NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Podpięcie auta pod komputer , Podpięcie auta pod komputer
Posty: 5
Dołączył: 29 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2013r. 16:26  
Cytuj
Ile kosztuje podpięcie auta pod komputer, aby sprawdzić jaki jest błąd i gdzie najlepiej się z tym udać ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2013r. 16:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2013r. 16:31  
Cytuj
W większości warsztatów chyba można to zrobic. Ja robiłam to koło kauflanda ale nie pamietam ile to kosztowało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 21:18  
Cytuj
To zależy jakiego auta ... i czego oczekujesz :cwaniak:

Czasem nie trzeba żadnego komputera by odczytać błędy ... Wystarczy zrobić zworkę.
Np. w Pajero III zwierasz w złączu diagnostycznym 1 i 4 i zliczac długie i krótki błyski (dziesiątki i jedności), jedynie moduł SRS nie da się tak diagnozować.

Odczytać błędy to jedno, a postawić właściwą diagnozę na ich podstawie to drugie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2013r. 17:49  
Cytuj
Podpiecie pod komputer kosztje ok 50zł, do tego kasowanie ew błędów od 25 do 100zł za każdy błąd. Najpierw sprawdź czy sam nie dasz rady sprawdzić błędów lub czy ktoś ze znajomych nie ma odpowiedniego oprogramowania i kabelka umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2013r. 11:31  
Cytuj
Mój znajomy ostatnio robił coś takiego, tyle że na starszym samochodzie, może to ma znaczenie nie wiem. Zapłacił 20 zł z poprawieniem błędów. Jednak nie pomogło to do końca, bo zepsuta jest jedna część w samochodzie i dopóki jej nie wymieni to nic nie zdziała.
Wiadomość na P.W.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kNm
kNm
Posty: 57
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Paź 2013r. 14:35  
Cytuj
CYTAT
Mój znajomy ostatnio robił coś takiego, tyle że na starszym samochodzie, może to ma znaczenie nie wiem. Zapłacił 20 zł z poprawieniem błędów.


Poprawieniem błędów smiech2 Znaczy sie, kontrolke wyjął, że się nie świeci już potluczony ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 11 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2013r. 11:58  
Cytuj
zależy jakie auto

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2013r. 20:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mój znajomy ostatnio robił coś takiego, tyle że na starszym samochodzie, może to ma znaczenie nie wiem. Zapłacił 20 zł z poprawieniem błędów.


Poprawieniem błędów smiech2 Znaczy sie, kontrolke wyjął, że się nie świeci już potluczony ?


Nie wiem, nie znam się na tym. W każdym bądź razie na drugi dzień kazał mu przyjechać, by sprawdzić co się znowu tam zmieni... czy jakoś tak i wtedy bylo wiadomo już co do wymiany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2013r. 13:05  
Cytuj
Może się komuś przydać, poczytajcie

"Torque PRO (OBDDragon& Car) pod android. Kupujemy interface ELM327 z alledrogo, podpinamy pod gniazdo diagnostyczne OBD2 w samochodzie (większość samochodów po 2000r takie ma), instalujemy ten programik wraz z dodatkami, łączymy tel z interfacem przez bluetooth i w tym momencie program pobiera odczyty z wszystkich dostępnych pod OBD czujników (głównie interesują nas te z silnika). Odczyty analizuje, przelicza i daje nam:
-możliwość odczytywania i kasowania kodów błędów (w ASO od 100zł w górę)
-możliwość obserwowania w czasie rzeczywistym każdego dostępnego pod OBD czujnika (również AFR, boost, EGR, temp. oleju, powietrza w dolocie, odczyt z przepływomierza - jeżeli OBD danego auta udostępnia)
-pomiar mocy, momentu obr., przyśpieczenia, prędkości, sprintu na 400m, spalania, przeciążeń, przejechanego dystansu, kosztów paliwa, zasięgu, kontroli Eco-Driving'u, przechyleń nadwozia (Off-road),
-wykorzystując wbudowaną w tel. kamerkę umożliwia video-rejestrację trasy z umieszczonymi w kadrze zdefiniowanymi przez użytkownika licznikami (z dowolnymi ww. odczytami). Dodatkowo rejestruje przebytą drogę (ślad) z podczytaną mapą google. Ślad przejechanej trasy jest wielobarwny. Legenda określa prędkość czyli np. ciemnoniebieski = 0 km/h, czerwony = 160 km/h. Analizując mapę widzimy, gdzie z jaką prędkością jechaliśmy, gdzie wyprzedzaliśmy itd.
-obliczenia są korygowane o odczyty z G-sensora i GPS. Do tego jakieś wykresy, analizy, logi z odczytów i pomiarów. Sofcik co jakiś czas upomina się o aktualizację, czyli rozwija się, a z relacji użytkowników na forum jest dokładny."

https://play.(...)h_result

Cytowana wiadomość użytkownika Yaaro znajduje się w komentarzach na stronie
http://autok(...)-telefon

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2013r. 15:20  
Cytuj
Jeśli to opel to odezwij się na priv, postaram się pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 18:00  
Cytuj
Witam proszę o informacje gdzie mogę skasować błąd w miarę tanio, nie mam żadnej usterki tylko przez pomyłkę uruchomiłem silnik gdy miałem wypiety czujnik i teraz mam cały czas błąd, sprawa prosta i wiem że są moduły do kupienia ale ja jutro chce to zrobić!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 18:05  
Cytuj
Napisał byś jaki samochód ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 20:28  
Cytuj
Megane II 1,6 16v benzyna chodzi tylko o kasacje check który został włączony omyłkowo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 23:58  
Cytuj
Z powodu zarejestrowanego 1 krotnie błędu czujnika silnika, świeci Ci się kontrolka na desce?zaklopotany Odpięcie aku. na chwilę oczywiście nie pomaga?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
iOS
iOS
iOS
Posty: 52
Dołączył: 17 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 19:37  
Cytuj
Ponawiam temat, gdzie mogę podpiąć auto mazdę 3 pod komputer , świeci kontrolka ABS i kontrola trakcji .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 01:34  
Cytuj
CYTAT
Ile kosztuje podpięcie auta pod komputer, aby sprawdzić jaki jest błąd i gdzie najlepiej się z tym udać ?

Czasami moga Ci wyskoczyc blache bledy wiec po odlaczeniu na pare minut kasuke bledy. Jak sa jakies powazniejsze to nie znikna albo znowu po chwili sie pojawia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 09:51  
Cytuj
CYTAT
Ponawiam temat, gdzie mogę podpiąć auto mazdę 3 pod komputer , świeci kontrolka ABS i kontrola trakcji .


Ja w swoim miałem identyczne wskazania + szarpania przy gwałtownym dodawaniu gazu(benzyna) do wymiany cewka zapłonowa. U Tabora mi naprawili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 371
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 10:59  
Cytuj
Ile płaciłeś ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 11:01  
Cytuj
dokładnie nie pamiętam bo to były jeszcze inne naprawy ale za diagnozę i wymianę cewki ok 600 zł (cewka ok 450)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »