NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Swojskie jedzenie,
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 09:15  
Cytuj
Witam,

Gdzie w Stalowej lub okolicy kupię swojskie wyroby, chodzi mi o wedlinę i chleb. Sklep Orzechowa na Poniatowskiego już mi się przejadł...

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 09:15  
Cytuj

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 09:34  
Cytuj
tez korzystalam z tego sklepu ale produkty te zmienily smak,polecam sklep w Nisku Intermarche,maja swoja wedzarnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 14:43  
Cytuj
Wjeżdżając od strony Burger Baru w ulicę Kwiatkowskiego, zaraz na początku, po prawej stronie jest mały, wolno stojący sklepik, na którym pisze że sprzedają wędliny bez konserwantów wyrabiane metodą tradycyjną i zdaje się było też coś na temat pieczywa. Co do smaku nie pomogę bo tylko tamtędy przejeżdżałam umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 16:56  
Cytuj
CYTAT
tez korzystalam z tego sklepu ale produkty te zmienily smak,polecam sklep w Nisku Intermarche,maja swoja wedzarnie.


Ani Orzechów, ani Intermarche koło swojskiego żarcia nie leżało. Ludzie w dzisiejszych czasach nie wiedzą jak to powinno smakować, więc wszystko co smakuje trochę inaczej niż z popularnych zakładów to uważa za swojskie.

Co do Intermarche to nie przesadzajmy, ta wędzarnia to taka namiastka, a każda kiełbasa smakuje tak samo. Ogólnie tragedii nie ma, bo nie są to śmieci, ale do dobrego żarcia to też trochę brakuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 18:05  
Cytuj
irkuck to co proponujesz po za krytykowaniem tego co inni proponują? Też bym się dowiedział gdzie mają dobrą wędlinę i mięso a z twojego postu nic nie wynika.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 18:13  
Cytuj
Andrzejek, irkuck skrytykował te miejsca to nie znaczy, że musi wiedzieć gdzie sprzedają swojską wędlinę i mięsoumiech
Ja też nie wiem gdzie taką sprzedają i uważam że to co jest w sklepach tu wymienionych i nie wymienionych nie jest takie jak np. u mojej ciotki na wsi. Tam jest swojsko, są na wsi nie i umieją robić inaczej niż po wiejsku. Karmią świnie tak jak dawniej. Nie robią na ilość a na jakość bo robią dla siebie i nawet ciężko u nich o poczęstunek lub odkupienie tego:(
Na forum jest kolega kosmal 3006 często pisał że robi coś podobnego, może On coś wie.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 18:57  
Cytuj
Dokładnie rajmund, krytykuję bo to co jest wymienione to nie jest żadne swojskie żarcie. Gdzie takie można kupić nie wiem, bo sam próbowałem w różnych sklepach i nigdzie to żarcie się nigdy nie zbliżyło do dobrej swojszczyzny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 19:03  
Cytuj
Dobra swojszczyzna zaczyna się od zdrowego wieprza który je to co powinna jeść świnia i hodowany jest tak jak należy a nie cały żywot w stresie a to też ma wpływ na jakość mięsa.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 19:14  
Cytuj
sprobujcie od tych :] w swoich okolicach maja sklepy miesne, a tu przyjezdzaja z furmanek handlowac

158740340 Darek

723512388 a tu rodzinnie gdzies spod zaklikowa ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 19:15  
Cytuj
CYTAT
Witam,

Gdzie w Stalowej lub okolicy kupię swojskie wyroby, chodzi mi o wedlinę i chleb. Sklep Orzechowa na Poniatowskiego już mi się przejadł...


Jezeli Tobie chodzi o prawdziwe swojskie wyroby, nie takie sklepowe wiejska nabijana chemikaliami.

To polecam prywaciarza na Jacie. Swojskie zarcie jak sie patrzy.

Sprzedaja tylko w czwartki. To co u nich maja np szynka to tego w zadnym sklepie nie kupisz.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 19:22  
Cytuj
Ja do darka jeżdżę co jakiś czas i po prostu kupuje o trzeba. Żadna inna szynka 2 tygodnie w lodówce nie wytrzyma ale kosztuje sporo więcej niż marketowy chłam.
Najszybciej na Janów lubelski i w lewo na Lublin ze stalowej 55 kilometrów ale nie stoisz 2 godziny na hali w sobotę

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 19:49  
Cytuj
Ja proponuje naJacie kupic sobie po pere deko roznych wyrobow posmakowac i szukac potem w sklepach z napisami swojskie wiejskie i wtedy sprawdzic czy to sklepowe jest takie same, co zakupione na wsi.


A co do prawdziwego chleba swojskiego to jest facetka z kola gospodyn w Jezowem co piekla prawdziwy chleb swojski

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 20:29  
Cytuj
jak to się wszystko zmienia. nie tak dawno przecież to "sklepowe" było super, bo takie ładne, błyszczące, kolorowe i kształtne. a teraz wszyscy szukają swojszczyzny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 21:15  
Cytuj
Bredzisz.
Od zawsze ludzie wędlin szukali swojskich. Szczególnie Ci co mieli kogoś na wsi z rodziny, albo na tej wsi się wychowali to wiedzą jak to wszystko smakowało.
To, że ludzie piszą, że lubią iść do marketu i robić tam wygodnie zakupy to nie znaczy, że kochają marketowe wędliny... potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 22:20  
Cytuj
nie bredzę, tylko mówię co widzę. i nie mam na myśli tylko wędlin. jasne, że jak ktoś raz na jakiś czas zjadł swojską kiełbasę czy inne mięso, to się zwykle zachwycał, ale mało kto tak o te swojskie produkty zabiegał, jak dziś. nie twierdzę wcale, że nikt.
mam na wsi teściów, którzy mają krowy, świnie, drób. wcześniej raz na jakiś czas sprzedali po kawałku świni, resztę rozdali po rodzinie i znajomych. czasem ktoś kupił jajka. za to o mleko, kury czy warzywa nikt specjalnie nie zabiegał. dziś wszystko sprzedaje się na pniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 22:39  
Cytuj
cool girl...przepyszne swojskie wyroby można dostać w miejscowości Krzątka ...jakieś 35 km od Stalowej...kobieta ma tam sklep za domem i wędzarnię...świeże pyszne i nie oszukane(często jeszcze cieplutkie można kupić).....fakt cenowo wychodzi parę złotych więcej ale za taki smak i jakość warto zapłacić....z tego co pamiętam wędliny sprzedaje w czwartki piątki i sobotę ....gorąco polecam....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 08:16  
Cytuj

Jeżeli chodzi o dobre wędliny, to ja polecam masarnie z niska, a dokładniej z warchołów. Można tam kupować bezpośrednio w masarni. We wtorki i czwartki przyjeżdżają na halę i tam sprzedają. Wędliny od nich są dobre i kupując je, po kilku dniach nie są śliskie i zachowują swój smak.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 11:28  
Cytuj
Tommi gdzie dokładne stoją na Hali z wędlinami z masarni Nisko-Warchoły?

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 14:24  
Cytuj

Stoją samochodem między halą a tym nieukończonym budynkiem. Przyjeżdżają bodajże hyundaiem i mają po oklejany samochód swoimi logami. Napewno go zobaczysz. Tylko radzę wybrać się po 8, bo nie wiem do której stoją.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 14:41  
Cytuj
A ja kupuje surowe mięcho wrzucam do peklowania we wtorek najpóźniej w środę, żeby w sobote można było wędzić, w sobote odpalalm wędzarnie 4 - 5 godz i gotowe, wędliny - miodzio i nie naszprycowane chemią, 2 tygodnie w lodówce i nic im się nie dzieje, a sklepowe wędliny są dobre dla psa choć i ten czasami ich nie ruszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 18:43  
Cytuj
To samo ja zrobilem, kupilem 3kg zeberek i 2kg schabowego i schab do zalewy na 3dni a potem do wedzarni na 5godz.

To co mozecie sami zrobic majac wedzarnie to tego w sklepie nigdy nie kupicie.


A druga sprawa to mieso. Jest wyrabista roznica gdy mieso kupujesz w rzezni badz w sklepie od tego co masz u siebie uchowane.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 19:09  
Cytuj
Jak dla mnie prawdziwie wiejskie wyroby ma Tylko Masarnia w Orzechowie , wiem co jem !

a jak komus się nie podoba... to zapraszam na bazar w soboty tam sprzedają ludzie ale zapewniam ze to nie swieze będzie , bo gdzie cały dzień na słoneczku lezy kiełbasa i do ego w foli afuuujjjj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Paź 2013r. 19:32  
Cytuj
Jedyne co wiesz co jesz to tylko to co sobie uchowasz i sam produkty zrobisz.

W masarni jak przemiela 50swiniakow i jedna maciore zgoraczkowana to i tak nikt tego nie zczai

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 07:46  
Cytuj
na warcholy mozna podjechac kolo 15h00 w piatki i wyroby sa swiezo uwedzony, ja na miejsce pol petla kielbachy zjadlem tak mi slinka ciekla. polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 12:06  
Cytuj
Ja znam goscia co robi dobre wyroby ale kawalek drogi bo w polowie drogi do krasnika.Facet ma dobra opinie bo wyroby robi na wesela itp i duzo wczesniej trzeba zamawiac.Najwazniejsze dla mnie jest to ze mozna mu zaufac co do jakosci jak i czystosci.Bo wierzcie mi mialem nie raz okazje ogladac"masarzy" na bani i ze szpikiem u nosa przy robocie:szok:Jak w ubieglym roku mysle kupic u jakiegos gospodarza polowke swinieka i dac gosciowi do wyrobienia na kielbaski,szyneczki,pasztecik i co sie daok a moze ktos z forumowiczuw do spolki by ze mna na swieta kupil polowke swiniaka?oszczednosci olbrzymie o smaku nie wspominajac...

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »