NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Zasady podciągnięcia wody! Co i jak? POMOCY!, Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja odnośnie podciągnięcia wody do budynku mieszkalnego?
Posty: 150
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 09:26  
Cytuj
Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja odnośnie podciągnięcia wody do budynku mieszkalnego? Czy inwestor ponosi jakieś koszty przyłącza czy może MZK jest za to odpowiedzialny? I jakie koszty są za samo podpięcie licznika? Kto odpowiada za szkody poniesione podczas przeprowadzenia wody przez działkę sąsiada do swojej posesji? Ma ktoś może namiar na kogoś kto zrobi projekt przyłącza wody?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 09:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 10:22  
Cytuj
Inwestor ponosi koszty przyłącza wody, które wykonuje wykonawca. Najlepiej w obecności pracownika MZK, który odbiera licznik i spisuje protokół. Kosztów odbioru licznika nie ponosisz. Musisz mieć zgodę sąsiada na wejście w teren i wykonanie prac. Odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia ponosisz oczywiście Ty, lub wykonawca po wcześniejszym ustaleniu z Tobą. Projekt przyłącza wody wykona każdy architekt, jest ich w Stalowej jak psów. Koszty projektu ponosisz oczywiście Ty. Pozdrawiam. O uzyskaniu wcześniej warunków przyłącza nie wspominam, rzecz oczywista.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 17:25  
Cytuj
A ja słyszałam, że wodę podciągają do granicy działki i koszty ponosi MZK....na działce inwestor/właściciel działki ???? Informacje uzyskałam od znajomego który tak miał wykonaną wodę...w innej gminie!
??????????????????????????????????????????????????????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 17:36  
Cytuj
Wszystkiego najlepiej się dowiesz odwiedzając lub telefonując do lokalnego dostawcy wody.Na forum będzie tyle opini co odpowiadających.
Sasha_Grey projekt robi projektant,a architekt projektuje zabudowy itp.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2013r. 06:53  
Cytuj
koszty podpięcia do wodociągu ponosi właściciel działki. W moim przypadku sąsiad miał już przyłącz i podpiąłem się u niego. Zawiadomiłem pana z wodociągów,przyjechał,spisał i zaplombował licznik. Zależy jeszcze jakiego ma się sąsiada good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »