NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Wakacje Bułgaria, Wakacje w Bułgarii
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2015r. 14:20  
Cytuj
Witam
Mam pytanie do osób co byli w Bułgarii, a dokładnie ci którzy jechali tam samochodem. Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o drogę, na co uważać, może jakieś wskazówki, uwagi itp.
Z góry dziękuję za odpowiedzi:-)))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2015r. 14:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 2 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2015r. 21:22  
Cytuj
Sprawdź pw

Moderowano przez: stalowem
Odpowiedzi udzielamy na forum !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 21 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2015r. 21:53  
Cytuj
ama11 mozesz mi tez podeslac info ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 09:46  
Cytuj
Dziękuję ama11 za odpowiedź. Jak ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia to prosiłabym :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 10:02  
Cytuj
Jak widać z wtego wątku chcą też skorzystać inni. Wysyłając tajemniczą wiadomość na pw temat staje się po prostu nieużyteczny i jak na razie nic z niego nie wynika. Proszę o wypowiedzi na forum, w przeciwnym razie jest to temat do zamknięcia ponieważ brakuje w nim jakiejkolwiek treści.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 10:37  
Cytuj
Dwa lata temu pokonałem tą trasę samochodem, tak na szybko Stalowa Wola - Słowacja - Węgry - Ruminia- Bułgaria.
Trasa ok 1350 km, jechałem z dzieciakiem więc brałem na dwa dni bez dziecka też zalecam na dwa dni z noclegiem w połowie czyli w Rumuni w mieście Sebes lub Sibiu są hotele za 30 Euro ze śniadaniem. Najgorsza do pokonania jest Rumunia, ruch i szaleni kierowcy, cały czas teren zabudowany, drogi dobrej jakości ale nie pogoni, autostrad jest mało. W samej Bułgarii drogi są bardzo dobre i dość dobrze się jedzie.Gdyby nie Ruminia było by idelanie.
Sama Bugaria i hotele przy plażach są na bardzo wysokim poziomie, a ceny w sam raz na naszą kieszeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 09:04  
Cytuj
A jechal ktos przez Serbie??? Ja mysle wlasnie tak jechac. Troszke dalej ale caly czas autostradami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 10:26  
Cytuj
A ja proponuję jednak lecieć. Oczywiście różnica w cenie zależy od ilości i wieku podróżujących, więc najpierw trzeba to przeliczyć. U nas akurat wyszło dokładnie tyle samo droga lądową co powietrzną, a ile czasu zaoszczedzonego.
A tak 4 dni stracone na drogę. Co innego jeśli ktoś robi sobie objazdowke i po drodze zwiedza, ale jeśli chcę tylko szybko popedzic autostradami by znaleźć się u celu, to polecam jednak poszukać biletów w dobrej cenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 10:59  
Cytuj
Barwinek dalej przez Słowację, Węgry. Winietki na te państwa Kupisz na dawnym przejściu w Barwinku w kantorze. Dalej Granica z Ruminią - i miasto Oradea. Zdecydowanie jazda górą Rumunii tj. Sibiu, Kluj, Sighisoara, Brasov, Bukareszt do Giurgiu. Winietkę na Rumunię kupisz zaraz za przejściem granicznym. W choinkę policji na drogach. Nie warto szaleć. Jedziesz obowiązkowo zgodnie z przepisami. Ja osobiście szaleńców nie spotkałem, a ci co zaczynali kozaczyć od razu byli na boku z misiami. Most w Giurgiu - granicą z Bułgarią. Płatny o ile pamiętam 5eur. Już w Bułgarii wizyta na pierwszej napotkanej stacji benzynowej i kupuj winietkę. Dalej kierunek na Razgrad, Varna. W Varnie na prawo i masz dojazd na wybrzeże.
Jazda na raz , no da się zrobić, ale mocno męcząca. Ja mam w tym roku nocleg w Sinai i na drugi dzień do Bułgarii.
Raczej odradzam Serbię. Rumunię naprawdę da się przejechać nostresumiech. Jeśli chcesz jeszcze bliższe szczegóły walnij na maila: huwe_(at)_poczta.onet.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 11:35  
Cytuj
CYTAT (mik8 )
A ja proponuję jednak lecieć. Oczywiście różnica w cenie zależy od ilości i wieku podróżujących, więc najpierw trzeba to przeliczyć. U nas akurat wyszło dokładnie tyle samo droga lądową co powietrzną, a ile czasu zaoszczedzonego.
A tak 4 dni stracone na drogę. Co innego jeśli ktoś robi sobie objazdowke i po drodze zwiedza, ale jeśli chcę tylko szybko popedzic autostradami by znaleźć się u celu, to polecam jednak poszukać biletów w dobrej cenie.


Z jakiego miasta w Polsce i do jakiego miasta w Bułgarii leciałaś? Jakimi liniami i za jaką cenę? Pytam bo nic nie znajduję po za ofertami biur podróży. Bezpośrednich lotów rejsowych z Jasionki chyba nie ma albo nie potrafię znaleźć. Biura podróży chyba czarterują. Ceny kosmiczne. Za cene biletów mam przejazd i 2 tygodniowy pobyt.

4 lata temu jechałem dokładnie tą samą trasą co opisał huwe1.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 16:04  
Cytuj
Jeżeli komuś zależy na dotarciu na miejsce polecam drogę przez Serbię. Praktycznie przez całe Państwo leci 2 pasmowa droga, którą dojeżdżamy do granicy z BG, a dalej mamy praktycznie cały czas autostradę do samego wybrzeża. Natomiast jeśli chcemy zrobić objazdówkę zdecydowanie Rumunia.

2 razy jechałem do mieściny w okolicach Warny. Czas od 17h do 20h (z postojami). Dla jednego kierowcy trasa na raz jest męczarnią, ale jak ktoś się czuję dobrze za kółkiem do zrobienia. Dla 2 kierowców bez problemu.

Natomiast jeśli chodzi o samolot - linia Wizzair, lotnisko Katowice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 16:38  
Cytuj
Trasa przez Serbię ma dwa minusy. po pierwsze jest dłuższa a po drugie bardziej monotonna. Rumunii nie ma co się obawiać. Drogi w większości bardzo dobre i widokowe.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 17:50  
Cytuj
Samolot Katowice - Burgas i z powrotem Wizzair ponad 3000 zł dla 3 osób. Komfort i szybkość jest ale cena powala. Patrzyłem na ceny w wakacje. Samochodem zdecydowanie taniej.


PS. z Burgas trzeba jeszcze dojechać do hotelu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 23:25  
Cytuj
CYTAT
Samolot Katowice - Burgas i z powrotem Wizzair ponad 3000 zł dla 3 osób.


Ceny na samolot zmieniają się w zasadzie codziennie. Jeżeli zna się dużo wcześniej termin wypoczynku to można naprawdę nie drogo te bilety kupić. Rok temu za 2 osoby dorosłe + 1 bagaż płaciłem ok. 750 zł w dwie strony. Polecam zaglądać codziennie na stronę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2015r. 23:31  
Cytuj
Rok temu byłem samolotem, wycieczka z TUI z Jasionki do Burgas, lot 1h40m tak że spoko, koszt w porównaniu do wyjazdu samochodem z przed 2 lat bardzo podobny dla 2 dorosłych i 1 dziecka, za to komfort i czas nie da się porównać z oczywistą przewagą samolotu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sie 2015r. 01:53  
Cytuj
tez lecialem samolotem do burgas za 410 zl w dwie strony. Andrzejek widac nigdy nie latal samolotem, taki jakos malo ogarniety w temacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2015r. 07:21  
Cytuj
Nie ogarnięty? Do samochodu się wsiada i jedzie. Faktycznie nie wiedziałem, że na bilety należy polować kilka miesięcy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 15 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 11:03  
Cytuj
Troche się pochwale!!w Bułgarii jestem co roku od 10-ciu lat zawsze samochodem ,w tym roku też zamierzam pojechać, byłem w lipcu , sierpniu,wrześniu więc troche wiem o trasie i samej Bułgarii ,jak coś to pomoge!!pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »