NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Dotacja z PUP na firmę , dotacją na rozwój firmy
Posty: 14
Dołączył: 19 Marz 2014r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 00:11  
Cytuj
Witam. Chciałam się zapytać czy ktoś korzystał z dotacji na rozwój firmy z Urzędu Pracy ? Na czym to polega ? i jakie warunki trzeba spełniać ? Byłam bym wdzięczna jak by ktoś mi to wytłumaczył na priv .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 00:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 09:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 09:23  
Cytuj
Bzdury, to co wkleiłeś to fundusze europejskie, czyli dotacje przyznawane przez różnego rodzaju ośrodki i agencje rozwoju regionalnego. Dotacja z pup może byc z funduszy europejskich, ale nie musi. W pupie kwoty dotacji to 20 tys bez żadnych szkoleń, które tu są wymienione i innych dupereli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 09:42  
Cytuj
CYTAT
Bzdury, to co wkleiłeś to fundusze europejskie, czyli dotacje przyznawane przez różnego rodzaju ośrodki i agencje rozwoju regionalnego. Dotacja z pup może byc z funduszy europejskich, ale nie musi. W pupie kwoty dotacji to 20 tys bez żadnych szkoleń, które tu są wymienione i innych dupereli.



Racja chodziło mi oto ale też nie ma za wiele danych
http://www.pupst(...)cza.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 10:48  
Cytuj
Ja dostałam dotację dwa lata temu. Na tamten czas, trzeba było być zarejestrowanym w PUP (nie ważne jak długo). Pobiera się w Urzędzie wniosek o dofinansowanie. Trzeba go wypełnić. Wygląda to troszkę jak biznes plan. Wniosek trzeba złożyć w Urzędzie. Panie sprawdzają wniosek przed złożeniem i zawsze doradzą co ewentualnie trzeba poprawić. Trzeba mieć dwóch poręczycieli (zaświadczenie o zarobkach). Najlepiej idź do Urzędu, wszystko Ci powiedzą. Może to wygląda strasznie, ale jest bardzo proste. Poza tym naprawdę jestem zadowolona ze współpracy z pracownikami PUP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 11:48  
Cytuj
CYTAT
Bzdury, to co wkleiłeś to fundusze europejskie, czyli dotacje przyznawane przez różnego rodzaju ośrodki i agencje rozwoju regionalnego. Dotacja z pup może byc z funduszy europejskich, ale nie musi. W pupie kwoty dotacji to 20 tys bez żadnych szkoleń, które tu są wymienione i innych dupereli.



CYTAT
Racja chodziło mi oto ale też nie ma za wiele danych
http://www.pupst(...)cza.html


Aha, chodziło Ci o coś innego, ale wkleiłeś pierwszego lepszego linka z funduszy europejskich, mimo, że nie ma to nic wspólnego z dotacją z PUP. To po co robisz komuś wodę z mózgu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 2 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
Trzeba mieć dwóch poręczycieli (zaświadczenie o zarobkach).


Co to oznacza? Żeby być zarejestrowanym w PUP nie można być nigdzie zatrudnionym ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 14:16  
Cytuj
To oznacza, że poręczyciele muszą mieć stały, udokumentowany dochód.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bzdury, to co wkleiłeś to fundusze europejskie, czyli dotacje przyznawane przez różnego rodzaju ośrodki i agencje rozwoju regionalnego. Dotacja z pup może byc z funduszy europejskich, ale nie musi. W pupie kwoty dotacji to 20 tys bez żadnych szkoleń, które tu są wymienione i innych dupereli.



CYTAT
Racja chodziło mi oto ale też nie ma za wiele danych
http://www.pupst(...)cza.html


Aha, chodziło Ci o coś innego, ale wkleiłeś pierwszego lepszego linka z funduszy europejskich, mimo, że nie ma to nic wspólnego z dotacją z PUP. To po co robisz komuś wodę z mózgu?


Myślisz że jeśli ktoś przeczytał te 2 linki to mu się zrobiłą woda z mózgu? Bo mi się wydaje że zasięgnał wiedzy przy okazji znalazł alternatywę jesli nie uda się pozyskać pomocy w PUP. Koniec tematu z mojej strony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 11 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 17:15  
Cytuj
Co to oznacza? Żeby być zarejestrowanym w PUP nie można być nigdzie zatrudnionym ;)[/cytat]

No raczej! PUP jest dla ludzi bezrobotnych poszukujących pracy. Wiec i dotacje też. wykrzyknik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2015r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
Bzdury, to co wkleiłeś to fundusze europejskie, czyli dotacje przyznawane przez różnego rodzaju ośrodki i agencje rozwoju regionalnego. Dotacja z pup może byc z funduszy europejskich, ale nie musi. W pupie kwoty dotacji to 20 tys bez żadnych szkoleń, które tu są wymienione i innych dupereli.



CYTAT
Racja chodziło mi oto ale też nie ma za wiele danych
http://www.pupst(...)cza.html



CYTAT
Aha, chodziło Ci o coś innego, ale wkleiłeś pierwszego lepszego linka z funduszy europejskich, mimo, że nie ma to nic wspólnego z dotacją z PUP. To po co robisz komuś wodę z mózgu?



CYTAT
Myślisz że jeśli ktoś przeczytał te 2 linki to mu się zrobiłą woda z mózgu? Bo mi się wydaje że zasięgnał wiedzy przy okazji znalazł alternatywę jesli nie uda się pozyskać pomocy w PUP. Koniec tematu z mojej strony.


To nawet lepiej, że koniec z Twojej strony. Nie wiem czy komuś zrobiło to wodę z mózgu. Wiem tylko, że ktoś pyta o dotację z PUP i jak się o nią ubiegać, a Ty wklejasz zupełnie co innego. Dla kogoś nie znającego tematu to totalny kosmos i dotacja to jedno i to samo. Chociażby kwota jakie podajesz. PUP dalej 20 tys, a Ty rzucasz dotacjami po 40 tys, do których rekrutacja i droga jest dużo dłuższa i trudniejsza niż pup.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 13 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 12:01  
Cytuj
Teraz wydaje mi się, że może być słabo z dotacjami, dopóki nie są uruchomione środki z nowej perspektywy UE 2014-2020. Miały niby być na poczatku tego roku, ale poki co nie widze nigdzie jakiegos konkretnego info.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 2 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 12:26  
Cytuj
A ja mam takie pytanie: Czy dostając dostacje z PUP można po otwarciu działalnosci zatrudnic sie dodatkowo w jakiejs firmie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:18  
Cytuj
NIE. Przez rok musisz prowadzić własną DG i nie możesz mieć żadnej innej umowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:47  
Cytuj
CYTAT
A ja mam takie pytanie: Czy dostając dostacje z PUP można po otwarciu działalnosci zatrudnic sie dodatkowo w jakiejs firmie?


Zawsze możesz rozszerzyć przedmiot tej dział. gosp. i świadczyć usługi także tej firmie.
Może się także okazać, że będzie to rozwiązanie korzystniejsze finansowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 16:22  
Cytuj
A czy PKD można zmienic? Jeśli wpisze się we wniosku konretne PKD trzeba tak zarejestrować firmę i przez rok prowadzić na tych zasadach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
A czy PKD można zmienic? Jeśli wpisze się we wniosku konretne PKD trzeba tak zarejestrować firmę i przez rok prowadzić na tych zasadach.

Należałoby zapytać w PUP.
Osobiścię wątpię aby PUP miał kompetencję ograniczać swobodę dział. gosp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 17:52  
Cytuj
A czy są już wznowione dotacje? Albo coś wiadomo kiedy będą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 2 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
NIE. Przez rok musisz prowadzić własną DG i nie możesz mieć żadnej innej umowy.

A czy można w międzyczasie zapisać się na studia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 22:21  
Cytuj
Nikt nie broni ci studiować prowadząc działalność gospodarczą.
Oczywiście studia dziennie odpadają.
W gre wchdodzą jedynie zaoczne.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 2 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 11:40  
Cytuj
Dlaczego dzienne odpadają?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 15:53  
Cytuj
Ponieważ, studiują dziennie nie jesteś osobą bezroboną, a co za tym idzie, nie możesz starać się o dotację z PUP.

CYTAT
A czy PKD można zmienic? Jeśli wpisze się we wniosku konretne PKD trzeba tak zarejestrować firmę i przez rok prowadzić na tych zasadach.

Można PKD zmienić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 16:02  
Cytuj
CYTAT
A czy PKD można zmienic? Jeśli wpisze się we wniosku konretne PKD trzeba tak zarejestrować firmę i przez rok prowadzić na tych zasadach.

CYTAT
Należałoby zapytać w PUP.
Osobiścię wątpię aby PUP miał kompetencję ograniczać swobodę dział. gosp.


Dla normalnego człowieka tj oczywiste, ale jeśli dostajesz dotację na konretną dzialalność to musisz się przez rok trzymać tej konretnej działalności. Gdybyś np wpisał zupelnie inne PKD we wniosku taki projekt mógłby się nie spodobać i nie dostałbyś dotacji. Kolejna rzecz, dla której raczej nie można zmieniać PKD to fakt, o którym własnie wspomnieliście czyli praca na rzecz innej firmy zamiast zatrudnienia w tej firmie. Dotacja jest na walkę z bezrobociem i otworzenie działalności więc oczywiste jest, że osoba, która ma możliwość zatrudnienia w danej firmie nie otrzymałaby dotacji, a to wiąże się z tym, że nie może w trakcie pierwszych 12 miesięcy zmienić PKD.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 16:37  
Cytuj
CYTAT
Ponieważ, studiują dziennie nie jesteś osobą bezroboną, a co za tym idzie, nie możesz starać się o dotację z PUP.

Zdaje się, że kiedy już prowadzisz działalność gosp. to już nie jesteś osobą bezrobotną a więc odpada przeszkoda dla studiów dziennych.

CYTAT
Dla normalnego człowieka tj oczywiste, ale jeśli dostajesz dotację na konretną dzialalność to musisz się przez rok trzymać tej konretnej działalności. Gdybyś np wpisał zupelnie inne PKD we wniosku taki projekt mógłby się nie spodobać i nie dostałbyś dotacji.

Dla normalnego człowieka jest także oczywiste, że rozszerzenie zakresu działalności nie musi oznaczać zaniechania tej pierwotnej.

CYTAT
Kolejna rzecz, dla której raczej nie można zmieniać PKD to fakt, o którym własnie wspomnieliście czyli praca na rzecz innej firmy zamiast zatrudnienia w tej firmie.

To jest niezrozumiałe.
Wykonując dział. gosp. zawsze się świadczy usługi na rzecz jakiś firm czy konsumentów. Powiem więcej, im jest ich więcej tym z reguły jest lepiej (dywersyfikacja itp).
Idźmy dalej - jeśli np. handlujsz kwiatkami doniczkowymi a trafiają się klienci, którzy zleciliby Ci koszenie trawników i odśnierzanie chodników to dlaczego nie chciałbyś zarobić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 2 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 16:46  
Cytuj
CYTAT
Ponieważ, studiują dziennie nie jesteś osobą bezroboną, a co za tym idzie, nie możesz starać się o dotację z PUP.



Chodzi o podjęcie studiów w trakcie już prowadzenia działalnosci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »