NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Jaki rower,
Posty: 64
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 140%
ff
Wysłany: 19 Sie 2013r. 19:50  
Cytuj
Witam.Jaki polecacie rower do jazdy po mieście i niedalekie wypady poza miasto.Chodzi mi o rower męski i gdzie takowy najlepiej kupić w Stalowej Woli.Dziękuję za porady

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2013r. 19:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2013r. 20:47  
Cytuj
Ja kupilem w zeszlym roku MERIDE CROSSWAY, kola 28 lekko idzie, wygodny i zwrotnyumiech osprzet mam na deore. Kupilem w rojaxie, cena w promocji byla jak na allegro. Dluzsze traski na nim to pikusjezyk
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2013r. 20:56  
Cytuj
szukaj trekingowego,firm masz mase, polskie
Kross
Medano
Romet
Unibike
MBik

zagraniczne
Giant
Merida
Kellys
Author
Scott
Trek
Ghost
Kona
Cube
Felt
KTM
Specialized
Cannondale
najważniejsze dobór ramy żeby ci się fajnie na nim siedziało i jezdzilook

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 140%
ff
Wysłany: 19 Sie 2013r. 21:22  
Cytuj
Skłaniałbym się ku trekkingowemu.Gdzie lepiej kupić,w Rojax czy Tip-top?Gdzie jest później najlepszy serwis?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sie 2013r. 22:26  
Cytuj
cool girl.........najlepszy to chyba taki jaki ostatnio ukradli virusowi uśmiech ........cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2013r. 12:25  
Cytuj
Ja kupiłem niedawno żonie meride freeway 9500 lady 2014.
Jest naprawdę dobry.
Występuje też z męską wersją ramy:
http://www.rower(...)ida.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2013r. 14:06  
Cytuj
Ja ze szczerego serca polecam KROSSY. W tym sezonie przesiadłem się z rozklekotanej dwuletniej Meridy na KROSS'a level a3 2013 i jestem cholernie zadowolony, niebo a ziemia. O ile KROSS zrobił wielkie postępy odkąd wszedł na rynek i z produkcji marketowych rowerów doszedł do produkowania sprzętu na światowym poziomie tak Merida - cóż, najlepszy rower na komunię ;) To tylko moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 21:51  
Cytuj
Ja, moja żona i dzieciak jeździmy na Giant'ach. Bardzo dobre rowery. Polecam.


axlrose ile przejechałeś km na swojej "Medzi" przez 2 lata?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 21:54  
Cytuj
Jeżeli chodzi o Giant tourer CS1,
http://www.giant(...)ications
z przerzutką w piaście, to ja bym się zastanowił. Chyba bym takiego rozwiązania nie wybrał.
Ale, to tylko moja opinia, od krossa też wolałbym meridę i to też tylko moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 22:02  
Cytuj
Nie no . Takiego ustrojstwa to nie ma sensu kupowac . potem w razie awarii bedzie spory problem . Kupić coś nawet na najprostszym Shimano ...np Altus czy Acera a nie takie wynalazki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 140%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 22:24  
Cytuj
Mnie bardzo się podoba i chyba zdecyduje się właśnie na niego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2013r. 22:51  
Cytuj
Fajne rowery firmuje Sobiesław Zasada. Warto kuknąć na stronę:
http://www.zasada-rowery.pl/
Rojax je ściąga na zamówienie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Jay
Jay
Posty: 91
Dołączył: 19 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 07:56  
Cytuj
Jasne, odradzacie chłopakowi przerzutki w piaście, bo sami ich nie macie. Owszem, w przypadku awarii, koszty są duże, tylko zapytajcie fachowców - Shimano Nexus to wyjątkowo dobry i trwały sprzęt. Psują się bardzo rzadko. Ja w moim rowerze mam Nexus 7 w piaście i nie zamieniłbym tych przerzutek na żadne inne. Jeżdżę nim już kilku lat - nie tylko po dobrych drogach, ale w dużej mierze po lasach i nie miałem żadnej awarii. Trzeba tylko pamiętać, żeby przerywać pedałowanie podczas zmiany biegu oraz żeby nie czyścić piasty wodą pod ciśnieniem.
A rower który wybrałeś wydaje się bardzo uniwersalny, da radę w i na szosie i w terenie. Pewnie będziesz zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 11:12  
Cytuj
Ja nic nie odradzam, ale twierdzę, że teki napęd ma znacznie mniej możliwości. Jeżeli podobał by mi się ten właśnie rower to wybrał bym wersję RS1 a nie CS1. Chociaż dla mnie i tak merida, o której pisałem wcześniej jest ładniejsza, ale to subiektywna opinia.
Co do wytrzymałości, to dywagacje na ten temat są bezcelowe, jeżeli nie wybieramy roweru do wyczynowego katowania. Materiały wszystkich producentów są takie same, podzespoły też, dlatego, jeżeli już wiemy o jaki rodzaj roweru chodzi, to generalnie wybrór można by ograniczyć do wybrania rodzaju malowania umiech .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 140%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 15:20  
Cytuj
W jaki sposób zabezpieczacie swoje maszyny przed kradzieżą,jakiego rodzaju zabezpieczenia stosujecie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2013r. 23:50  
Cytuj
CYTAT
Ja, moja żona i dzieciak jeździmy na Giant'ach. Bardzo dobre rowery. Polecam.


axlrose ile przejechałeś km na swojej "Medzi" przez 2 lata?


Z tego co pamiętam to kolo 4 tysi ale katowałem ją jak mogłem i nie mogę przyznać bym kiedys o nią dbał. Co najśmieszniejsze wolnobieg z piastą padły mi na płaskiej drodze asfaltowej. Teraz zmieniłem podejście bo rower stał się moją pasją i obchodzę się z moim Krossem jak z jajkiem, nawet moja dziewczyna bywa zazdrosna o Krossinkę ;)
Pomijając kwestię co lepsze, we wrześniu zabieram ze sobą rower do Stalówki, dajcie znać o jakichś fajnych, nie do końca łatwych trasach ;)
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 00:35  
Cytuj
axlrose...Ja swoja Merida od 2010 roku zrobiłem ponad 32 tys km i jedyne co wymieniłem to opony , kasetę i łańcuch ale to normalne przy takiej ilości przejechanych km . jeździłem nią po Pieninach . Roztoczu , Górach Świętokrzyskich po okolicznych lasach , błotach piachach itp i nic nie padło więc nie do końca rozumiem czemu twierdzisz że Meridy to są złe rowery .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 01:17  
Cytuj
Mariusz77... Ja zawiodłem się na Meridzie. Kupiłem rower zapewniony o tym, że przez lata nie będę musiał nic w niej wymieniać bo jest dobra. W rezultacie jak już napisałem - po dwóch latach rower zaczął się p*eprzyć. Oprócz tego mają strasznie ciężkie ramy. Jedyne z czego jestem zadowolony to to że udało mi się ją dobrze sprzedać ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 07:16  
Cytuj
Co do ram to masz racje . Ich waga nie powala . No ale może za to będą bardziej wytrzymałe .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 15 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 09:53  
Cytuj
Wolnobieg z tyłu w momencie padł, łożyska powypadały tam w środku, koło zaczęło latać i trzeć o ramę, w rezultacie rower stracił pzyczepność i jebut ^^ z takim oto cudownym kołem dojechałem jeszcze 15 km bo mniejwięcej tyle właśnie dzieliło mnie od domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2013r. 13:31  
Cytuj
Rowery 10 -15 lat temu były dużo lepiej zrobione . Niestety teraz rower ma wytrzymać okres gwarancji , taka jest jakość nowych rowerów do 1 - 1,5 tys. O tańszych nawet nie pisze .... . Uzytkownicy rowerów zapominają zazwyczaj o najważniejszej sprawie że trzeba o niego dbać - czyścić ( nie karcherem ) , smarować - bo nie ma rowerów bezobsługowych , na sucho nie pojedzie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »