NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Przyłącz gazu ,
Posty: 49
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2014r. 08:37  
Cytuj
Witam czy zna ktos dobra ekipe ktora wykona kompleksowo przylacz gazu do domu jednorodzinnego.

www.euro-warsztat.com
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2014r. 08:37  
Cytuj

www.euro-warsztat.com
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2014r. 19:54  
Cytuj
Przyłącz gazu może Ci tylko wykonać zakład gazowniczy. Oczywiście najpierw musisz podpisać stosowną umowę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Cze 2014r. 06:12  
Cytuj
Zakład gazowniczy może wykonać przyłącze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2014r. 08:14  
Cytuj
A ile kosztuje taka usluga?

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2014r. 08:49  
Cytuj
Na dzialce jest juz doprowadzony gaz chodzi mi bardziej o wykopy oraz przylacz do samego domu czy tym tez zajmuje sie zaklad gazowniczy ?

www.euro-warsztat.com
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2014r. 09:55  
Cytuj
Moderowano przez: sm
Autor pyta o sprawdzoną ekipę. A nie o oferty od ekip.
Reklama na forum jest zabroniona w regulaminie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Cze 2014r. 10:30  
Cytuj
CYTAT
Na dzialce jest juz doprowadzony gaz chodzi mi bardziej o wykopy oraz przylacz do samego domu czy tym tez zajmuje sie zaklad gazowniczy ?


Czyli jest licznik ? Od licznika instalacja jest Twoją sprawą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 12 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2014r. 13:19  
Cytuj
Jeżeli na działce masz gaz, a nie masz jeszcze licznika to musi toz zrobić tylko i wyłącznie zakład gazowniczy. Kosztuje to - jeżeli nowe przyłącze - to coś od 2 tyś w góre, a czekla się na to jakieś pół roku! (pisma, projekty, uzgodnienia). Najlepiej jest znaleźć sobie dościa do kogoś z gazowego, nie dość że zrobią to szybciej, to jeszcze taniej. Jeżeli masz już licznik to wtedy każdy hydraulik powinien ci to zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2014r. 08:48  
Cytuj
slicznie dziekuje za podpowiedzi

www.euro-warsztat.com
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2014r. 15:16  
Cytuj
to jest trochę bardziej skomplikowane ;/

Jeżeli przez Twoją działkę idzie nitka gazu, ale nie masz przyłącza (tzn. założonej żółtej skrzynki) to sam przyłącz musi wykonać gazownictwo, ale żeby tak się stało to jeszcze dłuuuga droga.

1. Musisz mieć mapkę (najlepiej ze starostwa - koszt 30 zł), potem składasz podanie o wydanie warunków technicznych przyłączenia wraz z mapką (potrzebny też jest akt własności), warunki techniczne wydaje gazownictwo i nic on nie kosztuje, ale trzeba czekać ok. 2 tyg.
2. następnie udajesz się do geodety, który naniesie Ci jak ma być usytuowana skrzynka (ok 400 zł), następnie wraz z warunkami technicznymi i mapką od geodety udajesz się do projektanta, który wykonuje cały projekt (ok. 500 zł wraz z opłatą w starostwie, którą uiszcza projektant).
3. Jak już masz wszystko idziesz do gazownictwa, aby podpisać umowę przyłączeniową - potrzebny projekt, mapki, akt własności... potem już tylko czekanie zanim gazownictwo zlituje się wykonać umowę (czeka się do 6 ms.) - chyba że sobie załatwisz z kimś z gazownictwa umiech opłata (przyłącz do 15 m ok 1500 zł)
4. Po przyłączu głównym (żółtej skrzyneczce) musisz gaz pociągnąć do domu - wykona Ci to każdy posiadający uprawnienia - najlepiej ktoś z gazownictwa to nie będzie problemu z odbiorem i protokołem końcowym (za ok 30 m 1400 zł)
5.oczywiście instalacja wewnątrz to też zupełnie inna sprawa, tutaj wykona Ci jakakolwiek ekipa.
6. po zakończeniu montażu instalacji musisz umówić się z kominiarzem - kolejne protokoły - ok. 250 zł
7. Następnie znowu udajesz się do gazownictwa, aby podpisać umowę na dostawę do tego musisz posiadać oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością (formularz w gazownictwie) i dowód osobisty no i opinię kominiarza
8. Po całej wycieczce czekasz ok. 3 dni aż z gazownictwa zamontują ci licznik w skrzynce (na ich koszt)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 07:56  
Cytuj
A czy pkt 1 i 2 robi sie na etapie tym przed budowa jeszcze gdy staramy sie o poZwolenie projektant usytulowuje dom na dzialce itd Bo widze w papierach ze mam tama mapke z pradem Jest narysowana linia przylacza itd Z gazem natomiast nie ma nic Myslalam ze wszystko juz bedzie gotowe w ksiazce a tu widze trzeba dalej latac z papierami Z przylaczem wody i kanalizacja widze bedzie ten sam problem

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 07:59  
Cytuj
A i dodam jeszcze ze pisze o nowo wybudowanym domu 2012 r i dzialka jest uzbrojona w gaz i kanalizacje

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 10:16  
Cytuj
Jeżeli nie masz tego projektu no to niestety czeka Cię bieganina, ja jestem już prawie po wszystkim umiech

Najlepiej weź wszystkie dokumenty, które posiadasz i udaj się do gazownictwa, ale nie tam gdzie podpisujesz umowę na dostawę tylko budynek obok. Najlepiej rozmawiać z Panem Wołoszynem on jest tam brygadzistą (jak coś to mam tel do Niego).

Z tego wszystkiego zapomniałam dodać, że będziesz potrzebowała jeszcze decyzji - pozwolenia na budowę przyłącza - przed zawarciem umowy o przyłącz.

Wniosek składa się w starostwie razem z projektem, który Ci zatwierdzają (ja czekałam ok. tygodnia na wydanie pozwolenia)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 11:00  
Cytuj
CYTAT
to jest trochę bardziej skomplikowane ;/

Jeżeli przez Twoją działkę idzie nitka gazu, ale nie masz przyłącza (tzn. założonej żółtej skrzynki) to sam przyłącz musi wykonać gazownictwo, ale żeby tak się stało to jeszcze dłuuuga droga.

1. Musisz mieć mapkę (najlepiej ze starostwa - koszt 30 zł), potem składasz podanie o wydanie warunków technicznych przyłączenia wraz z mapką (potrzebny też jest akt własności), warunki techniczne wydaje gazownictwo i nic on nie kosztuje, ale trzeba czekać ok. 2 tyg.
2. następnie udajesz się do geodety, który naniesie Ci jak ma być usytuowana skrzynka (ok 400 zł), następnie wraz z warunkami technicznymi i mapką od geodety udajesz się do projektanta, który wykonuje cały projekt (ok. 500 zł wraz z opłatą w starostwie, którą uiszcza projektant).
3. Jak już masz wszystko idziesz do gazownictwa, aby podpisać umowę przyłączeniową - potrzebny projekt, mapki, akt własności... potem już tylko czekanie zanim gazownictwo zlituje się wykonać umowę (czeka się do 6 ms.) - chyba że sobie załatwisz z kimś z gazownictwa umiech opłata (przyłącz do 15 m ok 1500 zł)
4. Po przyłączu głównym (żółtej skrzyneczce) musisz gaz pociągnąć do domu - wykona Ci to każdy posiadający uprawnienia - najlepiej ktoś z gazownictwa to nie będzie problemu z odbiorem i protokołem końcowym (za ok 30 m 1400 zł)
5.oczywiście instalacja wewnątrz to też zupełnie inna sprawa, tutaj wykona Ci jakakolwiek ekipa.
6. po zakończeniu montażu instalacji musisz umówić się z kominiarzem - kolejne protokoły - ok. 250 zł
7. Następnie znowu udajesz się do gazownictwa, aby podpisać umowę na dostawę do tego musisz posiadać oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością (formularz w gazownictwie) i dowód osobisty no i opinię kominiarza
8. Po całej wycieczce czekasz ok. 3 dni aż z gazownictwa zamontują ci licznik w skrzynce (na ich koszt)


nie do końca teraz jest tak jak piszesz.
od marca tego roku projekt oraz wykonawstwo przyłącza/sieci z przyłączem gazu może być wykonywany jedynie przez zakład gazowniczy po podpisaniu właściwej umowy.

tylko nadal nie wiemy, czy lucasauto ma swój gazomierz czy nie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 14:30  
Cytuj
Mi wykonywali przyłącz tuż przed świętami wielkanocnymi i było jeszcze wszystko po staremu... tzn. projekt wykonywał projektant, a zakład gazowniczy odliczał sobie tylko koszt jego przygotowania.

Jeżeli teraz jest, tak jak mówisz to współczuję osobie, która stara się o budowę przyłącza bo gazownictwo jest tak opieszałe, że masakra :/ i wszyscy są zdani na "łaskę" zakładu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »