NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Możliwości porodu, Jakie sa mozliwości porodu
Posty: 2
Dołączył: 24 Sie 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 13:03  
Cytuj
Ja mam takie nietypowe albo w sumie bardzo typowe pytanie jaki wybór porodu ma kobieta rodząca w Stalowej Woli?
Ponoć po remoncie duzo sie zmieniło na dużo lepsze.
Chicałabym sie dowiedzieć czy kobieta Może rodzić w wannie? czy jest taka mozliwość bez tzw.porodu rodzinnego? I czy jest to odpłatne? chce z góry wiedzieć zanim zaczne rodzić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 13:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 14 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 15:57  
Cytuj
Z tego co sie orientuje wanna jest tylko w sali do porodow rodzinnych, ale nawet tam nie ma mozliwosci "pełnego" porodu w wodzie.. tzn na zasadzie, ze dzieciatko rodzac sie wychodzi do wody, kapiele słuza raczej do lagodzenia bolu w pierwszej fazie porodu, tak informowały położne w czasie dni otwartych nowego oddziału i z tego co wiem nic sie nie zmieniło w tym temacie. Warunki na oddziale sa bardzo dobre, wszedzie czysto, sale 1 lub 2-osobowe, częsc jest z lazienkami a czesc korzysta ze wspolnych lazienek na oddziale, jedne i drugie sa bardzo ladneumiech Mysle ze jak sie ma takie fajne warunki to ten pobyt tez latwiej przeżyćumiech ogolnie trzeba byc dobrej mysliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 20:38  
Cytuj
czy to prawda ze w stalowej jak sie jest po porodzie te 2 czy 3 dni to nie ma odwiedzin w sali? nawet ojcu dziecka nie wolno wejsc, tylko w jakims wspolnym pokoju? tak slyszalam i uwazam ze to paranoja, jak tak jest to chyba wybiore inny szpital, moze sie ktos wypowiedziec?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 22:03  
Cytuj
ja rodziłam w lutym i jeszcze nie ma możliwości porodu w wodzie bo nie maja przeszkolonego personelu, ale jeśli chodzi o złagodzenie bólu to proponują wannę i można skorzystać. Jeśli chodzi o poród rodzinny to jak najbardziej bo mąż przy mnie był od samego początku do samego końca. Ogólnie jest po remoncie super ja leżałam w jednoosobowej sali z łazienka, raczej nie kładą w sali bez łazienki bo zazwyczaj nie ma tyle kobiet na oddziale. Jeśli chodzi o odwiedziny w sali to są ale tylko pojedynczo można wchodzić jak chce więcej osób na raz to można iść do dużej sali. Do mnie jak przychodził sam maż to czasem był cały dzień i siedzieliśmy sobie w sali z dzidziusiem. Po remoncie rzeczywiście jest czysto i milo i jakoś ten czas po porodzie jest lepszy i łazienki w salach jak dla kobiet po porodzie pełen komfort..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 13 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 14:02  
Cytuj
Ja też jak rodziłam w lutym to nie miałam żadnych problemów z odwiedzinami tylko że odwiedzający mogli wchodzić tylko pojedyńczo . A tak ogólnie jak na okoliczności pobytu w szpitalu było dość miło panie położne bardzo miłe i oddział wygląda super.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 14:10  
Cytuj
dziekuje za odpowiedzi, troche mnie to zdziwilo ze maz nie moze odwiedzac zony i dziecka, alee jak mowicie ze pojedynczo mozna to spoko, tylko o to mi chodzilo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 16:09  
Cytuj
No bo jeszcze do niedawna nikt nie miał wstepu do kobiety, musiała zdać sie na siebie i humor połoznych w opiece nad dzieckiem po porodzie nawet po cesarce, dopiero od niedawna moze ktoś wejść, ale wczesniej to była niedorzeczność!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 19:47  
Cytuj
no i glupote robili, bo nie wiem jaki problem wpuscic ojca dziecka albo kogos z rodziny, wiadomo ze lepiej poprosic o pomoc kogos bliskiego niz obce osoby, dobrze ze to zmienili bo szukalabym innego szpitala

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 20:29  
Cytuj
niestety wcześniej sale były kilkuosobowe, więc nie było możliwości, by urządzac odwiedziny w salach. ja rodziłam w trakcie remontu, miałam cc i było mi ciężko, ale bardzo mnie cieszyło to, że na sale nie ma nikt wstępu, a zwłaszcza obcy mężczyźni (bo mąż którejś z dziewczyn obok to dla mnie wciąż obcy facet przecież) - jak będziesz leżec obolała, krawiąca i z cycami na wierzchu, to zrozumiesz dlaczego. dlatego sale na oddziale położniczym powinny byc jednoosobowe i z łazienkami - super, że stalowa wola się takich doczekała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 21:48  
Cytuj
taaaaaa tylko mowila mi to laska co lezala sama na sali i to uwazam za debilizm, w dwuosobowej sali tez nie chcialabym obcego faceta porazka jakas krepowac sie ciagle, wygonilabym pierwsza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 21:33  
Cytuj
teraz i tak kłada pojedynczo nawet w salach dwuosobowych bo nigdy nie na tylu kobiet na oddzialeumiechumiech takze nie ma zadnych problemówumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »