NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
szpital w stalowej woli a porod? pomozcie, co sadzicie?
Posty: 67
Dołączył: 27 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2015r. 17:35  
Cytuj
Ja jestem bardzo zadowolona z porodu w stalowej woli, mialam cc ale ...
Ja mialam szczescie bo zabieg przeprowadzał mój lekarz prowadzący. Natomiast wiem że w każdym szpitalu są osoby których trzeba unikać i byłam przygotowana rodzić gdzieś indziej. Po prostu pewnych lekarzy trzeba unikać jak ognia.
Co do laktacji to nie było tak strasznie- kiedy trzeba to panie z noworodków brały mojego Małego Szkraba i go dokarmiały sztucznie ale ja bardzo chciałam karmić piersią więc nie widziałam problemu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2015r. 17:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
od niedawna mieszkam w Stalowej i obawiam sie porodu bo nasluchalam sie bardzo zlych opini o tutejszym szpitalu, w sumie nie slyszalam nic pozytywnego, waham sie miedzy stalowa a rzeszowskim" profamilia", co byscie wybraly?


Ja jesli bede kiedys drugi raz w ciazy to wybiore pro familie. W stalowej to jest spoko jesli z dzieckiem jest wszystko ok, moje bylo malutkie i na drugi dzien i tak trafilo do pro famili, bo tu nie umieli nic zrobic z takim malenstwem, straszyli, a tam poradzili sobie od razu bo dla nich to byl jeden przypadek z wielu, "dotuczyli" i szybko wrocila do domu, bo maja jeszcze super oddzial neonatologii. W stalowej dobre tyle ze polozna od razu zauwazyla ze tetno na ktg spada, a doktor zajaczkowski w odpowiednim czasie zareagowal by zrobic CC i ze nikt nie czekal na nie wiadomo co, bo roznie by moglo byc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 15:54  
Cytuj
A jak wygląda oddział neonatologiczny? Łazienki są przy pokojach jednoosobowych czy przy dwuosobowych też? Można odwiedzać matke z dzieckiem w sali?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2015r. 13:36  
Cytuj
MałaCzarna pokoje jedno i dwuosobowe mają łazienki. do pokoju w którym jestes może przyjsc do ciebie rodzina ale nie może wejsc dziecko które ma mniej niż 12 lat. po remoncie jest tam jak w bajce, a i panie bardzo miłe. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 27 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2015r. 14:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
od niedawna mieszkam w Stalowej i obawiam sie porodu bo nasluchalam sie bardzo zlych opini o tutejszym szpitalu, w sumie nie slyszalam nic pozytywnego, waham sie miedzy stalowa a rzeszowskim" profamilia", co byscie wybraly?


Ja jesli bede kiedys drugi raz w ciazy to wybiore pro familie. W stalowej to jest spoko jesli z dzieckiem jest wszystko ok, moje bylo malutkie i na drugi dzien i tak trafilo do pro famili, bo tu nie umieli nic zrobic z takim malenstwem, straszyli, a tam poradzili sobie od razu bo dla nich to byl jeden przypadek z wielu, "dotuczyli" i szybko wrocila do domu, bo maja jeszcze super oddzial neonatologii. W stalowej dobre tyle ze polozna od razu zauwazyla ze tetno na ktg spada, a doktor zajaczkowski w odpowiednim czasie zareagowal by zrobic CC i ze nikt nie czekal na nie wiadomo co, bo roznie by moglo byc.



Nie polecam pro famili ! Warunki super ale lekarze to inna bajka! Bylam i drugi raz bym nie wrocila. Zwykly zabieg zle zrobili

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 10:39  
Cytuj
CYTAT
Vippers jeśli masz powiązania z różnymi instytucjami to załatw sobie ciepłe posiłki z Mops-u. Z twojej historii dobry film by nakręcił. SOWiK jest tylko i wyłącznie dla kobiet i coś mi się wydaje, że mężczyźni nie mają tam wstępu. Byłam tam kilka razy i spotkałam się z samą życzliwością i również podopieczne mają bardzo dobre zdanie o opiece jak i warunkach w jakich mogą tymczasowo mieszkać. Według ciebie każdy jest zły: Panie z SOWIKU, sędzina itp. Spróbuj znaleźć pracę i zmienić swoje życie i na pewno dzieci do was wrócą. Jak sam piszesz niestety ale nie masz do tego warunków aby były z wami.
same sie nakrecacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
A jak położne na porodówce w Stalowej? Rodziłam kilka lat temu i wtedy miałam wrażenie że strasznie mechanicznie wykonują swoją pracę bez wiekszego zainteresowania rodzącą.

Teraz mam rodzić za kilka miesięcy i zastanawiam się nad tym gdzie rodzić.
to w domu mozesz urodzic bedzi najlepiej nie trzeba bedzie szpitala oczerniac bo to nie hotel i nie wczasy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 10:46  
Cytuj
good
CYTAT
Rodzilam w Stw przed remontem i po. Teraz są bardzo fajne warunki. Położne są ok, choć zdarzyło mi sie spotkać i czarne owce. Ale były też bardzo sympatyczne i pomocne panie, które to rekompensowały.
Nacisk na kp faktycznie jest, choć mam wrażenie, że już mniejszy niż kiedyś. Samo to byłoby ok, szkoda jednak, że oprócz tego nie ma naprawdę kompetentnej osoby od laktacji. Chociaż była taka młodziutka położna, która bardzo starała sie pomóc.

Ps. Zawsze bardzo bawi mnie tekst 'rodzilismy z żoną'. Mężczyzna może co najwyżej być przy porodzie, pomoc kobiecie, ale nigdy nie będzie rodzil i nie ma o tym zielonego pojęcia. No chyba, że urodzi kamienie nerkowe, to możemy pogadać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 14:11  
Cytuj
evik138 - istnieje coś takiego jak edycja postu, żeby nie pisać trzech z rzędu.

Szczerze powiem, że myślałam, że ta nasza Stalowa gorzej stoi, a tu proszę, miłe zaskoczenie.
Ile jest tych pokoi dwu i jednoosobowych? Trzeba jakieś specjalne warunki spełniać (ciąża zagrożona/odpowiedni pułap finansowy/włosy proste/posiadanie psa/danie w łapę) żeby się tam dostać? Czy wystarczy po prostu być w dwu- lub w wielopaku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 14:25  
Cytuj
Tez jestem ciekawa oddzialu po remoncie bo poprzedni porod mialam dwa tyg przed remontem i w sumie chyba wszystko bedzie lepsze od poprzedniego stanu uśmiech
Lazienka w kazdej sali ale wc i prysznic czy tylko wc ?

A osnosnie odwiedzin jak to w praktyce z dziecmi ponizej 12lat ?

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 14:47  
Cytuj
A kogo niby oczerniam? Stwierdzilam fakt i zadalam kulturalnie pytanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 27 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 16:28  
Cytuj
-ja miałam łazienkę przy sali z kabiną prysznicową i wc
- co do dawania w łapę to uważam że nakręcają to osoby które same dają - chyba same nie wiedzą po co to robią bo ja nie dawałam a super wspominam poród w stalowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 27 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 16:28  
Cytuj
-ja miałam łazienkę przy sali z kabiną prysznicową i wc
- co do dawania w łapę to uważam że nakręcają to osoby które same dają - chyba same nie wiedzą po co to robią bo ja nie dawałam a super wspominam poród w stalowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 18:00  
Cytuj
MilenaMila. A jak w rzeczywistosci jest z odwiedzinami czy np 8 ,6 latka wpuszczaja na oddzial ? Czy rzeczywiscie ponizej 12lat nie wpuszczaja ? Chcialabym wiedziec jak moich chlopakow nastawic.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 20:07  
Cytuj
Rodzilam przed i po remoncie. Teraz warunki są super. Byłam w sali 2 os (Ale lezalam sama) z łazienką (wc i prysznic). Nie wiem jak z odwiedzinami trochę starszych dzieci, mojej 2-latki nie wpuscili. Ale jest pokój odwiedzin i tam można wyjść z noworodkiem do starszego dziecka chyba...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 23 Lut 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 23:04  
Cytuj
ja rodzilam w zeszlym roku w kwietniu, lezalam na porodowce tydzien czasu, polozne super co 2-3 godz lub czesciej przychodzily sprawdzaly puls, tetno, temp ktg, mialam wywolywany porod ale niestety malenstwo zaczelo tracic ruchy, zrobili mi cc, maly dostawal kroplowki i inne leki, wiec dokarmialy sztucznie mimo ze chcialam piersia, poprosilam by mi daly laktator i odciagalam pokarm dla synka, lezelismy jeszcze tydz po porodzie bo ja kilka godz po cc dostalam krwotoku i gdyby polozna nie przychodzila czesto to by sie zle skonczylo, odrazu poinformowala lekarza i przetoczyli mi krew, caly czas do mnie przychodzily polozne mierzyc temp, tetno, i lekarz ktoremu jestem wdzieczna, a i lekarz prowadzacy synka jest wspaniala nap4awde polecam ten szpital, sale jedno lub dwuosobowe, z lazienka prysznic wc, a co do odwiedzin dzieci ze mna lezala pani i do niej wraz z tata przychodzila 6 letnia corka wuec mysle ze mozna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 14 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 23:52  
Cytuj
Rodzilam w Stalowej juz prawie 2 lata temu (pol roku po remoncie oddziału) i bylam bardzo zadowolona. Warunki super, czysto, wszystko nowe, wiec wiadomo przyjemniej sie lezy. Polozne sa ok, jak ktos napisal trafi sie czasem jakas czarna owca, ale wiekszosc jest przyjazna. Pozniej na oddziale z maluszkiem tez bylo ok, panie byly bardzo pomocne, odpowiadaly na wszystkie moje pytania dotyczace dziecka i np. karmienia, bo ja karmilam (btw nie odczulam jakiegos parcia na kp, nie mialam pokarmu przez 3 dni i mala byla dokarmiana, ale zadna polozna nie robila mi przykrosci z tego powodu); cierpliwie znosily nawet moje ataki paniki "a bo cos cicho oddycha, a bo bedzie mialo katar" itd. itp. jak to swiezo upieczona matka, nikt nie powiedzial mi ze przesadzam czy cos.. Ja ogolnie polecam. A propos dawania w lape to mysle, ze nie ma co przesadzac, to my sami przyzwyczailismy lekarzy do tego, ze cos dostaja i dlatego tego oczekuja, ale mam wrazenie, ze powoli cos sie zmienia i moze kiedys bedzie w tym kraju normalnie. Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 10:08  
Cytuj
Dagmara moja córka wówczas 5 letnia (rodziłam w styczniu 2014) weszłą do pokoju na noworodkowym i nikt nic nie mowil , ale przyszla inna położna co rozdawałą "pierwszą bajeczkę dla dzidziusia" i kazała córce wyjsc i przeczytać regulamin. I wówczas przeczytałąm i jest napisane ze dziecko poniżej 12 lat nie moze wejsc.
Ale historia mojej kolezanki byla taka że lezała 2 tygodnie w szpitalu bo mała miałą jakąś bakterię i przymkneli oko i wpuscili jej 4 letniego syna do sali ale tylko dlatego ze juz długo lezła.

Mysle że to wszystki zalezy od położnych. jedne pozwola inne sie zastawiają regulamine. chociaż zaznaczam ze położna kazałą córce wyjsc ale nie była jakaś ordynarna tylko grzecznie powiedziałą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 10:35  
Cytuj
orientuje się ktoś kiedy jest przeprowadzana jest na oddziale dezynsekcja? wtedy oddział jest zamknięty i zmuszone jesteśmy rodzić w innych szpitalach? Wiecie dokładnie jak to jest?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 11:03  
Cytuj
No moi maja 8 i 6 no wyrosnieci sa wiec mam nadzieje ze jako moze pozwola polozne bo o mlodszym synu to chyba moge pomazyc o odwiedzinach w takim razieneutralny

Ale ten pokoj odwiedzin dalej jest i tam kazdy moze wejsc ? a odwiedzajacy musza miec fartuchy i ochraniacze ?

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 11:12  
Cytuj
Dagmara to ile Ty masz dzieci? Raz piszesz ,że 2 raz ze 4?

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 11:43  
Cytuj
3 synow czwarty w drodze jedna noga na wylocie . A pytasz bo ?

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 11:45  
Cytuj
Nie trzeba mieć fartuchów ani ochraniaczy.
I szczerze mówiąc wolałabym, by ten zakaz wpuszczania dzieci był bardziej respektowany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 11:53  
Cytuj
Mik8 dlatego sie tez pytam jak z tym pokojem kiedys byl takowy na koncu oddzialu co prawda dwa stoliki i 4 krzesla ale byl a teraz jak odwiedziny sa w salach to tez pokoj istnieje ?

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 18:48  
Cytuj
rodzilam w grudniu Wszystko na plus Na dzie dobry nowa sala porodowa i nowe lazienki mnie zaskoczyly mile bardzo rodzialam w 2010 i cudow nie bylo Sale mialam nowa odpicowana dwu osobowa A odwiedzay musza miec ubranie ochronne i placa za to

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »