NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
piec co2 z podajnikiem,
Posty: 43
Dołączył: 13 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 12:01  
Cytuj
witam, posiadam dom o pow 140 m2, dom ocieplony styropainem w scianach i mam takie pyt, przymierzam sie do zakupu pieca co2 z podajnikiem, ma ktos taki piec lub moze jakis polecic, czy jest to ( podajnik ) dobre rozwiazanie co ile trzeba taki piec ladowac np. eko groszkiem, dzieki za odp

....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 12:01  
Cytuj

....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 21:23  
Cytuj
Z podajnikiem zależnie od pogody i wielkości kotła, eko groszek słyszałem za zasypuje się średnio co 3-6 dni:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 21:35  
Cytuj
Eko groszek nie jest też taki tani i o piecu z podajnikiem nie wspomnę już jednak jest to inwestycja na lata
a jesli do pieca podepnie się też CWU (ciepła woda użytkowa) są to spore oszczędności wiem bo sam taki system posiadam.
po zimie rozliczenie za gaz wynosi 0zł ponieważ i tak palę w piecu i tak a wodę w kranie ciepłą mam za free.
Polecam kotły firmy DEFRO.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 8 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 22:48  
Cytuj
Stefan to pochwal się ile Cię kosztował sezon grzewczy skoro tak oszczędnie grzałeś???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 06:36  
Cytuj
StefanS51 napisałeś że - " po zimie rozliczenie za gaz wynosi 0zł " to Ty nie płacisz za ten okres - abonamentu i tych opłat stało zmiennych ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 09:11  
Cytuj
Powoli panowie umiech
Oszczędność widzę w tym że grzejąc wodę w grzejnikach grzeję przy okazji zupełnie za darmo wodę w bojlerze 120l (grzanie wody gazem mam wtedy wyłączone) woda w nim spokojnie osiąga temperaturę 60-70stopni co jest aż za dużą temperaturą.
wcześniej gdy nie posiadałem takiego rozwiązania rozliczenie za gaz przychodziło mi po zimie i wynosiło ok 700zł a czasami więcej.
Więc mając ten piec już dwa lata oszczędziłem spokojnie ponad 1500zł ponieważ czasami wiosną i jesienią robię tak że zamykam wodę na grzejniki zaworem przy piecu i rozpalę w piecu tylko i wyłącznie po to by zagrzać wodę w bojlerze
wystarczy że podłożę raz i woda w baniaku ma 90stopni nawet teraz od 3 tygodni tak już robię.

Abonament owszem ale rachunki są prognozowane i zawsze mam nadpłaty a jeśli całą zimę gaz mam wyłączony dla hydrotermy to nadpłata jest i to solidna więc nawet abonamentu nie płacę.

Ostatnia zima dała mi w kość ponieważ spaliłem pół tony węgla 2 tony troty(mam za darmo) i drzewa ze 2-3 przyczepy dodam jednak że mieszkam w domu który ma ponad 200m2 więc jest co grzać.
ale mieszanie troty węgla i drzewa robi dobrą robote i oszczędności najgorzej ciągnie po kieszeni drzewo umiech

Ta zima nie powinna mnie zaskoczyć bo wszystkiego mam praktycznie x2 :cwaniak:

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 10:38  
Cytuj
chyba nie ma takich pieców co grzeją "za darmo" ciepłą wodę użytkową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 13:43  
Cytuj
Za darmo nie ale grzeje wode użytkową przy okazji grzania wody w grzejnikach

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 351
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 15:32  
Cytuj
"StefanS51" za darmo nie ma dzisiaj nic... Wychodzi taniej, bo tak czy inaczej wstawiając zbiornik CWU, zwiększasz objętość instalacji CO co powoduje wzrost zużycia opału. Na pewno jest taniej, ale i na pewno nie za darmo. Jeżeli już chcesz w miarę ekonomicznie zrobić sobie instalację to polecam stronkę (strony umiech) http://forum(...)-quot-się-robi-czyli-bufor-ciepła. Ale jest na to potrzebna kasa. Ja niestety moge tylko pomażyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 09:33  
Cytuj
Ja również milionerem nie jestem bo gdybym był to ciepło miałbym zawsze gdzieś w innym kraju ciepłym oczywiście smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 22:40  
Cytuj
murator tego boja się instalatorzy jak ogniagood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 10:54  
Cytuj
CYTAT
murator tego boja się instalatorzy jak ogniagood


Murator? ta gazeta?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2013r. 07:04  
Cytuj
Co w tej gazecie jest takiego strasznego że boją się jej instalatorzy ? uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 351
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2013r. 13:00  
Cytuj
Bo masz tam dużo porad. Ja osobiście przeglądam forum i jest tam kilku instalatorów w głowami na karku co potrafią doradzić i przestrzegają przed tym jak nie dać się nabić w butelkę. Po przerobieniu pewnego zakresu materiału zauważyłem jaką fuszerkę instalator CO odwalił. PS. Co do DEFRO bym się zastanowił. Nie wiem jak z podajnikiem, ale OPTIMA KOMFORT dla mnie to niewypał, górne spalanie i ruszt wodny :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »