NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pytanie do rodziców. ,
Posty: 69
Dołączył: 24 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 08:23  
Cytuj
Mam pytanie do wszystkich osob ktorzy dodają oferty pracy; "poszukuje opiekunki do dziecka". Wszystkie ogłoszenia brzmią mniej więcej tak samo:
Poszukuję osoby kreatywnej, energicznej, miłej, lubiącej dzieci, cierpliwej, umiejącej bawić się z dzieckiem nie palącej, odpowiedzialnej, opiekuńczej.
Stawka 5 zł/1 h.

Drodzi rodzice czy Wy sami poszlibyście do pracy za 5 zł. ??
Powierzacie obcej osobie swoje dziecko - najprawdopodobniej swoje największe szczescie za 5 zł ?
Opiekunka karmi wasze dziecko, myje je po karmieniu, gdy ma pieluche musi to dziecko przebierać, wycierać a nawet czasem myć.
Gdy ma katar musi mu wytrzec nos, gdy jest chore musi mu podac lekarstwo i uwazac zeby sie nie zachłysneło.
Musi podac i nakarmic obiadem. Wychodzi na spacer i musi miec oczy dookola glowy zeby nic sie dziecku nie stało.
Trzymac je za rękę a dziecko czesto jak to dziecko sie wyrywa.
Czytac bajki, bawic sie, kaarmic, przebierac, klasc spac na drzemkę.

Pilnowac zeby dziecku. Państwa dziecku nic sie nie stało podczas Panstwa nieobecnosci.

5 zł/ 1h ???? Wstyd. Ktos powie ze lepsze 5 zł niz nic. Moze i racja ale nie robmy z ludzi popychaczy ! Opieka nad obcym dzieckiem to wielka odpowiedzialność.

Czekam teraz na lawine zarzutów w moją stronę

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 08:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 21 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 08:52  
Cytuj
Dokładnie się zgadzam Wstyd !!!!!!!!!zaklopotany to ogromna odpowiedzialność a ludzie oferują 5zł/1h i takie wymagania typu pani po studiach jakis tam kierunkach hahaha śmiechu warte albo cv ze zdjecięm i podac propozycje za 1h . Tyle jest warte bezpieczeństwo dzieci mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 08:54  
Cytuj
Opieka nad dzieckiem to wielki obowiązek nie zaprzeczam, ale dla przykładu powiem że znajoma pracuje w pizzerii na jakimś ułamku etatu i zarabia 6zł za godzinę, a też musi się często czekać z hrabstwa które przyszło wydać 30zł na pizzę a zachowują się jak by na codzien stosowali się restauracjach Hiltona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 09:23  
Cytuj
Ale porownanie klepanie pizzy a opieka nad dzieckiem...pizze jak przepalisz to nic zlego sie nie stanie.a jak dziecko kolano ubije przy opiekunce to jest podejzenie ze pobila.w pizzefi jest ubezpieczona..a jako opiekunka pewnie nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 22 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 09:25  
Cytuj
oczywiscie ja sprzatalam 3 pietra za 450 zl wykorzystywanie w pracy najnizsza krajowa 1350 zla za nianie gora 800 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 09:26  
Cytuj
Nie opiekowala bym sie cudzym dzieckiem za 5 zl bez ubezpieczenia I bez umowy.sa przedszkola niech sobie mamuski radza jak im szkoda i szukaja jelenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 22 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 09:29  
Cytuj
teraz ludzie olewaja przyjmna na chwile i wypowiadaja umowy lub zwalniaja bo cos tam klamia dziecko cudze wielka odpowiedzialnosc trzeba bardzo dobrze zaplacic szanowac sie na wzajem itp niania 800 a nawet 900 zl bo to wielka odpowiedzialnosc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 10:21  
Cytuj
Dadzą marne 5 zł/h ale znajdą chętnych. Pewnie taki rodzic sobie pomyśli, że jak ktoś się godzi za takie piniądze pracować to po co dać więcej. Jakby się nikt nie zgłosił, to może i więcej by zaproponawali. A do tego pranie i gotowanie dziecku.
Kuzynka w Warszawie opiekunce płaci 3000 zł, bo za mniej nikt nie chiał przyjść. Także ona całą swoją wypłatę przeznacza na opiekunkę :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 10:43  
Cytuj
Porównanie jest dobre bo jeśli na umowie tak płacą to dlaczego ktoś bez umowy ma dawać więcej. To nie jest kwestia pracy jaką kto wykonuje, to problem tego chorego kraju, jeśli najniższa krajowa jest na takim poziomie to nie liczcie że ktoś nagle będzie płacił więcej niż to konieczne. Ten kraj nas tego uczy, że jeden uniesie się honorem, a drugi pójdzie pracować nawet za te 5zł bo musi zapłacić rachunki. Jak by tak nie było to w zagłębiu aluminiowym też pół miasta by nie pracowało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 11:35  
Cytuj
Koleżanka pracowała wprawdzie za 5zł/h ale tylko dzieckiem się zajmowała. Obiad był gotowy tylko podgrzać i podac. Nawet jabłuszko obrane i pokrojone. Ciuszki naszykowane. A teraz w ogłoszeniach wymagają żeby ugotować,posprzątać mieszkanie i w wolnej chwili pranie lub prasowanie.Żenada. O obce dziecko człowiek boi się bardziej niż o własne.Bo jak już pisaliście- kolanko stłucze i tłumacz się przed rodzicami że właśnie byłaś zajęta sprzątaniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 12:22  
Cytuj
Cóż się dziwić?Na poczatku roku widać było jak Kopaczowa walczyła z Niemcami o naszych pracodawców aby nie musieli płacić 8,5 euro na godzinę w związku z wprowadzeniem nowych przepisów w Niemczech od 1 stycznia 2015 roku.Teraz mamy maj,wszystko ucichło a sprawa zamieciona pod dywan i jest ok.Szkoda tylko,że nie ma kto ująć się za pracownikami w Polsce jak Ona za pracodawcami,a możliwości i narzędzia ku temu mają nasi urzędnicy z PIP-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
Porównanie jest dobre bo jeśli na umowie tak płacą to dlaczego ktoś bez umowy ma dawać więcej. To nie jest kwestia pracy jaką kto wykonuje, to problem tego chorego kraju, jeśli najniższa krajowa jest na takim poziomie to nie liczcie że ktoś nagle będzie płacił więcej niż to konieczne. Ten kraj nas tego uczy, że jeden uniesie się honorem, a drugi pójdzie pracować nawet za te 5zł bo musi zapłacić rachunki. Jak by tak nie było to w zagłębiu aluminiowym też pół miasta by nie pracowało.
dobrze ze nie za złotowke lub co łaska... ten co ma umowe jest ubezpieczony i ma urlop, oraz lata pracy.i moze isc na chorobowe..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 12:30  
Cytuj
A ten co nie ma może nie iść w ogóle nić i nikt go nie zmusza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 13:21  
Cytuj
CYTAT
Dadzą marne 5 zł/h ale znajdą chętnych. Pewnie taki rodzic sobie pomyśli, że jak ktoś się godzi za takie piniądze pracować to po co dać więcej. Jakby się nikt nie zgłosił, to może i więcej by zaproponawali. A do tego pranie i gotowanie dziecku.
Kuzynka w Warszawie opiekunce płaci 3000 zł, bo za mniej nikt nie chiał przyjść. Także ona całą swoją wypłatę przeznacza na opiekunkę :/



Bardzo inteligentną masz koleżankę robi tylko na opiekunkęgoodgoodgoodsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 13:50  
Cytuj
Wedlug mnie 5zl za opieke nad dzieckiem bez innych obowiazkow zwiazanych z prowadzeniem domu to dobra cena.

Moja kolezanka samotna matka nie stac jej na przedszkole a panstwowe jest na liscie rezerwowych. Placi jednej Pani 5zl/h i nie wymaga ani wyksztalcenia ani sprzatania ani gotowania. 5zl/h to maksimum jakie jest w stanie wydac na opiekunke bo jej nie stac. Starszy syn chodzi juz do szkoly wiec po lekcjach idzie na swietlice. Tak z ciekawosci przegladalam ogloszenia i nigdzie nie pisza o wyksztalceniu i gotowaniu.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 14:08  
Cytuj
Bardzo inteligentną masz koleżankę robi tylko na opiekunkęgoodgoodgoodsciana[/cytat]

No trudno narazie pracuje tylko na opiekunkę. Jakby tak chciała siedzieć z dzieckiem w domu, aż pójdzie do przedszkola, to potem nie miałaby gdzie wrócić. Dobrze chociaż, że zarobi tyle, aby opłacić opiekunkesmiech2 Te trzy lata zlecą szybko, dziecko pójdzie do przedszkola, a pracę będzie miała.
A niestety każdy rok siedzenia w domu działa na niekorzyśćsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 14:59  
Cytuj
[Melly panstwowe przedszkola nie są takie drogie w 300 zl miesięcznie sie zmiesci spokojnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
[Melly panstwowe przedszkola nie są takie drogie w 300 zl miesięcznie sie zmiesci spokojnie.


tylko dostań się do takiego przedszkola.... jak nie masz pleców to powodzeniaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2015r. 21:08  
Cytuj
nie trzeba miec pleców zeby sie dostac .. wystarczy porozmawiac z dyrektorką placowki jak komuś na czyms zalezy to stanie na glowie zeby to dostac a nie uzalac sie i narzekac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 08:16  
Cytuj
Są też ogłoszenia, że proponowana przez rodziców stawka 5 zł/h dotyczy opieki nad 2 dzieci umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 09:18  
Cytuj
Zaplaca smieszne 5 zl za godzine i maja z glowy dzieciaka na pol dnia. Taka stawka nie jest adekwatna do tego ile przez ten czas nieraz trzeba orobic sie przy takim dziecku. Sama mam male dziecko i za taka stawke napewno bym nie poszla.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 09:41  
Cytuj
A jaka jest wg. Was uczciwa stawka dla niani ?? Pytam, tylko i wyłącznie o zajmowanie się dzieckiem (nie sprzatanie, gotowanie itp).

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 16 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 09:54  
Cytuj
Opieka nad dzieckiem jest pracą dla studentek lub innych osób bez wykształcenia, ew. rencistek itp. Jest to odpowiedzialna praca, sama kiedyś wynajmowałam opiekunkę za takie grosze o których mówicie, niewiele z pensji mi zostawało, ale musiałam "przebiedować" . Obecnie dzieci są duże, a ja zachowałam prace, a opiekunki miałam bardzo fajne do dziś mam z nimi kontakt, były to głównie studentki , one sobie dorobiły a ja mogłam pracować i dziękuję im za to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 10:48  
Cytuj
Moim zdaniem uczciwa stawka dla osoby opiekującej się dzieckiem to 7 zł.I mówię tu tylko o opiece bez dodatkowych zajęć typu pranie,gotowanie itp.Przez 20 dni roboczych po 8 godz.dziennie uzbiera sie ok.1120 zł. Myślę,że to kwota adekwatna do wykonywanej pracy. Bezpieczeństwo malucha stawiam na 1 miejscu. A jak co niektorzy szukają pani do wszystkiego to niech szukają gosposi.Pani po studiach pedagogicznych nie podejmie sie za 7 zł to bardzo duży obowiązek i odpowiedzialność

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 24 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 10:49  
Cytuj
Ja 2 lata temu dostawałam u rodziny w stw 7 zl/1h. Przed świętami zawsze dorzucali jakies 50 zł do wypłaty. To bylo 2 lata temu a teraz widzę ze stawki poszły w dół. Obecnie pracuje jako niania w Rzeszowie dostaje 10 zl/1h. Czasem mam zrobic coś dodatkowego i mam płatne dodatkowo. Za odkurzanie zrobienie prania i prasowanie jak dziecko śpi 2x w tygodniu dostaje dodatkowo 40 zł. Miesięcznie wychodzi jakies 160 zł więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »