NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Nauki przedmałżeńskie gdzie??, Gdzie zrobić szybko i sprawnia nauki przedmałżeńskie
Posty: 7
Dołączył: 5 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 14:34  
Cytuj
Witam, czy może ktoś mi doradzić gdzie szybko i sprawnie można zrobić nauki przedmałżeńskie w Stalowej Woli, Tarnobrzegu lub okolich???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 14:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 17 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 14:56  
Cytuj
w Rozwadowie w klasztorze.jeden weekend i po bólu ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 5 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 15:46  
Cytuj
A coś jeszcze szybciej??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 16:12  
Cytuj
coś jeszcze szybciej? koperta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 16:28  
Cytuj
woj-grad - szybciej to ślub cywilny w USC, tam nauk nie trzeba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4991
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 21:56  
Cytuj
CYTAT
A coś jeszcze szybciej??

Las Vegas(USA)-Ślub dostaniesz w kaplicy przy kasynie.ok
Są takie gdzie możesz sobie wybrać w jakim chcesz obrządku-ksiądz,pastor,pop,rabin,mnich buddyjski etc.chytry
Kwiaty,ubrania,świadkowie-wszystko "od ręki"=na miejscu.

PRAWDA JEST JAK OPERACJA, KTÓRA RATUJE ŻYCIE. KŁAMSTWO TO "LEK" KTÓRY NA CHWILĘ DAJE ULGĘ, SATYSFAKCJĘ, ALE ZABIJA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 21:59  
Cytuj
MY BYLISMY U KAPUCYNOW W ROZWADOWIE ... 3 DNI SWIETNEJ ZABAWY PO 12 GODZ umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 29 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 00:46  
Cytuj
Chyba nie 12 tylko 7. Od 9.00 do 17.00, a w piątek od 16.30 do 21.00. Nie przesadzaj !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 12:18  
Cytuj
heh jeszcze szybciej da sieumiech ze swojego doswiadczenia wiem ze w ulanowie mozna, zajmuje sie tym jedna pani nie pamietam nazwiska, dalem jej koperte( powiedzialem ze mi sie spieszy ) zalatwila wszystko + podpis ks. Zadzwon na plebanie i popros o namiary na nia powinni Ci dac

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 5 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 18:52  
Cytuj
Właśnie o to mi chodziło mazan85 jutro będziemy dzwonić ;) może się uda ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 20:53  
Cytuj
skoro tak bardz zalezy komus na slubie to dlaczego takim bolem sa nauki? religie tez mozna interpretowac wybiorczo lub przedmiotowo?

to tak jak feministki krzyczace o rownouprawnieniu, z tym ze chca tego tylko w kwestiach ktore im sie podobaja z praktycznego punktu widzenia, natomiast o reszcie nie wspomna...

jak dla mnie paranoja

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 14:08  
Cytuj
a tak nawiasem to ile trzeba dać w kopertę za zaświadczenie???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 14:29  
Cytuj
CYTAT
a tak nawiasem to ile trzeba dać w kopertę za zaświadczenie???


Jakie zaświadczenie?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 14:36  
Cytuj
witam,też jestem zainteresowana takim "przyśpieszonym" kursem,woj-grad udało się?daj znać jak ruszysz temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 14:50  
Cytuj
może źle się wyraziłam zaświadczenie:p potwierdzenie że nauki zostały odbyte

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 15:13  
Cytuj
Po co wam takie zaświadczenie? Po co w ogóle wam ślub kościelny, skoro nauki przedmałżeńskie są takim problemem. Idźcie do USC i tam zarejestrujecie swój związek bez nauk i innych pierdół, i też będziecie mężem żoną.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
Po co wam takie zaświadczenie? Po co w ogóle wam ślub kościelny, skoro nauki przedmałżeńskie są takim problemem. Idźcie do USC i tam zarejestrujecie swój związek bez nauk i innych pierdół, i też będziecie mężem żoną.



po I w przeciwieństwie do Ciebie wiele osó nie sr... czaem tak jak ty i niestety nie może poświęcić całego weekendu na takie cóś a z tego co wiem to nauki są tylko w weekendy a po II 90% narzeczeństw tak robi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 16:55  
Cytuj
Wiara to poświęcenie, zamiast biegania po galeriach albo stuakania na kompie to trzeba czasem i na nauki pójść. Deklarujesz się być osobą wierzącą to tak sie zachowuj.
Teraz to takich wierzących na pokaz jest sporo, byle sąsiad widział w kościele, ale poza nim to już zupełnie inna osoba.

USC - najlepsze wyjście w każdej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 17:11  
Cytuj
może i USC jest rozwiązaniem jednak prędzej czy poźniej Kościól i tak "wymusi" na Tobie ślub Kościelny,pojawi sie problrm choćby z chrztem dziecka czy też z możliwością bycia chrzestnym.i tak jak już ktoś napisał-nie każdyjest dyspozycyjny przez cały wekend

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 17:29  
Cytuj
Nie nie, większość księży ochrzci dziecko pary, która nie ma ślubu kościelnego, znam parę takich przypadków.

Inna sprawa, że akurat mi nikt nic nie wymusi bo jestem niewierzący.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 18:53  
Cytuj
CYTAT


po I w przeciwieństwie do Ciebie wiele osó nie sr... czaem tak jak ty i niestety nie może poświęcić całego weekendu na takie cóś a z tego co wiem to nauki są tylko w weekendy a po II 90% narzeczeństw tak robi


Mariola, jak Ty taka zajęta to znajdziesz czas na wesele? Czy może nowocześnie i z braku czasu też się ono nie odbędzie? Sam ślub to z przygotowaniami prawie cała sobota wyjęta. Dasz radę? No i czy Ty na życie małżeńskie takie zwykłe rodzinne z rachunkami znajdziesz czas? Z doświadczenia wiem, że ci najbardziej zajęci to zwykle są leniami i nierobami. No ale Ty na pewno jesteś wyjątkowa.

A co do 90% narzeczonych. Zaj... argument. good

CYTAT
kasieks
może i USC jest rozwiązaniem jednak prędzej czy poźniej Kościól i tak "wymusi" na Tobie ślub Kościelny,pojawi sie problrm choćby z chrztem dziecka czy też z możliwością bycia chrzestnym.i tak jak już ktoś napisał-nie każdyjest dyspozycyjny przez cały wekend


Nie prawda, kościół nic nie wymusza. Sam chrzciłem dzieciaka jak nie miałem żadnego nawet cywilnego ślubu. Co do dyspozycyjności, jak się chce to się da. Można zaplanować z wyprzedzeniem nawet na pół roku wcześniej. Wszystkie wymówki a w szczególności brak czasu to zwykłe lenistwo.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 19:35  
Cytuj
nie planujemy wesela jeśli o to chodzi tylko uroczystość w niewielkim rodzinnym gronieumiech a pozatym forum jest po to żeby sobie pomagać a nie osądzać ludzi czyż nieprawda Andrzejkujezyk a czytając twoje posty mam wrażenie że ty Tylko osądzaśz każdego nie patrząc w swój ekwiwalent życiowyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 19:45  
Cytuj
CYTAT
nie planujemy wesela jeśli o to chodzi tylko uroczystość w niewielkim rodzinnym gronieumiech a pozatym forum jest po to żeby sobie pomagać a nie osądzać ludzi czyż nieprawda Andrzejkujezyk a czytając twoje posty mam wrażenie że ty Tylko osądzaśz każdego nie patrząc w swój ekwiwalent życiowyumiech


Jak sama przeczytasz swój wpis to dostrzeżesz, że też mnie oceniłaś.
Znajdziesz w tym nawale obowiązków czas na ślub czy załatwisz kopertą wizytę księdza u ciebie w domu? A może kopertą też załatwisz ślub? Po co się fatygować?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2013r. 20:24  
Cytuj
widzisz Andrzejek jest różnica pomiędzy chrztem dziecka z nieformalnego związku a dziecka pary po ślubie cywilnym,Ty byłeś w tej pierwszej sytuacji,ja w tej drugiej i niestety miałam już problem,oczywiście też usłyszałąm,że jakbym nie miała ślubu cywilnego,to nie było by problemów,stąd moje stwierdzenie,że prędzej czy poźniej ślub Kościelny weźmiesz nawet dla Świętego Spokoju

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 00:06  
Cytuj
Popieram przedmówców, choć często się z nimi nie zgadzam. Po co komu ślub kościelny jeśli nie jest wierzący i praktykujący? żeby się pokazać? jeśli Ci ksiądz nie chce ochrzcić dziecka bo żyjesz w niesakramentalnym związku to idź do innego, albo napisz do biskupa. Pisał ktoś, że Kościół "wymusi" ślub ... wymusić to sobie możesz w toalecie tentego, chrzestnym chcesz być jeśli nie wierzysz czy nie praktykujesz? Wiesz co to w ogóle jest chrzestny? Ma przede wszytkim pomagać rodzicom wychowywać dziecko w wierze katolickiej i świecić przykładem.
Ludzie są conajmniej dziwni wcześniej takich nazywano faryzeuszami teraz są to "nowocześni katolicy" śmiać się chce.
PS jeśli chodzi o panią, która za kopertę wypisywała zaświadczenie to raczej nie będzie już tego robić. Nie jest potrzebna taka pani, która w ten sposób postępuje. Nauki przedmałżeńskie są bezpłatne!!
Tu masz linka z telefonami do poradni http://www.rodzi(...)temid=57

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »