NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
Co polecacie na kleszcze?,
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 20:45  
Cytuj
Mój pies w tym roku wyjątkowo dużo kleszczy łapie. Co polecacie, obrożę przeciw kleszczom, płyn na sierść, a może coś innego? Zawsze stosowałem obroże, działa do miesiąca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 20:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 21:27  
Cytuj
chyba lepsze są kropelki podawane bezpośrednio na skórę psiaka umiech
( Firplex, Ektopar ) preparat wchłania się w krwioobieg i tak kleszcz , który się wkłuje i wypije krew zostaje zatruty i odpana umiech

dostępne u każdego weterynarza i sklepach zoologicznych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 21:54  
Cytuj
Również polecam preparat Ektopar.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 23:01  
Cytuj
Ja nie polecam Ektoparu, w porównaniu z innymi preparatami jest słaby. Wystarczy porównać stężenie w dawce z innymi preparatami na permetrynie, np. Advantixem, który ma większe stężenie i w porównaniu z Ektoparem działa.

Ja się zraziłam do wszelakich preparatów na kleszcze i pchły... w zeszłym roku jak byłam na wystawie psów rasowych i przywiozłam na moich psach pchły... nawet nie chcę sobie przypominać ile pieniędzy wydałam na zwalczenie tego, a próbowałam wszystkiego i NIC... na szczęście w końcu padły i ich nie ma, ale trwało to długo. Preparaty zarówno na permetrynie jak i fipronilu miałam wrażenie, że nie działały...


Aaaa i ostrzegam! Uważajcie na preparat Certifect. Po nim zdarzają się bardzo mocne działania niepożądane na tle neurologicznym. U jednego z moich psów wystąpiły i pies dochodził do siebie 3 dni... winowajcą jest tutaj składnik zwany amitrazą, to on daje takie skutki uboczne, jak brak świadomości, rozjeżdżające się łapy i brak kontroli nad ciałem.

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 23:06  
Cytuj
Ja swoim zwierzakom aplikuje fipreks na skore i mimo ,że chodzą po dużych trawach to kleszczy nie przynoszą

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 08:45  
Cytuj
Ja stosuję tabletki, jedna działa 3 miesiące. Po kroplach, pies miał kleszcza. Ponoć dobra jest obroża z Bayernu Kiltix, ale mój pies śpi z nami w łóżku, więc nie chciałam takiej chemii w domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 12:48  
Cytuj
Mistleone jakie stosujepw tabletki na kleszcze? Dobre sa działają?

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
Mistleone jakie stosujepw tabletki na kleszcze? Dobre sa działają?


Sprawdzę w domu, bo zostawiłam sobie nawet opakowanie. No wiesz co powiem ci, że wcześniej przychodziła z kleszczami (była zakropiona), a teraz ani jednego. Tylko ona jest w miarę droga bo kosztuje 85 zł. I jest dla psów powyżej 4,5 kg. Weterynarz też powiedział, że nawet jak jej się gdzieś tam wbije to cholerstwo, to po tym najszybciej te kleszcze zdychają. No i nie ma skutków ubocznych kropli czyli tłusta sierść na grzbiecie i obroży czyli specyficzny zapach psa. Ale koleżanka, która ma labradora twierdzi, że najskuteczniejszy jest kiltix, pies lata non stop na dworze, na wsi i nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 22:32  
Cytuj
Sorki za przekrecone wyrazy ,ale pisalam szybko z komórkisciana
Nie ważne ile kosztują ważne by działały. Kiltix tez drogi , ale jest dobry tak jak foresto, niby nie czuć tych obroży ,ale przy dziecku to trochę strach, ze dotknie a potem łapki do buzi.
Wiec czekam na nazwę good

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 15:27  
Cytuj
Codziennie wyrywaliśmy psiakowi po parę kleszczy. Potem dostał kropelki ektopar i od 3 tygodni jest spokój, ale to podobno tylko miesiąc działa a jest dosyć drogie. Podobno lepiej się opłaca obroża ale jest strasznie droga, bo te tańsze to tylko na pchły.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 18:41  
Cytuj
Są rzeczy które warto, są rzeczy które się opłaca. Nie zawsze to co warto się opłaca i nie zawsze opłaca się to co warto.
Nie opłaca się kupić drogiej obroży dla psiaka, która kosztuje kilkaset zł. Ale warto ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 18:54  
Cytuj
BRAVECTO, nawet jak się wbiją to zdychają, jakby to prezydent Komorowski powiedział w BULUgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 22:18  
Cytuj
Ektopar kosztuje kilka złotych i nie jest drogi, w przeciwieństwie do fipreksu czy advantixu.dzięki za cynk z tymi tabletkami jutro polece i od razu kupie swoim psiakom

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
Codziennie wyrywaliśmy psiakowi po parę kleszczy. Potem dostał kropelki ektopar i od 3 tygodni jest spokój, ale to podobno tylko miesiąc działa a jest dosyć drogie. Podobno lepiej się opłaca obroża ale jest strasznie droga, bo te tańsze to tylko na pchły.


Ektopar właśnie jest jednym z najtańszych preparatów. umiech
Działa na kleszcze około miesiąca, na pchły 1,5-2 miesiące wg ulotki.

Dla mnie najlepszy jest Advantix.

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 13:07  
Cytuj
U moich psów ektopar się nie sprawdza. dalej przynoszą spaceru żywe opite kleszcze. Teraz są zakropione Fiprexem i odpukać jest ok.

W tamtym roku miały obroże kiltix i też nie dawały rady. Zwłaszcza u jednej suki,potrafiła mieć kleszcza wbitego i opitego koło obroży. :( Mam ochotę na Foresto ale boję się że również nie będzie działać bo tej samej firmy.

Dodam tylko że prawie codziennie jesteśmy na błoniach a tam kleszczy masa .


Obroże wcale nie są drogie. wszystkie krople dzialają na kleszcze tylko 4 tygodnie. Obroża to jednorazowy wydatek na cały sezon. przeliczeniu na miesiące wychodzi taniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 18:01  
Cytuj
No to teraz już nie wiem co kupić, ale chyba wypróbuję Ektopar. W internecie ma dobre opinie.
Gdzie jest największy wybór Kama, Argos?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 18 Cze 2010r.
Skąd: Lublin/Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 18:07  
Cytuj
Ja stosuję foresto (nie zakraplam dodatkowo) i jak dotąd jest spokój, a łazimy sporo po łąkach/laskach. To pewnie w dużej mierze kwestia tego, że mój pies ma dość krótką sierść, ale jeśli jakieś kleszcze znajduję, to najwyżej łażące po sierści.
Obrazek

Bartosz Szlęzak - fotografia komercyjna
WWW e-mail
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 27 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 22:04  
Cytuj
Polecam obroze z firmy bayer okolo 60 zl w Kamie. Po kroplach psiaki jeszcze przynosily kleszcze od 3 tyg ani jednego z obroza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 22:40  
Cytuj
matte śliczny pies. umiech

www.darkillusionsiberians.blogspot.com - hodowla siberian husky ZKwP, sport psich zaprzęgów
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 18 Cze 2010r.
Skąd: Lublin/Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 23:15  
Cytuj
Dziękujęumiech Ninja pozdrawia!

Bartosz Szlęzak - fotografia komercyjna
WWW e-mail
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2015r. 08:10  
Cytuj
Banalna metoda, dzięki której pozbędziesz się kleszczy zanim zdążą się wkłuć Wystarczy do tego użyć zwykłej rolki z lepką, którą zwykle stosuje się do czyszczenia ubrań. W tym przypadku pomaga ona "zeskanować" nasze ciało, ubrania, a nawet sierść zwierząt i pozbyć się delikwenta, zanim zdąży się wkłóć. Efekty tej metody są naprawdę zaskakujące. Żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie. -- http://kobie(...)c/76lz5e

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 18 Cze 2010r.
Skąd: Lublin/Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2015r. 08:29  
Cytuj
Tak mi się jeszcze przypomniało z naturalnych metod:
znajomy podaje rhodesianowi pół ząbka roztartego czosnku co drugi dzień i widać że działa. Nie zabezpiecza w inny sposób, a kleszczy brak. Pewnie ktoś zaraz napisze, że czosnku psu nie wolno, ale dostał takie zalecenie od lekarza weterynarii w stopniu doktora - więc nie mi tutaj dyskutować. Sam nie sprawdzałem póki co.

Bartosz Szlęzak - fotografia komercyjna
WWW e-mail
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »