NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
Nauki Przedmałżeńskie,
~~panna
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 22:27  
Cytuj
czy ktos byl i moze sie podzielic informacjami (co i jak, cena) jak jest na tych naukach weekendowych w klasztorze? i czy w jakiejs parafi zaczna sie moze niedlugo??

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 22:27  
Cytuj

 
 
 
 
~~hydfjytht
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 23:03  
Cytuj
nauki trwaja 3 dni na weekendzie 50 zł za dzie.. caly dzien praktycznie jest sie w kasztorze i jest wyzywienie

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 23:32  
Cytuj
Nauki Przedmałżeńskie good sciana mlotek

Ludzie komu to potrzebne zapytaniewykrzyknik

 
 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 20 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 00:00  
Cytuj
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś nauki przedmałżeńskie to było obowiązkowe stawiennictwo się na tak zwane że to ujmę spotkania przed ślubne. Na podstawie listy obecności, którą należało podpisać wydawane było zaświadczenie do poradni rodzinnej przed zawarciem sakramentu małżeństwa. Tak jest w parafiach a jak jest w klasztorze to wiedza tylko Ci, którzy tam uczęszczali. Dla wypowiedzi powyżej napisze tylko to, że dla niektórych takie nauki są bardzo cenną wskazówka życia w związku pomimo tego, że oczywiście w codziennym życiu jest zupełnie inaczej może było by lepiej zapytać.....
Po co komu ślub??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ksiądz od nauk
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 00:04  
Cytuj
CYTAT
czy ktos byl i moze sie podzielic informacjami (co i jak, cena) jak jest na tych naukach weekendowych w klasztorze? i czy w jakiejs parafi zaczna sie moze niedlugo??


jeśli jesteś w ciąży to nie 50 zł jak ktoś pisał ale 700 zł - wiadomo, pannom w ciąży się raczej spieszy więc zapłacą każde pieniądze smiech2

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
dla niektórych takie nauki są bardzo cenną wskazówka życia


Możesz rozwinąć swoją myśl? Jakiej to nauki tajemnej można doświadczyć na takich spotkaniach? Czy kilkanaście lat nauki religii, komunie, bierzmowania i inne pierdoły nie dają już dostatecznej wiedzy jak żyć po bożemu?

 
 
 
 
~~praktyk
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 00:19  
Cytuj
CYTAT
Możesz rozwinąć swoją myśl? Jakiej to nauki tajemnej można doświadczyć na takich spotkaniach? Czy kilkanaście lat nauki religii, komunie, bierzmowania i inne pierdoły nie dają już dostatecznej wiedzy jak żyć po bożemu?


a czy na lekcjach religii uczysz się technik kopulowania ? zaklopotany

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 00:24  
Cytuj
Ksiądz mnie będzie uczył technik kopulowania?! good A to ciekawe...

 
 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 20 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 00:36  
Cytuj
np. możesz się dowiedzieć jak zapobiegać niechcianej ciąży typu stosowanie naturalnych metod zabezpieczenia oczywiście liczę się z negacją w Moja stronę co do tego tematu ale filmy przedstawione na tych" wykładach" mogą zapobiec sile napięcia podczas współżycia. Ja ten film mam do dziś przed oczami a chodziłam na takie nauki 9 lat temu. Można dużo wywnioskować podczas takich nauk, również to czy tak naprawdę jesteś gotowy żyć z drugą osobą i dzielić z nią całe życie. Niektórzy księża bardzo mądrze przedstawiali swoja etykę, ale to tak na marginesie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~iii
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 08:53  
Cytuj
wcale ze nie kosztuje to aż 700 zł, można to załatwić w jeden dzien wszystko,trza znajomościgood

 
 
 
 
~~iii
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 08:55  
Cytuj
a tak pozatym, same pierdoły gadaja, pokazuja co i jak i skad sie wzieło jak by ktos nie wiedział hahahah

 
 
 
 
~~JAREK K
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 09:03  
Cytuj
O życiu prawdziwej, wzoreowej rodziny katolickiej najwięcej dowiesz się od Kazimierza Pacynki.
http://www.tynie(...)ncja.pdf

 
 
 
 
~~dod
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 10:14  
Cytuj
Polecam nauki w Klasztorze. Trzy dni. Rewelacja. Świetne prowadzenie i zajebiści braciszkowie. POLECAM.

 
 
 
 
~~jaro
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 10:29  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy księża bardzo mądrze przedstawiali swoja etykę, ale to tak na marginesie.

Mam pytanie czego może nas nauczyć jakiś ksiądz ?jak utrzymać rodzinę, jak wychować dzieci? A z skąd on niby ma wiedzieć skoro sam nie ma dzieci nie pracuje a ludzie mu pchają do kieszeni kasę i taki człowiek ma mnie uczyć jak mam zakładać rodzinę. Byłem na tych naukach 6 lat temu i to właśnie stwierdziłem. Ksiądz to duże rozpuszczone na maxa dzieciaki nie mające pojęcia o życiu .Jak pamiętam było tam też spotkanie z psychologiem i to jedyne lekcje które mogą się komuś przydać

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 10:45  
Cytuj
CYTAT
Ksiądz mnie będzie uczył technik kopulowania?! good A to ciekawe...



No jasne, że tak good



Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kkkk
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 11:29  
Cytuj
czesc jesli chodzi o nauki w klasztorze to tam trzeba duzo wczesniej sie zapisac, najlepiej to idz na KUL w kazda niedziele o 17 sa nauki trwaja maksymalnie pol godzinki, tylko ze trzeba byz 10 razy i pozniej tylko poradnia rodzinna wiem bo uczeszczlam w lipcu tamtego roku pozdro pa uśmiech

 
 
 
 
~~panna
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 14:21  
Cytuj
CYTAT
czesc jesli chodzi o nauki w klasztorze to tam trzeba duzo wczesniej sie zapisac, najlepiej to idz na KUL w kazda niedziele o 17 sa nauki trwaja maksymalnie pol godzinki, tylko ze trzeba byz 10 razy i pozniej tylko poradnia rodzinna wiem bo uczeszczlam w lipcu tamtego roku pozdro pa uśmiech


to rzeczywiscie tak trzeba wczesniej sie zapisywac bo ja myslalam o poczatku kwietnia, ale skoro tak to juz moze byc zajete:(
a na KULu to mozna w dowlnym momencie zaczac, czy sa jakies niedziele, gdzie zaczynaja sie nauki od poczatku??

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 8 Lut 2009r. 11:45  
Cytuj
nikt nic nie wie??:(

 
 
 
 
~~ccc
ff
Wysłany: 23 Lut 2009r. 22:06  
Cytuj
czy nauki weekendowe u kapucynow to jest kurs przedmalzenski czy przedslubny?? czy kazdy kosciol w stalowej je uznaje??

 
 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 07:19  
Cytuj
My robiliśmy nauki przedmałżeńskie w parafii Opatrzności Bożej. Kurs trwał 8 niedziel po 45 minut

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kkkk
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 10:46  
Cytuj
na KULU zaczynasz obojetnie w ktora niedziele musisz miec tylko 10 obecnosci pozdro

 
 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 11:22  
Cytuj
W Opatrzności nauki są bezpłatne. Zajęcia są z ginekologiem, psychologiem i księdzem. Na 8 nauk na 7 trzeba być.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »