NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Osiągnięcia Lucjusza Nadbereżnego /PiSu, PiS da ?
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Gru 2014r. 13:56  
Cytuj
"Gdzieś" czytałem że obniżka ma dotyczyć tylko "wybrańców" segregujących śmieci ...

Ja mam taki plan jak najszybciej uzbierać kasę na stadion cool girl z "kibiców" zrobić "Straż Wiejską" dać im radary i możliwość sprawdzania przy śmietnikach czy delikwent wyrzuca posegregowany towar czy nie ... jak nie no to 500 zł i stadion stoi w rokok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2014r. 13:56  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 6 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Gru 2014r. 14:28  
Cytuj
A Wy jakie macie osiągniecia poza psioczeniem na forum? Żal mi was... myslicie że Lucek rozda wam hajs za darmo wtedy byscie go pokochali. Cv pisac i do roboty wyp..dalać lol

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Gru 2014r. 20:11  
Cytuj
Malwa11 ja nic od niego nie chcę. Ja go nie wybierałem. Naobiecywał ludziom ten hajs za frytki to go wybrali. Jak na razie to nadal zapowiada i obiecuje. Korzysta z dokonań poprzednika bo sam niczego jeszcze nie dokonał. Jeśli zrobi coś dobrze to będę go chwalił. Na razie rozliczam obietnice umiech
Jeśli chodzi o moje osobiste osiągnięcia to są nieporównywalnie większe od Lucjuszowych bo zdobyte bez partyjnego poparcie na wolnym rynku pracy, o którym Lucjusz nie ma zielonego pojęcia umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 22 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2014r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
Malwa11 ja nic od niego nie chcę. Ja go nie wybierałem. Naobiecywał ludziom ten hajs za frytki to go wybrali. Jak na razie to nadal zapowiada i obiecuje. Korzysta z dokonań poprzednika bo sam niczego jeszcze nie dokonał. Jeśli zrobi coś dobrze to będę go chwalił. Na razie rozliczam obietnice umiech
Jeśli chodzi o moje osobiste osiągnięcia to są nieporównywalnie większe od Lucjuszowych bo zdobyte bez partyjnego poparcie na wolnym rynku pracy, o którym Lucjusz nie ma zielonego pojęcia umiech



święte słowa, polał bym Ci kolego ale nie mam już cogood

zgadzam się w 100%ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2014r. 21:02  
Cytuj
Obrazek

Martwi się kobieta pewnego stalowowolskiego polityka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 18:19  
Cytuj
nie jestem ani za aborygenem ani za szrekiem ale wiem jedno trzeba uszanowac słowo wiekszosci ze go wybrali a co do oceny przyjdzie jeszcze czas , zawsze trzeba dac szanse zeby sie wykazal good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 20:32  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 16:01  
Cytuj
Po odwołaniu dyrektora szpitala jest jeszcze jakieś miejsce gdzie panujący zostawił myślących inaczej czy już koniec czystek ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 20:36  
Cytuj
No to już mamy pierwsze osiągnięcie nowej rady miejskiej i lucjusza. Mała litera celowo. Rozdawnictwo mieszkań komunalnych w nowym bloku. Lepiej być nie mogło.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 16:21  
Cytuj
jeden sukces Lucjusz już ma.
Elektrownia huczy jak huczała a anonim/stalowiak/jakies trzecie konto z tego powodu już nie cierpi i nie smaruje swoich bzdurnych postów na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 16:29  
Cytuj
Jak ty czytasz to forum, że nie widzisz wpisów anonima.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 18:12  
Cytuj
@uuuuuu Anonim ma całkowitą rację, niech Lucek z gęby cholewy nie robi. Obiecał quźwa, obiecał, co pajac myśli ze debili ma przed sobą. Jak się stalowowianie wqurwią to szybciej z tego stołka zleci niż na niego wszedł. Czas działa na jego niekorzyść.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
jeden sukces Lucjusz już ma.
Elektrownia huczy jak huczała

Niestety słuszne i prawdziwe spostrzeżenie.
I co, jesteś zadowolony z Nadbereżnego i jego PIS-owskiej kamaryli?


Nadbereżny, jak długo jeszcze za Twoją przyzwalającą bezczynnością hałaśliwa, przemysłowa gangsterka będzie psuć nam zdrowie?

Dlaczego uparcie, zawzięcie i z premedytacją nie realizujesz obietnic złożonych tym, którzy Cię wybrali i tym którzy Cię utrzymują?
A może także uważasz, że "dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać", a tak w ogóle to "obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą"?

Gdzie schowałeś 1 500 petycji i wcześniejsze projekty uchwał Rady Miasta z wnioskami o interwencję innych władz w hałasowej sprawie?

U koryta to te uchwały stały się już nieaktualne?

Czy Nadbereżnego, Ortyla, Sagatowską, Błądka, PIS ta sprawa to już ich "wali"?
Czy dla Nadbereżnego, Ortyla, Sagatowską, Błądka, PIS to już stała się "delikatna kwestia"?

PIS "przehandlowało" zdrowie mieszkańców miasta?

Panie Nadbereżny, podobnie jak Pan teraz, bardzo pewnie czuł się i A.Szlęzak.
A.Szlęzak też szybko zapomniał, że pańska łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ.
A.Szlęzak, podobnie jak i Pan, nie bierzecie pod uwagę tego, że wyborcy mogą być bardzo pamiętliwi.

CYTAT
@uuuuuu
i nie smaruje swoich bzdurnych postów na forum.

Zwykle nie odpowiadam na tego rodzaju nic nie wnoszący bełkot albowiem powiedziane jest "nie odpowiadaj głupcowi wedle głupoty jego abyś nie był mu podobnym".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 18:58  
Cytuj
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 10:34  
Cytuj
Prezydent i burmistrz patronują imprezie nacjonalistów

Pod płaszczykiem zbierania pieniędzy na rzecz Polaków z Donbasu, w sobotę w Przeworsku odbędzie się koncert ultranacjonalistycznych raperów. Patronatu nad imprezą odmówił marszałek. Za to burmistrz Przeworska i prezydent Stalowej Woli dali go chętnie

- Nie mam w zwyczaju stosować cenzury prewencyjnej - przekonuje Lucjusz Nadbereżny (PiS), prezydent Stalowej Woli. Twierdzi, że nic nie wie o zespołach, które będą występować podczas sobotniego koncertu w Przeworsku, a zgodził się go wesprzeć na prośbę jednego z radnych. Jaki pożytek ma miasto z tego, że prezydent patronuje koncertowi w Przeworsku? ...

Cały tekst: http://rzesz(...)PjHjjmOQ

No właśnie .. Jaki ?

Po krytyce sponsorowania książek przez poprzednika to ja chciałbym się dowiedzieć co miasto ma z tego że mamy "nasz" prezydent patronuje takiej imprezie (osobiście uważam to za większy obciach dla stalowej niż "ławki Szlęzaka" ) i ile taki patronat ma kosztować ?

"Biała skóra, łysa głowa"

W utworach raperów, którzy wystąpią w Przeworsku, pełno wulgaryzmów, "Wuem Enceha" otwarcie się przyznaje, że jest nacjonalistą. "Jestem z tego dumny, Polska moją ojczyzną niejednych to pewnie wk..." - śpiewa w piosence "Polska Walcząca". W piosence "Siewca chaosu" stołeczny raper rymuje, że "nadszedł czas, by rząd spalić", nie wstydzi się związków z chuliganami stadionowymi, bo "chuligani i ultrasi to ekipa dobrych chłopaków". W "Wielkiej Polsce" raper śpiewa: "Biała skóra, łysa głowa. Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska Narodowa!". W tekstach pełno homofobicznych fraz oraz zachwalania utranacjonalistycznych organizacji


Ten "nasz reprezentant" ... "prawdziwy katolik" z pierwszej ławy ... żenada

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 24 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
Malwa11 ja nic od niego nie chcę. Ja go nie wybierałem. Naobiecywał ludziom ten hajs za frytki to go wybrali. Jak na razie to nadal zapowiada i obiecuje. Korzysta z dokonań poprzednika bo sam niczego jeszcze nie dokonał. Jeśli zrobi coś dobrze to będę go chwalił. Na razie rozliczam obietnice umiech
Jeśli chodzi o moje osobiste osiągnięcia to są nieporównywalnie większe od Lucjuszowych bo zdobyte bez partyjnego poparcie na wolnym rynku pracy, o którym Lucjusz nie ma zielonego pojęcia umiech


W internecie każdy jest zajebisty, wszystkowiedzący i odnosi wielkie sukcesy na polu zaleznym od tematu dyskusji ;) Pochwal się kim jesteś i gdzie konkretnie albo przestań anonimowo nap***alać na innych. Rozliczanie obietnic po paru tygodniach kadencji ? smiech2

Co do prezydenta, uważam, że ma dwie ogromne bezdyskusyjne zalety- jest młody i zaangażowany. Reszta to szczegóły . Może jak dla mnie być katolikiem, lub satanistą, dla mnie nie ma to
znaczenia o ile będzie profesjonalny, czyli osobiste cechy nie będą mieć wpływu na decyzje i nie będzie się z tym zbytnio obnosił (bo chyba nie ma jeszcze statusu celebryty i nikogo nie interesuje jego życie osobiste) , tylko pełnił funkcję.
Z tego co widze gość myśli w sposób analityczny/ matematyyczny i mi się to podoba. Jeśli będzie inaczej należeć mu się będzie za to krytyka. Co do spółek miejskich to normalne i oczywiste że każdy prezydent bierze swoich zaufanych ludzi, taki jak premier wyznacza ministrów i jest to z tego co wiem zawsze w drodze konkursu (nie ma opcji w tych czasach by był gdzieś ktoś niedoświadczony wepchnięty) NIEKTÓRYM z was żal d.. ściska, bo sami byście chcieli, ale sądząc po waszych postach to macie kompetencje najwyżej do opróżniania szamba i zadań o podobnym stopniu trudności. Błedy są zawsze, mam nadzieje , że chłopak dużo ich nie narobi , nabierze rozpędu i będzie z czasem dobrze słuzył miastu. Jego deklaracje są dosyć szczegółowe, konkretne i sensowne, nie zapominajmy że siedzi w tym od b. wczesnego wieku (radny od 22 r.ż) myślę, że jak mu tacy zawistni ludzie i inni złodzieje nie będą w tym przeszkadzać (niestety mało prawdopodobne) to będzie bardzo skuteczny , a doświadczenia nabierze na pewno. PRZEDE WSZYSTKIM TRZEBA DAĆ MU CZAS.

Co do takich rzeczy jak bloki komunalne i inne nieciekawe kwestie
trzeba pamiętac że to inwestycja na dziesiątki lat i że jak ktos uczciwie spojrzy na rzeczywistość , to pewnych rzeczy nie ominie choć byś chciał - zło konieczne i oczywiście dziecinni ludzie będą w temacie filozofować bo chcą np mieć coś tam koło siebie albo zgodnego z zainteresowaniami. Normalka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 21:28  
Cytuj
CYTAT


W internecie każdy jest zajebisty, wszystkowiedzący i odnosi wielkie sukcesy na polu zaleznym od tematu dyskusji ;) Pochwal się kim jesteś i gdzie konkretnie albo przestań anonimowo nap***alać na innych. Rozliczanie obietnic po paru tygodniach kadencji ? smiech2

Z tego co widze gość myśli w sposób analityczny/ matematyyczny i mi się to podoba.


Czyli piszesz o sobie bo przynajmniej Andrzejek czy inni forumowicze już długo na tym forum klepią komentarze i tak do końca anonimowi nie są. Za to Ty wparowywujesz tutaj, zakładasz sobie konto i normalnie wszystkie dane osobowe nam podałeś i nie jesteś anonimowy potluczony

Co do myślenia matematycznego to gwarantuję Ci, że takie nie jest u Nadbereżnego :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 24 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 21:32  
Cytuj
Ojej, faktycznie chyba zapomniałem poprosić was o pozwolenie na posta, klike na forum tworzyc chcecie, ciekawe co by było jak byście dorwali sie do władzy smiech2 Ja pisałem o dla mnie i innych anonimowym gościu, taka jest różnica. Temat prezydenta jest dla mnie marginalny, bardziej chyba rusza mnie debilizm i inwalidztwo intelektualne jakie widze na tym forum gdziekolwiek wejde. Jak tyle walicie komentarzy to chyba wiadomo z jakiego powodu jaka jest ich jakosć i od czego jesteście ekspertami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Rozliczanie obietnic po paru tygodniach kadencji ? smiech2


Trzeba trzymać ręke na pulsie żeby swoimi ambicjami nie zadłużył naszego miasta,bo zadłużenie nie jest duże względem innych gmin.

CYTAT
zalety- jest młody i zaangażowany.


Młody i nie doświadczony,zaangażowany w rozdawnictwo mieskań za 1% ilansowanie się przed kamerami z dziećmi.

CYTAT
Z tego co widze gość myśli w sposób analityczny/ matematyyczny i mi się to podoba.


Tu mam spore wątpliwości robi tylko dobre wrażenie aby uśpić naszą czujność.Kolejny lans przed mediami jaki On dobry.Dlaczego zaczął od najwyższej stawki swojego wynagrodzenia,a nie jak inny młody prezydent nie obniżył jej o parę złotych choćby pod publiczkę.Krótkie podsumowanie 200 tysięcy więcej na kopaczy,wykup mieszkań za 1%,nie podnoszenie opłat
komunalnych,obniżenie wywozu smieci o 50 groszy,przedsiębiorcom o 10%,
umorzenie opłaty na trzecie i następne dziecko,budowa nowych bloków
i budowa żłobko-przedszkola z basenem.Policzył kiedy zabraknie pieniędzy
w kasie i kiedy podniesie podatki a tym samym przegoni potencjalnych
inwestorów ze Stalowej Woli?Czy ten człowiek uczęszczał na lekcje
matematyki?Ciekawe o ile wzrośnie zadłużenie miasta za jego rządów.
Jeszcze będzie musiał umorzyć podatki tym co tworzą nowe miejsca pracy
czy inwestują w Stalowej Woli,o ile znajdą się inwestorzy jak widzą co
wyrabia Nadbereżny.

CYTAT
PRZEDE WSZYSTKIM TRZEBA DAĆ MU CZAS.


Aby w porę zauważyć kiedy wpuszcza nas w maliny.

CYTAT
Co do takich rzeczy jak bloki komunalne i inne nieciekawe kwestie
trzeba pamiętac że to inwestycja na dziesiątki lat


Bardzo dobre spostrzeżenie ale Nadbereżny obiecał 100 mieszkań w latach 2014-2018 tylko nie powiedział skąd weźmie na to środki i inne podobnie kosztowne obiecanki przedwyborcze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 24 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:05  
Cytuj
Nie chciałem obrazić nikogo konkretnego nie wiem kim jest Andrzejek , może nie jest głupi tylko wali posty z nudy powtarzając bezmyślnie frazesy po innych, ale rozwaliło mnie dziś pare postów jakie przeczytałem na tym forum w tym chyba m.in o tym, że od prezydenta zależy ukonczenie inwestycji w galerie itp bzdury, takie polskie bezmyślne szczucie.

i ok Feniks on od tego jest żeby go rozliczać i patrzeć mu na ręce.
Twój post trzyma jakiś poziom , tyle ci powiem, ale ogolnie szkoda czasu żeby to teraz roztrzasac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:18  
Cytuj
CYTAT

i ok Feniks on od tego jest żeby go rozliczać i patrzeć mu na ręce.


Tylko jak w tym kraju rozlicza się polityków,urzędników,burmistrzów czy prezydentów?....Przenosząc ich na inne stanowiska?.....Również z wielką odpowiedzialnością,za której nie dotrzymanie nie grożą praktycznie żadne kary tylko za karę zmiana stanowiska na nie koniecznie mniej płatne.
P.s
Wielki guzik z takiego rozliczania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 24 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:55  
Cytuj
Uważam ze większe znaczenie dla przyszłości miasta ma mentalność ludzi którzy tu mieszkają niż władza i jej gówniane inwestycje. Tak więc drodzy mieszkancy walczcie z debilizmem i debilami gdziekolwiek ich spotykacie. Na szczęście to na forum mają więcej do powiedzenia niż w realu. Gdyby idioci mieli coś do powiedzenia w rzeczywistym świecie to za 5 lat byłaby tu Ukraina i zostaliby sami debile czekający na paczki - zrzuty z UE jak murzyni w afryce.

CYTAT
Jeśli chodzi o moje osobiste osiągnięcia to są nieporównywalnie większe od Lucjuszowych bo zdobyte bez partyjnego poparcie na wolnym rynku pracy, o którym Lucjusz nie ma zielonego pojęcia


i kolejny błąd logiczny kolego, bo żeby zyskać poparcie na wolnym rynku wyborów (a nie jednego pracodawcy, który sie nad tobą zlitował) , musiał wykazać się stukrotnie większą przedsiębirczością i innymi cechami, inaczej każdy filozof z tego forum zamiast ględzić mógłby wygrać/ kandydowac na prezydenta.

nie chce go bronić, ale sugestie że np były byłby lepszy to są przez 28 letnich ekspertuf którzy temat polityki miejskiej zaczynali poznawać chyba 3 lata temu i to pewenie na tym portalu..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lut 2015r. 17:57  
Cytuj
Duda na zdjęciach z pięknymi dziewczętami

Obrazek

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda pochwalił się na Facebooku selfie z młodzieżą. Na zdjęciach wykonanych z ręki z uśmiechem pozuje z młodymi ludźmi. – Dodajecie mi dużo potrzebnej energii – podpisał fotki.

...

więcej TU

Piękne ...potluczony

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2015r. 18:10  
Cytuj
Najpiekniejsza to chyba ta nasza dziewczynka z kreconymi lokami na pierwszym planie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2015r. 20:46  
Cytuj
Co jak co ale loczków to dziewczyny mogą mu pozazdrościć smiech2umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »