NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Uwaga na konfidentów z kamerkami w samochodzie.,
Posty: 18
Dołączył: 8 Sie 2007r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:06  
Cytuj
Witam chciałem przestrzec przed kierowcami z kamerkami w samochodzie. gdyż ostatnio się dowiedziałem ze mojego kolegę jakiś konfident nagrał kamerka jak popełnił nieumyślenie wykroczenie i podał na policje. i dostał mandat i punkty.
komuś się nudzi lub nie ma co robić.

czyli mówiąc mamy konfidenta z kamerka w stalowej woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:16  
Cytuj
Nie pierwszy i nie ostatni.


Kamerka to jest najgorsza bron w walce z piractwem.

Ale te kamerki ludzie beda montowac. Tylko polak polakowi potrafi swinstwo zrobic. Policja nie zlapie to koles nagra i na policje wysle.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:33  
Cytuj
Może po chwalisz się co przeskrobal, bo jeżeli wyprzedza na pasach, przejechal na czerwonym, hamsko wymusil pierwszenstwo to dobrze mu tak bo raczej tych wykroczeń nie popelnia się przypadkiem. Jak jezdzisz zgodnie z prawem to czego się boisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:36  
Cytuj
Jeśli to była tylko zmiana pasa ruchu bez kierunkowskaza to faktycznie konfident, ale jeśli to było np. coś co napisał Stecyk to dobrze gość zrobił - wtedy "kierowca" nauczy się, że nie jest panem i władcą drogi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:49  
Cytuj
CYTAT
mojego kolege jakis konfident nagral kamerka jak popelnil nieumysle wykroczenie

Niech się zgłosi na policję i powie, że popełnił wykroczenie nieumyślnie, na pewno mu anulują mandat.

W przypadku skrajnego chamstwa bądź skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności jestem za tym, by nagranie przekazywać organom ścigania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 19 Lip 2013r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 10:53  
Cytuj
djkubus, jeśli jadącym z naprzeciwka dajesz znać "długimi" (o kontroli radarowej) albo używasz do tego CB to tez jesteś konfidentem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:04  
Cytuj
Nie sądzę, by komuś chciało się fatygować i zgłaszać bylejakie wykroczenie - raczej wyjątkowo chamskie, a z chamstwem na drodze (i nie tylko) należy walczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:07  
Cytuj
Narazie to jest dopiero poczatek dopiero sie to rozwija podpierdzielanie.

Narazie moze mandaty daja za fimik z kamerki, ale przyjdzie czas ze ktos sie za to wezmie sprawe naglosni i stwierdza ze takie mandaty sa nie legalne.Twierdzac jedny zdaniem.

Jezeli kierowca zlamal przepis to POLICJA powinna go zatrzymac.


Jak to w polsce, jeden glupi cos wymysli i kase drze na tym bo znalazl luke w prawie, a drugi daje kontre twierdzac ze to jest nie legalne.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:17  
Cytuj
@RNI-JEZOWE
zwróć uwagę na to, że możesz sam zgłosić popełnienie wykroczenia na drodze, a nagranie z kamerki jest tylko dowodem w w/w sprawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:23  
Cytuj
Ludzie mam znajomego w Łodzi który conajmniej raz w tygodniu wysyła filmikna Policje. Opowiadał że nic nie trzeba zgłąszać bo policja podała maila do wysyłania filmików

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:28  
Cytuj
Kiedys ogladalem program jak policja nagrywala i scigala pirata.

Scigala go tyle az przekroczyl bariere 24pkt. Wtedy go zatrzymali i sprawa do sadu o odebranie prawka po przekroczeniu 24pkt.


Pirat poszedl do sadu i sprawe wygral prawka mu nie odebrali, bo adwokat pirata stwierdzil ze policja scigajac pirata nic nie zrobila zeby zatrzymac go.

I pirat dostal pkt tylko za pierwsze wykroczenie.


No to sie wojna na dobre zacznie RNI kontra RST

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:30  
Cytuj
i prawidłowo...

jak burak nie zna przepisów i np. wpiernicza się na skrzyżowanie jak jest już czerwone od kilku(nastu) sekud to go trzeba przyuczyć.
albo kosi zakręt tak, że muszę zjechać na pobocze... to sory.. najlepiej zabrać mu prawko, może wtedy się nauczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:34  
Cytuj
Jestem w 100% za takim sposobem dokumentowania, bo nieraz tylko w ten sposób można udowodnić takie zachowanie.
Sam niejednokrotnie - np. zatrzymując się przed przejściem dla pieszych - byłem świadkiem tego jak kierowcy z drugiej strony przejeżdżają "bez żadnego problemu" przez pasy, pomimo tego, że ja stoję, a człowiek jest w połowie przejścia
(a najgorzej, że wiele razy były to małe dzieci idące ze szkoły).
Gdyby nie stanęły to już by ich nie było !

I to jest nasz, Polaków problem.
Nie przestrzegamy przepisów tylko kombinujemy jak je obejść.
Właśnie uważanie, że to konfident jest jakąś pomyłką.
Dla mnie taka osoba robi wspaniałą robotę.
Gdyby nie było takich chmskich, niebezpiecznych i głupich zachowań to nie byłoby potrzeby nagrywania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:39  
Cytuj
Po to właśnie jest kamerka w aucie, żeby eliminować buraków za kierownicą. I powinien ją mieć każdy kierowca. Nie bedzie wtedy szamotaniny czy to RNI czy to RST...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 11:43  
Cytuj
No i nareszcie znaleźliśmy sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach w Polsce, wykorzystując naturalna skłonność ludzi do donosicielstwa. WIelu będzie z zapałem wysyłać te filmiki.
Bezpieczeństwo dobra rzecz, tylko jakiś niesmak pozostaje..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 12:07  
Cytuj
CYTAT
No i nareszcie znaleźliśmy sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach w Polsce, wykorzystując naturalna skłonność ludzi do donosicielstwa.

A nie widzisz w tym tego, że po prostu ludzie dostali instrument, dzięki któremu mogą sami zacząć dbać o swoje bezpieczeństwo? Doputy, dopóki będzie takie przeświadczenie w naszym społeczeństwie, jakaś pozostałość po dawnym systemie i tym, że słowo donosiciel, konfident jest jedną z poważniejszych obelg, ludzie nie będą zgłaszać przypadków, gdy sąsiad wsiada do auta napierdzielony, gdy sąsiadka zaniedbuje małe dziecko i wraca pijana po nocy, gdy sąsiad leje codziennie swoją małżonkę. Przez takie idiotyczne myślenie typu "to nie moja sprawa", "a jak się odezwę, to zaraz będzie, że konfident", "a co mi do tego, kto kogo i za co tłucze" tyle mamy wypadków pod wpływem alkoholu, zamęczonych dzieci etc.

Oto przykłąd jeden z setek w sieci, do czego m.in. używa się kamery w samochodzie:


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 12:08  
Cytuj
CYTAT


Jezeli kierowca zlamal przepis to POLICJA powinna go zatrzymac.



Co za kretyńskie stwierdzenie. Czy szaleniec na drodze wjeżdża w policjantów czy zwykłych ludzi? To każdy z nas powinien zgłaszać każdego kretyna na drodze, bo to nam na tym powinno zależeć. My jeździmy po tych drogach i my potem giniemy przez idiotów.

Im więcej kamerek tym bezpieczniejsze drogi. Jak widzę jak ludzie jeżdżą to zastanawiam się nad zakupem, bo zależy mi NA WŁASNYM ŻYCIU I ZDROWIU, a nie policji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 12:25  
Cytuj
W całej rozciągłości zgadzam się z Szopenem i bajobongo. To nie jest donosicielstwo, tylko dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych oraz eliminacja osobników stwarzających owo zagrożenie. I tak się powinno robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
[cytat]No i nareszcie znaleźliśmy sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach w Polsce, wykorzystując naturalna skłonność ludzi do donosicielstwa.

A nie widzisz w tym tego, że po prostu ludzie dostali instrument, dzięki któremu mogą sami zacząć dbać o swoje bezpieczeństwo? Doputy, dopóki będzie takie przeświadczenie w naszym społeczeństwie, jakaś pozostałość po dawnym systemie i tym, że słowo donosiciel, konfident jest jedną z poważniejszych obelg, ludzie nie będą zgłaszać przypadków, gdy sąsiad wsiada do auta napierdzielony, gdy sąsiadka zaniedbuje małe dziecko i wraca pijana po nocy, gdy sąsiad leje codziennie swoją małżonkę. Przez takie idiotyczne myślenie typu "to nie moja sprawa", "a jak się odezwę, to zaraz będzie, że konfident", "a co mi do tego, kto kogo i za co tłucze" tyle mamy wypadków pod wpływem alkoholu, zamęczonych dzieci etc.

cytat]

Nie wkładaj mi w usta nie moich poglądów, nie zgadzam sie być ucieleśnieniem nie akceptowanych przez Ciebie postaw społecznychumiech
Nie jestem za piractwem drogowym, ani przemoca w rodzinie, na to tzreba reagować.

Niesmak mój budzi wizja społeczeństwa donosicielskiego, mieliśmy trochę tego ORMO, TW itd.
Poprawę bezpieczeństwa na drogach widziałbym przez budowanie świadomości społecznej, bo ten pierwszy sposób uważam za mało skuteczny. Wszedzie kamerek nie poustawiasz, a jeśli już to co ona pomoże? Prędzej juz ten alkomat Tuska w każdym samochodzie połączony z zapłonemumiech
A tak między nami to z jaką prędkościa jeździsz w obrebie miasta Stalowa Wola? Np tam od szpitala do elektrowni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 14:04  
Cytuj
CYTAT

Nie wkładaj mi w usta nie moich poglądów, nie zgadzam sie być ucieleśnieniem nie akceptowanych przez Ciebie postaw społecznychumiech
Nie jestem za piractwem drogowym, ani przemoca w rodzinie, na to tzreba reagować.

Nic Ci nie wkładam, komentarz do Twojej wypowiedzi to w zasadzie pierwsze zdanie mojego wpisu, reszta to tylko odrębne przemyślenia, które nawiasem mówiąc wydają się trafne, biorąc pod uwagę to, co napisałeś poniżej:
CYTAT

Niesmak mój budzi wizja społeczeństwa donosicielskiego, mieliśmy trochę tego ORMO, TW itd.


CYTAT
A tak między nami to z jaką prędkościa jeździsz w obrebie miasta Stalowa Wola? Np tam od szpitala do elektrowni?

Odpowiednią umiech Ciekawie brzmi na forum publicznym stwierdzenie "między nami" umiech Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 14:05  
Cytuj
Czy to jest aby takie legalne? Czy policja może nałożyć mandat na podstawie nagrania z czyjejś prywatnej, niehomologowanej kamery? Jeśli nagrany się przyznaje i podpisze, pewnie może. Ale czy trzeba podpisywać? A może nagranie jest sfabrykowane. Nie takie cuda można dziś robić na nagraniach cyfrowych. Przecież był przypadek, że jakiś chłopak nagrywał pędzącą na południu regionu w terenie zabudowanym policję bez sygnałów uprzywilejowania jadącą ponad 90 km/h i nic z tego nie wynikło. Koledzy mundurowych m.in. rzeszowski Międlar przed kamerami tv tłumaczył, że licznik auta chłopaka nie ma homologacji, aby był wiarygodny. Nie pamiętam już, czy tego samego chłopaka nie ukarano jednak za jego przekroczenie prędkości w czasie nagrywania. Zatem, nie przyjmujcie takich mandatów, niech kierują do sądu, a tam się wszystkiego wypierajcie, żądając wszelkich homologacji i certyfikatów na legalność kamery.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 14:10  
Cytuj
CYTAT
Ciekawie brzmi na forum publicznym stwierdzenie "między nami" umiech Pozdrawiam.


Hehe, racja, ktoś kto Ciebie zna mógłby wykazać obywatelską postawę i chęć poprawy bezpieczeństwa na drogachumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 14:43  
Cytuj
CYTAT

Hehe, racja, ktoś kto Ciebie zna mógłby wykazać obywatelską postawę i chęć poprawy bezpieczeństwa na drogachumiech

Jak ustaliliśmy, najpierw trzeba by coś nagrać umiech Powodzenia życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 30 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 14:46  
Cytuj
hmmmm, teoretycznie można zażądac dowodu na autentycznosc nagrania/jakichś badań; tylko żeby potem nie obciazyli ciebie np. kosztami takich badań, które sam sobie zażyczyłes [a okaże się ze na filmiku byłes ty]....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Maja 2014r. 14:56  
Cytuj
Właśnie nie wiem do końca jak to jest prawnie procesowo, bo na to prawo należy się powoływać, nie na prawo materialne. Materialnie wiadomo, że to Ty, ale chodzi o procedury procesowe. Tak jak policja złapie za prędkość niehomologowanym radarem. Prędkość faktycznie przekroczyłeś, ale kary nie ma, bo procesowo radar nie odpowiadał normom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »