NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
co myslicie o moim mini biznesie??,
~~aga
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 19:56  
Cytuj
dobry pomysł, ja zamawiam torty na różne rodzinne okazje u pani w rozwadowie, są pyszne domowe i drogie, i z tego co wiem na brak chetnych nie narzeka , więc obry pomysł jesli ktoś potrafi upiec umiech

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 19:56  
Cytuj

 
 
 
 
~~agawa
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
dobry pomysł, ja zamawiam torty na różne rodzinne okazje u pani w rozwadowie, są pyszne domowe i drogie, i z tego co wiem na brak chetnych nie narzeka , więc obry pomysł jesli ktoś potrafi upiec umiech
Więc na co czekasz, nie zamawiaj tylko weź się do roboty i sama zacznij wypieki tortów i innych słodkości. Zacznij od małego torciku np. z okazji "1" rocznicy urodzin a potem coraz większe i więcej i rozkręcaj interes. Powodzenia..całus

 
 
 
 
~~RRJ
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 22:58  
Cytuj
Tak jak pisałam,że drożej to wychodzi.I pani z Rozwadowa na pewno nie ma po kilka zamówień dziennie, nawet nie wiem czy ma kilka w tygodniu.
Nie jestem przekonana czy można to traktować jako poważny zastrzyk gotówki,czy raczej jako hobby/przyjemność (bo to jest przyjemność!)tworzenia pyszności a przy okazji jakiś grosz wpadnie.Nie myślcie,że chcę dziewczynę zniechęcić.Trzymam kciuki,żeby się udało ale kokosów z tego nie będzie.No może wiórki kokosowe!

 
 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 23:04  
Cytuj
lepsze to niz nic , zawsze mozna zarobic pare zeta na tym co sie lubi , i nikt nad toba nie stoi ja popieram takie cos , idz do przodu i miej daleko wypowiedzi ze nie wyjdzie , mysl pozytywnie naraok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Enigmatyk
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 19:30  
Cytuj
Jak najbardziej jestem za ludźmi z inicjatywą i pomysłami, ale to nie w porządku jeśli ktoś robi wypieki w domu, czy cokolwiek innego przy czym potrzebny jest nadzór, czy spełnianie wymogów, które kosztują. Taka Masarnia Orzechów, która woziła mięso np. w oplu astrze kombi(teraz już mają agregat założony), a taki Matthias, który spełnia wszelkie wymagania? To jest nierówna gra, bo tacy "chałupnicy" nie płacą podatków, koncesji i nie są nachodzeni przez różne instytucje...sciana

 
 
 
 
~~RRJ
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 21:01  
Cytuj
Daj spokój!Dziewczyna chce upiec kilka ciast i od razu działalność ma zakładać?Niech spróbuje, życzę żeby wyszło i wtedy o tym pomyśli.Zanim załatwi wszystkie papierki to jej zapał bezpowrotnie minie.Ja tam trzymam za nia kciuki.A ty od razu do Mathiasa sie odnosisz.Chyba lekka przesada!

 
 
 
 
~~leonsio
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
Jakies oglaszanie się z sklepie to nie wchodzi w grę, bo ja normalnie pracuję, co najwyżej mogłabym upiec coś po godzinach i sobie dorobić. Najgorsze jest to, że nie wiem skąd brac klientów.
zrób darmowy poczęstunek najlepiej nas Forumowiczów bedą smaczne to zyskasz kilku stalych klijętówgoodgood

 
 
 
 
~~susza
ff
Wysłany: 25 Lut 2009r. 09:08  
Cytuj
A ja trzymam za Ciebie kciuki Ewelka. Mam nadzieję, że Ci się uda, niestety torty z cukierni jakie są każdy wie, słodkie i nudzące-tam idzie masówka, natomiast tort domowej roboty od w porównaniu z cukiernianym to niebo a ziemia, wszystkiego w sam raz. I wiem co mówię. Sama doświadczyłam tego obchodząc osiemnastki w szkole. Torty z cukierni były po prostu mdłe, nie dało się zjeść całego kawałka, za to jak smakował tort, który robiła jakaś znajoma gosposia... Mhm... palce lizać.
Moim zdaniem to będzie wybór klienta gdzoie będzie chciał zakupić tort, czy w cukierni czy u gosposi, ja bez wachania wybrałabym tort domowej roboty, a na zamówienia po poczcie pantoflowej sądze, że bys nie narzekała. Osiemnastki, chrzciny, itp.
Fsktycznie jednak jeśli chodzi o kwestię podatków jest trochę nie fair, wiem coś o tym , moja mama sama prowadzi firmę, ZUS i podatki są zabójcze, a nie mówię już o wymaganiach do gastronomii bo tego nie znam, bo to biuro i to jest kwestia do rozstrzygnięcia...
Jednak jak coś to na najbliższą imprezę zamawiam torta u Ciebie...

 
 
 
 
~~ewelka
ff
Wysłany: 5 Marz 2009r. 13:47  
Cytuj
Dzięki za pozytywne komentarze, juz zaczełam (oczywiście od moich znajomych) i musze wam powiedzeć, że interes się mieźle kręci. Nie są to oczywiście niewiadomo jakie pieniądze ale na drobe wydatki akurat wystarczy. Myslę, że jak będzie to się tak dalej rozwijać, to postarm się o dofinansowanie i stworzę normalną firmę. Taka firma ma ten plus, że będę mogła wliczać sobie dużo rzeczy w koszty. Musze jednak wszystko dobrze przemyśleć!! Pozdrawiam

 
 
 
 
~~maj i kwiecień
ff
Wysłany: 5 Marz 2009r. 13:57  
Cytuj
www.abc-kurierlokalny.pl
umieść u nich ogłoszenie w gazecie - wszyscy się dowiedzą. Ja mam mały warsztacik - nie mogę się pozbierokać tyle mam teraz zamówień.
Pozdro i powodzenia. Początki są zawsze najgorsze.okokok

 
 
 
 
~~RRJ
ff
Wysłany: 5 Marz 2009r. 14:31  
Cytuj
Trzymam kciuki, do odważnych świat należy.Oby Ci się udało!

 
 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2009r. 15:18  
Cytuj
Nie wypali koszty cie zjedza.
Znajoma tak próbowała dorabiac i nie miała życia poza pieczeniem ciast cos tam dorobiła ale niwyspana itp.
nei zarobisz na tym az tyle.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~jpla
ff
Wysłany: 5 Marz 2009r. 15:56  
Cytuj
a ile kosztuje u Ciebie serniczek i szarlotka.Szykuje mi sie imprezka a ja beztalencie jestem może bym zamówiła u Ciebie.Podałabyś cenę a jak mi będzie odpowiadać to podam Ci moje gg i się umówimy.

 
 
 
 
~~KRYZYS
ff
Wysłany: 5 Marz 2009r. 16:36  
Cytuj
CYTAT
Nie wypali koszty cie zjedza.
Znajoma tak próbowała dorabiac i nie miała życia poza pieczeniem ciast cos tam dorobiła ale niwyspana itp.
nei zarobisz na tym az tyle.


No właśnie, nawet nie próbuj rozkręcać biznesu - bo się sparzysz - to nie ma sensu i tak sie nie uda. HAHAHHAHA Jakim cudem ludzie chcecie wzrostu gospodarczego, jak macie nastawienie jak za komuny. Nigdzie nie odchodzę zostaję.

Pozdrawiam
Wasz Kryzys

 
 
 
 
~~Alina
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 12:12  
Cytuj
Na początku zawsze jest ciężko, ale potem jest satysfakcja. dużo nie ryzykujesz więc walcz umiech

 
 
 
 
~~urzad skarbowy
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 14:02  
Cytuj
ja tez prosze o namiary. Z przyjemnoscia sie spotkam z tobaok

 
 
 
 
~~SANEPID
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 14:49  
Cytuj
Urzędzie Skarbowy - nie żartuj. Przed Tobą jestem ja. Pani Ewelka mówi, ze interes nieźle się kręci? Ewelka - pomyśl. Czy to w porządku w stosunku do płacących podatki, składki ZUS, itp. Czyli UCZCIWYCH ludzi? Jak rozumiem warunki Sanepidu spełnione?

 
 
 
 
~~ZUS
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 15:46  
Cytuj
Aja to co? mnie tez skladki sie naleza, bo niby czemu ma tworzyc szara strefe?

 
 
 
 
~~SANEPID
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 16:09  
Cytuj
Pani Ewelinka wciąż nie pojmuje, że robi źle. Nawet pisze, że już zaczęła zarabiać. A wszyscy płacący składki to dla niej frajerzy. KOBIETO - ZASTANÓW SIĘ.

 
 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 16 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2013r. 22:15  
Cytuj
właśnie niesprawiedliwe jest to że ja handlując majtkami na straganie płacę prawie 1100 zusu i ten co ma CPN tez tyle płaci
kurcze jak się ktoś w Polsce może dorobić bedąc biednym ???

powinno być jak w Anglii do trzech miesięcy możesz rozkrecać swój mały biznesik, wychodzi coś to zakładasz działalniość, nie wychodzi zwijasz
u nas jeszcze nie zarobisz złtówki a już chcą od ciebie kasę zusy, skarbówki,sanepidy , placowe itd

dziewczyno życzę ci powodzenia jak będziesz robiła dobre ciasta, nie oszukane, zawsze znajdziesz na nie chętnych
a może otwórz cukierenkę, nazwij ją np: "Ciasta jak u mamy:"

będziesz brała drożej, ale obronisz się jakością
Moderowano przez: Jacek
dobra rada po 5 latach..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »