NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gdzie organizują półkolonie?, zajęcia wakacyjne dla dzieci poniżej 7 roku
Posty: 30
Dołączył: 2 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 10:32  
Cytuj
witam, właśnie przeczytałam artykuł o półkoloniach, zajęciach dla dzieci podczas wakacji. świetny program zarówno mdk jak i mosir ale wszystkie te atrakcje przygotowane są dla dzieci od 7 roku życia ! co mają zrobić rodzice dzieci w wieku 6 lat ? szkoła do której chodzi moja córka nie organizuje tego typu zajęć, oboje z mężem pracujemy - gdzie możemy ,, przechować '' nasze dziecko ? jestem pewna, że większość rodziców ma ten sam problem, proszę o komentarze w tej sprawie, podpowiedź...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 10:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 29 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 13:01  
Cytuj
Dziecko to nie bagaz zeby je "przechowac"skoro obydwoje pracujecie to mozecie na zmiane urlop wziasc.i poukladac grafik tak zeby bylo ok.6 letnie dziecko moze czasami tez samo zostac w domu trzeba uczyc odpowiedzialnosci i radzic sobie.A co mają zrobic samotni rodzice?ja mojego trzylatka uczylam ze musze pracowac i sam zostawal czasami lub bralam ze soba do pracy.6 letnie dziecko moze smialo zostac samo w domu i byc pod telefonem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 13:34  
Cytuj
evik, zgodnie z prawem nie może. Gdyby coś mu się stało, ty idziesz siedzieć. No aż się czytać nie chce tych twoich bzdur.

Nie każdy ma taką pracę, by móc wziąć dziecko ze soba, nie każdy może wziąć urlop wtedy, kiedy mu odpowiada itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 29 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 13:40  
Cytuj
Mik8 to co mialam zrobic w takiej sytuacji?gdzie mialam mieszkac z czego mialam zyc?jakos sie nic nie stalo widzocznie rozsadne i rozumne mam dziecko...No mik co bys zrobila zeby utrzymac siebie dziecko i mieszkanie wynajete.i z nikat pomocy zadnej.ale przynajmniej praca byla

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 13:55  
Cytuj
Nic się nie stalo, bo miałaś szczęście po prostu, że 3-latek sam w domu czegoś nie wymyślił, bo ttakie dziecko nie rozumie jeszcze do końca konsekwencji swoich działań. Już nie wspomnę o tym, jak przerażony musiał się czuć.
I ja wcale nie twierdzę, ze to jest łatwa sytuacja. Tym bardziej powinnaś mieć więcej wyrozumiałości dla autorki wątku, bo ona przynajmniej stara się zapewnić dziecku jakąś opiekę.
Piszesz, że dziecko to nie bagaż. Dziecko to też nie pies, zeby zamknąć w domu i iść. A jako samotnej matce chyba przyslugiwało ci przedszkole.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 14:49  
Cytuj
..proponuję wrócić do temamtu, również jestem zainteresowany tematem półkoloni dla 6 latków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 29 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 14:51  
Cytuj
Nie bylo juz wolnych miejsc a z dnia na dzien nie znajdzie sie miejsce.Mik8 mozna zostac samotnym roddzicem z dnia na dzien.a na rozwod tez trzeba czekac.czytalam twoje wyplwiedzi w roznych tematach i potrafisz tylko byc zlosliwa bo zycia nie znasz.a skoro sam zostawal to znaczy ze jest inteligentny a nie glupi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 15:09  
Cytuj
CYTAT
Dziecko to nie bagaz zeby je "przechowac"skoro obydwoje pracujecie to mozecie na zmiane urlop wziasc.i poukladac grafik tak zeby bylo ok.6 letnie dziecko moze czasami tez samo zostac w domu trzeba uczyc odpowiedzialnosci i radzic sobie.A co mają zrobic samotni rodzice?ja mojego trzylatka uczylam ze musze pracowac i sam zostawal czasami lub bralam ze soba do pracy.6 letnie dziecko moze smialo zostac samo w domu i byc pod telefonem


Serio jesteś tak pusta czy tylko udajesz? Nie dziwię się, że chłop Cię zostawił bo taki tępak w domu to udręka. Szkoda dzieciaka, że przez taką idiotkę wychowuje się w rozbitej rodzinie, no ale dorośnie przejrzy na oczy i lewą nogą się przeżegna jak zobaczy jakie mądrości jego mamusia wyczynia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 15:11  
Cytuj
CYTAT
Dziecko to nie bagaz zeby je "przechowac"skoro obydwoje pracujecie to mozecie na zmiane urlop wziasc.i poukladac grafik tak zeby bylo ok.6 letnie dziecko moze czasami tez samo zostac w domu trzeba uczyc odpowiedzialnosci i radzic sobie.A co mają zrobic samotni rodzice?ja mojego trzylatka uczylam ze musze pracowac i sam zostawal czasami lub bralam ze soba do pracy.6 letnie dziecko moze smialo zostac samo w domu i byc pod telefonem



3 letnie dziecko same w domu przez cały dzień?? Samo sobie gotowało, położyło się spać i wyszło na spacer??
Trudna sytuacja, trudną sytuacją, ale 3 latek sam w domu to już przesada. A jakby tak gaz odkręcił albo popływać w wannie chciał?
Ja tam bym wolała dziecko "przechować" jak bagaż gdzieś gdzie będzie bezpieczne, niż śwadomie narażać jego życieplacze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 19 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 15:15  
Cytuj
Ona urodziła inteligentne dziecko więc się czepiasz. Zresztą widać na kilometr po kim tą ynteligencję odziedziczył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 15:28  
Cytuj
Evik, no ciebie naprawdę trudno się nie czepiać, bo takie rzeczy wypisujesz, że aż mi ciężko uwierzyć, ze ludzie mmogą być tak głupi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 16:54  
Cytuj
Przeczytajcie komentarze tej calej evik pod artykulem o smiertelnym potraceniu kobiety.Pustostan!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:16  
Cytuj
CYTAT
Dziecko to nie bagaz zeby je "przechowac"skoro obydwoje pracujecie to mozecie na zmiane urlop wziasc.i poukladac grafik tak zeby bylo ok.6 letnie dziecko moze czasami tez samo zostac w domu trzeba uczyc odpowiedzialnosci i radzic sobie.A co mają zrobic samotni rodzice?ja mojego trzylatka uczylam ze musze pracowac i sam zostawal czasami lub bralam ze soba do pracy.6 letnie dziecko moze smialo zostac samo w domu i byc pod telefonem



jakbyś nie zrozumiała co oznacza cudzysłów to cię informuję, że jest ono po to aby przekazać daną treść w przenośni - o ile rozumiesz o czym mówię !!!
nie wiem jak możesz tutaj na forum miasta wypisywać że 3 letnie dziecko może zostać samo w domu ! co za głupota !!! a poza tym nie sądzisz że urlop bierze się po to aby wspólnie z rodziną go spędzić a nie żeby na zmianę siedzieć w domu z dzieckiem ?? wydaje mi się, że miasto powinno organizować zajęcia dla dzieci w każdym wieku, być może takie są dlatego również przyłączam się do dyskusji i proszę rozsądnych rodziców o radę, ja również mam dziecko w wieku 5,5 lat i niestety ani ja ani mąż nie możemy zabierać córki do pracy, proszę o radę

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:17  
Cytuj
CYTAT
wydaje mi się, że miasto powinno organizować zajęcia dla dzieci w każdym wieku


Miasto nic nie powinno. Dziecko nie jest miasta, tylko Twoje i na Twojej głowie jest zapewnienie mu opieki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:27  
Cytuj
tak oczywiście, ale skoro są organizowane zajęcia dla dzieci w wieku 7 lat i powyżej to dlaczego nie mogłoby ich być dla młodszych dzieciaków ? niestety nie jest mnie stać aby brać sobie 2 miesiące bezpłatnego urlopu, stąd również podpisuję się i przyłączam do postu, uważam że temat jest dosyć poważny i mam nadzieję, że w końcu jakiś mądry człowiek się tutaj wypowie

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:30  
Cytuj
CYTAT
Dziecko nie jest miasta, tylko Twoje i na Twojej głowie jest zapewnienie mu opieki.


stąd mój apel do mądrych rodziców aby mogli się wypowiedzieć jak można takiemu dziecku zapewnić opiekę, ludzie czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem ani poprawnie interpretować danej wypowiedzi? nie wiem

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:42  
Cytuj
Bezrobotni, mający pod ręką babcie, ciocie, nie posiadający dzieci (no i tacy jak evik, juz nie będę jej obrażać epitetami) muszą się powymadrzac.

Jeśli chodzi o pomoc, to dzieci nie są miasta tylko rodziców. Jak przychodzi do obowiązków, to dzieci są nagle państwowe i rodzic nie może o nich decydować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 21:40  
Cytuj
Może popytajcie w prywatnych przedszkolach. Mój chodził do BŚ w Rozwadowie, to w miesiącach wakacyjnych dzieci miały np zabawy w basenie, wycieczki, raz w tygodniu konie.. Zawsze to jakieś rozwiązanie

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 22:42  
Cytuj
Idzcie do Lucka, a nie na forum, przeciez naobiecywal Wam ogromna pomoc dla rodzin z dziecmi, swietne warunki dla mlodych rodzicow, przedszkola, zlobki i cuda wianki. Pewnie pomoze i tym razem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 23:16  
Cytuj
CYTAT
tak oczywiście, ale skoro są organizowane zajęcia dla dzieci w wieku 7 lat i powyżej to dlaczego nie mogłoby ich być dla młodszych dzieciaków ?


Takie gdybanie jest bez sensu. A jak by było od 6, to dlaczego nie od 5, a jak od 5, to może i 2 latki by brali ... etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 00:15  
Cytuj
5-latki i młodsze, które mają pracujących rodziców, a nie mają babć i nian chodzą zapewne do przedszkola/żłobka, a tam mają zapewnioną opiekę cały rok, bo nawet jeśli przedszkola publiczne mają wakacyjną przerwę, to jest wyznaczone inne dyzurujace. A dzieci z zerowki i 6-latki z podstawówki są ffaktycznie pozostawione same sobie.

Czortunio, nie masz pojęcia o tym temacie, a najwięcej masz do powiedzenia.

I ja też jestem przeciwna wszelkim postawom roszczeniowym: mi się nalezy i niech mi państwo da. Ale tu nie chodzi o zasiłki czy inne wyreczanie bumelantow. Nasze państwo chce, żebyśmy pracowali, ale też żebyśmy mieli dzieci, najlepiej dużo. Tylko nniestety żaden czlowiek nie posiadł jeszcze umiejętności bilokacji. Albo jest w pracy, albo jest z maloletnim dzieckiem w domu i tego się nie przeskoczy (no chyba, ze się zostawi 3-latka samego). Jeżeli ktoś stara się spełnić oba te obywatelskie obowiązki, to chyba powinien jednak móc liczyć na pomoc (nie wyreczanie) państwa?
I szkoda, że wlqśnie w tym kierunku nie idzie nasza polityka prorodzinna. Zamiast bzdurnych becikowych, jeszcze glupszych planowanych 500zł na dzkecko, wszelkiej maści zasiłków niech lepiej stworzą dla dzieci miejsca, w których będą mogły bezpiecznie przebywać, kiedy rodzice są w pracy, a rodzicom takie warunki pracy, by mogli tez spędzać czas z wlasnymj dziećmi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 08:33  
Cytuj
Evik ja to sie naprawde zastanawiam czy Ty wogole jestes pelnoletnia lub chociaz poczytalna ?

Tu piszesz ze wynajmujesz mieszkanie w innym temacie piszesz ze jestes wlascicielka i twoja spoldzielnia robi wszystkie naprawy/prace remontowe pro bono. A w kolejnym juz pisalas ,ze twoj blok do wspolnoty nalezy. Na priv piszesz jakiego to niemasz faceta,oraz ze jestes niepelnosprawna. Twierdzisz ze gondola to nazwa modelu wozka. Ponadto w innym temacie piszesz ze jestes na finiszu i zaraz rodzisz. Podsumowujac samotna niepelnosprawna kobieta w ciazy mieszkajaca w bloky nalezacym do spoldzielni i wspolnoty jednoczesnie. Dla mnie nie jestes wiarygodna :-)

Za pozostawienie 3latka samego w domu powinni Ci dziecko zabrac !
Twoj szef nie byl wyrozumialy dla samotnej matki, ale mimo to byl na tyle dobry ze dziecko do pracy moglas zabierac ? To gdzie Ty pracujesz.

Wracajac do tematu w prywatnych przedszkolach na wakacjach jest duzo atrakcji dla maluchow. Nasz prezydent duzo obiecywal chociazby prace dla kobiet.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 16:25  
Cytuj
Czytajac te wasze wyponciny nie na temat to az zal mi was.Tyle jadu a temat jest o polkoloniach i o zapewnieniu opieki dziecku na czas wyjscia do pracy.Polkolonie organizowane są W Janowie Lubelskim.Albo wynajecie opiekunki...http://www.mosir.stalowawola.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 07:49  
Cytuj
tyle postów, a tak naprawdę 2 albo 3 sa na temat. szkoda słów.
półkolonie sa też przy klasztorze u kapucynów i w oratorium przy klościele Trójcy Przenajświętszej, ale nie wiem czy tam jest jakies kryterium wieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 16:09  
Cytuj
tak zgadza się są organizowane półkolonie przy klasztorze i w oratorium ale niestety kryterium jest wiek : powyżej 7 roku życia, stąd również przyłączyłam się do postu bo taka wakacyjna przerwa jest sporym problemem dla rodziców i jestem ciekawa jak inni rodzice sobie w takiej sytuacji radzą

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »