NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
Króliki muszą jeść siano,
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2014r. 15:32  
Cytuj
Witam. Byłam dziś w jednym z marketów gdzie sprzedają zwierzątka. Kupowałam siano dla królików, tak na marginesie mają tam dobrej jakości. Ale króliki i gryzonie które tam są nie miały siana do jedzenia! Pani przy kasie nie wiedziała dlaczego. A siano to podstawowy pokarm dla królików, jedząc je królik ściera zęby które ciągle rosną i usuwa futro z przewodu pokarmowego, i zmniejsza wystąpienie zatorów ,które mogą być przyczyną śmierci. Karmienie królilów zbożowymi mieszankami i chlebem (wg niektórych królik ma sobie zęby ścierać na nim) często prowadzi do przerostu zębów i ropni a nie każdy ma pieniądze na leczenie i chęci na to więc królik umiera w cierpieniu lub zostaje wyrzucony jak rzecz.

Każda istota czuje i trzeba o nią dbać, nie ważne czy to człowiek czy malutki chomik. Proszę najpierw przemyśleć wzięcie jakiegokolwiek zwierzaka do domu, aby uniknąć alergii najpierw należy u znajomych poprzebywać z danym gatunkiem zwierzęcia.
Pozdrawiam.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2014r. 15:32  
Cytuj

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2014r. 19:27  
Cytuj
Dokładnie, jak miałem królika to nic tak nie lubił z jedzenia jak świeżutkie sianko umiech Swoją drogą kiedyś chwalili majstra że super obsługa jest jeżeli chodzi o zwierzątka, byłem ostatnio to w każdym akwarium śnięte rybki pływały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2014r. 19:32  
Cytuj
A ja tam w jednym, pustym terrarium widziałem ułożone obok siebie na kamyku martwe płody. Za cholerę nie wiem co one tam robiły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2014r. 12:53  
Cytuj
W zoologicznym na ul. Wojska Polskiego króliki też nie mają całodobowego dostępu do siana zdegustowany z tym że Pan twierdzi że im daje. Proszę zwracajcie uwagę na zwierzaki w sklepach, to nic nie kosztuje a może zaważyć na ich dalszym życiu.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2014r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
A ja tam w jednym, pustym terrarium widziałem ułożone obok siebie na kamyku martwe płody. Za cholerę nie wiem co one tam robiły.

Były obiadem dla jakiegos gada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »