NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Referendum 6 IX 2015r., JOW czyli Jestem Odpowiedzialnym Wyborcą
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2015r. 15:49  
Cytuj
Już jutro 27 czerwca w Lubinie odbędzie się zjazd WoJOWników Pawła Kukiza i sympatyków Ruchu JOW(Jednomandatowych Okręgów Wyborczych).
Jak zapowiedział sam Paweł Kukiz priorytetem na dziś jest sprawa REFERENDUM i na tym skupi się podczas tej Konwencji.

W Referendum odpowiemy na 3 pytania:
- Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
- Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
- Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2015r. 15:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2015r. 12:30  
Cytuj
Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2015r. 20:29  
Cytuj
JOW w czystej postaci zabetonują scenę polityczną. Obecnie ludzie głosują na partie i na jedynki. Po wprowadzeniu JOW będą głosować na partie i na jedynki (więcej opcji nie ma), czyli nic się nie zmieni. Z drugiej strony w obecnym systemie stosuje się metodę d'Hondta, która z założenia ma faworyzować silne komitety. Jak wyglądałyby wyniki ostatnich wyborów do Sejmu w naszym okręgu, gdyby zastosować ordynację większościową? Odpalmy program LO Calc i policzmy:

KOD
2	 Ożóg S. 	37160	8,13%	PIS
1 Rynasi.. Z. 27510 6,02% PO
2 Skowrońska K. 25174 5,50% PO
1 Hrynkiew.. J. 17039 3,73% PIS
10 Chmielow.. Z. 16038 3,51% PIS
1 Bury J. 15649 3,42% PSL
3 Moskal K. 14234 3,11% PIS
4 Szlachta A. 13717 3,00% PIS
5 Pluta M. 12812 2,80% PO
7 Popiołek K. 12755 2,79% PIS
12 Warzecha J. 12588 2,75% PIS
9 Gołojuch K. 12311 2,69% PIS
1 Dziadzio D. 11091 2,43% RP
5 Pupa Z. 10968 2,40% PIS
8 Błądek A. 9631 2,11% PIS

PIS 10
PO 3
PSL 1
RP 1

PiS o 2 głosy więcej, PO o 1 mniej, PSL i RP bez zmian, SLD by nie wszedł.

Trudno na jednym przykładzie ocenić, który sposób liczenia głosów jest lepszy w ordynacji wielomandatowej.

Co do referendum, polecam wypowiedź Roberta Winnickiego: Co z tymi JOW-ami - o referendum 6 września

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2015r. 20:48  
Cytuj
Aż jaki to ból. Ludzie wybiorą swoich przedstawicieli. Nie zagłosują na listy ułożone przez baronów partyjnych. "specjaliści" już dziś wiedzą jak zagłosuje Kowalski smiech2

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2015r. 23:14  
Cytuj
Konferencja Pawła Kukiza - Lubin 27.06.2015r.

"Bez zmiany relacji obywatel - władza nie ma szans na wprowadzenie reform proobywatelskich" - to główne hasło, które ma zachęcić wyborców do udziału w referendum.

Konferencja prasowa - Paweł Kukiz (Lubin 27... przez Real76

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2015r. 14:20  
Cytuj
Krótko o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych (JOW):

- nie głosujesz na partyjną listę tylko konkretnego kandydata z twojej okolicy, którego znasz i możesz na bieżąco rozliczać
- partie nie utrzymują się z twoich podatków
- głosy liczone są publicznie

To POZYTYWNA zmiana!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2015r. 22:23  
Cytuj
Ta a po wyborach będzi SPIEPRZAJ DZIADU.. :szok:

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2015r. 23:54  
Cytuj
I pora to zmienić, dlatego w referendum warto głosować:

1. TAK dla JOW !!!
2. Nie dla finasowania partii z budżetu !!!
3. Tak dla rozstrzygnięć podatkowych na korzyść obywatela !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 08:37  
Cytuj
CYTAT
I pora to zmienić, dlatego w referendum warto głosować:

1. TAK dla JOW !!!
2. Nie dla finasowania partii z budżetu !!!
3. Tak dla rozstrzygnięć podatkowych na korzyść obywatela !!!


1. Spoko - choć jak go juz wybiora to czy nie będzie mógł robić co chce? No i będzie myślał takim chyba interesem lokalnym, a nie ogólnopaństwowym.

2. Partie będzie więc finansował biznes i będzie je kontrolował. Ewentualnie posłami zostaną ludzie bogaci mający pieniądze na kampanię - czyli tak jak w USA, ale tam jest fajnie.
Gdzie bogaci posłowie i senatorowie będą mieli biednych wyborców Kukiza to wiadomo.
Polska to nie USA - najbogatszy, najbardziej zaawansowany technologicznie kraj na świecie - dóbr dla wszystkich nie wystarczy.

3. A może by w ogóle zlikwidować podatek dochodowy? Kiedyś taki pomysł miał Andrzejek i podobno w USA niektórzy twierdza, że jest niekonstytucyjny.

Takie tam przy porannej kawie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 08:51  
Cytuj
CYTAT

2. Partie będzie więc finansował biznes i będzie je kontrolował. Ewentualnie posłami zostaną ludzie bogaci mający pieniądze na kampanię - czyli tak jak w USA, ale tam jest fajnie.
Gdzie bogaci posłowie i senatorowie będą mieli biednych wyborców Kukiza to wiadomo.
Polska to nie USA - najbogatszy, najbardziej zaawansowany technologicznie kraj na świecie - dóbr dla wszystkich nie wystarczy.


Zastanawiam się o czym ty piszesz nie wiem Obawiasz się że "Kowalski" nie da na PiS ? Ślą Rydzykowi może i dadzą Kaczyńskiemu ... z resztą ziomuś kręci lody od obalenia komuny ... Po Telegrafach (itd)... SKOKach zapewne już ma ze dwie nowe"lodziarnie"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 10:25  
Cytuj
A to nie Platforma była u władzy przez osttanie 8 lat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 11:26  
Cytuj
@Marek370

Poseł po wyborach według reguł JOW będzie odpowiadał przed swoimi wyborcami, a nie przed partią tak jak jest teraz; jeśli ich zawiedzie to już więcej posłem nie będzie; dzisiaj wystarczy, że głosuje tak jak partia chce i tym zapewnia sobie miejsce na liście od wodza tej partii.

W bardzo krótkim czasie Kukiz zebrał ponad 600 tyś. na swoją kampanię, a raczej dostał darowiznę od wyborców, którzy chcieli go poprzeć; jeśli ludzie w lokalnych środowiskach uznają to za stosowne to będą popierać najlepszych, a nie przymusowo płacić podatkami na partyjnych kandydatów tak jak teraz.

Teraz posłowie myślą partyjnie, a nie globalnie, wolę, żeby myśleli lokalnie.

Podatki należy maksymalnie ograniczyć i wspierać tych, którzy ich przysparzają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 18:07  
Cytuj
CYTAT (Marek370 )


3. A może by w ogóle zlikwidować podatek dochodowy? Kiedyś taki pomysł miał Andrzejek i podobno w USA niektórzy twierdza, że jest niekonstytucyjny.

Takie tam przy porannej kawie...



Dalej tak uważam. No ale obywatele nie zaakceptują braku zwrotu z podatku co rok smiech2

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 20:00  
Cytuj
Akurat biorąc pod uwagę usa boję się końca finansowania partii. Warto poczytać artykuły w focusie - jak zaostrzono przez ostatnie 10 lat przepisy karne w Usa, tak by jak najwięcej osób zamykali w więzieniu by pracowali za drobne dla korporacji wspierających rządzących i to nie fikcja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lip 2015r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
A to nie Platforma była u władzy przez osttanie 8 lat?


Nie do końca wiem jak to zrozumieć ... (to że wszystkiemu winne jest PO to 110 % pewne) Czy przez złe PO biedny Kaczyński kręci lody a od 8 lat już lodziarnie nie wystarczają więc jedzie na kredytach ? ... Ciekawe kto spłaci te długi ... ku..a ale ja głupi jestem sciana przecież nikt ... dojdzie do władzy to sobie je umorzy jak zwykle ... ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 08:36  
Cytuj
A PSL spłacił juz ten dług wobec SKarbu Państwa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 08:58  
Cytuj
Z tego co mówił nie tak dawno Piechociński to spłacił sporą część ... a na bank nie umorzył sobie długów


CYTAT
Kosiniak-Kamysz następcą?

Piechociński przyznał jednak, że Władysław Kosiniak-Kamysz najprawdopodobniej będzie jego następcą. - To świetny polityk i człowiek - wyjaśnił. Na koniec Piechociński zapowiedział jednak, że sam ustąpi dopiero, jak wyprowadzi PSL na prostą. - Wtedy jak spłacę 8,5 mln zł długu PSL-u, a spłaciłem już 12,5 z tego, co mi zostawił Waldemar Pawlak - powiedział Piechociński.

źródło

... Uważasz że to odbijanie piłeczki coś daje ? Złodziej pomimo tego że ktoś inny też kradnie zawsze będzie złodziejem ... a takich numerów jak robi Kaczyński nie robi nikt ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 09:50  
Cytuj
Hehe, daj już spokój Banan.
Przez 8 lat pluliście na niego, insynuowaliście co sie da i nie udało sie go zniszczyc nawet przy pomocy usłużnych sądów.
A on sie nie dał i w dodatku teraz odrywa wieprze od koryta.
Gdy nie PIS, który przetrwał w tej formie dzięki niemu, nie byłoby alternatywy i dalej PO kręciłoby lody tylko w innym ewentualnie układzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 10:25  
Cytuj
ten straszny PIS...

Obrazek

może ma ktoś cos podobnego o sukcesach PO ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 13:42  
Cytuj
CYTAT
może ma ktoś cos podobnego o sukcesach PO ?


Nie no ... takie ściemy to tylko PiS wymyśla więc ciężko będzie wrzucić coś podobnego

Zapewne rozwiejesz moje wątpliwości nt. "płacy minimalnej"

Jak podaje w GUS płaca minimalna w 2005 wynosiła 849 zł (tak jak podajesz) ale w 2007 tylko 934 zł ...hmm nie spodziewam się po tobie rzetelności ani po innych klakierach ... ale te tabelki to dla kolegów z PiS ? Bo raczej normalny wie że łżecie i nawet od niechcenia coś z tego może sprawdzić ...

źródło

i co ty na wzrost płac o blisko 100 % (średnio ponad 10 % rocznie) za rządów PO ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 20:34  
Cytuj
Płaca minimalna w roku 2008 wynosiła 1126 zł. O podwyżce zadecydował jeszcze gabinet pisowski.

Czy Kukiz ma swój program poza wprowadzeniem JOW do Sejmu? Oglądnąłem kilka programów z jego udziałem. Kiedy publiczność lub dziennikarze zadają mu pytanie, nie umie na nie odpowiedzieć. Kombinuje i gada nie na temat.

Społeczeństwo chce zmian. Kukiz jako jedyny umiał przekonać wyborców, że warto mu zaufać, a głos na niego nie będzie stracony. RN też miał taką szansę, ale jego przywódcy są niekompetentni.

Kukiz ma 2 miesiące, aby mnie przekonać do JOW. Mieliśmy już ten system w wyborach samorządowych do Rady Miasta. Z jednej strony dobrze, bo każde osiedle ma swojego reprezentanta. Z drugiej mam ograniczony wybór, bo kandydat z innego okręgu mógłby mieć lepsze pomysły. Nie wiadomo, czy to się sprawdzi w Sejmie. Może dojść do zabetonowania sceny politycznej (PO lub PiS z władzą absolutną) lub chaosu (brak wykształconych ludzi w okręgach).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 22:18  
Cytuj
Płaca minimalna w roku 2008 wynosiła 1126 zł. O podwyżce zadecydował jeszcze gabinet pisowski.

Myślałem że może ktoś jeszcze się wychyli do wyjaśnienia nurtującego mnie problemu no ale się raczej nie doczekam :szok:

Gdyby było tak jak piszesz to czy roku 2005 nie zaplanował np rząd SLD/PSL ? więc nadal to bzdury ... może inne wyjaśnienie poproszę ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2015r. 23:04  
Cytuj
Józef Piłsudski "Naród wspaniały, tylko ludzie k*rwy."

zgadzam się panie ,, el banan '' , ciekawe określenie narodu którego też jesteś przedstawicielem ... a może nie ? bo nie raz mam wątpliwości czytając twoje wypociny, jako moderator może nie powinieneś zachowywać się jak te dziennikarskie qrwy z TVN ? może inne przykłady z tej listy ...Więcej dystansu i pokory umiech , poprawiaj literówki i usuwaj wólgaryzmy , to twoja rola . Jeśli już musisz coś skomentować to może to rób ale nie jako moderator ? i prywatna prośba... nie komentuj mojego wpisu . dziękuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lip 2015r. 00:48  
Cytuj
Widzę zwieracz nie trzyma ... zapytaj kubusia co z tym zrobić ... pokory smiech2 przed kim ?

CYTAT
...może inne przykłady z tej listy ...


Bezrobocie 8,2 ? zaklopotany

CYTAT
Bez zmian na rynku pracy w listopadzie. Stopa bezrobocie rejestrowanego w listopadzie utrzymała się na niezmienionym poziomie co w październiku i wyniosła 11,3 proc. w skali ogólnopolskiej. Spadek stopy bezrobocia odnotowano za to ośmiu województwach – najsilniejszy w województwie opolskim i pomorskim. Na koniec listopada 2007 r. w Urzędach Pracy zarejestrowanych było 1719,6 tys. osób.


źródło

CYTAT
Stopa bezrobocia w końcu października 2007 r.
wyniosła 11,3% i była o 3,6 punktu procentowego
niŜsza niŜ w końcu października 2006 r.

źródło MPiPS

wasze łgarstwa notorycznie powtarzane nie sprawią że coś stanie się faktem nie wiem nie ma takiej opcji ...

CYTAT
... i prywatna prośba... nie komentuj mojego wpisu . dziękuje.


Jakiś brak konsekwencji ... to się zdecyduj mam podać inny przykład czy nie komentować nie wiem z resztą koncert życzeń chyba jest u Rydzyka ... ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2015r. 22:17  
Cytuj
Ciekawy filmik
Paweł Kukiz, Grzegorz Braun, Wojciech Cejrowski i Jerzy Robert Nowak o JOWach (Jednomandatowych Okręgach Wyborczych).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »