NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Ocieplenie budynku mieszkalnego, Ocieplenie budynku mieszkalnego
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2014r. 02:00  
Cytuj
Witam, chciałbym się zapytać tych forumowiczów, którzy mieszkają w bloku po ociepleniu. Jak to wygląda z kredytem na takie ocieplenie, jakie są koszta, czy to prawda że nowe kaloryfery nie utrzymują tak ciepła jak te stare co wiąże się z większymi rachunkami za gaz. Podobno też rury odstają od ściany i w niektórych przypadkach trzeba się pozbyć mebli jak ktoś ma na wymiar. Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2014r. 02:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2014r. 22:37  
Cytuj
Z całym szacunkiem, ale ni chu.. nie rozumiem Cię. Chcesz brać kredyt i ocieplać blok? Jakie stare i jakie nowe kaloryfery? Żeliwo i stal, tak? Grzejesz w bloku gazem? Jakież znowu rury będą Ci odstawać od ściany po ociepleniu? Jakie meble na wymiar? O co Ci chodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Maja 2014r. 23:11  
Cytuj
Robert55555 faktycznie nic nie zrozumiałem. Może za głupi jestem. Wyjaśnij o co chodzi?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2014r. 07:01  
Cytuj
Chodzi o blok ze wspólnoty?? W takich sytuacjach ludzie biorą kredyt i spłacają wspólnie... Moja kolezanka ma taką sytuację i faktycznie nowe kaloryfery się w jej przypadku nie sprawdziły... Mówi ze w mieszkaniu jest znacznie chłodniej..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2014r. 07:33  
Cytuj
Obserwuje ten temat od samego początku i w końcu pojawiły sie wpisy ale wydaje mi się że ktoś sieje strach przed kredytem i wymyśla jakieś totalne głupoty umiech Jeśli możesz to opisz mniej więcej swój blok data budowy, lokalizacja, rodzaj kaloryferów, okna itp. To może wtedy uda się coś doradzić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2014r. 22:02  
Cytuj
Przepraszam może źle wyraziłem swoje słowa. Oczywiście kredyt bierze wspólnota ale na jakich zasadach jest to spłacanie w końcu konkretną sume bierze się na taki blok u mnie 4 klatkowy blok mieszkań 36 to nie wydaje mi się że blok się spłaci dorzucając po 2zł w parę lat. Bardziej mnie interesują opinie po ociepleniu, czy rachunki o gaz się zwiększyły i jak to wygląda wizualnie (kaloryfery i rury które do nich dochodzą). U mnie jest dobre stare budownictwo bardzo dobrze grzeją nie jest zimno w zimie więc ja nie widzę sensu pakowania bez sensu kasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 07:44  
Cytuj
Moja koleżanka mieszka też w starym budownictwie koło Urzędu Pracy (chyba są tam 4 klatki lub 3) i mówi ze po zmianie kaloryferów jest chłodniej w domu.... wizualnie co prawda wyglądają one lepiej ale nie do końca spełniają swoją funkcję... także nie wiem czy ta zmiana to zmiana na lepsze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 07:45  
Cytuj
A po za tym to taki kredyt się trochę spłaca.. i to raczej nie jest po 2 zł przez parę lat tylko więcej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 09:15  
Cytuj
Nie wiem co bloki w Stalowej mają wspólnego z rachunkami za gaz... z tego co wiem PEC nie grzeje gazem a wodą grzewczą.
Rachunki za grzanie spadają prawie o połowę. Jest może nieco chłodniej, bo temperatury Wspólnota "zamawia" na ok. 21-22stopni w mieszkaniach, czyli średnio o 1-2 stopni mniej.
Wyższe temperatury w mieszkaniach są sporo droższe w opłatach, a kredyt trzeba spłacać. Poza tym w niższych temperaturach się hartujemy i nie starzejemy ;) no i nie chorujemy.
W domkach ludzie mają zazwyczaj 19-20stopni i nikt nie narzeka.
W blokach każdy płacze, że drogo a chce w majtkach po domu latać FUJ!!!! ochyda.
Kredyt się spłaca przy funduszu max 3zł/m2 (w tym to się oszczędzi za ciepło). Czas spłaty różnie... 8-10-15 nawet 20 lat - jak się nie ma kasy na funduszu.
Zwrotów zazwyczaj nie ma, bo się kredyt spłaca. Ale nie ma drastycznych podwyżek.
Ale z drugiej strony NIE MA NIC ZA DARMO!!! Taka refleksja...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 09:31  
Cytuj
CYTAT
Moja koleżanka mieszka też w starym budownictwie koło Urzędu Pracy (chyba są tam 4 klatki lub 3) i mówi ze po zmianie kaloryferów jest chłodniej w domu.... wizualnie co prawda wyglądają one lepiej ale nie do końca spełniają swoją funkcję... także nie wiem czy ta zmiana to zmiana na lepsze...

Ciekawy jestem jakie kaloryfery macie ? U mnie po wymianie na nowe rachunki zmalały o jakieś 15%, w mieszkaniu jest cieplej, trzeba zmniejszać z 5 na 3 ogrzewanie, a w kuchni zakręcam cąłkowicie. Przy odpowiednim doborze ilości żeberek do m^2 pomieszczenia nie może być chłodniej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
Moja koleżanka mieszka też w starym budownictwie koło Urzędu Pracy (chyba są tam 4 klatki lub 3) i mówi ze po zmianie kaloryferów jest chłodniej w domu.... wizualnie co prawda wyglądają one lepiej ale nie do końca spełniają swoją funkcję... także nie wiem czy ta zmiana to zmiana na lepsze...



Stare grzejniki były masywniejsze i dłużej kumulowały ciepło, rury którymi były podłączone grzejniki też przyczyniały się do odczuwalności ciepła.



CYTAT
W blokach każdy płacze, że drogo a chce w majtkach po domu latać FUJ!!!! ochyda.



Może to jest przyczyna nocnych hałasów w naszym mieście ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 09:39  
Cytuj
Według mnie najgorszę są blaszaki purmowskie, bardzo szybko wystygają. Lepiej zostawić żeliwniaka albo kupić aluminiowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
Według mnie najgorszę są blaszaki purmowskie, bardzo szybko wystygają. Lepiej zostawić żeliwniaka albo kupić aluminiowe.


Aluminiowych grzejników w blokach nie wolno montować... popytaj w PECu. Pękają na ciśnieniach w instalacji i szybko się zamulają.
Żeliwniaki też wystygną, jak zawór termostatyczny zadziała.
A grzejnik nie ma grzać non stop, ale ma być w domu ciepło.
Nawet jak nie grzeją grzejniki. To świadczy o tym, czy budynek jest ciepły czy zimny. Jak szybko się ochładza w mieszkaniu (np. o tej porze roku gdy grzejniki nie grzeją), to znaczy, że trzeba sobie zafundować parę cm styropianu.
Ja nie czuję teraz takiego wychłodzenia, bo mam docieplenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 13:39  
Cytuj
Stecyk i reszta nie do końca rozumieją jaką funkcję spełnia grzejnik. Argumenty dotyczące tego, że stalowy grzejnik jest gorszy bo szybciej się wychładza, są kolokwialnie mówiąc z dupy wzięte. Analogicznie - żeliwny grzejnik dłużej się rozgrzewa. Kaloryfer to nie ognisko, które rozpalamy i ma się palić. Jego zadaniem jest utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Dlatego tak ważne jest szybkie rozgrzewanie i stygnięcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2014r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Kaloryfer to nie ognisko, które rozpalamy i ma się palić. Jego zadaniem jest utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Dlatego tak ważne jest szybkie rozgrzewanie i stygnięcie.


Wreszcie jakiś rozsądny głos i świetny komentarz, trafniej nie można ująć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »