
Cytuj
dziewczyna się chciała dowiedzieć o ogłoszeniach a wy krytykujecie jej pisownie. Nasze społeczeństwo jest straszne.
Ogłoszenia do vivo oprócz stalowki są na pracuj.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »