NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Kto na nowego prezydenta stalowej woli ?,
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 18:32  
Cytuj
Trzy kacencje to trochę za dużo,ale na razie nie widzę alternatywy.
Nikt nie jest nieomylny i Pan prezydenyt też -wg. mnie parę wpadek zaliczył (biblioteka ,stadion,arogancja ,szeroki tor)
Rzeszów nam normalnie odjechał , Mielec też ,ale co mozna zrobić ?
na pewno nie budując stadion i kościoły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 18:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 18:34  
Cytuj
prezydent idealny to:
zdrowy jak Fila,
dobry jak Lucek,
asertywny jak Szrek ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
prezydent idealny to:
zdrowy jak Fila,
dobry jak Lucek,
asertywny jak Szrek ;]



ok

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 22:16  
Cytuj
goodno to tylko nowicki z PSS ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 22:18  
Cytuj
JUŻ był namaszczony przez prezesa pisuarów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 10 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 23:02  
Cytuj
Moja propozycja to Zygmunt Cholewiński, mógłby wiele dobrego zrobic dla miasta i powiatu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 21 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 08:51  
Cytuj
Tylko Lucjusz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tyle wtym temacie !!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5005
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 08:58  
Cytuj
Jakby lucek został prezydentem to ostatni gasi światło.
Zrobiłby miasto kościołów co już pokazał wielokrotnie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 10:17  
Cytuj
CYTAT
Trzy kacencje to trochę za dużo,ale na razie nie widzę alternatywy.
Nikt nie jest nieomylny i Pan prezydenyt też -wg. mnie parę wpadek zaliczył (biblioteka ,stadion,arogancja ,szeroki tor)
Rzeszów nam normalnie odjechał , Mielec też ,ale co mozna zrobić ?
na pewno nie budując stadion i kościoły.


Typowe głupie polskie myślenie - przez takie samo prostackie myślenie taka hołota jak PO, PiS, SLD, PSL itp. okrada ten kraj od wieeelu lat.

Przepierdzielił grubas ponad 200 mln na inwestycje i ty tłumaczysz go że "nikt nie jest nieomylny" ??
To niech by grubas liczył się ze zdaniem innych, a pierw ich pytał - a nie bawił się w dyktatora.

CYTAT
beda wszyscy mieli prace, beda placili, bedzie bezpiecznie, to bede martwil sie czy stezenie aluminium w powietrzu wynosi 0,00001 czy 0,00002 - roznica 100% pewnie wszyscy umra, albo czy jest 3dB za glosno - pewnie wszyscy ogluchna ;]


Oj mylisz się i to strasznie - już mieszkańcy Stalowej i okolic co raz bardziej chorują, a z roku na rok będzie i jest jeszcze gorzej.
Tak po za tym te firmy zarabiają ciężkie miliony trując całe miasto i okolice - więc niech zaczną płacić potężne odszkodowania za nieprzestrzeganie norm - stać ich na to !

Dla mnie osobiście kto by nie został prezydentem to na pewno nie bedzie gorzej niż jak prezydentem jest nadęty Szrek Dyktator.

Miał tyle lat na zrobienie czegoś a zrobił .. gówno.

Więc pora dać szansę: komuś nowemu, świeżemu, z nowymi pomysłami, z siłą i zapałem.

Zaś pora podziękować komuś: leniwemu, bezczelnemu i chamskiemu do potęgi n-tej, obrażającego radnych i mieszkańców miasta, komuś kto robi co mu się podoba, nie liczącego się ze zdaniami innych, komuś kto olewa spotkania rady miasta, komuś kto mówi do mieszkańców że "ma ich w dupie", osobie której Polskę pomyliła z Białorusią (chodzi o dyktaturę), komuś kogo ciężko zastać w swoim biurze, komuś kto przerąbał przez swoją kadencję sporo ponad 200 mln zł na całkowicie nietrafione inwestycje, które miasto każdego roku będą kosztować ogromne pieniądze !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 11:58  
Cytuj
CYTAT
echodna pojechales po bandzie, caly czas jedziesz jako przedstawiciel chicagowskiej szkoly ekonomii, a teraz mowisz ze bedziesz glosowal na Lucka, osobnika ktory by wszystkim wszystko dał :] Mamy glosowac na niego tylko dlatego ze jest uczciwy i chce dobrze? sugerujesz ze inni nie sa uczciwi?


Po prostu nie ma innego kandydata, no chyba że sam wystartuję umiech co nie wchodzi w grę bo polityką się brzydzę. Lucka popieram ze względu na jego osobę. Jest uczciwy a w pewnych kwestiach gospodarczych można go przekonać, bo jest otwarty na tematy które są mi bliskie i tyle. Chciałbym aby pojawił się ktoś inny ale nie ma takiej osoby.
Pan Sz. zrobił wiele dobrego ale i wiele złego. Może czas dać komuś innemu szansę. Niech się wykaże. Po za tym prezydent St. Woli nie wiele może. Ważniejsza jest polityka krajowa, ustawy tam przechodzą a nie tutaj.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 18:12  
Cytuj
Ja osobiście także do Lucka nic nie mam, a Ci co po nim jeżdzą to zapewne mu zazdroszczą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 18:35  
Cytuj
A czego można mu zazdrościć?? chyba tylko fryza i magicznej gadki przed wyborami....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 22:45  
Cytuj
Stecyk umiech dobre smiech2

A tak miedzy nami odkąd pamiętam na Podkarpaciu rządzi PiS (z krótką przerwą w czasie której przynajmniej podciągnęli troszkę autostradę)
wiec jak jet wam tu tak dobrze to czemu tak narzekacie :/

ps.ja tam do Szlęzaka nic nie mam a ostatnia nagonka na niego bo "kopaczom" nie płacą to chyba nie on z nimi podpisywał kontrakty :/
co do samego stadionu ... no cóż wziął sie za to w dość lipnych czasach ... ale czy on jest potrzebny juz dziś

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 22:54  
Cytuj
Pani Rechorowska - jest już kobieta spełniona i nie zależy jej na kasie - będzie dobrym prezydentem ST Woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 07:41  
Cytuj
CYTAT
Oj mylisz się i to strasznie - już mieszkańcy Stalowej i okolic co raz bardziej chorują, a z roku na rok będzie i jest jeszcze gorzej.
Tak po za tym te firmy zarabiają ciężkie miliony trując całe miasto i okolice - więc niech zaczną płacić potężne odszkodowania za nieprzestrzeganie norm - stać ich na to !

ale to sa takie brednie ze az szkoda pisac, pokaz mi statystyki, to ze babcia kaszle niewiele znaczy
jest w planach obwodnica, halas zmaleje o kilkanascie decybeli o co jeszcze chodzi?
podkarpacie jest jednym z najczystszych wojewodztw, dostarcza niewiele ponad 1,5% zanieczyszczen w skali kraju
zakladane filtry sa przewaznie bardzo wysokiej skutecznosci,
nie widzialem statystyk ale strzelam ze najwiekszym trucicielem w okolicy jest elektrownia, moze nie robmy kolejenego bloku i wylaczmy swiatlo? greenpeace od momentu powstania walczy z polskimi elektrowniami weglowymi :] nie slyszalem od nich nic o thoni alutecu ;-)
pewnie niewiele osob o tym wie ale w nisku jest stacja monitoringu i dala cos komus z was? malo tego ze wszystkich stacji pomiarowych w wojewodztwie, nisko spelnia normy, lub jest niewiele powyzej, jest chyba najczystsze po sanoku :] zanieczyszczenia ze stalowej tam nie dolatuja?

cymbal lyknie temat i bedzie piszczal o swoja ;-)

CYTAT
Miał tyle lat na zrobienie czegoś a zrobił .. gówno...
!

jezeli wg Ciebie Stalowa Wola za kandencji Szreka sie nie zmienila na duzo lepsze to pozdrawiam :]

CYTAT
... Jest uczciwy a w pewnych kwestiach gospodarczych można go przekonać, bo jest otwarty na tematy które są mi bliskie i tyle...

echodna - ten fragment jak dla mnie dyskwalifikuje Twojego kandydata, w najwazniejszej kwestii trzeba przekonac, to w pakiecie zatrudnic doradce?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 08:40  
Cytuj
CYTAT
Co konkretnego wynikło w Nisku ze stacji monitoringu ? Mają czyste powietrze i kolosalne bezrobocie.

Będziesz tak uprzejmy i rzeczowo wyjaśnisz logiczny związek pomiędzy jednym a drugim?
Która firma zbankrutowała tudzież wyniosła się z Niska z powodu systemu minitoringu czy czystego powietrza?

Wracając do Stalowej Woli - jesteś przekonany, że biznes przyszedł do miasta dlatego, że:
- nie posiada ono systemu monitorinu,
- swoje kalkulacje oparł na przekonaniu, że lokalne władze zapewnią mu immunitet od przepisów ustalających normy emisji np. hałasu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 10:56  
Cytuj
CYTAT
Anonim, źle mnie zrozumiałeś. Zainstalowanie stacji monitoringu środowiska w żaden sposób nie zaszkodziło gospodarce Niska... ale również w żaden sposób nie pomogło.


Waszmość:
1. albo wycofujesz się próbując zachowując twarz,
2. albo popełniasz podręcznikowe błędy w rozumowaniu.

Jaki wpływ na rynek pracy w mieście mają np. plany zbudowania obwodnicy miasta? Myślę, że pomijalny jeśli nie żaden.
Pytanie: czy w związku z powyższym miastu obwodnica jest zbędna?

Jeśli system monitoringu nie generuje miejsc pracy (poza obsługą systemu) to oznacza, że:
- normy emisji hałasu nie są przekraczane (co powiesz na raport WIOŚ)?
- nieistotne jest zdrowie i komfort życia mioeszkańców?
- w związku z powyższym system monitoringu jest zbędny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
ps.ja tam do Szlęzaka nic nie mam a ostatnia nagonka na niego bo "kopaczom" nie płacą to chyba nie on z nimi podpisywał kontrakty :/
co do samego stadionu ... no cóż wziął sie za to w dość lipnych czasach ... ale czy on jest potrzebny juz dziś

Wział sie za stadion w czasach kiedy można było go wybudować jakieś 3 krotnie taniej - wystarczyło wziąść kredyt wyubdować w ciągu 1,5 roku - i do dnia dzisiejszego kredyt byłby albo cały albo prawie cały spłacony.

Czytaj ze zrozumieniem: przewalenie ponad 200 mln zł to jest nic ??! Bycie dla ludzi i interesantów skurwy..... do potęgi n-tej to jest nic ?
Mówienie do mieszkańców miasta że ma wszystko w dup... to jest nic ?
A argumentów przeciwko niemu jest od ciula więcej.

- A niektórzy dziwią się Rosjanom co widzą w Putinie jezyk

Jeśli chodzi o system monitoringu - to nie kosztuje ciul wie jakich pieniędzy - i mądry Prezydent dbający o mieszkańców uruchomiłby go już lata temu - głównie ze względu na "aluminiową dolinę" i ogrom innych trucicieli, których u nas na powierzchni kilkunastu km kw. nie brakuje !

A wiem od znajomych pracujących w firmach aluminiowych - jak to się "przestrzega przepisów" i przez to właśnie nas strasznie trują.

PS. Z tego co wiem to te 350 tys. na system monitoringu chyba pokryłyby roczne pensje - 3 najważniejszych osób z Inkubatora !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 12:36  
Cytuj
Przyjmijmy założenie, że strategicznie to nie jest ważny element* - w czym umniejsza, przeszkadza innym, Twoim zdaniem, strategicznym elementom?

Może mądrzejszym jednak jest zrównoważony rozwój miasta.



* Z czym absolutnie się nie zgadzam - uważam, że zdrowie mieszkańców, także Twoje i twoich dzieci, jest celem strategicznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 13:37  
Cytuj
HeavyMetal ... od kilku lat ceny materiałów jak i "usług" raczej tanieją niż idą do góry ... co do samego budowania to coś mi się przypomina ze ze 2 razy zmieniał się wykonawca a sama budowa była tak "pomyślana" by kopacze mogli grać u siebie a nie same "wyjazdowe" spotkania ... z kolei co do brania kredytów to z tym bywa różnie ... też mogę mieć pretensje np. do siebie ze nie wziąłem w 2004 ze 2 kredytów gdy mieszkania stały po 1,5 tys za m2 i nie pogoniłem ich ze 3-4 lata temu po ponad 3k ... ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
Ja osobiście także do Lucka nic nie mam, a Ci co po nim jeżdzą to zapewne mu zazdroszczą.


Nie na temat
/Moderowano Darek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 17:21  
Cytuj
anonim i heavymetal tak sie uczepiacie czegos i ciapiecie a to co niewygodne pomijacie :]

najwiekszym trucicielem w polsce i europie jest PGE, w tej chwili w stalowej bedzie budowany kolejny blok, czemu nie jeb**ecie jakiejs pikiety? po ...uj wam swiatlo
w nisku jest stacja, nic nie dala, w tarnobrzegu sa 2 stacje, a tarnobrzeg jest drugim najbardziej zanieczyszczonym miastem po stalowej, czy zmienilo sie tam cos od postawienia stacji? nic, nic ch**a sie nie zmienilo, wiec o czym piszecie? pytam gdzie statystyki zachorowan?

anonim przeciez obwodnica miasta to w wielu przypadkach kluczowy wybor pod lokalizacje inwestycji, jezeli nie widzisz zaleznosci to jestes slepy

heavymetal - prezydent czy starosta nie powinien sie spotykac z ludzmi, od tego powinni byc podwladni - taka prawda i ani staroscie ani prezydentowi sie nie dziwie.

na co niby przewalil te 200mln?

stadion to wtopa, powinien to zaorac i to wszystko, chwala za to ze potrafil sie wycofac, bo niektorzy radni to z kibicami w bolu sie laczyli :] i jak zwykle pod publiczke

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 18:23  
Cytuj
@ifeelgood
Musisz przyjąć do wiadomości i się z tym pogodzić, że będę się czepiał tego co uznam za stosowne.
Mnie i mojej rodzinie nie odpowiada życie w przemysłowym hałasie o natężeniu przekraczającym normy.
Mnie i mojej rodzinie nie odpowiada życie w mieście, w którym władza nic nie robi z łobuzami naruszającymi prawo (normy emisji).
Jestem jednym z kilkuset (jeśli liczyć tylko petycje), którzy uznali powyższe za ważne.

Jak jeszcze raz i powoli przeczytasz co napisałem to może zrozumiesz, że przykład z obwodnicą nie stał w opozycji, alternatywie rozłącznej do monitoringu; pisałem o zrównoważonym rozwoju.

Nawiasem mówiąc, będzisz tak uprzejmy i wskażesz miasta, w których uległa poprawie sytuacja na rynku pracy w wyniku zbudowania obwodnicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2014r. 20:06  
Cytuj
Jak ktoś ma wątpliwości co do tego jak radzi sobie władza, która wywodzi się z PiS to niech sprawdzi jak się żyje naszym sąsiadom z Niska. Ile to już lat rządzą tam specjaliści z PiS?

A Wy tu na Lucka chcecie głosować. To chyba w celu wyrównania szans Nisko/Stalowa Wola. W sensie zdołowanie Stalowej do poziomu Niska.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2014r. 07:12  
Cytuj
anonim
to sie wyprowadzcie ;-) mnie zarzucales krotka miarkę, a tu wychodzi ze chodzi o Ciebie, rodzine, i kilkaset osob :] ile to % mieszkańców? 3-4%?

Jezeli jestes pewien ze prawo jest lamane, to powinienes to zglosic. Ba jestem pewien ze gdyby prawo bylo lamane to ktorys z radnych by to juz zglosil, zostalby bohaterem :]. Nikt tego nie robi, rzucaja papke, a tacy jak Ty to lapia.

rozumiem o czym pisales, tylko kolejny raz nie miales racji i to wszystko. moglbym wymienic te miasta lub miejsca w wiekszych miastach, ale nie zrobie tego, musisz sie z tym pogodzic :]

dostosowuje sie do rozmowcy

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »