NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Wymiana instalacji CO,
Posty: 48
Dołączył: 14 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 19:30  
Cytuj
Czy ktos moze podzielic sie uwagami na temat wymiany instalacji centralnego ogrzewania w mieszkaniu w bloku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 19:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 20:15  
Cytuj
bardzo dużo gruzy ale się na pewno opłaca jak ktoś ma w starym budownictwie kaloryfer pod sufitemok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:00  
Cytuj
Tak, stary blok z cegly i kaloryfery tez juz do wymiany. Czyli trzeba sie bedzie przygotowac na duzo gruzu, a pozniej na malowaniecoA czy nowe przewody robi sie rowniez w scianie? Pewnie pytanie dyletanckie, ale o remontach nie mam pojecia. Dzieki za odpowiedz!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:53  
Cytuj
mi robiła firma prywatna tak ze pochowali mi rury w ścianę,wcześniej szlo to wszystko po wierzchuok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 10:31  
Cytuj
Nie wiem czy można sobie tak na własną ręke wymieniać w jednym lokalu instalację c.o. w budynku wielorodzinnym.Instalacja jest odpowiednio projektowana dla całego budynku i może to zakłócić jej prace.Na pewno musisz uzgodnić to ze spółdzielnią lub wspólnotą,która zarządza danym budynkiem i dopiero wtedy podejmować decyzję czy to jest w ogóle możliwe i czy jest to opłacalne.Z reguły nie wpłynie to na obniżenie Twoich rachunków za energie ponieważ blok rozliczany jest globalnie a licznik na całość znajduje się w węźle ciepłowniczym.
marines o jakim Ty gruzie piszesz?W bloku są piony i grzejniki obok nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 19:13  
Cytuj
Poczekam wiec lepiej na wymiane w calym bloku, cos sie mowi na ten temat,ze byc moze w przyszlym roku. Mieszkanie wymaga rowniez wymiany podlog, ale nie wiem czy to sie wczesniej oplaci. Moze ktos poradzi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 19:19  
Cytuj
Poczekaj az wymienia rury.to musza zrobic w calym pionie.a podloge na koncu zrob zeby nie zniszczyc jak beda wymieniac rury.tez kupiles mieszkanie w starym budownictwie?spolnota mieszkaniowa czy spoldzielcze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 22:25  
Cytuj
Teoretycznie możesz wymienić jeżeli zastosujesz takie same średnice rur jakie są obecnie i jakoś to się uda połączyć + dodatkowo możesz dać zawory przygrzejnikowe z funkcją równoważenia instalacji w celu ujarzmienia przepływów przez grzejniki. Tylko licz się z tym, że jak będą w całym bloku wymieniać instalacje to Tobie też, bo na pewno zmienią się średnice ze względu na zmianę pojemności wodnej instalacji, założonych współczynników zużycia ciepła itp.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 20:19  
Cytuj
Wspolnota mieszkaniowa. Chcialoby sie od razu zrobic ladnie, no ale przez te rury lepiej poczekam. Szkoda by bylo, gdyby nowe podlogi zostaly zniszczone. Dzieki za dobre radyumiechPewnie wsparcie w trakcie remontu tez bedzie potrzebne, dzieki!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 21:01  
Cytuj
Ciemna wiadomosc na priv masz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 19:43  
Cytuj
Nie manie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 19:55  
Cytuj
wysłałam teraz jeszcze raz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »