NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Zamach na Lasy Państwowe,
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 20:45  
Cytuj
Witam

Nie usłyszycie tego w dostępnych mediach dlatego należy rozpowszechniać tą informację iż rząd planuje zamach na Lasy Państwowe poprzez nałożenie na nie daniny co w konsekwencji doprowadzi do ich prywatyzacj...
http://biznes.onet.pl/wideo/pieniadze-z-lasow-panstwowych-na-schetynowki,145310,w.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 20:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 20:54  
Cytuj
A zechcesz uprzejmie wyjaśnić w jaki to sposób nałożenie daniny publicznej na LP ma doprowadzić do ich prywatyzacji?

I drugie pytanie: czy zysk podmiotu zarządzającego dobrem publicznym ma być przejedzony (czytaj: stołki i premie) czy też służyć celom publicznym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 20:59  
Cytuj
CYTAT

Nie wiem jak Wy Państwo, ale ja mam dostęp do Onetu.
Patrz więcej, art. pochodzi z mało dostępnego serwisu TVN24 http://tvn24(...)389.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 21:06  
Cytuj
do anonim

już Ci tłumaczę danina w wysokości jaka proponuje rząd mowiąc brzydko wyssie z Lasów pieniądze które Lasy mają odłożona na tzw Funduszu Leśnym ( stworzony po to by wyrównywać różnice i w razie powstania np klęski żywiołowej) następnie co roku 150 milionów, to sa pieniądze których lasy nie będa mięć i zaczną być deficytowe a jak zaczną być deficytywe to należy je sprzedać...proste?

do szopena

a widziałeś gdzieś w TV? jak tak to oświeć mnie

wasza krótkowzroczność mnie poraża.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 21:21  
Cytuj
CYTAT

do szopena
a widziałeś gdzieś w TV? jak tak to oświeć mnie
wasza krótkowzroczność mnie poraża.

Nie, nie widziałem, bo podczas konferencji, na której temat był poruszany, akurat byłem w... pracy. Informację, którą tak sprytnie wygrzebałeś z czeluści internetu Tusk podał podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której było milion kamer i mikrofonów. Poza tym, to, że czegoś nie widziałeś w swoim telewizorze nie znaczy, że ktoś to utajnia, a świat się nigdy o tym nie dowie. Nie ma sensu ciągnąć dysputy, bo nie o tym jest temat. Uważam tylko, że brzydko zacząłeś chcąc albo dowartościować swoją "nowinę" albo postawić w jak najgorszym świetle rząd i służące mu "reżimowe media". Bądźmy obiektywni. Pozdrawiam i więcej luzu w d.. życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 21:28  
Cytuj
Moim zdaniem ... to nie jest proste.

A mnie poraża prostota postrzegania rzeczywistości albo ... publicznie artykułowana troska o własny interes.

Nie piszę tego aby podjąć dyskusję - Ty Ragngers masz swoje zdanie a ja swoje a jakoś tak uwiera mnie brak poczucia odcieni świata i wietrzenie spisków.

Nawiasem mówiąc, czy np. taki KGHM powiniem wpłacać dywidendę do SP? Bo z pewnością pomysłów na zagospodarowanie zysku ma tuzin a o kadrach partyjnych towarzyszy nie wspominając.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 21:51  
Cytuj
Na 100% rząd pakuje łapy po kasę z lasów państwowych bo to jeszcze zostało do opchnięcia i tam jest kasa.
Dlatego taki jst szum w sprawie pijanych kierowców, chociarz oni zawsze byli są i będą. Wszystkie partie które rządziły nic z problemem nie zrobiły, a mogły. Teraz podnoszą larum, my się podniecamy, a za plecami po cichu rząd swoje robi. Ockniemy się jak nawet nie będziemy mogli pójść do lasu na jagody. Prawdopodobnie dlatego właśnie teraz wypłnęła medialnie również sprawa z zakazem wędzenia wędlin, bo trzeba czymś zająć naszą uwagę.
Jak łatwo jest nami manipulować.
SzoPeN życzy więcej luzu. Wydaje mi się że w tej sprawie trzeba czegoś innegoniż luz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2014r. 11:14  
Cytuj
Nocne debaty o Lasach Państwowych.

Obrazek

Jacy pracowici się nagle zrobili i debatują o 1-szej w nocy ! Odchodząc od jakichkolwiek teorii spiskowych czy podtekstów, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że czytanie trzeciej w historii naszej Konstytucji poprawki odbywało się gdzieś ok. godz. 1.00 w nocy, co wygląda tak, jakby ktoś chciał ukryć przebieg tej debaty.Zapisy proponowane w poselskim projekcie praktycznie nie gwarantują nic. Poprawka mówi, że Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym. Wyjątki od tej zasady, uzasadnione celami publicznymi lub celami zrównoważonej gospodarki leśnej, określa ustawa. Tak brzmiące zapisy praktycznie nie chronią nas przed niczym, a wprost przeciwnie − otwierają furtkę do nadużyć, bo co to znaczy „z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego”, kiedy nie bardzo wiadomo, co to są cele publiczne, które mogą być przecież różne.Odrzucanie projektów obywatelskich jest wyrazem kompletnej arogancji i ignorowaniem głosu społeczeństwa. Jeżeli ponad 2 mln osób podpisuje się pod wnioskiem, a parlament go odrzuca w pierwszym czytaniu, to jaki sens ma zbieranie podpisów?
Na szczęscie tym razem nie mieli 2/3 wiekszości .

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2014r. 00:10  
Cytuj

W czasie kiedy mainstreamowane media karmiły nas nagonką na jedną z posłanek opozycyjnych, która na sali sejmowej spożywała , w sejmie trwała debata o przyszłości polskich Lasów Państwowych i polskiej ziemi. 18 grudnia o godzinie 0:45 obecna koalicja rządząca razem ze swoimi "odnogami" próbowała bez konsultacji ze społeczeństwem zmienić Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.





http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nocna-proba-sprzedazy-lasow-panstwowych-udaremniona

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2014r. 15:09  
Cytuj
Sprawa sałatki było dużo ważniejszaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 343
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2014r. 20:40  
Cytuj
Teraz już wiadomo dlaczego tyle czasu media poświeciły sałatce.

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2014r. 15:15  
Cytuj
WikiLeaks ujawniła treść tajnej notatki autorstwa byłego ambasadora USA w Warszawie Viktor H. Ashe, który w styczniu 2009 roku wysłał ją do Departamentu Stanu USA. Relacjonował w niej konkluzje ze spotkań, jakie odbył z ówczesnym marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim. Panowie omawiali wówczas między innymi kwestię restytucji i odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców w podczas II wojny światowej oraz przez sowietów - dekretami Bieruta - już po wojnie. Z notatek jednoznacznie wynika, że polskie władze planowały sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe, aby uzyskać środki na wypłatę ewentualnych odszkodowań. W notatce czytamy m.in.:

"Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by „dołożyli się do rekompensat” sprzedając państwowe lasy i nieruchomości."

W kontekście powyższej informacji przypomnijmy, że kilka dni temu władza próbowała nocą zmienić Konstytucję RP. Zmiana ta miała umożliwić sprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście ekipie rządowej zabrakło pięciu głosów do przeforsowania tej niekorzystnej decyzji. Czy nocna próba zmiany Konstytucji RP sprzed kilkunastu dni (umożliwiająca sprzedaż Lasów) była tylko częścią większego planu?

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Paź 2015r. 22:20  
Cytuj
szmaty POwskie dopieły swego.

http://wpoli(...)-senacie




https://youtu.be/7hjXhRLpqdo



rozliczcie renate butryn 25 pazdziernika za to i wiele innych szwindli za którymi głosowała.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »