NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Energooszczędny dom.,
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2013r. 18:49  
Cytuj
CYTAT
eh nie ma co pisać, chłopu ze wsi nie wytłumaczysz że wóz to także samochód, a myślenie nie boli. Jak Ci się podoba piec kaflowy to zrób sobie taki w każdym pomieszczeniu ;) tylko nie pisz że ma to tyle zalet. Znam ludzi którzy po 3-4 latach przychodzili z prośbą żeby pozbyć się tego dziadostwa, a wywalali na kominki po 20-30tys, po 3 latach użytkowania dochodzili do wniosku że wydali niepotrzebnie pieniądze i chcą to przerobić bo stoi grat i zajmuje tylko miejsce, nie wspominając o brudzie który wokół pieca jest nieunikniony, nie ważne czy palisz drewnem czy węglem. Przy gazie czy OO nie masz tego problemu. Kto co lubi a o gustach się nie dyskutuje umiech To wszystko w tym temacie, wszystkie posty mają być na temat energooszczędnych, termalici,ytong itd.


Ja znam zadowolonych z posiadania takiego pieca,więc gdzie jest racja ? Dlaczego mam nie pisać o faktycznych zaletach pieca kaflowego? Napisałem wcześniej,że jeden woli zadać sobie trochę trudu a inny płacić dodatkowe pieniądzę,wybór należy do inwestora. Zwróciłem uwagę,że gaz i dom samowystarczalny nie idzie sobą w parze,piec kaflowy jak najbardziej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2013r. 18:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2013r. 19:49  
Cytuj
powiedz w takim razie dlaczego gaz nie a piec tak? i tu i tu musisz dostarczyć paliwo do domu energo gaz wychodzi taniej, bo pali się ok 40-60min, a węgla nie ugasiszumiech więc są straty. Powiedź dlaczego gaz nie nadaje się do domu "samowystarczalnego", domy samowystarczalne wbrew pozorom same nie wystarczają należy do nich dostarczyć odpowiednią ilość ciepła lub energii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 10:29  
Cytuj
CYTAT
powiedz w takim razie dlaczego gaz nie a piec tak? i tu i tu musisz dostarczyć paliwo do domu energo gaz wychodzi taniej, bo pali się ok 40-60min, a węgla nie ugasiszumiech więc są straty. Powiedź dlaczego gaz nie nadaje się do domu "samowystarczalnego", domy samowystarczalne wbrew pozorom same nie wystarczają należy do nich dostarczyć odpowiednią ilość ciepła lub energii.



Dla mnie dom samowystarczalny znaczy niezależny m.in od mediów.
W sezonie letnim aby zagrzać wodę nie potrzebujesz węgla, wystarczy niewielka ilość gałęzi z przydomowego sadu, gaz nawet nie używany wymaga opłat.


Piec na paliwo stałe, własna studnia, fotowoltaika, przydomowe oczyszczalnie ścieków itp. to pasuje do domów samowystarczalnych.

Ja rozumiem,że nie każdemu musi to odpowiadać, tylko niezgadzam się ze stwierdzeniami,że takie rozwiązania to "średniowiecze" i są nie ekonomiczne.

Nie zaprzeczam - ogrzewanie gazem to komfort, czystość, minimalny nakład pracy.



"Dom będzie całkowicie samowystarczalny pod względem energetycznym.

Do wytwarzania prądu czy podgrzewania wody wykorzystana zostanie energia słoneczna i wiatrowa. Uzyskana zostanie dzięki zamontowaniu niewielkiej turbiny wiatrowej i pokryciu dachu ogniwami hybrydowymi, a ścian garażu kolektorem próżniowym. Dodatkowym źródłem ciepła ma być kominek z płaszczem wodnym wykorzystywany w czasie zimy. Wodę zapewnić mają m.in. własne ujęcia wodne, choć dom podłączony też będzie do wodociągu. Będzie też miał swoją oczyszczalnię ścieków, tzw. gruntowo-korzeniową. Wykorzystana zostanie nawet deszczówka."

Cały tekst: http://kielc(...)fnOqyfSB

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Paź 2013r. 14:07  
Cytuj
Ja jestem zwolenniczką kolektorów słonecznych. Uważam, że to doskonały sposób pozyskiwania energii i każdy energooszczedny dom powinnien je posiadać. Warto w to zainwestować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2013r. 18:46  
Cytuj
Wracając do pytania autora wątku... miałem styczność z bloczkami Termalici i uważam je za bardzo dobry produkt. Co do samej ideii stosowania tego materiału, to jestem jak najbardziej za. BK to materiał o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i w stosunku do ceramiki na pewno zdrowszy. Dodatkowym plusem jest to, że bardzo szybko postawimy z niego dom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »