NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Zaplatanie kół,
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2015r. 23:21  
Cytuj
Powitać forumowiczów
Mam pytanie jak w temacie odnosnie zaplatania kół rowerowych. Czy jest osoba badz firma ( poza rojax-em ) w okolicach Stalowej Woli Sandomierza zajmujaca sie profesjonalnie zaplataniem kolek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2015r. 23:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 00:04  
Cytuj
cze polecam Ci serwis http://www.cykloswiat.pl/ z rozwadowa , zaplatal mi gosc z tego serwisu i jestem bardzo zadowolony do tego daje gwarancje na swoja robote a tak wogole to jakie kola chcesz robic???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 01:02  
Cytuj
Poczytasz trochę i zapleciesz sam ok

Swoją drogą ciekawy jestem, jakim sprzętem do pomiaru naciągu szprych dysponuję Ci, co kasują za tą usługę klientów ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 07:22  
Cytuj
CYTAT
Poczytasz trochę i zapleciesz sam ok

Swoją drogą ciekawy jestem, jakim sprzętem do pomiaru naciągu szprych dysponuję Ci, co kasują za tą usługę klientów ?


Zazdrościsz, że ktoś pobiera opłate za usługe? Bo nie bardzo rozumiem.
Owszem, poprzekładać szprychy to każdy może sobie z jakiegoś tutoriala, ale na czymś takim nie da się jeździć, bo z nowej obręczy zrobisz jajo.
Jak ktoś chce użytkować potem to koło to przynajmniej bez dobrej centrownicy bardzo ciężko to zrobić. A napewno laik teogo nie zrobi. Jak dla Ciebie czortunio - w ofercie widzę, że nawet jak przyjdzie taka męczybuła jak Ty to zrobią Ci to z tensometrem. Oczywiscie za doplatą umiech Druga sprawa do zrobienia 1 czy 2 kół nikt nie będzie tego kupował tylko odda osobie, która się tym zajmuje, a logiczne jest to, że jak chłopaki prowadzą firme to za darmo Ci tego nie zrobią.

Widzę po "dobrych radach", że lubisz uskuteczniać druciarstwo. :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 08:17  
Cytuj
CYTAT
Jak dla Ciebie czortunio - w ofercie widzę, że nawet jak przyjdzie taka męczybuła jak Ty to zrobią Ci to z tensometrem. Oczywiscie za doplatą


A ... czyli tak jak się spodziewałem. Oddając koło do zaplecenia, zrobią to bez najważniejszego narzędzia - czyli tensometru potluczony O masakra potluczony

Tematyką rowerową jakoś specjalnie się nie interesuję. Ale już po pobieżnej lekturze materiałów dostępnych w internecie, życzył bym sobie rozkład siły naciągu w szprychach, po profesionalnym zapleceniu. Bo jak inaczej sprawdzić czy poprawnie zaplecione nie wiem Siła naciągu wydaje się być dosyć ważnym paramaterem. nie wiem

P.S.
Do wycentrowania koła wystarczy minimum wyobraźni technicznej i rozumienie wykonywanych czynności ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
[quote]
A ... czyli tak jak się spodziewałem. Oddając koło do zaplecenia, zrobią to bez najważniejszego narzędzia - czyli tensometru potluczony O masakra potluczony

Tematyką rowerową jakoś specjalnie się nie interesuję. Ale już po pobieżnej lekturze materiałów dostępnych w internecie, życzył bym sobie rozkład siły naciągu w szprychach, po profesionalnym zapleceniu. Bo jak inaczej sprawdzić czy poprawnie zaplecione nie wiem Siła naciągu wydaje się być dosyć ważnym paramaterem. nie wiem

P.S.
Do wycentrowania koła wystarczy minimum wyobraźni technicznej i rozumienie wykonywanych czynności ok


Bełkot bełkot bełkot. Chyba Ty jesteś potłuczony.
Negujesz coś, co znalazłem na stronie tego serwisu, jest napisane z czego korzystają. No ale Ty jesteś zanawcą w każdym temacie i będziesz pieprz*ć głupoty nawet tego nie sprawdzając.
Druga sprawa.
Meritum. Irytują mnie tacy ludzie jak Ty, kiedy w jednej wypowiedzi żądają najlepiej usługi za darmo (czyli byle jak albo metoda prób i błędów samemu), no ale jak już ktokolwiek odważy się od Ciebie wziąć złotówkę to usługa musi być jak milion dolarów.
To sie zdecyduj czy chcesz druciarstwo czy normalnie wykonana usługe.
Jeśli jesteś jakimikolwiek fachowcem z jakiejkolwiek dziedziny to mam nadzieje , że nigdy się na Ciebie nie natkne, bo na takich szpeców reaguje bezwarunkowym odruchem wymiotnym. (dla jasności - wniosek wysnuty na podstawie bardzo wielu wypowiedzi w różnych tematach)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 12:04  
Cytuj
Ale co neguję ? Bo nie rozumiem Cię.



CYTAT
Meritum. Irytują mnie tacy ludzie jak Ty, kiedy w jednej wypowiedzi żądają najlepiej usługi za darmo (czyli byle jak albo metoda prób i błędów samemu), no ale jak już ktokolwiek odważy się od Ciebie wziąć złotówkę to usługa musi być jak milion dolarów.


Nie ma półśrodków. Płacę i wymagam. To tak jak analogiczna sytuacja wymiany opon w samochodzie. Psim obowiązkiem jest użycie klucza dynamometrycznego i należyte dokręcenie kół (w skrócie). A jeśli nie, to proszę klientowi jasno powiedzieć, że kół NIE dokręcamy. I mu nie niszczyć śrub!!

Jeśli bierze kasę za wymianę opon i montaż to wymagam należytego wykonania usługi w każdym calu.

Zapleść bez kontroli naciągu szprych to ja sobie mogę w domu tu i teraz. To było by nieprofesjonalne, amatorskie. Krew, by mnie zalała, gdybym poszedł do kogoś, kto się dumnie zwie SERWIS i otrzymał bym amatorską usługę, wykonaną na poziomie domowym. Za takie coś mogę zapłacić sąsiadowi, który w wolnym czasie mi to zrobi, ale nie serwisowi. Jeśli serwis świadczy takie usługi - jest partaczem. Oczywiśćie może mieć w ofercie usługę bez kontroli naciągu, ale musi być jasno zaznaczone, że usługa zaplecenia nie obejmuje kontroli naciągu szprych.
Nie można wprowadzać klienta w błąd, oferując mu zaplecenie koła jako ogół czynności, których wynikiem jest gotowe do jazdy koło, korzystając przy tym z jego niewiedzy. Bo okazuje się, że nie sprawdzono naciągu. Gówno nie zaplecenie koła to jest.
A takie praktyki są niestety powszechne ... i karygodne.

Żeruje się na niewiedzy, klientowi daje gówno, niekiedy narażając jego życie i zdrowie i bierze się za to opłatę. Skandal.

Tanie mięso psy jedzą.

P.S.
Chiałbyś iść do stomatologa, żeby ten założył Ci wypełnienie, nie czyszcząc uprzednio próchnicy ? Albo założył wypełnienie nie utwardzając go ? Bo tak taniej ? Idąc Twoim tokiem rozumowania, założenie wypełnienia nie musi kosztować "miliona dolarów".

Jeśli decydujemy się na wzięcie pieniędzy i wykonanie usługi musimy ją wykonać zgodnie ze sztuką.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2015r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
Ale co neguję ? Bo nie rozumiem Cię.



CYTAT
Meritum. Irytują mnie tacy ludzie jak Ty, kiedy w jednej wypowiedzi żądają najlepiej usługi za darmo (czyli byle jak albo metoda prób i błędów samemu), no ale jak już ktokolwiek odważy się od Ciebie wziąć złotówkę to usługa musi być jak milion dolarów.


Nie ma półśrodków. Płacę i wymagam. To tak jak analogiczna sytuacja wymiany opon w samochodzie. Psim obowiązkiem jest użycie klucza dynamometrycznego i należyte dokręcenie kół (w skrócie). A jeśli nie, to proszę klientowi jasno powiedzieć, że kół NIE dokręcamy. I mu nie niszczyć śrub!!

Jeśli bierze kasę za wymianę opon i montaż to wymagam należytego wykonania usługi w każdym calu.

Zapleść bez kontroli naciągu szprych to ja sobie mogę w domu tu i teraz. To było by nieprofesjonalne, amatorskie. Krew, by mnie zalała, gdybym poszedł do kogoś, kto się dumnie zwie SERWIS i otrzymał bym amatorską usługę, wykonaną na poziomie domowym. Za takie coś mogę zapłacić sąsiadowi, który w wolnym czasie mi to zrobi, ale nie serwisowi. Jeśli serwis świadczy takie usługi - jest partaczem. Oczywiśćie może mieć w ofercie usługę bez kontroli naciągu, ale musi być jasno zaznaczone, że usługa zaplecenia nie obejmuje kontroli naciągu szprych.
Nie można wprowadzać klienta w błąd, oferując mu zaplecenie koła jako ogół czynności, których wynikiem jest gotowe do jazdy koło, korzystając przy tym z jego niewiedzy. Bo okazuje się, że nie sprawdzono naciągu. Gówno nie zaplecenie koła to jest.
A takie praktyki są niestety powszechne ... i karygodne.

Żeruje się na niewiedzy, klientowi daje gówno, niekiedy narażając jego życie i zdrowie i bierze się za to opłatę. Skandal.

Tanie mięso psy jedzą.

P.S.
Chiałbyś iść do stomatologa, żeby ten założył Ci wypełnienie, nie czyszcząc uprzednio próchnicy ? Albo założył wypełnienie nie utwardzając go ? Bo tak taniej ? Idąc Twoim tokiem rozumowania, założenie wypełnienia nie musi kosztować "miliona dolarów".

Jeśli decydujemy się na wzięcie pieniędzy i wykonanie usługi musimy ją wykonać zgodnie ze sztuką


Ja widzę kolego że pozjadałeś wszystkie rozumy.We wszystkim jesteś najmądrzejszy

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2015r. 16:58  
Cytuj
oj dobra dobra nie drapać sie mi tu bo wiadomo wszem i wobec ile osób tyle opini i kazdy bedzie starał sie podtrzymać swoją teze itp

Panie Józef69 dzieki wielkie za linka do serwisu Jesli chodzi panu o konkretne czesci to jeszcze nie mam sprecyzowanych wszystkich podzespołów ale np piasty komplet to novatec D041SB i D042SB obrecze raczej dt swiss pozostałe komponenty to juz kolesie od zaplatania doradza uśmiech ogólnie chce by koła były wytrzymałe adekwatne do mojej wagi 82-5 kg

czortunio ja to oczytany troszke juz jestem wiec zplatanie nie jest mi obce tylko dobór odpowiednich gratów do obreczy i piasty długosci szprych itp no i koncowy efekt centrowania kóła wraz z odpowiednim naciagiem szprych bedzie jak dla mnie niewykonalne a to za sprawa braku odpowiednich narzedzi i urzadzen do tego celu przeznaczonych

Tak ogulnie to słyszałem o kolesiu z sandomierza który ma sklep i bardzo dobrze zaplata kółeczka poza tym chłopak w rojax-ie zna sie na plecionce i całej reszcie Ostatnio byłem w RZ i tam widziałem na własne oczy jak jeden koleś zaplatał kólka no ale dojazd itp Na chwile obecna składanie kołek jest opcja otwarta i do przemyslenia

Dzieki panowie za info życze gumowych drzew

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2015r. 17:14  
Cytuj
CYTAT
czortunio ja to oczytany troszke juz jestem wiec zplatanie nie jest mi obce tylko dobór odpowiednich gratów do obreczy i piasty długosci szprych itp no i koncowy efekt centrowania kóła wraz z odpowiednim naciagiem szprych bedzie jak dla mnie niewykonalne a to za sprawa braku odpowiednich narzedzi i urzadzen do tego celu przeznaczonych


Rozumiem Cie. Tylko, żebyś się nie zdziwił, jak w takim serwisiku, zrobią to również bez przeznaczonych do tego narzędzi, na poziomie domowej roboty potluczony
Zastanawiasz się nad naciągiem. A oni będą mieli to w dupie i zrobią na oko nie wiem I nazwą to "usługą" jezyk

Sam nieraz chciałbym komuś zlecić taką czy inną usługę, bo chce by była wykonana profesjonalnie, z użyciem specjalistycznego sprzętu. No i niestety dupa. Nie ma komu zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2015r. 17:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
czortunio ja to oczytany troszke juz jestem wiec zplatanie nie jest mi obce tylko dobór odpowiednich gratów do obreczy i piasty długosci szprych itp no i koncowy efekt centrowania kóła wraz z odpowiednim naciagiem szprych bedzie jak dla mnie niewykonalne a to za sprawa braku odpowiednich narzedzi i urzadzen do tego celu przeznaczonych


Rozumiem Cie. Tylko, żebyś się nie zdziwił, jak w takim serwisiku, zrobią to również bez przeznaczonych do tego narzędzi, na poziomie domowej roboty potluczony
Zastanawiasz się nad naciągiem. A oni będą mieli to w dupie i zrobią na oko nie wiem I nazwą to "usługą" jezyk

Sam nieraz chciałbym komuś zlecić taką czy inną usługę, bo chce by była wykonana profesjonalnie, z użyciem specjalistycznego sprzętu. No i niestety dupa. Nie ma komu zaklopotany


Ty ignorancie, przecież wykonują profesjonalnie. Jest wszystko o czym pleciesz tu od początku tematu. Weź zajrzyj na ich stronę wreszcie, poczytaj i skończ pieprz*ć... bo nie wiem co tu chcesz przeforsować, no chyba to że nie zgadzasz się nawet ze swoim zadniem - ale to już tylko psychiatra zostaje, a nie serwis rowerowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2015r. 23:53  
Cytuj
jescze raz moge zaswiadczyc o solidnosci roboty w serwisie cyklo swiat ja tylko przeplatalem kolo tylnie szprychy mnie nie interesowaly a kolo przez rok jazdy 2500 km. lekko tylko skorygowane przed obeznym sezonem, widze ze komus zazdrosc ze ludzie z cykloswiatu robia to profesjonalnie a do kolegi z watkow powyrzej nikt nie przynosi kol bo za slabe swiatlo ma w piwnicy bo zmienili mu na 24V

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 12:24  
Cytuj
Jak zaplatają chłopaki w Cykloświat to nie wiem, bo sam im kiedyś kilka razy koła robiłem, ale mają fajne podejście do tematu serwisu i myśle, że robią to porządnie. Poza tym dobrze robił Krzysiek z Rojaxu - ale to musisz zapytać jak u niego z czasem. No i jeszcze Andrzej S. wielu osobom zaplatał dobre koła. Jak chcesz namiary to pisz na priv. Ewentualnie ja mogę ale z czasem lipa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2015r. 16:38  
Cytuj
To ja się dopiszę. Gdzie w Stalowej lub okolicy można zrobić prześwietlenie ramy karbonowej?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2015r. 22:08  
Cytuj
W szpitalu może być problem, podobnie z działami kontroli jakości w okolicznych kołchozach. Ale może w gabinetach dentystycznych które robią pantomografie.
Jakby rama jednak była walnięta to pisz na priv - podeślę namiary na gościa, który profesjonalnie naprawia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 07:06  
Cytuj
Najpierw muszę to stwierdzić.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2015r. 21:08  
Cytuj
A z czego wzięłeś podejrzenia? Widać jakieś rysy albo rama trzeszczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 07:33  
Cytuj
Jest rysa.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »