NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
Straż, Pogotowie, Policja..., sygnały dźwiekowe w nocy
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 07:50  
Cytuj
Chciałbym poruszyć pewną kwestię, może wielu z Was się ze mna zgodzi, wielu pewnie "zjedzie".
Natomiast chodzi mi o używanie w nocy sygnałów dźwiękowych przez wyżej wymienione "instytucje".Czy to aby na pewno jest potrzebne, gdy ruch jest znikomy, na drodze pustki a sygnały do cichych nie należą? nie można przejechać przez miasto używając sygnałów świetlnych ? które w nocy są bardzo dobrze widoczne.Nie ukrywam że sygnały dźwiękowe w dzień są jak najbardziej konieczne ale w nocy ? po co ? czemu mają one służyć ? po to by budzić mieszkańców ? jest coś takiego jak cisza nocna, kilka razy zdarzyło się, że mimo wjechania na osiedle sygnały były włączone budząc ludzi którzy chcą odpocząć bo np. rano wstają do pracy.Sam niejednokrotnie byłem budzony przez straż, pogotowie na policji kończąc.Może jest ktoś bardziej zoorientowany w tym temacie, jak to wygląda w rzeczywistości, czy owy sygnał po 22 musi być włączony i czy wjeżdzając w osiedle kierowca zoobowiązany jest pozostawić jedynie sygnalizację świetlną.

Pytam ot tak, z ludzkiej ciekawości, nie jest to jakaś żadna głupia kwestia by pisać jakieś durne komentarze, więć od razu mówie jeśli ktoś ma pisać mi że są potrzebne i już to niech sobie daruje, bo szkoda czasu.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 07:50  
Cytuj

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 09:12  
Cytuj
Artykuł 2, ustep 38 Ustawy Prawo o ruchu drogowym:
"pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego.

Po co dyskutować ?
Był o tym art. na tym portalu w maju. Tam się wypowiedz chytry

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 09:19  
Cytuj
Też się "burzyłem" w tym temacie ale okazuje się, iż jest to wszystko zgodne z przepisami (wręcz wymagane).
A nawet na naszym wspaniałym portalu był ten temat przerabiany umiech
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=26168

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2012r. 13:04  
Cytuj
Wracając niedawno około drugiej w nocy przemkneła obok mnie cichaczem oświetlona karetka pogotowia.Więc jeśli jadą na sygnale to znaczy,że jest ku temu taka potrzeba albo jest natężony ruch samochodów lub pieszych włóczących sie nocą,lub kierowca karetki tak lubi choć niewszyscY co zauważyłam.Pozdrawiam wszyskich obudzonych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »