NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Odśnieżanie ścieżek rowerowych., Kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulicy COP.
Posty: 5
Dołączył: 10 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 17:36  
Cytuj
Chcę jeździć rowerem do pracy, niestety moja droga wiedzie ulicą Centralnego Okręgu Przemysłowego. Piszę nistety bo odpowiedzialny człowiek za otrzymanie ścieżki rowerowej w stanie pozwalającym na jazdę rowerem po prostu olał swoje obowiązki. Chcę wiedzieć kto to jest, z imienia i nazwiska. Kto wziął pieniądze za odśnieżanie i nie zrobił co do niego należy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 17:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 20:51  
Cytuj
Heloł. Mamy styczeń ! Zima, a w zimie - jeździmy po śniegu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Chcę jeździć rowerem do pracy, niestety moja droga wiedzie ulicą Centralnego Okręgu Przemysłowego. Piszę nistety bo odpowiedzialny człowiek za otrzymanie ścieżki rowerowej w stanie pozwalającym na jazdę rowerem po prostu olał swoje obowiązki. Chcę wiedzieć kto to jest, z imienia i nazwiska. Kto wziął pieniądze za odśnieżanie i nie zrobił co do niego należy.
Nie tylko ta ścieżka jest nie odśnieżona. Praktycznie wszystkie ścieżki rowerowe w Stalowej to masakra. Albo są "odśnieżane " przez imbecyli, którzy biorą kasę za przejechane kilometry i mają w D... czy przy okazji coś tego śniegu zgarną czy nie, albo w ogóle zasypane śniegiem przy okazji odśnieżania chodnika. :-/

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2196
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 22:26  
Cytuj
Odpowiem słowami platformy obywatelskiej


Sory taki mamy klimat.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 22:32  
Cytuj
Kto wzial pieniądze i od kogo to jedno, a kto jest za to odpowiedzialny to drugie. Jeśli urząd miejski to nalezaloby tam zadzwonić i zapytać. W końcu podatki biora.
Hm, to nawet ciekawy test dla tego naszego systemu demokratycznego by był. Jeśli my nie płacimy podatkow to oni maja na nas policje i wiezienia, a jeśli oni zgarna kase i nie robia tego co do nich należy to my mamy na nich co???
Oj cieżka zima panie, co poradzić, że taki klimat.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 23:26  
Cytuj
Jesli czyta to forum pani odpowiedzialna za drogi gminne w urzędzie miasta to chciałbym przypomnieć że chodniki nie przylegające do posesji a dzieli je pas zieleni należą do utrzymania w czystości oraz do odśnieżania do gminy i do cholery niech chodniki odśnieżają na osiedlu Hutnik i Hutnik II.
Jeśli tego nie uczynia to kto wie moze jutro sie tam wywrócę i bedzie to miasto drogo kosztować bo odszkodowanie za nieobecność w pracy plus straty moralne i na zdrowiu a chodnik nie odśnieżony odkąd przyszła zima.
Czy ja muszę co spadnie śnieg jeżdzic do urzedu i przypominać że tu i tu zalega śnieg po czym panowie z szuflami przyjeżdżaja i odśnieżaja masakra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 00:01  
Cytuj
W tamtym roku ścieżki rowerowe odśnieżone były w miarę dobrze.Przejazd był szeroki,można się było swobodnie minąć z nadjeżdżającym rowerzystą z naprzeciwka.W tym roku jest wąziutko odśnieżona ścieżka,a w dodatku zasypana śniegiem z ulicy.Ludzie rowerami też jeżdżą do pracy i nie sposób się minąć z rowerzystą nadjeżdżającym z naprzeciwka,bo się wpada,albo w śnieg zgarnięty z ulicy,albo w głębokie ślady po kole zostawione po traktorze,który ,,odśnieżał" ścieżkę.Na domiar złego ścieżka rowerowa przedzielona jest wystającym niedużo,ale jest krawężnikiem wzdłuż.I na ten właśnie środek ścieżki czyli wąski krawężnik dzielący dwa pasy ścieżki rowerowej był sypany ostatnio piasek.Nie sposób zjechać z prawego na lewy pas ścieżki np.wyprzedzając rowerzystę,żeby nie wyłożyć się na tym krawężniku gdy jest przysypany śniegiem.Piszę o ścieżce rowerowej od Burgerbaru w stronę Stalszmitu.Zacznijcie odśnieżać jak w tamtym roku szeroko,a nie na odpier..l.mlotek

Sielanka
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 08:49  
Cytuj
...a ja się pytam gdzie jest ten Pan na tym traktorku!!??
Chodnik wzdłuż szpitala (kierunek na Orlen) to jedna wielka zaspa do kolan!!! Ludzie wydeptali sobie tylko waski pas do przejścia i aby sie minąć to jedna osoba musi zejść w zaspę.
Przecież to chore zeby wydzwaniać do ludzi odpowiedzialnych za te prace i dopominać się o odśnieżanie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 09:50  
Cytuj
Ogólnie po głównych chodnikach chodzi się źle. Co z tego, że przejechał pług jak zostawił 3 cm śniegu(np. chodnik "na górce", koło Toyoty) . Takie odśnieżanie mija się z celem. Już lepiej jest na chodnikach osiedlowych, gdzie odśnieża spółdzielnia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 10:20  
Cytuj
Straszne, 3 cm śniegu w zimie na chodniku smiech2 Skandal smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 11:20  
Cytuj
@czortunio
Dodam, że ten śnieg nie jest ubity. Idzie się jak po błocie. Rozumiem, że na osiedlach mogłoby tak być, ale nie na głównych chodnikach miasta. Porażka służb odśnieżających.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 13:44  
Cytuj
3 cm nie ubitego śniegu w zimie - koszmar smiech2

Czy naprawdę nie macie poważniejszych problemów, niż śnieg w zimie ?
W lecie jest gorąco, po deszczu mokro, w zimie śnieg, a jak jest mróz to ślisko ! To normalny stan rzeczy o tej porze roku.
Jak pzreszkadza Ci 3 cm śniegu, może tzreba lepsze buty zakupić ?

Jakaś membrama + vibram i nie będzie Ci przeszkadzało 3 cm śniegu cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 13:52  
Cytuj
czortunio chyba już zapomniałeś jak w tamtym tygodniu sporo ludzi połamało ręce i nogi, bo właśnie osoby odpowiedzialne za odśnieżanie i posypywanie piachem chodników i ulic zawiodły. Sama widziałam jak ludzie się przewracali starsi i młodzi, bo jak szli do pracy był tylko lód.
Albo jak matki pchają a raczej próbują pchać wózek z dzieckiem po nieodśnieżonych lub pełnej śniegowego błota brei.

Płacimy podatki więc mamy prawo żądać porządnego odśnieżania dróg, ulic, ścieżek rowerowych nie ważne ile metrów śniegu spadnie.

W mieście ma być porządek a nie dziadostwo.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 14:05  
Cytuj
CYTAT
czortunio chyba już zapomniałeś jak w tamtym tygodniu sporo ludzi połamało ręce i nogi, bo właśnie osoby odpowiedzialne za odśnieżanie i posypywanie piachem chodników i ulic zawiodły. Sama widziałam jak ludzie się przewracali starsi i młodzi, bo jak szli do pracy był tylko lód.


Nie zawiodły. Tylko nastała ZIMA. Był mróz i był LÓD. Czy Wy jesteście jacyś ułomni ? Chodzić nie potraficie, że Wam przeszkadzają zimowe warunki ?

Przewracali się w dużej mierze z powodu złego obuwia. Jakichś kozaczków na obcasach smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 15:32  
Cytuj
czortunio guzik prawda. Sama chodzę na płaskim bez obcasów (podeszwy mam z protektorem) i ostrożnie a nie raz tej zimy zaliczyłam orła, bo właśnie ktoś nie odśnieżył lub nie posypał.
Zima zimą ale jakieś godne warunki dla pieszych się należą.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 16:10  
Cytuj
To ja nie wiem jak Ty chodzisz smiech2

Godne warunki zimą - to ŚNIEG.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 16:53  
Cytuj
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ja bardzo lubię, kiedy w zimie jest dużo śniegu, bo to jest właśnie prawdziwa zima. Ale po to są powołane odpowiednie służby, aby dbały o odśnieżanie dróg i chodników, tak, by można było w miarę normalnie funkcjonowac.

Pierwszego dnia, kiedy tak zmroziło wyszłam rano z dzieckiem na rękach. Chciałam się tylko dostac do samochodu, ale po 3 krokach wróciłam się do domu po wózek, żeby te 50m podjechac, bo nie dało się iśc (chodzę w płaskich, zimowych butach). A i z wózkiem wcale nie było łatwiej - na chodniku było lodowisko i ani grama piasku. Następnego dnia już było posypane.

Jak wyszłam z dzieckiem na sanki, to też mi się podobało, że na chodnikach śnieg, bo mogłam wszędzie dojśc. Ale kiedy następnego dnia musiałam wziąc wózek, już nie było tak fajnie. Zwłaszcza, że jestem w ciąży i dla mnie to duży wysiłek pchac wózek przez ten śnieg.
Gdybym była młodzieńcem w pełni sił, to też bym pewnie nie widziała żadnego problemu w obecnym stanie rzeczy. Ale nie jestem, jak pewnie 80% użytkowników chodników w tym mieście.

Drogi i chodniki są dla wszystkich, więc trzeba myślec o wszystkich - o dzieciach, niepełnosprawnych i osobach straszych. Wszyscy płacimy podatki na ten cel, a ktoś bierze pieniądze za to, by było tak, jak powinno byc, a niestety nie jest.

I masz rację czortunio - to jest zima, zwyczajna zima, a nie kataklizm pogodowy, w czasie którego możnaby było odpowiednim służbom wybaczyc niedociągnięcia i wynikające z tego utrudnienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 19:59  
Cytuj
Jak wynika z obserwacji w Stalowej Woli odśnieżanie do czarnego asfaltu przysługuje tylko Jaśnie Panom Kierowcom - zwróćcie uwagę że tylko na ulicach jest czarny asfalt - bo inaczej zaraz podnoszą raban - wystarczy zerknąć na forum. Tymczasem chodniki tej zimy są straszliwie zawalone breją, nie wspominając już o ścieżkach rowerowych które nie zostały wogóle ruszone a wręcz jeszcze zasypane śniegiem z chodników.
Czyli: piesi i rowerzyści to użytkownicy III kategorii, liczą się tylko Jaśnie Panowie Kierowcy. Jak to pisze troll czortunio: "piesi i rowerzyści: morda w kubeł, jest zima!". Także możecie pisać na Berdyczów. A czortunio na Płemieła! potluczony

ps.
Też jestem głównie pieszym i rowerzystą, ale w tym roku ze ścieżek po prostu nie da się korzystać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 21:54  
Cytuj
Stalowiak, nie wiem czym się kierujesz ale samochody czarny asfalt sobie po prostu wyjeździły. Nie wiem czy wiesz ale opony poprzez tarcie i opory toczenia nagrzewają się i po trochu ten śnieg topnieje. Przelicz to przez liczbę jeżdżących samochodów i Ci wyjdzie. Dla porównania zobacz jak jest między blokami (mały ruch) a na głównych ulicach (dosyć spory)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 22:10  
Cytuj
Ostatnio czytałam wypowiedź jakiegoś pana z Rzeszowa, odpowiedzialnego za odśnieżanie. Mówił, że chodniki nigdy nie będą całkiem czyste, bo nie można ich sypac solą (ze wzg na bezpieczeństwo czworonogów) tak jak ulic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 12:47  
Cytuj
mik8 good fajnie pies ważniejszy od człowieka - to Polska właśnie sciana

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 16:24  
Cytuj
Wytłumaczenie znajdzie się zawsze dal tych nierobów i złodziei ...co rusz to nowe , co rusz coraz głupsze i irracjonalne .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 17:10  
Cytuj
Na konkurencyjnym portalu można przeczytać artykuł na ten temat. Nie dodam linku bo oczywiście SM boi się każdej konkurencji i zaraz spamuje linkijezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd: Nisko RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 23:29  
Cytuj
CYTAT
Stalowiak, nie wiem czym się kierujesz ale samochody czarny asfalt sobie po prostu wyjeździły. Nie wiem czy wiesz ale opony poprzez tarcie i opory toczenia nagrzewają się i po trochu ten śnieg topnieje. Przelicz to przez liczbę jeżdżących samochodów i Ci wyjdzie. Dla porównania zobacz jak jest między blokami (mały ruch) a na głównych ulicach (dosyć spory)

Buhahahaha...
Nie wiem co palisz ale głupszej teorii nie słyszałem jak żyję. Wobec tego po co wogóle odśnieżać drogi i po co to coroczne narzekanie na drogowców że "zaspali" - niech smrodziarze sobie sami, jak piszesz "wyjeżdżą" czarny asfalt good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 02:17  
Cytuj
Wywód Fox-GreyFox godny pożałowania . Pewnie sama wozi dupsko nawet do sklepu po bułki i nie przyjdzie jej do łba że sa ludzi korzystający z chodników i ścieżek rowerowych .
Ciekawe co napisze gdy nie długo drogi asfaltowe będą jak lodowiska ... że trzeba się na łyżwy przestroić ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »