NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Budowa Stadionu - parodia,
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 13:43  
Cytuj
CYTAT
ZKS_STAL zamiast udzielić odpowiedzi na forum zajmujesz się mną. To pokazuje, że nie masz argumentów. Nie znasz mnie ale wiesz jakie w życiu odniosłem sukcesy, śmieszny jesteś.

Napisałem o Bydgoszczy w odpowiedzi na część postu. Ktoś kto potrafi czytać bez problemu zorientuje się na co i komu odpowiadałem bo zacytowałem tekst, do którego się odnosiłem.
Napisałeś o Bydgoszczy właśnie na część postu, bo wystarczyło jeszcze doczytać kolejne zdanie ze zrozumieniem i może wtedy nie pisałbyś o Bydgoszczy, która nie ma nic wspólnego z budową stadionu w Stalowej Woli. Jedyne powiązanie Stalówki i Zawiszy to takie, że dawno temu kibiców obu klubów łączyły dobre stosunki, ale co Ty mozesz na ten temat wiedzieć.
Sam zajmujesz się innymi na forum, udzielasz się w każdym temacie nie mając pojęcia a czymkolwiek. Piszesz by pisać. Już w temacie kolektorów zwróciłem Ci uwagę i Twoje nic nie wnoszące posty zniknęły.
Nie musisz odpowadać, bo ja w tym temacie nie będę odpowiadać więcej na Twoje nic nie wnoszące do rozmowy posty. Nie będę więcej karmić Trola i innym proponuję to samo.
Wracając do tematu budowy stadionu a raczej jej braku i odwlekaniu w nieskończoność, to uważam, że miastu (czyt. władzom mijskim) poprostu nie zależy na infrastrukturze sportowej a szczególnie piłkarskiej. Była i jest możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy tylko wtedy trzebaby wybudować ten stadion w określonym czasie, a tak odwlekać można w nieskończoność powołując się na brak funduszy, których wiadomo, że nie będzie nigdy by wybudować szybko ten stadion. Powstała nowa trybuna która była najtańsza i najłatwiejsza do wykonania. Właśnie z tego powodu że nie ma toalet, punktów gastronomicznych, poza instalacją elektryczną (nagłośnienie i oświetlenie) brak innych instalacji cena była możliwa do udźwignięcia przez budżet miasta. Mimo tego i tak był problem jak wszyscy pamiętamy, trybunkę którą normalnie możnabyło wybudować w 2-3 miesiące budowano niesamowicie długo.
Brak możliwości finansowych budowy nowej trybuny głównej wraz z zapleczem oraz niechęć ekipy rządzącej do pozyskiwania zewnętrznych środków, można rozwiązać w sposób etapowania budowy. Co prawda wydłuży to czas budowy jednak pozwoli to na wprowadzanie etapami elementów funkcjonalnych trybuny głównej wraz z zapleczem. Uważam że można wybudować w pierwszej kolejności po przeniesieniu obecnej trybuny lub jej części do Rozwadowa, pół prybuny, powiedzmy od bramy do tunelu a po jej zakończeniu w następnym etapie pozostałej części. To tak w skrócie.
Po przemyśleniu obecnej sytuacji, można też przyjąć to że jeśli faktycznie w najbliższym czasie zostanie wykonany sektor kibiców gości i dostosowany obecny stan do wymogów PZPN to też dobrze. Mecze stana się bardziej atrakcyjne i będzie przychodzić więcej osób, jeśli wyniki sportowe będą równie dobre jak obecnie, co pokaże jaki jest potencjał kibiców pikarskich i zapotrzebowanie na miejsca na widowni.
Zastanawiam się tylko czy remont sektora będzie polegał tylko na wylaniu nowej nawierzchni betonowej na fragmencie starej trybuny, zamontowaniu starych krzesełek i pomalowaniu ogrodzenia, czy wybudowaniu rzeczywiście fragmentu nowej trybuny. Dobudowaniu do istniejącej następnego kawałka (łuku i fragmentu za bramką) i zawarcia w nim toalet tak jak jest w projekcie z tym że bez zadaszenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2013r. 13:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 12:44  
Cytuj
Jak sie okazalo nie ma szans aby sektor gosci zostal otwarty w tym sezonie... Pan Chmielewski zobowiazal sie, ze do 1 maja uda sie przeprowadzic nieslychanie trudny proces przystosowania sektora gosci do uzytku. Tj. postawienie plotu, wylanie betonu, zamocowanie 250 krzeselek i kilkanasie metrow chodnika. Oczywiscie trzeba bylo to podzielic na dwa etapy. Kiedy pierwszy bedzie sie konczyl mozna dopiero myslec o ogloszeniu przetargu na budowe "ciagow komunikacyjnych". Tutaj moje pytanie do kogos kto sie na tym zna. Czy takiego wielkiego przedsiewziecia nie mozna zalatwic za jednym razem, tzn. jednym przetargiem? Pytanie 2. Czy trzeba czekac az wyleja beton i zamontuja krzeslka, aby oglosic przetarg na chodnik? Nie mozna np 2 czynnosci robic w jednym czasie? Z gory dzieki za rzeczowa odpowiedz i prosze tylko o odpowiedzi na temat. Pozdrawiam.

A i wkleje jeszcze kawalek wypowiedzi z Echa Dnia, cytat delegata PZPN: "Stalowa Wola odstaje jeszcze bardzo, ta budowa stadionu już dawno powinna być skończona. Byłem kilka lat temu tutaj na spotkaniu, był prezydent Stalowej Woli, była determinacja, żeby ten stadion przebudować. Dziwię się władzom miejskim, że tak długo nie może być przebudowany. Zbliża się kolejny proces licencyjny, najważniejsze, żeby Stal otrzymała licencję na kolejny sezon, to zasłużony klub."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 21 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 07:13  
Cytuj
Witam.
Mi o uszy obiło się że koszt sektora gości to 1 mln zł ?
Czy to prawda ?

PS. Bo znajomi z branży mówili mi że koszt szacują na 150 tys. maks.
A jeśli prawda ze koszt to 1 mln zł - to byłoby wiadomo że kolejny wielki przekręt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2014r. 18:04  
Cytuj
CYTAT
Mi o uszy obiło się że koszt sektora gości to 1 mln zł ?


Tyle jest zapisane w budżecie, co wcale nie oznacza, że tyle będzie kosztował. Ile nas to wyniesie, dowiemy się po przetargu chytry

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 10:51  
Cytuj
Ponawiam swoje słowa-Stadiony są nam potrzebne jak Eskimosom pole golfowe.sciana
Najpierw "naumiejmy"się grać,a potem zabierajmy się za infrastrukturę.
Dowodem na to,co reprezentują np.Brazylijczycy,którzy uczą się gry na podwórkach.ok
I osiągają poziom o jakim możemy zapomnieć.
U nas tak było w latach 70-tych i 80-tych,kiedy byliśmy Mistrzami.good
"To se ne vrati".
Amenoneutralny

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 11:03  
Cytuj
jusek rozumiem, ze Twoj wpis jest czysto humorystyczny.
a zdanie "Najpierw "naumiejmy"się grać,a potem zabierajmy się za infrastrukturę." to juz w ogole zart.
Ale jesli Ty tak naprawde uwazasz to Ci odpowiem krotko. Po co uzbrajac tereny pod inwestycje? Niech najpierw wybuduje sie nowe fabryki, zaklady itp a dopiero pozniej bedziemy myslec czy budowac do nich droge, doprowadzic prad, wode itp. Niech najpierw miasto przeniesie sie na druga strone Sanu a my wtedy pomyslimy o moscie. Zreszta jak sam zauwazyles, osiagalismy sukcesy w latach 70 i 80. Europa i swiat poszedl do przodu, my z infrastruktura zostalismy w lesie i teraz widzisz jaka mamy potege. Idz na stadion i zobacz w jakich warunkach trenuja mlode pokolenia Stalowki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 12:04  
Cytuj
@parapet

Dziwne, wydawało mi się, że do nauki gry w piłkę nożną nie są potrzebne trybuny. Jak widać, bardzo się myliłem...

@jusek

Popieram! O ile sam fakt utrzymywania boisk i zaplecza sanitarnego jest niepodważalnym argumentem, o tyle budowa trybun za grube miliony niekoniecznie zwiększa jakość treningów.

Jak to mówią: "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"

Dla fanatyków dodam, że na os. Piaski PKS San doprowadził do stanu użyteczności tamtejszy stadion. Zarośnięty drzewami, bez ogrodzenia, bez żadnych szatni, bez ławek, służący za pastwisko. Zrobili to bez medialnej hucpy, bez roszczeń. Co ciekawe, nawet Urząd Miasta dorzucił im na remont. Da się? Oczywiście, że się da. Jakoś nikt z tam grających nie narzeka, że nie ma trybun. Co więcej, chwalą sobie, że w końcu mają pełnowymiarowe boisko.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
@parapet

Dziwne, wydawało mi się, że do nauki gry w piłkę nożną nie są potrzebne trybuny. Jak widać, bardzo się myliłem...

@jusek

Popieram! O ile sam fakt utrzymywania boisk i zaplecza sanitarnego jest niepodważalnym argumentem, o tyle budowa trybun za grube miliony niekoniecznie zwiększa jakość treningów.

Jak to mówią: "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"

Dla fanatyków dodam, że na os. Piaski PKS San doprowadził do stanu użyteczności tamtejszy stadion. Zarośnięty drzewami, bez ogrodzenia, bez żadnych szatni, bez ławek, służący za pastwisko. Zrobili to bez medialnej hucpy, bez roszczeń. Co ciekawe, nawet Urząd Miasta dorzucił im na remont. Da się? Oczywiście, że się da. Jakoś nikt z tam grających nie narzeka, że nie ma trybun. Co więcej, chwalą sobie, że w końcu mają pełnowymiarowe boisko.


Czyli według Ciebie trybuny są potrzebne zawodnikom ? Czegoś tu nie rozumiem. Zawsze wydawało mi się, że trybuny są dla lepszego komfortu ogladania widowisk sportowych.

Część osób dalej nie zdaje sobie sprawy w jakim stanie jest boisko czy trybuny.
Możemy nie dostać licencji na 3 poziom rozgrywek w Polsce !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 14:03  
Cytuj
Manukun, a gdzie ja napisałem o trybunach? Infrastruktura to takze miedzy innymi sztuczne boisko, na które miasto mogło dostać z tego co pamietam 50% dofinansowania, ale oczywiscie prezydent wstrzymał ta inwestycje. Infrastruktura to takze sanitariaty, które sa na poziomie głębokiej Afryki. Poza tym w miare normalny stadion jest potrzebny aby Stal dostała licencje i mogła grać w profesjonalny futbol. Bez tego dla kogo chces szkolić młodzież? I kto bedzie chciał grać i inwestować jeśli klub nie ma perspektyw na istnienie? I na koniec. Porównujesz Stal do klubu z Rozwadowa? Równie absurdalne bedzie jak ja zacznę porównywać Stalowke do Legii czy Realu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 22:34  
Cytuj
A wystarczyło zamiast stadionu dla kopaczy zrobić stadion żużlowy:

https://www.youtu(...)LkoAkwqA

Zobaczcie na obłożenie krzesełek na górze w zwykłym finale. Zobaczcie na porównywalne z stw krosno itp. I można pójść z dzieckiem i rodziną na mecz.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 23:03  
Cytuj
Jacku mam prosbe nie zasmiecaj tematu jakimis filmikami z zuzla, gdzie widac puste trybuny. Nie wiem czy nie zauwazyles ale temat dotyczy stadionu pilkarskiego, a nie tego ze Ty chcialbys z rodzina popatrzec na motocykle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 23:47  
Cytuj
CYTAT
A wystarczyło zamiast stadionu dla kopaczy zrobić stadion żużlowy:

https://www.youtu(...)LkoAkwqA

Zobaczcie na obłożenie krzesełek na górze w zwykłym finale. Zobaczcie na porównywalne z stw krosno itp. I można pójść z dzieckiem i rodziną na mecz.


A w Stalowej to niby nie można przyjść z rodziną na mecz? I po co w Stalowej niby stadion żużlowy?
Piłka nożna zawsze była i będzie wizytówka tego miasta od strony sportowej a nie jakieś wymysły, żużel to ma Rzeszów.
Widać że kibicem sportowym to ty raczej nie jesteś, napewno nie piłkarskim patrząc na te pseudozabawne komentarze odnośnie stadionu ale nie tyczy się to tylko Ciebie bo inni też tutaj głupawymi tekstami "po co stadion" wypowiadają się prawie dokładnie tak samo jak nasz Prezydent.Siedźcie więc w tej bibliotece tam i niech d.. wam rosną.Aż szkoda że z was chłopy..

Stadion jest potrzebny, choćby z powodu otrzymania licencji dla Stalówki.Po co mają jeździć do Tarnobrzega albo nawet o zgrozo Sandomierza, zamiast grać u siebie? Poza tym po obietnicach Prezydenta pare lat temu to już dawno powinien stać tutaj stadion zamiast prowadzić głupawe wojny z kibicami.Ale jak sie nie jest kibicem to sie pie... głupoty takie jak w poprzednich postach.Przerażający jest brak zainteresowania sportem na tym forum.. jeszcze rozumiałbym jakby to kobiety pisały co piłkę i inny sport drużynowy oglądają bo muszą z mężami..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 01:39  
Cytuj
CYTAT
Czyli według Ciebie trybuny są potrzebne zawodnikom ? Czegoś tu nie rozumiem. Zawsze wydawało mi się, że trybuny są dla lepszego komfortu ogladania widowisk sportowych.


Ktoś tutaj ma ból dupy o trybuny i łączy to z brakiem możliwości odbywania treningów na stadionie. Fuck logic

CYTAT
Możemy nie dostać licencji na 3 poziom rozgrywek w Polsce !


Mhym, czyli pakujemy ponad 20 mln tylko po to, żeby utrzymać miejsca pracy dla kopaczy i działaczy. Super inwestycja, nie ma co...

CYTAT
Infrastruktura to takze miedzy innymi sztuczne boisko, na które miasto mogło dostać z tego co pamietam 50% dofinansowania, ale oczywiscie prezydent wstrzymał ta inwestycje. Infrastruktura to takze sanitariaty, które sa na poziomie głębokiej Afryki


Przecież napisałem, że kwestia boiska i zaplecza sanitarnego nie podlega dyskusji...

CYTAT
Poza tym w miare normalny stadion jest potrzebny aby Stal dostała licencje i mogła grać w profesjonalny futbol.


Zdefiniuj "w miarę dobry stadion".

CYTAT
Porównujesz Stal do klubu z Rozwadowa? Równie absurdalne bedzie jak ja zacznę porównywać Stalowke do Legii czy Realu


Porównuję stadiony tych klubów, a nie same kluby. Zwłaszcza punktuję zachowanie działaczy tychże klubów w kwestii zapewnienia odpowiednich warunków do treningów. PKS San potrafił dogadać się z miastem, dostali kasę, doprowadzili swój stadion do stanu używalności. Dlaczego nie potrafią tego zrobić działacze Stali?

CYTAT
Przerażający jest brak zainteresowania sportem na tym forum.. jeszcze rozumiałbym jakby to kobiety pisały co piłkę i inny sport drużynowy oglądają bo muszą z mężami..


Ależ ja jestem zainteresowany sportem. Nawet żądam krytego lodowiska, bo nie mam gdzie trenować, tylko nikt rozsądny nie spełnia zachcianek jednej osoby. Wielu mieszkańców Stalowej Woli trenuje sztuki walki, gra w tenisa, pływa. Na porządku dziennym widać kijkarzy, rowerzystów, biegaczy. Dużo ludzi, dużo sportów. Czy mam zatem rozumieć, że jedynym słusznym sportem jest piłka nożna?

Nie rozumiem Twojego bólu dupy o brak zainteresowania futbolem. Widocznie mało kogo, czym może się Stal wykazać. A może po prostu nie zależy im na stadionie, bo nie ma czego oglądać i stąd brak zainteresowania. To z kolei powoduje brak finansowania budowy stadionu z budżetu miasta. Czy tak trudno to zrozumieć?

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 06:53  
Cytuj
CYTAT
Mhym, czyli pakujemy ponad 20 mln tylko po to, żeby utrzymać miejsca pracy dla kopaczy i działaczy. Super inwestycja, nie ma co...

manukun - Ty pisałeś wcześniej "Fuck logic" ? Sam masz z tym problem.

Nie, nie pakujemy tej kasy po to żeby piłkarze i działacze mieli prace. Nie wiem czy wiesz ale stadion jest dla kibiców !

Coś czuję, że jak spadną (przez brak licencji) będziesz jednym z tych ktorzy będą mówić "po co stadion dużynie w takiej lidze, niech najpierw zaczną grać". Otóż, tu Cię zdziwię - oni grają umiech ostatnio nawet dość dobrze.

CYTAT
Przecież napisałem, że kwestia boiska i zaplecza sanitarnego nie podlega dyskusji...

CYTAT
Poza tym w miare normalny stadion jest potrzebny aby Stal dostała licencje i mogła grać w profesjonalny futbol.


Zdefiniuj "w miarę dobry stadion".


Nie ja pisałem o tym "normalnym" stadionie ale zapewne chodziło o stadion, ktory spełni wymogi, ma sanitariaty, dach, krzesełka (stadion max do 5 tys.) - to naprawdę duuuuże wymagania smiech2

CYTAT


Porównuję stadiony tych klubów, a nie same kluby. Zwłaszcza punktuję zachowanie działaczy tychże klubów w kwestii zapewnienia odpowiednich warunków do treningów. PKS San potrafił dogadać się z miastem, dostali kasę, doprowadzili swój stadion do stanu używalności. Dlaczego nie potrafią tego zrobić działacze Stali?


Nie rozumiem tego porównania. Inny szczebel sportowy, inne wymagania. Ile San dostał ? kilkadziesiąt tysięcy ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 10:05  
Cytuj
Manukun widze, ze rozmowa z Toba nie ma sensu, bo my tutaj o stadionie a Ty o lodowisku, kortach, nordic walkingu itp. Szkoda, ze jeszcze z krykietem i skocznia narciarska nie wyskoczyles. Przeciez w Stalowej to bardzo popularna dyscyplina.
Pytasz o normalny stadion? Popatrz np na ten w Mielcu. Dalo sie? Dalo! I wole zebys stadion w Stalowej porownywal wlasnie z takim w Mielcu, a nie Rozwadowie. I te 20 mln nie bedzie wyrzucone na utrzymanie zawodnikow i kilku dzialaczy, tylko dla NAS kibicow. Wyjasnie Ci - pilkarze graja na murawie, trybuny sa dla kibicow. Mam nadzieje, ze teraz zrozumiales. Poza tym mecze pilki noznej sa impreza, ktora cyklicznie przyciaga najwiecej ludzi w miescie. Mozna wiec powiedziec, ze jest wiodaca rozrywka. Nie bede wracal do okresy sprzed 4-5 lat gdy chodzilo po 5000 - 6000 ludzi, ale to tylko udowadnia, ze Stalowa Wola potrzebuje stadionu i druzyny. A druzyny bez stadionu nie bedzie, bo NIKT nie zainwestuje w cos co nie ma zadnej perspektywy rozwoju z powodow technicznych. Rozumiesz?! Nikt nie buduje fabryki w lesie, gdzie nie ma dojazdu, nikt nie buduje druzyny jesli nie ma zaplecza i mozliwosci awansu! Czy tak trudno to zrouzmiec? Nie wymagam od Ciebie zadnej wiedzy ekonomicznej, ale do tego wystarczy po prostu troche logicznego myslenia. Mam nadzieje, ze tym razem dosc jasne przyklady trafia do Ciebie. A jak nie to przeczytaj 5 razy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 10:20  
Cytuj
Właśnie Mielec dał jakoś radę.A miasto mniejsze od Stalowej, mają piękny obiekt na który przychodzi po 5 tyś widzów.W Stalowej Woli też przychodziło tyle na 1-szą ligę, a na ekstraklasę sprzed lat jeszcze więcej.Jak ktoś nie interesuję się piłką nożną to tak pisze, pasujecie do Prezydenta, siedzieć zamknięci w bibliotekach i w muzeach i niech brzuchy rosną a o piłkarzach i kibicach gadajcie tak mądrze jak on że to stadionowi debile.Dobrze że zbliżają się wybory, może przynajmniej nowy Prezydent będzie otwarty na sport a nie z nim walczył.Bo to jest walka ze sportem, powiedzmy sobie szczerze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 10:40  
Cytuj
stalowiak jaka walka ze sportem. Wiodącym sportem jest obecnie bieganie i miasto wspiera ten sport, baa mamy w tej materii sukcesy przy małych nakłądach środków.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 1 Maja 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 11:00  
Cytuj
CYTAT
stalowiak jaka walka ze sportem. Wiodącym sportem jest obecnie bieganie i miasto wspiera ten sport, baa mamy w tej materii sukcesy przy małych nakłądach środków.


I tym o to cytatem proponuję zakończyć dyskusje budowy stadionu i zespołu piłkarskiego w Stalowej Woli.

Wszyscy idziemy oglądać jak biegają.zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 13:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
stalowiak jaka walka ze sportem. Wiodącym sportem jest obecnie bieganie i miasto wspiera ten sport, baa mamy w tej materii sukcesy przy małych nakłądach środków.


I tym o to cytatem proponuję zakończyć dyskusje budowy stadionu i zespołu piłkarskiego w Stalowej Woli.

Wszyscy idziemy oglądać jak biegają.zaklopotany
baaa i 20 baniek do przodu. Nie ma sponsorow nie ma sportu

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 14:19  
Cytuj
Jacku przeczytaj to co napisalem kilka postow wyzej. Zeby bylo Ci latwie zacytuje samego siebie "A druzyny bez stadionu nie bedzie, bo NIKT nie zainwestuje w cos co nie ma zadnej perspektywy rozwoju z powodow technicznych. Rozumiesz?! Nikt nie buduje fabryki w lesie, gdzie nie ma dojazdu, nikt nie buduje druzyny jesli nie ma zaplecza i mozliwosci awansu! Czy tak trudno to zrouzmiec? Nie wymagam od Ciebie zadnej wiedzy ekonomicznej, ale do tego wystarczy po prostu troche logicznego myslenia. Mam nadzieje, ze tym razem dosc jasne przyklady trafia do Ciebie. A jak nie to przeczytaj 5 razy"

Zreszta to troche jak klocenie sie z kims czy 2+2=4. Dla niektorych jak widac to caly czas 5. Nie ma co dyskutowac, bo poziom niektorych jest zenujacy. I nie chodzi mi o to, ze kazdy musi sie zgodzic co do zasadnosci budowy stadionu ale Wasze argumenty nie sa nawet smieszne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 14:34  
Cytuj
Skoro mowisz o ekpnomii to powiedz laikowi ile meczy rocznie gra stal na swoim stadionie i jaki jest koszt wynajmu stadionu np w tarnobrzegu? Ile plus minus kosztuje nas rocznie utrzymabie stadionu? Pytam sie czysto ekonomicznie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 14:55  
Cytuj
Juz Ci odpowiadam. Nie powiem Ci konkretnie jaki bylby koszt wynajecia stadionu w Tarnobrzegu - o to musialbys zapytac Mastalerza. Ale np kilka lat temu Piast Gliwice wynajmowal bardzo ubogi stadion w Wodzislawiu za 50 tys zl/mecz + wszystkie oplaty meczowe. Zalozmy wiec, ze Mastalerz chcialby tyle samo. Stal gra ok 40 meczow w roku na swoim stadionie. 40 * 50 000 = 2 000 000 zl/rok.
Do 2 mln zl musimy doliczyc utracone korzysci, czyli bardzo niska frekwencja i calkowity odplyw drobnych sponsorow, bo jaka stalowowolska firma chce reklamowac sie na pustym stadionie w Tarnobrzegu? Bez skomplikowanych rachunkow, mozna wiec stwierdzic, ze za samo wynajecie + utracone korzysci Stal rocznie tracilaby ok 2,5 mln zl. Teraz sobie sam odpowiedz czy takie cos sie oplaca.
To tylko kwestia czysto ekonomiczna, bo chyba nikt nie widzi sensu istnienia bezdomnej druzyny.
Kwestia kosztow utrzymania stadionu. Niestety nie jestem z Mosiru czy urzedu miasta i nie powiem Ci jakie sa to dokladnie koszty, w pierwotnym zalozeniu MOSiR ma slyzyc Stali i innym klubom sportowym. Dla przykladu podam Ci ile placa kluby (duzo bogatsze) w innych miastach : Polonia Bytom - Właścicielem obiektu jest Urząd Miasta w Bytomiu. Polonia płaci 1000 złotych miesięcznie za wynajem stadionu. Pokrywa też koszty bieżące za rozgrywanie meczów,
Piast Gliwice:Jesienią klub grał w Wodzisławiu Śląskim. Za wynajem stadionu na jeden mecz Piast musiał płacić 50 tysięcy złotych. Od 1 kwietnia zespół wrócił na własny stadion i nie będzie płacić za jego użytkowanie. Pokrywa tylko koszty zużycia wody itp,
Ruch Chorzów * - Klub dzierżawi stadion od miasta, którego przedstawicielem jest chorzowski MOSiR. Opłata za korzystanie z obiektu przy ul. Cichej jest symboliczna. Miasto wspiera swój klub, więc pobiera od niego symboliczną opłatę za wynajem. Jest to zryczałtowana kwota, która wynosi 100 zł rocznie.
Śląsk Wrocław - Stadion we Wrocławiu jest własnością miasta, które to posiada udziały w klubie. Z tego też powodu Śląsk nie płaci za dzierżawę obiektu. Musi jedynie pokrywać koszty zużycia wody, energii itp.


Prosze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 00:52  
Cytuj
@Inhabitant

CYTAT
Nie wiem czy wiesz ale stadion jest dla kibiców


Ilu tych kibiców jest? 4 tys.? Załóżmy taką optymistyczna wersję, że tylu ludzi się zjawi na jednym meczu. 20 000 000/4 000= 5 000/osobę. Kiepski interes. Tym bardziej, że tych meczy będzie około 20 w sezonie. Resztę czasu stadion nieużywany. I utrzymanie takiego molocha to też koszty...

Trochę statystyki z tego sezonu:
Suma widzów na meczach Stali: 18670
Średnia widzów: 982.63 / mecz
Najwięcej widzów na meczu: 3000

Heh, nie wiedziałem, że ŚREDNIO jest raptem tysiąc osób. I gdzie tu ekonomia? Ok, zapewne wliczane są tutaj wszystkie spotkania, nawet te, gdzie kibice Stali nie mogli uczestniczyć. Załóżmy, że na stadion w Stalowej Woli przychodzić będzie te 2-3 tys. osób. Trochę słabo, biorąc pod uwagę, ile stadion będzie kosztował i dla ilu osób będzie w ogóle potrzebny. Dodam, że te 3 tys. było na meczu z Wisłą, zaś na meczu z Cracovią - 2,5 tys. Ale chwila, to nie jest przypadkiem ekstraklasa z dziesiątkami tysięcy kibiców? Chyba, że czegoś nie zrozumiałem..,


CYTAT
Otóż, tu Cię zdziwię - oni grają umiech ostatnio nawet dość dobrze.


Ostatnio? Ostatnio to lecą w tabeli na łeb na szyję. Jedno, dwa zwycięstwa o niczym nie świadczą. Skoro Stal ma problem żeby się utrzymać w II lidze, to o czym mówimy. Licencja swoją drogą, gdyby doszli do czołówki, to mieliby niezłego asa w rękawie.


CYTAT
ktory spełni wymogi, ma sanitariaty, dach, krzesełka (stadion max do 5 tys.) - to naprawdę duuuuże wymagania


No tak, zadaszenie stadionu jest po prostu niezbędne. Bez tego żaden mecz się nie odbędzie. Co do sanitariatów/szatni - mówiłem, że te kwestie nie podlegają dyskusji, bo to, z czym mamy teraz do czynienia, woła o pomstę do nieba...


CYTAT
Ile San dostał ? kilkadziesiąt tysięcy ?


Nie ważne ile, ważne, że prezydent w ogóle przekazał pieniądze na PIŁKĘ NOŻNĄ. Widocznie tyle potrzebowali, kwota była rozsądna, efekty są widoczne. Także argument, że prezydent chce zniszczyć akurat PIŁKĘ NOŻNĄ jest kompletnie z dupy wzięty. Nie chce sponsorować zawodowych kopaczy o wątpliwych zdolnościach. Dlaczego działacze Stali nie potrafili się dogadać ze Szlęzakiem i w pierwszej kolejności wybudować sanitariaty i szatnie? Przecież chyba to powinno być w pierwszej kolejności zrobione, żeby jakiekolwiek znamiona cywilizacji ten stadion posiadał


@Parapet

CYTAT
Manukun widze, ze rozmowa z Toba nie ma sensu, bo my tutaj o stadionie a Ty o lodowisku, kortach, nordic walkingu itp. Szkoda, ze jeszcze z krykietem i skocznia narciarska nie wyskoczyles. Przeciez w Stalowej to bardzo popularna dyscyplina.


Hmm, zdaje się, że to nie ja byłem zszokowany brakiem zainteresowania piłką nożną w Stalowej Woli. Chciałbym Cię uświadomić, że nie wszyscy chcą, żeby pieniądze z budżetu szły na jedną grupę sportowców - i to w dodatku w takiej wysokości. Z jakiej racji mielibyśmy faworyzować futbol, a co z resztą? Podaję przykłady - ile różnych sportów w Stalowej Woli uprawiają mieszkańcy. Jak widać, lekkoatletyka jest na propsie, piłka nożna najwyraźniej nie. Ktoś, komu tylko stadion w głowie, zdaje się tego nie zauważać, ale mam nadzieję ,ze się mylę chytry


CYTAT
Poza tym mecze pilki noznej sa impreza, ktora cyklicznie przyciaga najwiecej ludzi w miescie.


Oczywiście, że są imprezą cykliczną przyciągającą nawięcej ludzi. Innych po prostu nie ma jezyk


CYTAT
Mozna wiec powiedziec, ze jest wiodaca rozrywka.


Pobożne życzenie. Ilu osób ze Stalowej Woli kiedykolwiek się wybrało na stadion?


CYTAT
Nie bede wracal do okresy sprzed 4-5 lat gdy chodzilo po 5000 - 6000 ludzi, ale to tylko udowadnia, ze Stalowa Wola potrzebuje stadionu i druzyny.


Hmm, chodziło tylu, bo może Stal reprezentowała dobry poziom? A ile osób chodzi teraz?

Btw, porównuję do Rozwadowa, żeby udowodnić, że można dostać z budżetu pieniądze na futbol. Wystarczy odpowiednia argumentacja. Jestem ciekaw, jak to się stało, że ten sam samorząd przekazał pieniądze na niedzielnych kopaczy, a na ekipę reprezentującą miasto w całej Polsce wschodniej (a przynajmniej dopóki są w grupie wschodniej II ligi) - już nie. Przecież Stal da lepszą reklamę Stalowej Woli, niż te wszystkie książki fundowane z budżetu, konferencje i działalność muzeum razem wzięte.
Co do Mielca się nie wypowiadam, bo nie wiem jakie stosunki panują między ichniejszymi działaczami a samorządem. Na pewno lepsze, skoro stadion już gotowy...
I nie musisz mnie traktować jako idioty, zdaję sobie sprawę doskonale jakie profity przyniósłby awans do I ligi...


CYTAT
nikt nie buduje druzyny jesli nie ma zaplecza i mozliwosci awansu


A jest taka?


#stalowiak3


CYTAT
Jak ktoś nie interesuję się piłką nożną to tak pisze, pasujecie do Prezydenta, siedzieć zamknięci w bibliotekach i w muzeach i niech brzuchy rosną a o piłkarzach i kibicach gadajcie tak mądrze jak on że to stadionowi debile


A niby dlaczego mam się interesować piłką nożną? Nie lubię, nie kręci mnie to, to nie moje klimaty. Chociaż nie wykluczam, że kiedyś się na taki mecz wybiorę. Widzę jednak, że doskonale wiesz, co robię w czasie wolnym. :szok: Otóż Cię rozczaruję. Niestety, nie wiem jak wygląda ani biblioteka, ani muzeum, bo nie mają nic ciekawego do zaproponowania i mnie po prostu nie interesują. O mój brzuch się nie martw, na szczęście poza piłką nożna jest z czego wybierać jezyk Stadion lekkoatletyczny odnowiony, basen jest jaki jest, dupy nie urywa ale da się pływać. Ścieżki rowerowe to tylko z nazwy są ścieżkami, ale można w każdej chwili zrobić wypad do lasu.
Pytam, kto powiedział, że piłkarze/kibice to debile? Ja? co A prezydent niech sobie gada, kto słucha takiego buca?


CYTAT
Dobrze że zbliżają się wybory, może przynajmniej nowy Prezydent będzie otwarty na sport a nie z nim walczył.Bo to jest walka ze sportem, powiedzmy sobie szczerze.


Znowu to samo. Stadion lekkoatletyczny, dobudówka basenu, odnowienie stadionu na os. Piaski, budowa orlików - to jest walka ze sportem? Ktoś tu chyba myśli, że ZAWODOWA piłka nożna jest pępkiem świata i jeśli z budżetu nie płyną na nią strumienie pieniędzy, to jest WALKA ZE SPORTEM. A co do nowego prezydenta - żebyś się nie zdziwił, że będzie ot tak sypał z rękawa na kopaczy.
Rozsądny człowiek nie będzie spełniał zachcianek wąskiej grupy, są sprawy ważne i ważniejsze, a niestety stadion priorytetem nie jest...

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 08:18  
Cytuj
Manukun widze, ze zadne argumenty do Ciebie nigdy nie trafia. Powiem wiec krotko - bez stadionu spelniajacego normy pilka nozna nie ma zadnej przyszlosci w Stalowej. Po prostu wymagania PZPN sa coraz wyzsze i nasz stadion wkrotce moze nie spelniac nawet 4 ligowych norm. Nie budowanie stadionu = koniec pilki w StW. Tym samymm jak przynales zlikidowanie JEDYNEJ cyklicznej rozrywki w miescie.
Czy stadion to koszt, ktory ma sie zwrocic? W takim razie ja moglem nie zgodzic sie na park, stadion lekkoatletyczny, park za ballada, biblioteke, muzeum itp. itp. bo te inwestycje tez nigdy sie nie zwroca! Ale rozumiem, ze nie wszystko ma zarabiac! Miasto jest tez dla mieszkancow a nie tylko dla budzetu! Wytlumacz mi jak miasta typu Mielec, Tarnobrzeg, Suwalki, Siedlce, Pulawy, Ostrowiec nie mialy problemy z wybudowaniem stadionu?! Widzisz - chyba jednak sie da! Tylko trzeba chciec.
Mowisz o bieganiu, nordic walkingu, lodowisku. Z tego co wiem to dla lekkoatletow zbudowano za kilka milionow stadion na Sparcie. I ile tam tysiecy ludzi chodzi ogladac na biegaczy? Zwrocil sie juz ten stadion? Odpowiem Ci - nie bo jego funkcja nie jest zarabianie. Nordic walking? Z tego co wiem to wystarcza kijki i jakas sciezka - tego chyba w naszym miescie nie brakuje. Kryte lodowisko? A mamy chociaz jakas druzyne hokejowa?
Mowisz ze 5 lat temu chodzilo 5000 ludzi na mecze, bo byla druzyna. Tak byla druzyna i I liga = 5000 ludzi na meczach. Teraz niestety to nierealne bo nawet jesli klub awansuje do I ligi to nie ma mozliwosc grac przy Hutniczej bo stadion juz nie dostanie licencji.

Powtorze Ci jeszcze raz, bez inwestycji w stadion pilka musi upasc. I szkoda, ze 76 letni klub, ktory rodzil sie razem z miastem mialby nagle upasc, bo ktos przez 12 lat rzadow nie potrafil znalezc 20 mln. Nie potrafil, czy nie chcial? Odpowiedz sobie sam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 08:53  
Cytuj
@manukun
CYTAT

Ilu tych kibiców jest? 4 tys.? Załóżmy taką optymistyczna wersję, że tylu ludzi się zjawi na jednym meczu. 20 000 000/4 000= 5 000/osobę. Kiepski interes. Tym bardziej, że tych meczy będzie około 20 w sezonie. Resztę czasu stadion nieużywany. I utrzymanie takiego molocha to też koszty...

Trochę statystyki z tego sezonu:
Suma widzów na meczach Stali: 18670
Średnia widzów: 982.63 / mecz
Najwięcej widzów na meczu: 3000

Heh, nie wiedziałem, że ŚREDNIO jest raptem tysiąc osób. I gdzie tu ekonomia?

Nawet jak już idziesz tym tokiem rozumowania, to te wyliczone 5 tys. nie jest na jeden sezon tylko na lata (może nawet kolejne kilkadziesiąt).

Można organizować min. koncerty.

Stadion na 4 tys. ludzi to moloch ?

CYTAT

Ostatnio? Ostatnio to lecą w tabeli na łeb na szyję. Jedno, dwa zwycięstwa o niczym nie świadczą. Skoro Stal ma problem żeby się utrzymać w II lidze, to o czym mówimy. Licencja swoją drogą, gdyby doszli do czołówki, to mieliby niezłego asa w rękawie.

6 miejsce i 1 pkt straty do 4 (to nie jest czołówka ?). Wszystkie drużyny przed nami mają nowe stadiony (Siedlce, Tarnobrzeg, Suwałki, Pruszków i Puławy).

Problemy z utrzymaniem ? Wiesz dlaczego ? Bo Boniek wymyślił, żeby z 2 grup zrobić jedną (popieram ten pomysł) i spada 10 zespołów, 2 awansują i 6 zostaje.
W przyszłym sezonie w 2 lidze możemy mieć mecze z Siarką, Mielcem, Zagłębiem Sosnowiec, Wartą Poznań, Górnikiem Wałbrzych, Stomilem Olsztyn, Resovią czy Rakowem Częstochowa. Trochę ludzi te mecze przyciągną.


CYTAT

No tak, zadaszenie stadionu jest po prostu niezbędne. Bez tego żaden mecz się nie odbędzie. Co do sanitariatów/szatni - mówiłem, że te kwestie nie podlegają dyskusji, bo to, z czym mamy teraz do czynienia, woła o pomstę do nieba... .


Jeżeli chodzi o trybunę główną - tak, bo bez tego nie dostaniemy licencji umiech VIPy muszą mieć dach nad głową.

Poza tym jak coś budujemy to róbmy to porządnie. Hiszpania, Portugalia mogą sobie pozwolić na trybuny bez zadaszenia (chociaż wszystkie nowe już je mają) ale Polska ma taki klimat, że wrzesień-listopad i marzec-maj są różne warunki i taki dach się przyda. W okresie letnim trochę cienia też nie zaszkodzi umiech

CYTAT
Ile San dostał ? kilkadziesiąt tysięcy ?

Nie ważne ile, ważne, że prezydent w ogóle przekazał pieniądze na PIŁKĘ NOŻNĄ. Widocznie tyle potrzebowali, kwota była rozsądna, efekty są widoczne. Także argument, że prezydent chce zniszczyć akurat PIŁKĘ NOŻNĄ jest kompletnie z dupy wzięty. Nie chce sponsorować zawodowych kopaczy o wątpliwych zdolnościach. Dlaczego działacze Stali nie potrafili się dogadać ze Szlęzakiem i w pierwszej kolejności wybudować sanitariaty i szatnie? Przecież chyba to powinno być w pierwszej kolejności zrobione, żeby jakiekolwiek znamiona cywilizacji ten stadion posiadał


Miałem odpisywać jeszcze na kolejne fragmenty Twojej wypowiedzi (manukun). Widzę, że myślisz po części tak jak ja umiech. Też nie wymagam cudów ale ile można patrzeć na ten "budynek klubowy", który dalej jest opalany węglem.

Problem, drogi manukun jest w tym, że Szlęzak walczy nie tyle z Piłką Nożną co ogólnie ze Stalą Stalowa Wola. Koszykówkę rozwalił naznaczony przez prezydenta Prezes Spółki.
Jak inaczej, jak nie celowym działaniem można nazwać rozpisanie małej przebudowy sektora gości na 2 przetargi ! ? Przez to grozi nam nie przyznanie licencji na kolejny sezon, bo sprawa rozgrywa się teraz i za kilka dni się okaże, czy mamy licencję czy też nie.

Jak można też nazwać, jak nie po prostu złośliwością budowanie trybuny za prawie 6 mln ! bez ciągu komunikacyjnego do wejścia na stadion (jak pada), ludzie na trybunę muszą iść po błocie. Sektor gości takie ciągi będzie posiadał.
Nie ma sanitariatów, są toi-toie. Sektor gości będzie posiadał sanitariaty.

Ostatnio jeszcze atak, że to niby klub źle dysponuje placem targowym (akurat pieniądze z tego idą na juniorów - jak się zorientował, że walczy z odebraniem pieniędzy dzieciom, dał sobie jednak spokój).

Łuki niech już zostaną ale trybuna główna, oświetlenie i podgrzewana murawa (takie wymogi) są obowiązkowe.


Mam nadzieję, że pozostałą kwotę z zarezerwowanego w budżecie 1 mln złotych na sektor gości, przeznaczą na chodnik i sanitariaty, a w 2015-2016 powstanie nowa trybuna główna (za rządów nowego prezydenta).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »