NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Islam, Co to takiego?
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 12:51  
Cytuj
Natknąłęm się w necie na dwa ciekawe filmy. Przyznam szczerze trzyma się to kupy.
Pierwszy pokazuje co się dzieje we Fracji gdzie Islam się rozszeża:
http://www.youtube.com/watch?v=Do0jCdAliS0
Drugi jest pewną teorią na temat dżihadu:
http://www.youtube.com/watch?v=Do0jCdAliS0
I na koniec coś z naszej telewizji:
http://www.youtube.com/watch?v=YcjSSgXv4fQ


Co o tym sądzicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 12:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 15:51  
Cytuj
CYTAT
Przyznam szczerze trzyma się to kupy.
...
...
...
Co o tym sądzicie?

Sądzę, że pierwszy i drugi film to ten sam film. I sądzę, że faktycznie co do kupy być może masz rację. pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 17:42  
Cytuj
Szopen, wiem że to nie ma dla Ciebie znaczenia ale ja Cie bardzo lubięumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 19:21  
Cytuj
CYTAT
Szopen, wiem że to nie ma dla Ciebie znaczenia ale ja Cie bardzo lubięumiech

Błagam, napisz, że nie jesteś mężczyzną! ?!?! Bo to może mieć kluczowe znaczenie dla mnie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 20:59  
Cytuj
W koranie jest ponad 100 bezpośrednich odwołań do zabicia innowiercow jeśli nie uda się ich przekonać do przejścia na islam. To nie jest pokojowa religia...y

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 21:48  
Cytuj
A Pismo św. mówi, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości, a jak chrześcijanie nawracali pogan w Europie, Ameryce Płd. itd. to wszyscy wiemy.
A dziś to proszę jakie baranki, tylko jakby ludzie w końcu nie puknęli się w głowę i nie porobili rozdziałów kościoła od państwa to byśmy jeszcze dziś robotę od porannej mszy zaczynali.
A muzułmanie nikomu nie podskoczą, w USA, Rosji, Chinach maja tyle do gadania że ohoho.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 22:19  
Cytuj
CYTAT
W koranie jest ponad 100 bezpośrednich odwołań do zabicia innowiercow
Jako ten, który Koranu nie czytałem, nie mam kompetencji by z Tobą polemizować.

Zastanawiam się czy k0mar chce faktycznie rozmawiać o nauce miłości Jezusa czy morderczych zapędach muzułmanów. Bo to całkiem inna dysputa. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 08:32  
Cytuj
Do Szopena - nie jestem facetem, ale na randke nie pójdziemy, bo swoje lata mamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 17 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 08:44  
Cytuj
W filmie jest instrukcja jak zrobić bombę domowej roboty? Albo jak porwać samolot przy użyciu szczoteczki do zębów? A moze poradnik jak obciąć głowę chrzescijanowi na 10 sposobów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 08:50  
Cytuj
CYTAT
A Pismo św. mówi, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości, a jak chrześcijanie nawracali pogan w Europie, Ameryce Płd. itd. to wszyscy wiemy.
A dziś to proszę jakie baranki, tylko jakby ludzie w końcu nie puknęli się w głowę i nie porobili rozdziałów kościoła od państwa to byśmy jeszcze dziś robotę od porannej mszy zaczynali.
A muzułmanie nikomu nie podskoczą, w USA, Rosji, Chinach maja tyle do gadania że ohoho.


W Piśmie jest napisane ;) a ludzie czasami błędnie to interpretują, dlatego jest jak jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 09:02  
Cytuj
Przed "a" powinien być przecinek.
A co niby tam źle interpretują? Mylą miłość z zabijaniem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 17 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 09:16  
Cytuj
Nie mówcie mi ze to religia pokoju. Kobiety bite, zabijanie dzieci, morderstwa. W krajach w których rzadzi islam jest to na porządku dziennym i to u nich jest normalne. Polecam profil na Facebooku "delegalizacja islamu w Polsce". Mozna znaleźć tam wiele ciekawych artykułów o tym jaka naprawdę jest ta religia, wiele drastycznych zdjeć i wypowiedzi ludzi którzy mieli z tym kontakt

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 09:29  
Cytuj
Jak to wielokrotnie pokazała historia żadna religia nie jest pokojowa.
Przypomnijmy wydarzenia np. XIII wieku i pokojową, pełną chrześcijańskiej miłości bliźniego przeszłość Innocentego III.
Ogłosił on krucjatę przeciw Katarom (chrześcijański ruch religijny z południa Francji).
Rezultat - chrześcijanie, pod papieskimi auspicjami, wymordowali 10-krotnie więcej chrześcijan niż ich zginęło w rzymskim Coloseum w czasach Cesarstwa Rzymskiego.
Jeden z wielu smutnych epizodów tamtych czasów. Z ramienia kościoła krucjacie przewodził legat papieski Arnaud Amaury, opat z Cîteaux. 22 lipca 1209, kiedy to zdobyto Béziers, zamieszkane przez katolików i katarów, doszło do wyjątkowo drastycznych wydarzeń. W kościele św. Marii Magdaleny zabito 7000 ludzi, w tym kobiety i dzieci. Na ulicach miasta zabito i okaleczono dalsze kilka tysięcy. Arnaud zdał Innocentemu III następującą relację: „Dzisiaj Wasza Świątobliwość, dwadzieścia tysięcy mieszkańców wydano mieczowi, niezależnie od posady, wieku czy płci”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 10:26  
Cytuj
Każda religia, każda znana mi religia prowadzi do przemocy i zachowań zwykle sprzecznych z samym jej przesłaniem (takie Putinowskie "my chcemy pokoju na Krymie, a Ci ludzie w naszych mundurach to nie my"). Każda religia oparta jest na hierarchii, a wszędzie tam, gdzie występuje podział na ważniejszych i mniej ważnych, gdzie ludzie dzielą się na jego eskcelencję i grzeszne owieczki będzie dochodzić do konfliktów, a ten mocniejszy, zawsze będzie upadlał słabszego, ot chociażby po to, by utrzymać swą pozycję. Do tego oczywiście wchodzi jeszcze kwestia poczucia słuszności swych racji. To prowadzi do konfliktów z osobami o innych poglądach i to niezależnie od intencji (jedni starają się "nawrócić" niewiernych, bo czują, że w ten sposób ich uratują, inni chcą im po prostu obciąć głowę). Niezależnie od tych intencji, zawsze wyrządza się mniejszą lub większą krzywdę, a dialog kończy się mordobiciem. Abstrahując już od w/w filmów, pomieszanie kulturowe, a w szczególności religijne prowadzi do spięć. Czy to katolik spotka na klatce schodowej świadka Jehowy, czy zbrojna grupa muzułmanów wtargnie do katolickiej świątyni z maczetami i kałasznikowami w dłoniach. Fakt faktem, że z tym pierwszym przypadkiem łatwiej żyć i jest to coś do przyjęcia w cywilizowanym świecie, gdzie ścierają się ludzie myślący, mający odmienne poglądy. Przypadek drugi jest zwykłym przykładem zacofania, zezwierzęcenia i fanatyzmu.

Moim zdaniem granic należy bronić zarówno przed uzbrojonym obcym wojskiem, jak i wojującym słowem fanatyzmem religijnym. Pierwsza grupa z karabinem w ręku może podbić nasz kraj, następnym krokiem będzie zaprowadzenie tu swojego porządku, prawa, religii, obyczajów. Druga grupa wejdzie tutaj ze swoim porządkiem, prawem i obyczajami, a kolejnym krokiem może być chwycenie za broń. Wtedy jednak bronić się nam będzie o wiele, wiele trudniej.

I żeby nikt nie stwierdził, że jestem przeciwnikiem Islamu. Uważam, że Islam to taka sama religia jak większość innych. Chrześcijaństwo też ma swoje niechlubne epizody i dzikie korzenie. I tu wchodzi mentalność. Ludzie w Europie są nieco bardziej kulturowo, cywilizacyjnie i społecznie posunięci do przodu, a każdy skok cywilizacyjny niesie za sobą łagodniejsze, bardziej pacyfistyczne i przemyślane załatwianie sporów. Muzułmanie w większości są na tym etapie, kiedy chrześcijanie palili ludzi na stosach, nabijali na pal, wyżynali całymi wioskami, patroszyli dzieci jak zwierzęta. Wtedy wyrżnęli Amerykę zaprowadzając tam swój porządek. Cóż dzieje się teraz? Teraz muzułmanie robią to samo. Siłą, mieczem i krwią szerzą swą wiarę. Być może i oni się opamiętają. Tyle, że chrześcijanom przeszło, kiedy dopięli swego. Oby Europa obroniła się i nie poległa jak chociażby wspomniana Ameryka.

Wydaje mi się, że podobny wątek już kiedyś był na forum. Może warto by było tam zajrzeć, zapewne wiele już zostało powiedziane i nie ma sensu powielać wątków. Z tym, że nie daję sobie ręki, ani czegokolwiek innego uciąć, że mam rację. Pozdr.

CYTAT

Do Szopena - nie jestem facetem, ale na randke nie pójdziemy, bo swoje lata mam

Nie ma sprawy, ja okres randek też już mam za sobą, choć z drugiej strony, podobno nigdy nie jest za późno, by pójść na randkę, pod warunkiem, że formalnie jest to do przyjęcia umiech A o płeć pytałem, bo jak sobie wyobraziłem anonimowego faceta, który mnie bardzo lubi, to mnie przeszedł dreszcz... ten taki straszliwy umiech Teraz już jestem spokojny smiech2 Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:07  
Cytuj
CYTAT
Ludzie w Europie są nieco bardziej kulturowo, cywilizacyjnie i społecznie posunięci do przodu, a każdy skok cywilizacyjny niesie za sobą łagodniejsze, bardziej pacyfistyczne i przemyślane załatwianie sporów. Muzułmanie w większości są na tym etapie, kiedy chrześcijanie palili ludzi na stosach, nabijali na pal, wyżynali całymi wioskami, patroszyli dzieci jak zwierzęta.


Pozwolę sobie mieć, oględnie mówiąc, poważne watpliwości.

Czy Twoje przekonanie o wyższości kulturowej, cywilizacyjnej, moralnej Zachodniej Eurony zbudowałeś po np. wycieczce do Oświęcimia?
Progres Europy polega na zastapieniu wbijania na pal Cyklonem B?
Pacyfistyczne załatwianie sporów to Monachium 1938 roku?
Ile wsi "przeszło" przez komory gazowe?

Wydarzenia w Srebrenicy w roku 1995 to także korona europejskiej cywilizacji.

Ps. Jeszcze jedna ładna ilustracja:
http://histo(...)d=1126ff

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 15:46  
Cytuj
Z braku czasu uściślę krótko, że chodziło mi raczej o ogól ludności, o tzw. "zwykłych" ludzi. Nie mam na myśli europejskich zbrodniarzy czy całych systemów zbrodniczych. Jak najbardziej rozumiem Twoje wątpliwości i są one słuszne. Na myśli miałem karanie złodziei przez ucinanie rąk, oblewanie niewiernych żon kwasem, albo ukamieniowania za zdradę. W Europie takie praktyki zanikły, a kiedyś kary może nie takie, ale podobne praktykowano na rynkach wielu europejskich miast. Dziś, nawet żeby zaproponowano mieszkańcom wspólną zabawę pod tytułem "Chłosta publiczna", zapewne nie znalazłoby to poklasku. Przynajmniej mam taką nadzieję umiech Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 17:58  
Cytuj
CYTAT
Przed "a" powinien być przecinek.
A co niby tam źle interpretują? Mylą miłość z zabijaniem?



Przed "a" powinien być przecinek ale go nie ma i tyle w tej kwestii.

Co źle interpretują ? Coś muszą skoro Bóg kazał miłować bliźniego swego, a pojawiła się przemoc, zabójstwa. Chyba coś źle zinterpretowali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
Zastanawiam się czy k0mar chce faktycznie rozmawiać o nauce miłości Jezusa czy morderczych zapędach muzułmanów. Bo to całkiem inna dysputa. Pozdrawiam.

W tym chcę się skupić na Chrześcijaństwie, a raczej na jego prawdziwym obliczu.
Chciałbym sprowokować dyskusję pytaniem:
Czy ludzie którzy postępują źle (czyt. nawołują do morderstw), chodź są wysoce poważani np. papież, są Chrześcijanami? Jeśli nie to dlaczego biorąc ich uczynki pod uwagę oskarżamy Chrześcijaństwo?

Dla leniwych: http://biblia.info.pl/biblia.php.
Fajna stronka z tekstami Pisma Św. i wyszukiwarką tekstu. Poszukajcie jeśli chcecie w różnych tłumaczeniach czy jest gdzie kolwiek nawoływanie do przemocy choćby. Przez analogie porównam Chrześcijan do Islamistów. W koranie jest nawoływanie do przemocy (sam nie czytałem, ale wiem to z podań - wierzę ponieważ nikt nie zaprzecza), natomiast w Piśmie Św. nie ma. Mało tego nauka Jezusa mówi jasno (List do Galatów 5:19-21, Biblia Warszawska):
CYTAT
Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.

Nie wiem jak dla was ale dla mnie, jeśliby człowiek mówił, że jest Muzułmaninem i nawoływałby do tolerancji (prawdziwie) powiedziałbym, że jest kłamcą. Jeśli ktoś mówi zabijaj i zarazem jestm Chrześcijaninem (choćby był papieżem) powiem, że jest kłamcą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 09:27  
Cytuj
CYTAT
A Pismo św. mówi, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości, a jak chrześcijanie nawracali pogan w Europie, Ameryce Płd. itd. to wszyscy wiemy.

To nie oznacza, że w Piśmie jest napisane, żeby zabijać, baa nawet ani słowa o tym nie ma.

CYTAT
Nie wiem jak dla was ale dla mnie, jeśliby człowiek mówił, że jest Muzułmaninem i nawoływałby do tolerancji (prawdziwie) powiedziałbym, że jest kłamcą. Jeśli ktoś mówi zabijaj i zarazem jestm Chrześcijaninem (choćby był papieżem) powiem, że jest kłamcą.

Dokładnie jak kolega Komar napisał, dwoma rękami się pod tym podpisuję...Ale wydaje mi się że chodziło Ci bardziej na zwrócenie uwagi na to jaką religią jest Islam (a jest na co zwracać uwagę) a nie jej porównywanie z Chrześcijaństwem, temat troche schodzi na bok...
tutaj ciekawy filmik:
http://www.youtu(...)p3xuLvFg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
[cytat]A Pismo św. mówi, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości, a jak chrześcijanie nawracali pogan w Europie, Ameryce Płd. itd. to wszyscy wiemy.

To nie oznacza, że w Piśmie jest napisane, żeby zabijać, baa nawet ani słowa o tym nie ma.

CYTAT
Nie wiem jak dla was ale dla mnie, jeśliby człowiek mówił, że jest Muzułmaninem i nawoływałby do tolerancji (prawdziwie) powiedziałbym, że jest kłamcą. Jeśli ktoś mówi zabijaj i zarazem jestm Chrześcijaninem (choćby był papieżem) powiem, że jest kłamcą.


Ale jest napisane, że jak ktoś sie nie będzie stosował do nauki Jezusa to zostanie skazany na więczne męki w piekle, pewnie gorsze niż śmierć.

No proszę państwa, po prostu zero tolerancji dla innych poglądów, hehe.

Coś mi sie zdaje, że komar chce tu jakąś działąlność misyjną na tym forum prowadzić, co jeszcze jest do zaakceptowania.
Ale skłócanie chrześcijan z muzułmanami to już mi brzydko pachnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 09:55  
Cytuj
A ja mam pytanie do k0mara, mianowicie, dlaczego najpierw piszesz o tym, że dla Ciebie wyznacznikiem wszelkich norm etycznych jest Pismo Święte, następnie, gdy pada pytanie o brutalność, zemstę etc. stwierdzasz, że "Nigdzie w Nowym Testamencie"... zapomniałeś o Starym Testamencie, czy tak jak dla większości Chrześcijan, jest on i dla Ciebie niewygodny, nie pasujący do nauk Chrystusa, zbyt żydowski? Ja wiem, że w cukierkowym i kolorowym Nowym Testamencie nadstawia się ten drugi policzek, ale w Starym Testamencie "wydłubuje się oczy".

Żeby zobrazować co mam na myśli, przytoczę kilka cytatów ze ST z jednej ze stron (żeby nie być gołosłownym, losowo wybranych kilka cytatów sprawdziłem, zgadzają się dokładnie). Powiedz mi zatem, k0marze niesiony miłościa Chrystusa, czy odrzucasz Stary Testament? Czy podważasz jego treść? Jak odnosisz się do Boga, który, cóż, inaczej tego nazwać nie można, zwyczajnie w którymś momencie... zmienił zdanie na podstawowe tematy?

Ok, wrzucam cytaty ze strony http://www.stron(...)a_b.html :

Pwt 21:18-21
18. Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny,
19. ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta,
20. i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu.
21. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się.
(BT)

Pwt 22:13-14
13. Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi,
14. zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa,
(BT)
Pwt 22:20-21
20. (...) jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety,
21. wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienowaćją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.
(BT)

Kpł 24:11
11. Syn Izraelitki zbluźnił przeciwko Imieniu i przeklął je. Przyprowadzono go do Mojżesza. Matka jego nazywała się Szelomit, córka Dibriego z pokolenia Dana.
(BT)
Kpł 24:13-14
13. Wtedy Pan powiedział do Mojżesza:
14. Każ wyprowadzić bluźniercę poza obóz. Wszyscy, którzy go słyszeli, położą ręce na jego głowie. Cała społeczność ukamienuje go.
(BT)

Kpł 20:9-10
9. Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie.
10. Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica.
(BT)

Wj 21:15
15. Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią.
(BT)

Wj 35:2-3
2. Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.
3. Nie będziecie rozpalać ognia w dniu szabatu w waszych mieszkaniach.
(BT)

Rdz 38:24
24. Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych. Juda rzekł: wyprowadźcie ją i spalcie!
(BT)

I tu jest świetna historyjka, warto przeczytać całość:


Lb 31:1-3
1. Rzekł Pan do Mojżesza:
2. Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków.
3. Rzekł więc Mojżesz do ludu: Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana.
(BT)
Lb 31:7-10
7. Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
8. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora.
9. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek.
10. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów.
(BT)
Lb 31:14-18
14. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
15. Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?
16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana.
17. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
18. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.
(BT)

Nie pluję, nie nastawiam przeciw sobie, chcę jedynie poznać stosunek k0mara to powyższego, stąd przytaczam te cytaty i czekam na sensowny komentarz. Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 10:48  
Cytuj
" Niechcę i nie będę rozwodził się nad tym co jest nie tak w nauce różnych wyznań czy religii, ponieważ mnie interesuje wyłącznie wyłącznie to co jest zgodne. "

Na podstawie powyższej wypowiedzi k0mara ja tu widzę, że mamy do czynienia z domorosłym kaznodzieją, który uważa, że jest najmądrzejszy i teologowie katoliccy ew. innych wyznań moga mu podskoczyć.
No życzę ci więc k0mar dobrego samopoczucia i owocnego nauczaniaumiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 10:56  
Cytuj
CYTAT
Na podstawie powyższej wypowiedzi k0mara ja tu widzę, że mamy do czynienia z domorosłym kaznodzieją, który uważa, że jest najmądrzejszy i teologowie katoliccy ew. innych wyznań moga mu podskoczyć.


CYTAT
A ja mam pytanie do k0mara, mianowicie, dlaczego najpierw piszesz o tym, że dla Ciebie wyznacznikiem wszelkich norm etycznych jest Pismo Święte, następnie, gdy pada pytanie o brutalność, zemstę etc. stwierdzasz, że "Nigdzie w Nowym Testamencie"... zapomniałeś o Starym Testamencie, czy tak jak dla większości Chrześcijan, jest on i dla Ciebie niewygodny, nie pasujący do nauk Chrystusa, zbyt żydowski? Ja wiem, że w cukierkowym i kolorowym Nowym Testamencie nadstawia się ten drugi policzek, ale w Starym Testamencie "wydłubuje się oczy".


Nie nazywajmy szamba perfumerią.
kOmar to watykański manipulator i propagandzista.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 11:25  
Cytuj
Widzę,że ciekawie się zaczyna robić...
Tak na zdrowy rozum - masz rację ale tu chyba nie o nasze rozumowanie chodzi ale o to co Bóg przez te wydarzenia i związane z tym prawo Starego Testamentu mówi do człowieka.
Żeby dostąpić odpuszczenia grzechów i kiedyś znaleźć się w wieczności z Bogiem trzeba być świętym , bo w niebie nie znajdzie się nic co nie jest święte- przynajmniej ja bym chciała być w takim niebie ...W związku z tym trzeba było przestrzegac 10 przykazań i składać ofiary a efekt był taki , że ludzie nie byli w stanie żyć czystym życiem i stos czały czas płonął. Bóg chce żeby człowiek kiedyś po śmierci był z Nim w niebie ale ludziom trudno było w ten sposób tam się dostac to Musiał na świat być posłany Jeus jako jedna , doskonała ofiara i trzeba Go zaprosić szczerze do serca i jużumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
Widzę,że ciekawie się zaczyna robić...

Pod względem merytorycznym, czy emocjonalnym? umiech

Do reszty Twojego wpisu, który sumiennie, trzykrotnie przestudiowałem, nie odniosę się, bo średnio rozumiem. Nie chodzi o to, że niejasno napisałaś, tyle, że ja nigdy nie rozumiałem jak można okazywać miłosierdzie przez oślepienie kogoś, albo przez zesłanie na śmierć swojego własnego syna. Ja wiem, to pięknie brzmi "Bóg umiłował mnie do tego stopnia, że dla mnie poświęcił życie własnego Syna". Świetnie, tylko jakby to wyglądało jakby dziś taka Waśniewska Katarzyna stwierdziła, że zabiła swoją córkę, by Pan nasz miłosierny odpuścił grzechy wszystkim mieszkańcom Sosnowca. Posadzić ją za to? Złożyć jej pokłon? Za duży już jestem, by mnie nawracać, zresztą dobrze mi tak jak jest umiech Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »