NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
"co łaska" za ślub czyli ile?,
Posty: 25
Dołączył: 17 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 10:24  
Cytuj
My braliśmy ślub pod koniec 2012 roku we Florianie. Na pytanie męża "Jak wygląda to ze strony finansowej" ksiądz odpowiedział "Obowiązujący u nas cennik to 500zł za ślub plus organista 150zł i kościelny 100zł". Bez mrugnięcia okiem, bez formułki "co łaska". Zupełnie jakbyśmy byli w sklepie. A ksiądz wiedział, że byłam wówczas na stażu, dostawałam 800zł i wynajmowałam dla siebie pokój :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 10:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 10:49  
Cytuj
Czyli we Florian ie nic się nie zmieniło. A czy podczas pisania protokołu tez wypytywal się gdzie pracują rodzice i jak z kasa stoją?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 11:03  
Cytuj
Ja to się niektórym dziwię. Jak na coś mnie nie stać to tego nie kupuje lub idę tam gdzie taniej.
Jedni nauczyli księży że dadzą ile tylko ten zechce a następni zamiast się sprzeciwić to narzekają.
Księża są dla Was czy Wy dla nich?

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 17 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 11:41  
Cytuj
Tak, były pytania o wykształcenie rodziców, aktualne miejsce zatrudnienia, o zarobkach rodziców też, ale dokładnie nie pamiętam czy chodziło konkretnie o dochód. Oczywiście pytania odnośnie chorób psychicznych w rodzinie, alkoholizmu. I pogadanka na temat naszego życia już poza dokumantacją papierową.
Devon wszystko zależy w jakiej jest się sytuacji, my oboje mieszkaliśmy daleko poza Stalową, umawialiśmy się przez moich rodziców na spotkanie z księdzem czy rozmowy z osobami zajmującymi się ogranizacją wesela. Jak nie jesteś na miejscu, to wygląda to inaczej. Chcesz wszystko załatwić i wracać do pracy z wiedzą, że masz większość spraw masz z głowy, a nie wykłócać się i bujać później nie wiadomo gdzie. I zaryzykuję słowa, że w tym kraju to my jesteśmy dla księży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 12:12  
Cytuj
CYTAT
Ja to się niektórym dziwię. Jak na coś mnie nie stać to tego nie kupuje lub idę tam gdzie taniej.
Jedni nauczyli księży że dadzą ile tylko ten zechce a następni zamiast się sprzeciwić to narzekają.
Księża są dla Was czy Wy dla nich?


głupi lud wszystko kupi, potem tylko będą biadlić, olewka na takich :p głupich nie sieją tylko sami się rodzą... nic nie zrobisz :p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 18:20  
Cytuj
to samo co chrzciny powinno być co łaska, a nie od cennika

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 23 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 23:10  
Cytuj
W Pysznicy tutejszy proboszcz inkasuje ponad 1000 zł (oczywiście organista + inne pierdółki).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »