NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Mercedes S klasa,
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2013r. 21:48  
Cytuj
Witam poszukuję jak nawięcej informacji na temat mercedesa w220 (98-05) Interesuje mnie głownie silnik 3.2 CDI. Może ktoś miał, orientuje się jak się sprawdza, jak z awaryjnością, jak z serwisem u nas w okolicy. Proszę nie pisać o Airmaticu bo tego już mam dość głównie chodzi mi o silnik i elektrykę jak się sprawdzają. Może nie koniecznie w S klasie albo w C lub E miał doczynienia z tym silnikiem proszę o opinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2013r. 21:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2013r. 22:57  
Cytuj


http://www.autoc(...)98-2002/
http://www.autoc(...)02-2005/
tutaj podalem Ci linki do strony z opiniami uzytkownikow. Poczytaj sobie ich opinie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 00:00  
Cytuj
wystarczy wpisać w google "mercedes forum" by znaleźć pierwsze lepsze forum dotyczące tych aut. I nawet nie trzeba zakładać konta, żeby przeglądać zawartość. Polecam tego typu fora bardziej niż autocentrum.
Jeżeli jesteś posiadaczem auta lub nim będziesz warto założyć jednak konto choćby po to, żeby w razie jakichś problemów znaleźć pomocną osobę... Gwarantuję, że niejedna się taka znajdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 00:10  
Cytuj
Ja Ci powiem... a właściwie napiszę tyle: Chcesz kupić używkę ON to licz się z tym, że przebieg będziesz mieć x3 minimum. Ciężko jest kupić auto od uczciwego człowieka w PL, a tym bardziej "eSę". Diesel w dobrym stanie spali mniej i jako tako jedzie, ale używkę lepiej szukaj w PB...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 06:44  
Cytuj
Przebieg mnie nie interesuje, pozatym nie wierze w przebiegi w takim aucie 250tys, chodzi mi wlasnie o stan i kondycje silnika, ale tez opinie uzytkownikow ktorzy posiadali wlasnie dany silnik. Benzyna odpada, dosc czesto robie dlugie trasy, nie tylko w polsce ale tez francja, niemcy, belgia. Nie koniecznie mam zamiar kupic auto w PL, najlepiej utrzymane za dobre pieniadze mozna znalesc wlasnie w brlgi i niemczech. Interesuje mnie tylko i wylacznie 3.2cdi, 4.0 odpada ze wzgledu na awaryjnosc silnika i skrzyni, benzyna odpada ze wzgledu na problemy z cewkami i alternatorem. Wlasnie ciezko mi znalesc jakies negatywne opinie o 3.2 dlatego uwazam go za najodpowiedniejszy wybor.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 07:02  
Cytuj
nie wiem jak z awaryjnoscia ale to jest straszny mul, poza tym srodek jest strasznie stary, a8 z 2005 niebo lepszy, znajomy ma w tej chwili 2x a8, jedna w tej najnowszej budzie druga wczesniejsza w obu silniki 4,2 TDI robi nimi po 70k + rocznie i jeszcze nic sie z nimi nie dzialo

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 08:08  
Cytuj
@ifeelgood nie pytam o wnetrze czy wyglad, zadalem pytanie a Twoja odpowiedź nie wnosi nic do tematu. Nie pytajcie dlaczego mercedes, tego nie da się wytłumaczyć, do tego trzeba dorosnąć

@edit: przepraszam wnosi, fakt mul ale nie taki straszny jak się wydaje, chociaż czasami ma się wrażenie że zmiana biegu trwa conajmniej tydzień, aczkolwiek zależy jak o auto było dbane, jak na taki silniczek i masę odejscie ma całkiem do zaakceptowania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 08:50  
Cytuj
napisalem swoje odczucia z jazdy, mercedesa prowadzilem ze 2 razy, audi czesciej, piszac o tym ze to staroc w srodku, mialem na mysli ergonomie ilosc bajerow w full wyposazonych egzemplarzach i to jak sie wszystko obsluguje. Mercedes niby wszystko ma ale ssie przy audi, od masazy ktorych w nim nie czuc i sa tylko z nazwy, po umieszczenie telewizora. Na mechanice sie nie znam, wiec moglem napisac o ogolnym wrazeniu z jazdy w odniesieniu do czegos z tej samej polki.
Jezeli dla Ciebie nie jest to mul, a wnetrze podoba Ci sie najbardziej na swiecie to mnie nic do tego, nie pytam dlaczego mercedes to nie moja sprawa, moze i ja kiedys do miecia dorosne.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 15 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 08:57  
Cytuj
Silniki CDI były montowane do kilku innych osobowych modeli Merca jak i do Chryslera . Mercedesa CDI są dobrymi silnikamii w miare trwałymi i napewno dużo lepszymi i trwalszymi niż nowoczesne TDi w Audi a o BMW nie wspomnę.
320 CDI MB jest jednym z lepszych i tańszym w utrzymaniu diesla w tej klasie z bardzo tanimi wtryskami Boscha itd..Silnik jest na łancuchu . Ogólnie czesci do MB sa tanie i łatwo dostepne bo MB to popularne auto.
w całej Europie zachodniej jak i na wschodzie. Jak wszystkie nowoczesne Diesle sa bardziej awaryjne niz benzyny.
Ale ogólnie 320 zapierdziela nawet niezle i jest dosyć szybkim i mega wygodnym autem i z dosyc mocnym panad 200 KM silnikiem. Do 100 km coś 8 sek a przy tym spalanie na trasie około 7-8 ltr diesla . Benzyna wcale nie wyjdzie drozej , jak nie lepiej ze spalniem około 9- 10 ltr PB na trasie a koszta usterek dużo nizsze niż w dieslach.
A jesli już ktos chce porownac koszty MB do Audi TDI to koszta w MB sporo nizsze . A nie wspomne już o " bardzo udanych" FSI od Audi.
Jezeli chodzi o koszta utrzymania MB 320CDi to nie jest tak zle ............
Tylko znalezienie dobrego egzemplarza S-classe graniczy z cudem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »