NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Jakie konto bankowe? ,
Posty: 2
Dołączył: 17 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2013r. 23:03  
Cytuj
Witam
Zastanawiam się nad założeniem konta bankowego, rozważam mBank oraz alior sync, obydwa mają ciekawe usługi, alior jest darmowy ale w stalowej nie ma wpłatomatu
Jakich kont wy używacie, może coś ciekawego mi umknęło?
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2013r. 23:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2013r. 10:28  
Cytuj
Getin to największe badziewie,na połączenie telefonicznie z bankiem czeka się przeważnie około 10 minu!,w weekendy online działa jak chce,i konto masz gratis jak masz wpływy z innego banku jeśli robisz z Getinu do Getinu taki przelew się dla nich nie liczy paranoja,ja bym polecił m bank,nie mialem z nim żadnych kłopotów i maja również ubezpieczenia OC jedne z tanszych:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 18 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2013r. 10:30  
Cytuj
Polecam Alior choć nie ten w Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 21 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2013r. 23:12  
Cytuj
Jeśli ktoś poszukuje zestawienia opłat za konta polecam tą tabelkę:

http://wybierz-konto.pl/osobiste.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 08:17  
Cytuj
ing ma niezłą ofertę,czytelną
korzystanie ze wszystkich bankomatów,przelewy 'O' zł
jest wpłatomat.likwidacja konta bez obciążen finasowych
karta za darmo
i konto bez opłat,tylko należy miesiecznie 200 zł przez nie "przepuścić"smiech2
jeszcze teraz jest jakaś promocja,że jeśli ktoś posiadający poleci kogoś kto chce założyć konto,to każda z tych osób dostaje gift finansowyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 08:56  
Cytuj
teQuilla - nie do końca jest tak jak napisałaś o tym 200zł

Nie chodzi o przepuszczenie 200zł przez konto, a płatność kartą w miesiącu na min 200zł...

Reszta się zgadza, polecam, solidne konto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 09:28  
Cytuj
W ING, możesz zostać posądzony o terroryzm smiech2
Wystarczy, że skończy się ważnośc np. dowodu.

Powołując się na:

CYTAT
Ustawę z dnia 16 listopada 2000r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu Art 8b ust 3 (tekst jedn. DZ.U z 2010r. Nr 46 poz. 276 z późn. zm. instytucje obowiązane są do stosowania wobec swoich klientów środków bezpieczeństwa finansowego polegających na identyfikacji klienta i weryfikacji jego tożsamości.


Działając w myśl cytowanego przepisu - blokują Ci dostęp do banku potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 10:20  
Cytuj
No i dobrze, bezpieczeństwo ponad wszystko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 10:27  
Cytuj
CYTAT
Getin to największe badziewie,na połączenie telefonicznie z bankiem czeka się przeważnie około 10 minu!,w weekendy online działa jak chce,i konto masz gratis jak masz wpływy z innego banku jeśli robisz z Getinu do Getinu taki przelew się dla nich nie liczy paranoja,ja bym polecił m bank,nie mialem z nim żadnych kłopotów i maja również ubezpieczenia OC jedne z tanszych:cwaniak:

No i masz kilka nieprawidłowych informacji. Po 1 konto w geting jest darmowe bez żadnych opłat, bez żadnych wpłat itd. Możesz mieć 0 na koncie i tak nie ponosisz żadnych kosztów (getinonline). Zamiast do nich dzwonić robisz zgłoszenie po zalogowaniu się na konto i oddzwaniają w ciągu 24h. mBank jest ok, płatność minimalna 100zł/msc i nie masz żadnych kosztów lub trzeba wybrać opcję wszystkie bankomaty za 5zł i też innych kosztów nie ponosisz. Ubezpieczenia mają drogie... wyliczyli mi 1850zł AC+OC a w innej firmie płacę 1190zł a więc różnica spora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 10:53  
Cytuj
Ja właśnie zamykam konto w Aliorze. Złodzieje i banda oszustów! NIE POLECAM! Wszystkie inne będą lepsze od Aliora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 12:06  
Cytuj
właśnie dostałem maila z getin banku że przyzałożeniu konta przez internet dostaje się tablet za darmo. Ktoś wie jaki w tym haczyk ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 13:10  
Cytuj
CYTAT
Ja właśnie zamykam konto w Aliorze. Złodzieje i banda oszustów! NIE POLECAM! Wszystkie inne będą lepsze od Aliora.


A ja alior w stalowej akurat sobie chwale, jestem zadowolony z obslugi jak i prowadzenie konta.
CYTAT
właśnie dostałem maila z getin banku że przyzałożeniu konta przez internet dostaje się tablet za darmo. Ktoś wie jaki w tym haczyk ?

haczyk taki ze musisz miec minimalne wplaty ok 1500zl co miesiac, czytaj w regulaminie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
właśnie dostałem maila z getin banku że przyzałożeniu konta przez internet dostaje się tablet za darmo. Ktoś wie jaki w tym haczyk ?


Naprawdę jesteś tak naiwny, że wierzysz, że jakakolwiek instytucja tylko za założenie konta da Ci tablet? Zwłaszcza bank?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 18:34  
Cytuj
A co sądzicie o Nadsańskim Banku Spółdzielczym lub o banku BGŻ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 21:02  
Cytuj
CYTAT
teQuilla - nie do końca jest tak jak napisałaś o tym 200zł

Nie chodzi o przepuszczenie 200zł przez konto, a płatność kartą w miesiącu na min 200zł...

Reszta się zgadza, polecam, solidne konto.



wiem umiech ,nieprecyzyjnie się wyraziłam !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
właśnie dostałem maila z getin banku że przyzałożeniu konta przez internet dostaje się tablet za darmo. Ktoś wie jaki w tym haczyk ?


CYTAT
Naprawdę jesteś tak naiwny, że wierzysz, że jakakolwiek instytucja tylko za założenie konta da Ci tablet? Zwłaszcza bank?


Wydaje mi się, że nie dałem swoją wypowiedzią żadnych przesłanek, które mogłyby stwierdzić moją naiwność. Nie czytałem regulaminu - zadałem pytanie i ktoś udzielił mi zadowalającej odpowiedzi.
BTW, jeśli faktycznie jest tak, że trzeba mieć wpłatę na konto 1500 zł miesięcznie przez jakiś tam okres czasu by dostać tablet - to chyba nie świadczy o jakiejś wielkiej próbie matactwa i wyzysku a raczej o dobrej promocji i chęci pozyskania klienta. Może się mylę, w końcu jestem naiwniakiem i poleciałem do Getin założyć konto zdegustowany
Ach, ci forumowcy ze stalowego miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
Wydaje mi się, że nie dałem swoją wypowiedzią żadnych przesłanek, które mogłyby stwierdzić moją naiwność. Nie czytałem regulaminu - zadałem pytanie i ktoś udzielił mi zadowalającej odpowiedzi.
BTW, jeśli faktycznie jest tak, że trzeba mieć wpłatę na konto 1500 zł miesięcznie przez jakiś tam okres czasu by dostać tablet - to chyba nie świadczy o jakiejś wielkiej próbie matactwa i wyzysku a raczej o dobrej promocji i chęci pozyskania klienta. Może się mylę, w końcu jestem naiwniakiem i poleciałem do Getin założyć konto zdegustowany
Ach, ci forumowcy ze stalowego miasta.



Jeśli w dalszym ciągu uważasz, że ktoś "da" Ci tablet to dalej uważam, że jesteś naiwny.
No ale sprawdźmy: strona z promocją http://www.getinonline.pl/konta-bankowe/konto-prestizowe.html, regulamin promocji http://www.getinonline.pl/egetin2/doc/regulamin-promocji-konto-prestizowe.pdf

Tabletem jest Lenovo Idea Tab A1000, który regulamin wycenia na 499zł. Ekran 7". Szału nie ma.
By "dostać" tablet musisz założyć na co najmniej 30 miesięcy konto prestiżowe z kartą debetową, które kosztuje 19,98zł/m-c (opłata jest zmniejszana do 9,99zł jeśli wpłynie na konto 1000zł i wykonasz transakcje kartą na min. 400zł). Nikt nie gwarantuje, że Opłaty i prowizje przez te 30 m-cy nie ulegną zmianie.

Przez 30 m-cy za konto w najlepszym przypadku zapłacisz 299,70zł, w najgorszym 599,40zł.
I jeszcze na dokładkę - ten pseudo bank wyśle Ci PIT-8C, bo od kwoty 499zł "nagrody" będziesz sam musiał zapłacić podatek, co przy pierwszym progu podatkowym da 89,82zł.

Reasumując - bezpłatny tablet będzie Cię kosztował od 389,52 do 689,22zł.

Dalej twierdzisz, że jakakolwiek instytucja chce Ci "dać" tablet?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 07:27  
Cytuj
Jeśli zamierzasz trzymać tam jakieś większe pieniądze czy oszczędności to zdecydowanie konto w banku z polskim kapitałem np.:
BGK - 100% należy do skarbu państwa
Banki Spółdzielcze - 100% polskiego kapitału
BOŚ - ponad 50% udziałów skarbu państwa
Getting - 55% udziałów ma Polak
PKO BP - 30% udziału skarbu państwa

Dlaczego jest to ważne? Otóż na mocy prawa unijnego spółki matki z tytułu problemów mogą zabrać kasę ze spółek córek (sytuacja z Cyprem). Dodatkowo za ewentualne opłaty czy prowizje lepiej dać zarobić swoim niż innym umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 10:52  
Cytuj
CYTAT
Jeśli zamierzasz trzymać tam jakieś większe pieniądze czy oszczędności to zdecydowanie konto w banku z polskim kapitałem np.:
BGK - 100% należy do skarbu państwa
Banki Spółdzielcze - 100% polskiego kapitału
BOŚ - ponad 50% udziałów skarbu państwa
Getting - 55% udziałów ma Polak
PKO BP - 30% udziału skarbu państwa

Dlaczego jest to ważne? Otóż na mocy prawa unijnego spółki matki z tytułu problemów mogą zabrać kasę ze spółek córek (sytuacja z Cyprem). Dodatkowo za ewentualne opłaty czy prowizje lepiej dać zarobić swoim niż innym umiech


Byłoby jeszcze dobrze, gdybyś wiedział, że np. BGK nie obsługuje klientów indywidualnych, Banki Spółdzielcze super, ale to co się w nich dzieje to np. w SanBanku jest jak folwark, gdzie wystarczy być znajomą prezesa i każdy przekręt zostanie utajniony, a osoba, która będzie próbowała przekręt wyjaśnić dostanie naganę, BOŚ - ponad 50% udziałów skarbu państwa to nie wiem czy powód do zadowolenia, bo powszechnie wiadomo, że największe marnotrastwo pieniędzy i brak logiki w zarządzaniu jest właśnie wszędzie tam, gdzie rządzi państwo, Getting extra, ale nie ma takiego banku, PKO BP bank emerytów i rencistów, którzy mają wolne 2h by sobie postać w kolejce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2013r. 01:02  
Cytuj
Zdecydowałem siebie końcu na mBank, korzystam od jakichś dwóch tygodni i jestem zadowolony. Interfejs konta mają świetny
Przy okazji polecam każdemu szukającemu konta ta stronę www.blog-finansowy.pl wiele ciekawych informacji można znaleźć, mi pomogła
Wam również dziękuję za wszystkie opinie
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 18 Paź 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2013r. 20:05  
Cytuj
Przypomniała mi się scena z serialu Ranczo, gdzie jedna z bohaterek wybierała bank dla siebie na podstawie zdjęcia prezesa, który wyglądał na uczciwego, a który nie umiech

A do czego piję, myślę że to czy bank ma polski kapitał czy nie ma tu żadnego znaczenia. Sam mam konto np. w Sync-u (Alior), ale nie kierowałem się tu kto jest właścicielem banku a OFERTĄ. Jeśli oferta jest dobra dla Ciebie, odpowiadają ci warunki to tym się kieruj.
Ja przykładowo nie zapłaciłem jeszcze żadnej prowizji, jako że konto, przelewy, wypłaty z wszystkich bankomatów itp. mam za free, więc chyba lepiej nie płacić nic niż patriotycznie dać się oskubać polskiemu bankowi ?

A mbank, też jest spoko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lis 2013r. 20:12  
Cytuj
No ja mam w MILLENIUM i jak narazie tez nic nie place tylko kase wybieram

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2013r. 15:03  
Cytuj
ja równiez mam w Aliorze i polecam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 4 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2013r. 15:18  
Cytuj
ja mam w bph darmowe konto od 6lat polecam darmowy dostęp do knota darmowe nielimitowane przelewy minut to że mało bankomatów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lis 2013r. 21:16  
Cytuj
ja rowniez polecam bph umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »