NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Wyburzenie scianki dzialowej.., wyburzenie scianki dzialowej a spoldzielnia mieszkaniowa
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 20:48  
Cytuj
Witam. Chcialbym zapytac jak to jest z tym wyburzeniem scianki dzialowej(dokladnie pomiedzy lazienka a ubikacja). Mianowicie czy to trzeba zglosic do spoldzielni? Jezeli tak to ile sie to zalatwia (co i ile z tym schodzi). Czy trzeba cos jeszcze zalatwiac w tej sprawie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 20:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 21:56  
Cytuj
Zapytaj w spółdzielni najlepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 08:34  
Cytuj
mozna ja zburzyc to normalna ściana działowa a ze jest zbrojona to robili ja tak by byla mocniejsza i po to by mozna bylo umywalke powiesic na niej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 11:59  
Cytuj
Jak bede w Stalowej to na pewno zapytam. Jedynie chcialem zapytac czy ktos z Was ostatnio tego nie robil i co trzeba zalatwic (czy trzeba cos zglaszac itp). Nie mam pojecia czy sciana jest zbrojona ale wisi na niej zlew, no i na gorze jest otwor (jak by barkowalo jednej cegly smiech2) pomiedzy lazienka a ubikacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 9 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 12:57  
Cytuj
Musisz dostarczyć do spółdzielni rysunek rzutu mieszkania i zaznaczyć ściankę , którą chcesz wyburzyć(może być nawet odręczny rysunek) . Potem czekasz udzielenie zgody ,kilka dni do 2 tyg .To tylko formalność ale zawsze lepiej mieć wszystko na piśmie ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 19:21  
Cytuj
CYTAT
no i na gorze jest otwor (jak by barkowalo jednej cegly smiech2) pomiedzy lazienka a ubikacja.
Ten "otwór" to może komin wentylacyjny? jezyk A wtedy ścianki wyburzyć niestety nie można!

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2014r. 14:02  
Cytuj
do ewciaaa

nie mam pojecia zielonego. Jak bede w Stalowej to popytam "gdzie trzeba". Jak kupowalem mieszkanie w agencji, to agentka z biura nieruchomosci mowila ze mozna ja wyburzyc.


Tak to wyglada:

http://zapodaj.net/6734c397e6fd3.jpg.html

http://zapodaj.net/9f0ded81e904a.jpg.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 09:12  
Cytuj
zaden komin mozna ja na 10000% wyburzyc !!! Komin znajduje sie na wysokosci wanny. Do jej miejsca mozesz smialo ściankę usunąć. Normalna dzialówa. Relikt PRL'owski

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 13:10  
Cytuj
do citizen,

doklanie tak mam zamiar zrobic. Wanna idzie do wywalenia (chce zamienic na kabine przysznicowa).

PS. Dziekuje wszystkim za porady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 21:39  
Cytuj
ja mam tak zrobione "bez zgrzytu" ;) spokojnego remontu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 22:11  
Cytuj
Ścianka działowa pomiędzy łazienka a wc w blokach z prefabrykatów np. OWT jest napewno NOŚNA !!!! Jak jest zbrojenie to jest nosna !!! Ja tak mam. Wyburzajcie wyburzajcie, to się bloki poskładają jak domki z kart....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 22:40  
Cytuj
u mnie w bloku kolo z 2 pietra tak sobie wyburzył wszystko aż nad sąsiadem z góry popękały ściany a ze miał po remoncie doniósł gdzie trzeba i gość teraz ma bubuok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 22:54  
Cytuj
do maria118,

nie wydaje mi sie ze to jest sciana nosna. Uderzajac reka w sciane, czuc ze jest cienka, chyba z cegly (pewnosci nie mam). Sciana nosna to chyba grubsza jest? Przykladowo ta co jest miedzy salonem a przedpokojem czuc ze jest grubsza i solidniejsza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 23:44  
Cytuj
przystaw bosha, wyciagnij wiertlo i wierc, jak spalisz wiertlo tzn ze nosna umiech jak nie to mozesz rozwalac. byleby tylko sasiadowi z dolu nie pekl sufit podwieszany, bo wtedy masz inspekcje ze spoldzielni pewna jak Kevina na Swieta umiech
powodzenia umiechok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 00:00  
Cytuj
A mnie wciąż zastanawia, po co tak usilnie chcecie mieć kibel w łazience?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 08:52  
Cytuj
Ale w spoldzielni i tak najpierw musze miec zgode? Czy ktos z Was robil to "na zywca"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 09:31  
Cytuj
Ja wyburzałam dwie ściany działowe w mieszkaniu, jedna między kuchnią a pokojem i druga między łazienką a ubikacją, zaniosłam pismo wraz z rysunkiem "przed" i "po" do spółdzielni i zgoda przyszła pozytywna, nie pamiętam ile czekałam na zgode, ale nie dluzej niz 2 tygodnie. Sporo znajomych wyburzało ściany na własną rękę i nie mieli nigdy z tego powodu jakiś nie przyjemności, ale warto mieć takie rzecy na papierze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 09:48  
Cytuj
My wyburzalismy scianki dzialowe pokojowe i nie bylo zadnego problemu, zglaszania itd. Nie wiem czy jest nakaz zgloszenia czy nie, poki co nikt mi sie nie platal po chalupie, tylko sasiad z dolu ktoremu pekl sufit podwiezany w kuchni...ale przyszedl inspektor, popatrzyl, stwierdzil,ze nie naruszono scian nosnych, a temu Panu ktos widocznie spapral robote umiech
i bylo po rozmowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 13:52  
Cytuj
Mam nadzieje ze tyle nie bede czekal na zgode, bo to dwa tygodnie w plecy placze. Jednak samo skucie plytek, usuniecie wanny itp to chyba juz moge bez niczego? Zadnych zgloszen do spoldzielni tip?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 15:26  
Cytuj
Płytek nie trzeba, pod warunkiem, że nowe położysz w podobnym kolorze. Ale usunięcie wanny musisz zgłosić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 18:17  
Cytuj
Nie mieszaj gosciowi w glowie bo sie naslucha i pozniej bedzie chodzil i glupoty mowil i robil...tak sie rodza Macierewicze.mlotek

Tlucz chlopie wszystko w chalupie byle od 6 do 21 roboty ciezkie...do 22 mozesz robic 'ciche' prace remontowe...ale dla pewnosci podejdz do administracji i spytaj.
Tylko nie mow ze robisz remont, bo Cie zaczna wypytywac i moze zechca sprawdzic czy masz np. wywietrzniki zamontowane, bo w SM to teraz wymog...i zawsze cos znajda, droznosc kominow itd...

Spytaj, czy -:"Gdybym byl zainteresowany ewentualnym remontem, to czy musze...?" :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 21:56  
Cytuj
Tez mi sie wydaje troche smieszne zglaszanie takich glupot jak wanna itp. Oni to nie maja innych zajec w tej spoldzielnizapytaniezapytanie.

Dzieki za rade ROE. Skorzystam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 22:09  
Cytuj
Chyba nie dostrzegłeś ironii w poście Advocato.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 10:51  
Cytuj
do mik8,

tak mi sie wydawalo. To jest troche idiotyczne zeby chodzic z kazda sprawa do spoldzielni. Prawda jest tez taka, ze nigdy nie mialem wczesniej mieszkania w bloku. Jak bylem mlodzszy to mieszkalem w domu a tam nie ma czegos takiego jak spoldzielnia. Dlatego jest to dla mnie nowosc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 12:21  
Cytuj
umiech

Ale już np. wymianę kaloryferów z żeliwnych na stalowe czy aluminiowe musisz zgłosić i np. w naszym przypadku się nie zgodzili i kazali nam w nowej, wyremontowanej łazience zostawić ten ochydny, żeliwny grzejnik na środku ściany sciana

W pokojach oczywiście też, ale tam to trochę mniejszy problem, bo w razie czego można je jakoś ukryć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »