NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
listwy poliuretanowe,
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2014r. 17:57  
Cytuj
Witam czy ktos z was montowal w domu listwy przysufitowe poliuretanowe? Kto wam to instalowal i jak to wyglada po dlyzszym uzytkowaniu? Mysle tu o tym czy mie pojawiaja sie jakies pekniecia na laczeniach pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2014r. 17:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2014r. 07:52  
Cytuj
ja montowałem nie jeden raz. Do wyboru jest poliuretan, styropian czy nawet gips. Najlepszy oczywiście poliuretan. Ale styropian dobrej marki też jest OK zwłaszcza że to jest przy suficie i różnicy nie będzie widać. Listwy należy zamontować, miejsca łączeń "odpowiednio" po-szpachlować wyszlifować zagruntować i pomalować. nie widać łączeń. Co do pęknięć gwarancji nie ma ponieważ ściany pracują a nie można takich łączeń załatwić siatką czy flizeliną. Mam zamontowane listwy i na szczęście nic nie pęka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2014r. 16:38  
Cytuj
Wlasnie o te pekniecia chodzi zakupilam poliuretanowe a fachowiec obawia sie ze beda pekac laczenia. Ale co zrobic jak na laczeniach kartob gipsu tez widoczne sa pekniecia po pewnym czasie. Dzieki zabunfo troche mnie uspokoiles

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2014r. 07:33  
Cytuj
na pęknięcia w GK są sposoby, odpowiednio wykonany stelaż a do tego odpowiednia obróbka i nie powinno pękać (kilka sposobów montażu - podwójny stelaż, płyty podwójne na kontrolowane pęknięcie itp.). Ale są sytuacje że nic nie pomoże ale to już muszą być naprawdę duże siły. co do listew odpowiedni klej na łączeniach a potem odpowiednia szpachla i powinno być ok Listwy to mój konik także Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »