NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 »
Referendum 6 IX 2015r., JOW czyli Jestem Odpowiedzialnym Wyborcą
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sie 2015r. 09:16  
Cytuj
CYTAT
Największy strach jest własnie przed tym, że ludzie zdecydują kto będzie rządził naszym krajem. To nie Tusk z Kaczyńskim ustalą sobie listy by za pomocą swoich marionetek nami rządzić. Od kilku dni mamy cyrk z układaniem list. Co nas to obchodzi? Kto nas pyta kto na tych listach będzie. Są miejsca biorące więc obsadzają miernych ale wiernych i posłusznych by wykonywali polecenia. Bosowie partyjni stracą na znaczeniu, partie stracą na znaczeniu. Do polityki pójdą ludzie, którzy chcą coś zrobić i przed tym jest chyba taki lęk. Wyłażą na fora różnej maści funkcjonariusze i starają się obrzydzić referendum. Ja wierzę, że ludzie myślą i sami podejmą słuszną decyzję.
. ale przeciez Ci ludzie wybrani w jowach,zeby rzadzic musza tworzyc koalicje,szukac kompromisow,miec jakies wspolne poglady. Jak to pogodzic ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2015r. 09:16  
Cytuj

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2015r. 09:23  
Cytuj
nenad , normalnie. Koalicje zawsze powstaną. Kompromisy również muszą być ale mądre. Poseł odpowiada przed wyborcą i ten decyduje o jego losie. Czego nie rozumiesz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2015r. 06:46  
Cytuj
Ludzi glosujacych na korupcje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2015r. 15:59  
Cytuj
6 IX idziemay na referendum !!!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 16:21  
Cytuj
Namawiać za bardzo nie trzeba bo pójdzie max 20% ludzi. Z czego 10% odda głos nieważny a więc 18% nic nie zmieni, bo jest próg min 50%.

Także rachunek na 100 000 000 zł (słownie: sto milionów złotych) pół na pół dla Komoruskiego i komedianta Kukiza.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
Namawiać za bardzo nie trzeba bo pójdzie max 20% ludzi. Z czego 10% odda głos nieważny a więc 18% nic nie zmieni, bo jest próg min 50%.

Także rachunek na 100 000 000 zł (słownie: sto milionów złotych) pół na pół dla Komoruskiego i komedianta Kukiza.

Obrazek

Najlepsze dwa ostatnie słowaumiech "Wolność i nadzieja"
Jaka wolność? Jak nakazujecie ludowi z góry dyktat, że ma nie iść do urn.
Jaka nadzieja? Nadzieja na co? Na to żeby było tak samo jak jest?

mlotek

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 16:45  
Cytuj
Samo zapytanie ludzi o JOW-y jest jak najbardziej zasadne i jeżeli komuś się nie podobają wybory proporcjonalne to w tym przypadku ma dobre wyjście.

Drugie i trzecie pytanie popieram - bzdury.
Co się kryje pod drugim pytaniem? Jedno wielkie nic, nawet może być wzrost kwot jakie partie dostaną z budżetu.

Z wiki:

CYTAT
Wysokość rocznej subwencji (...):

S = W1 x M1 + W2 x M2 + W3 x M3 + W4 x M4 + W5 x M5

gdzie poszczególne symbole oznaczają:

S – kwota rocznej subwencji,

W1-5 – liczby głosów kolejno obliczane dla każdego wiersza poniższej tabeli, podane odrębnie w wyniku rozbicia łącznej liczby głosów ważnych oddanych w skali kraju łącznie na listy okręgowe kandydatów na posłów danej partii politycznej albo koalicji wyborczej, odpowiednio do wyznaczonego w procentach przedziału,

M1-5 – wysokość kwoty w złotych dla kolejnych wierszy poniższej tabeli:

(tabeli nie wklejam bo miejsca zajmuje)


No to dajmy taki przykład - nie jestem za dotychczasowym sposobem, zatem rządzący stwierdzają: mamy to zmienić. Prezentują więc nowy sposób:

S = W1 x M1 x 1 + W2 x M2 x 2 + W3 x M3 x 3 + W4 x M4 x 4 + W5 x M5 x 5

Czyli było Suma od n=1 do 5 następujących iloczynów Wn x Mn, a ja zmieniłem na sumę iloczynów Wn x Mn x n

Zmieniłem sposób? Zmieniłem. Rządzący wykonali robotę potluczony
Efekt: dostają jeszcze więcej kasy potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 16:58  
Cytuj
Wiedziałam ze korwinizm jako ortodoksyjny libertynizm jest niebezpieczny. Nie wiedziałam ze sprzedajność to jego hasło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 17:33  
Cytuj
CYTAT
Wiedziałam ze korwinizm jako ortodoksyjny libertynizm jest niebezpieczny. Nie wiedziałam ze sprzedajność to jego hasło.

A jakbym chciał w forumowej rozmowie zwrócić się do Ciebie bezpośrednio to jak mam Cię zwać- nazwy jak każdy nie posiadasz?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 18:47  
Cytuj
rerere, Korwin wolnościowiec odmawia narodowi wolności wypowiedzi. Taki On wolnościowiec, który jest za dyktaturą. Twierdzi, że demokracja jest zła i szkodliwa. czytam te jego felietony w Angorze i są coraz nędzniejsze. Mam wrażenie, że pisze je miedzy drzemkami w PE, do którego dostał się między innymi dzięki mojemu głosowi. Niestety taki z niego antysystemowiec. Pajacuje, sztuki dyplomacji zupełnie nie rozumie. Jego osiągnięcia? Niestety żadne. Ten mój głos uważam za stracony, wręcz zmarnowany. Ten człowiek mówi mi, że referendum czyli pytanie narodu o zdanie jest złe? Ze Kukiz pajacuje? Korwin jest żenujący.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 21:27  
Cytuj
Jest debata na TVP 1

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 21:40  
Cytuj
40 - 60 zastanawiające ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 21:45  
Cytuj
Dziwne, bo profesor przeciwnik tak głupio mówi.....

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
40 - 60 zastanawiające ...


Zastanawiające to chyba jest ile smsów wysłał Andrzejek?uśmiech
Przeczucie mi mówi ,że sporo. Szkoda , że w niedzielę chłopina ma tylko jeden głos.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Wrz 2015r. 22:04  
Cytuj
smiech2 kurde ale mobilizacja w PiSie dobrze że w niedziele każdy Pisiok ma tylko jeden głos potluczony ledwo 61% przeciw ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 07:08  
Cytuj
Sonda drugiego pytania miała identyczny wynik ;-) Manipulacja?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 07:47  
Cytuj
Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 08:15  
Cytuj
Hej,

Referendum tuż tuż.
Wy tu jesteście w temacie więc jakie jest stanowisko głównych graczy sceny politycznej wobec referendum i kwesti w nim poruszanych?
Mam na myśli
PO
PIS
SLD z Ruchem
Radio Maryja
środowiska LGTB
oraz WSIumiech

Pytam, bo śledzenie serwisów informacyjnych i tego co ktoś powiedział, a potem co ktoś na to odpowiedział w tym upale przekraczało moje możliwości psychiczno-fizyczneumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 08:22  
Cytuj
No jak, wszyscy są przeciw. Wolność wyborcy ma swoje granice. Nie może sobie od tak kandydować lub wybierać osobę niewskazaną przez partię. To prezesi najlepiej wiedzą kto powinien kandydować i na kogo można głosować.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 08:45  
Cytuj
Kukiz też musiał wyciąć iluś kandydatów i poustawiać kolejność na listach. Krótko mówiąc zrobił to samo co Kopacz i Kaczyński!uśmiech Zrobił to co prawda z ogromnym obrzydzeniem , ale jednak! Ruch Kukiza sypie się jak stary Sandomierz , nawet jego rzecznik , Miłosz Lodowski dał na wstrzymanie.

http://fakty.interia.pl/polska/news-rzecznik-ruchu-kukiza-milosz-lodowski-opuscil-ugrupowanie,nId,1877903


Z tej mąki chleba nie będzie . Od razu wiedziałem , że największym problemem Kukiza stanie się obecność, obok ludzi autentycznie zatroskanych o losy kraju, mętów moralnych i zwykłych szumowin. Niestety na tym forum również znalazło to odzwierciedlenie.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 08:49  
Cytuj
CYTAT
smiech2 kurde ale mobilizacja w PiSie dobrze że w niedziele każdy Pisiok ma tylko jeden głos potluczony ledwo 61% przeciw ...



W PiS nie ma mobilizacji! Prezes dał nam wszystkim (pracownikom sztabuuśmiech) wolne! Jedziemy w plener i będziemy się uczyć stawiania prowizorycznych szubienic. Jak już przejmiemy władzę będą miały sporo roboty!uśmiech Uczcie się prawd wiary , bo dzień zwycięstwa jest bliski , a serce Jarosława nie ma w sobie odrobiny litości.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 09:19  
Cytuj
To pokazuje jakie wady ma aktualna ordynacja wyborcza. Aż dziwne, że ludzie tak bardzo tego nie ogarniają. Płaczą, że nie mają na kogo głosować, a nie irytuje ich fakt tworzenia list i związane z nimi zamieszanie.
Nie dostrzegają ilu klakierów, karierowiczów i wręcz durniów broni brudnymi łapami tego systemu. Mam nadzieje, że do niedzieli się opamiętają i zagłosują za JOW'ami.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 09:37  
Cytuj
[cytat
W PiS nie ma mobilizacji! Prezes dał nam wszystkim (pracownikom sztabuuśmiech) wolne! [/cytat]

Czyli PIS mówi, żeby w ogóle nie iść na to referendumumiech

A jaka frekwencje obstawiacie?
Ja 27%umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 13:44  
Cytuj
Polska budzi się z naszymi marzeniami ...!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 19:17  
Cytuj
CYTAT
[cytat
W PiS nie ma mobilizacji! Prezes dał nam wszystkim (pracownikom sztabuuśmiech) wolne!


Czyli PIS mówi, żeby w ogóle nie iść na to referendumumiech

A jaka frekwencje obstawiacie?
Ja 27%umiech[/cytat]


Nieważne co mówi PiS , ważne co mówi Jarosław!uśmiech Osobiście mam inne plany na niedzielę , a nikt mnie nie przekonał , że nastąpią jakieś zmiany po przekształceniu ordynacji wyborczej z proporcjonalnej na większościową. Na temat JOW spora część jej zwolenników powtarza pobożne życzenia, kompletnie nie rozumiejąc realiów życia . Całkowite odebranie subwencji z budżetu dla partii to czysty populizm. Lepiej niech płaci państwo polskie niż np. Federacja Rosyjska. Pytanie trzecie jest nieaktualne , czyli szkoda czasu na głupoty! uśmiech
Frekwencję obstawiam na max 20%. Szkoda tylko kilku rozsądnych ludzi z tego forum , którzy ulegli magii JOW-ów , ich czeka smutny poniedziałek! Dla nich jedyną pociechą niech będzie fakt , że za siedem tygodni nastąpi kres ośmioletnich rządów PO. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »